Buchanan: Beztroskie ćwierkanie do wojny z Rosją

Około 50 urzędników Departamentu Stanu podpisało pismo wzywające prezydenta Obamȩ do rozpoczęcia lotniczych i rakietowych uderzeń na reżim Baszara Assada w Damaszku.

"Rozsądne trzymanie siȩ z daleka i broń powietrzna," jak twierdzą," zabezpieczyłaby i doprowadziłaby do bardziej skoncentrowanego, pragmatycznego procesu dyplomatycznego pod przewodnictwem Stanów."

W skrócie, w celu wzmocnienia sił naszych dyplomatów i pokazania, że to dobry biznes, powinniśmy rozpocząć bombardowanie i zabijanie syryjskich żołnierzy.

Jednakże Syria nas nie zaatakowała. A także i Kongres wojny z Syrią nie ogłosił, ani nie pozwolił na tę wojnę. To gdzie zdaniem urzędniczych jastrzębi prezydent Obama otrzymał prawo do rozpoczęcia wojny z Syrią?

Czy to oznacza, że Państwo amerykańskie traktuje Konstytucję czysto doradczo, gdy ta przyznaje prawo wypowiedzenia wojny jedynie Kongresowi? Czy agresywne prowadzenie wojny nie było głównym oskarżeniem przeciwko Nazistom w Norymberdze?

Jeżeli amerykańskie bomby i rakiety spadną na Damaszek przy zachwycie płynącym z C-Street Pattons, to co my zrobimy, gdy Iran i Hezbollah, sojusznicy Baszara Assada, w odwecie przeprowadzą ataki typu - Benghazi na amerykańskich dyplomatów na Bliskim Wschodzie? Co zrobimy jeżeli syryjskie pociski i rosyjskie samoloty zestrzelą amerykańskie samoloty?

Idziemy na wojnę z Hezbollahem, Iranem i Rosją?

Załóżmy, że Ameryka złamie reżim w Syrii i Assad upada i ucieka. Kto po nim wypełni prożnię władzy w Damaszku, jeśli nie najbardziej bezlitosne siły terrorystyczne w kraju, al-Nustra i ISIS?

Czy ISIS powinien dotrzeć do Damaszku pierwszy, żeby dokonać rzezi Alawitów i Chrześcijan, a czy w takim wypadku wysłalibyśmy amerykańską armię, żeby ich ratować?

Według dyrektora CIA Johna Brennana, ISIS rozrasta siȩ i zbliża do Europy i Ameryki. Czy to ma wiȩc sens, że w tym czasie my zainicjujemy lotnicze i rakietowe uderzenia przeciwko syryjskiemu reżimowi i armii, która jest dziś ostatnią linią obrony miȩdzy ISIS a Damaszkiem?

Czy ktokolwiek przemyślał to wszystko dokładnie?

Gdziekolwiek na Bliskim Wschodzie pogrążyliśmy siȩ w wojenne działania - Afganistan, Irak, Libia, Jemen, Syria - tamtejsze narody do dozisaj cierpią i umierają, a my wpadliśmy w sidła wojny.

Czy my nie mamy dosyć wojen w tym opuszczonym przez Boga regionie?

W ubiegłym tygodniu, rosyjskie samoloty rozpoczęły naloty na pozycje rebeliantów w Syrii których zbroiliśmy i ćwiczyliśmy w celu obalenia Assada.

John Kerry powiedział: "Rosja musi zrozumieć, że nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu." Ale dlaczego zbroimy rebeliantów do obalenia Assada?

Kto zwycięży gdy on upadnie? Sojusz Moskwy z Damaszkiem trwa od dziesięcioleci. Syria umożliwia Rosji posiadanie bazy morskiej w regionie Morza Śródziemnego. Poparcie Putina dla borykającego siȩ z wojną domową reżimu syryjskiego jest legalne i zgodne z prawem międzynarodowym.

To nasza polityka budzi wątpliwości.

Gdzie Obama otrzymał prawo do zbrojenia i trenowania rebeliantów i skierowania ich do walki z Damaszkiem? Czy Kongres upoważnił go do tego przewrotu? Albo czy to po prostu jest kolejny projekt CIA - National Endowment for Democracy?

Zresztą, dlaczego staramy się za wszelką cenę obalić Assada?

Dzisiejsza amerykańska polityka jest bezmyślna, reaktywna, impulsywna.

W ostatnim tygodniu 31.000 żołnierzy NATO przeprowadziło ćwiczenia w Polsce i republikach bałtyckich, tuż przy granicy z Rosją. Po raz pierwszy od 1945r. niemieckie czołgi pojawiły siȩ w Polsce.

Obecnie planujemy umieścić tam 4 bataliony NATO - jeden pod dowództwem amerykańskim, jeden brytyjskim, jeden niemieckim, i możliwie jeden kanadyjski, gdyż Francuzi i Włosi powstrzymają siȩ od udziału w tej wyprawie na wojnę.

Jak my byśmy zareagowali gdyby tak 31.000 rosyjskich, chińskich, kubańskich, irańskich i płn.koreańskich żołnierzy ćwiczyło po drugiej stronie Al Paso i Brownsville w Teksasie?

W jaki sposób będziemy reagować w przypadku gdy każdy z tych krajów zostawiłby w Meksyku batalion żołnierzy w celu uniemożliwienia powtórki interwencji generała "Black Jacka" w Meksyku w 1916r.? Amerykanów trafiłby szlag.

Tak samo nie wszyscy Europejczycy czują entuzjazm do konfrontacji z Moskwą.

Niemiecki MSZ Frank-Walter Steinmeier określił ćwiczenia NATO "podżeganiem do wojny" i "pobrzȩkowaniem szabelką". Dodał jeszcze

"ktokolwiek wierzy, że symboliczne parady czołgów przy wschodniej granicy sojuszu wzmocnią bezpieczeństwo, ten jest w błȩdzie. Powinniśmy przedtem zostać dobrze poinformowani żeby nie dać pretekstu dla nowej, starej konfrontacji."

Nie tylko Steinmeier z SPD nieufnie patrzy na jakąkolwiek nową Zimną Wojnȩ z Rosją, lecz również Niemiecka Partia Lewicowa, i antyeuropejska populistyczna partia Alternatywa dla Niemiec, które pragną bliższych więzi z Rosją i rozluźnienia sojuszu ze Stanami.

W tym miesiącu wysłaliśmy USS Porter na Morze Czarne. Dlaczego? Sekretarz d/s Marynarki Ray Mabus powiedział "żeby powstrzymać potencjalną agresjȩ." Gdy dyskutuje się na temat obecności NATO na Morzu Czarnym, Bułgaria, jedna z trzech członków NATO, nie chce brać w tym udziału.

Unia Europejska także głosowała za rozszeżeniem sankcji wobec Rosji z powodu aneksji Krymu i wspierania separatystów na Ukrainie.

Donald Trump nawołuje sojusz NATO do rozwiązania, powstrzymania siȩ od działań które prowadzą do III WŚ i są "niepotrzebne".

Hillary porównuje działania Putina na Ukrainie do działań Hitlera w Niemczech we wczesnych latach 30-tych ubiegłego wieku. Będziemy więc mieli 4 lata wrogości z Rosją uzbrojoną w broń jądrową. Hillary to zapewni.

Buchanan.jpg
By Patrick J. Buchanan
tłumaczenie: ulcik140

ulcik140

Z zawodu jestem ekonomistka, ale moje hobby to polityka i brydz. Polityka interesuje sie od czasu posolidarnosciowej transformacji , do chwili obecnej.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 7)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ireneusz

Pani Urszulo

Bardzo dziękujemy za przekład. Cieszy zawsze, że są ludzie myślący na tym świecie i że nie wszyscy oszaleli lub odebrało im sprawność mózgu.
Mała uwaga, naziści nie są narodem, więc pisze się ich z małej literki. Tak samo jak hitlerowców. No i tak samo jak powinno się pisać satanistów, wierszokletów i innych pomylonych tłuków dochrapujących się czasem do władzy i robiących ludziom krzywdę w imię swych szatańskich pomysłów.

oto ulcik140

Pan Ireneusz

Ten błąd dotyczący nazistów z dużej litery to niechciane - naleciałości z angielskiego. Oni tak piszą z dużej litery a ja odruchowo też z dużej litery, bez zastanowienia, za nimi. No cóż chałturzȩ po amatorsku. Dziekujȩ serdecznie Panu za uwagȩ, postaram siȩ o tym pamiȩtać. A jak zapomnȩ to proszȩ mi to wybaczyć i przypomnieć uparte powtarzanie błȩdów.

Ponizej dowód:

"After World War II, we vetted German and East European migrants to ensure they were not fleeing Nazis or Soviet saboteurs or spies."

Serdecznie pozdrawiam.

Urszula

oto admin

proszę uprzejmie

coś przetłumaczyć, podesłać...
wtedy będzie taka złośliwość na miejscu, chociaż... mhm

admin

oto Paulina Kaufmann

Acha, czyli mogę się...

... "wyzłośliwiać" jesli coś napiszę lub przetłumaczę?
Brzmi to idiotycznie, nieco...
Rozumiem, że jakiś autor może mnie "wyzywać" od blondynek bo tutaj pisujei wtedy jest wszystko w porządku?

oto ulcik140

Pani Paulina

Kazdemu z rozpedu zdarza sie popelnic jakis blad, cos przeoczyc, normalna rzecz w naszym codziennym pospiechu. Po prostu nie dopisalam zera. Zastanawiam sie czy warte to bylo zlośliwego komentarza? Wystarczyloby przeklad porownac z oryginalem i wszystko jasne. Ludzie robia nie takie "blȩdy" i nic na to nie mogą poradzić, każdy ma prawo do pomyłek, gorzej jak życiowych, a jeszcze gorzej politycznych, które rzutują na byt milionów i ich i bezpieczeństwo.

oto Paulina Kaufmann

Pani Urszulo.

Przeprosiłam łądnie, na samym początku. Teraz wiem skąd się wziął błąd - z braku zera. I, z braku korekty;)
Oczywiście, sama robię błędy. Ba, nawet życiowe. Zakończone rozwodem;)

oto ulcik140

Pani paulina

Jak meczyc sie w malzenstwie, to moim zdaniem lepiej naprawic blad i zyc w spokoju.
No, ale nasza natura jest taka, ze czesto serce przewyzsza zdrowy rozsadek i nic na to nie mozemy poradzic. Szczescia zycze.

oto Michel

Kim są USA?

Stany Zjednoczone są efektem specyficznego grupowania ludzi w wielkiej przestrzeni i długim czasie i wynikiem mobilizacji politycznej. Bez zrozumienia tego zjawiska nie da się wyjaśnić czym jest potęga, jak i po co istnieje, a istnieje po to by "zagospodarować"
dla siebie(a głównie dla elit nią sterujących) jak największą dostępną przestrzeń(na razie na kuli ziemskiej) i utrzymać ją w jak najdłuższym czasie(bo nic na tym świecie nie jest wieczne i potęgi też upadają a na ich miejsce wchodzą nowe).
To co w obecnych czasach się dzieje, jest wynikiem tego, że oprócz istniejących potęg, rodzi się nowa potęga(Chiny) i istniejące potęgi starają się zająć takie pozycje przestrzenne, by utrzymać swoje potęgi w jak najdłuższym czasie na pozycji dominującej.

oto ulcik140

No i sie wyjasnia

Na MSM pisza o zbrojeniu rebeliantow, ale nie podaja sponsora tych dostaw. Wiedza dlaczego. Buchanan nie owija sprawy w bawelne tylko "palcem" wskazuje na mecenasa rebelianckiego uzbrojenia i cwiczenia. Jest uczciwy i dlatego go cenie. W koncu nie jestesmy stadem baranow, zeby przed nami tuszowac prawde o bojownikach i genezie ich powstania na B.W.
Fakt, ze nie ma sie czym chwalic, bo to narybek fanatyczny wiec bezwgledny i nie wiadomo co w finale knuje, komu zamierza dowalic. Kazdy moze byc ofiara tej "armii" a to nikomu, nawet opiekunom nic dobrego ze strony al- bojowkarzy, nie wrozy.
Zle to sie skonczy, kazdy z nas pod skora to czuje. Wieza Babel wali sie na naszych oczach i tylko nalezy sie dziwic, ze elity dazace do globalnej wladzy nie skorzystaly z nauk biblijnych w tym temacie.
Czesto edukuje sie na temat biezacych wydarzen na Drudge Report (popieraja kandydature D.Trumpa i publikuja bez znieczulenia okrutna prawde na temat korupcji Clintonowej i przekretow fundacji Clintonow. Breitbart jest szczegolnie ciekawy) i po lekturze newsow na tym portalu mysle, ze jest roznica zdan miedzy mlodymi kandydatami do elit a starymi jastrzebiami, oredownikami szeroko rozreklamowanego nowego porzadku tego swiata. Mlodsi zauwazaja chaos, ktory do niczego nie prowadzi i nie tuszuja swoich pogladow, po prostu nie wierza w pomyslne zakonczenie wytycznych new age. Nawet Kristol, bardzo wplywowy neokonserwatysta doczekal sie artykulu autorstwa Davida Horowitza, ktory nazwal go renegatem i potepia w kazdym nastepnym tekscie caly dotychczasowy establishment tzn, ich polityke. Dzieje sie cos nowego, moze rewolucja, ktora personifikuje Trump? A ma dobre poparcie wsrod nowych pradow pojawiajacych sie na scenie politycznej w Stanach. Oni popierali Brexit!
Swiat to karuzela i jak pozyjemy troszke dluzej to zobaczymy kto z niej spadnie, a kto sie utrzyma, a kto nowy na nia wsiadzie. Wojny juz wole nie wrozyc, w koncu swiat jest piekny i niech nadal zyje i trwa.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.