Polski oficer na koniku...

... salutuje Amerykanom, potem po angielsku się melduje, a jedyny protestujący omal nie dostaje baniek. Lublin.

Ciekaw jestem , na ile to jest reprezentatywne dla społeczeństwa w całości. Badań żadnych nie widziałem. Może ktoś coś wie?

oto Jacenty Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto eh

a tu sobie jeszcze więcej nowych okupantów można pooglądać

Naród z rozdziawioną gębą patrzy:

Amerykański konwój Dragoon Ride w Tarnowie

W Tarnowie amerykańscy żołnierze z konwoju "Dragoon Ride" spotkali się z mieszkańcami miasta. Żołnierze 2. Regimentu Kawalerii udają się ze swojej bazy w Niemczech do bazy Tapa w Estonii. Mundurowi wezmą udział w manewrach Anakonda-16 na terenie Polski oraz w ćwiczeniach na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zobaczcie, jak zostali przyjęci przez mieszkańców Tarnowa.

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/tarnow-amerykansk...

oto sir Galahad

W końcu Piskorskiego zamknęli

W końcu Piskorskiego zamknęli za podważanie przyjaźni z Wielkim Bratem. Tradycję trzeba podtrzymywać, a że niektórzy tak długo z komuną walczyli, że sami zostali mentalnymi bolszewikami to podtrzymują taką jaką znają.

oto Tomasz Dalecki

Abstrahując od kontekstu

Abstrahując od kontekstu politycznego - co złego jest w kulturalnym powitaniu i co fajnego w jego chamskim zakłóceniu?

oto JarWi

Pisałby Pan to samo, gdyby

Pisałby Pan to samo, gdyby "polski" żołnierz składał identycznie wiernopoddańczy hołd np. Rosjanom?

oto Robercik

nie wierzę

Dalecki bardzo agresywnie reaguje np. na publicystykę Adama Śmiecha. Jeśli ta publicystyka jest, jak się wyraził, "orgazmami na słowo Rosja", to czym jest ta wazeliniarska błazenada na koniku?

Przypominam, że nie widział p. Dalecki nic zdrożnego w tym, że premier Marcinkiewicz "pracował" w Goldman Sachs, natomiast trzęsie się z oburzenia gdy przeczyta jego zdaniem propagandowy artykuł P.Badury na temat Białorusi.

oto Equatore

To nie jest hołd

A grzeczność i ceremoniał jak widać są dla niektórych pojęciami niezrozumiałymi.
To pewnie wina współczesnej edukacji.

oto Robercik

Ceremoniał składania hołdu

Ceremoniał składania hołdu okupantom jest zrozumiały. Nie ma w tym nic tajemniczego. My Polacy po prostu protestujemy przeciw niemu, bo 1) nie lubimy okupacji 2) czujemy dokąd zmierza amerykańska polityka wobec Europy Wschodniej. 3) doświadczamy ze strony USA wielu drobnych niegrzeczności typu wystawienie z więzieniami CIA, offset za F16, ataki na walutę, imputowanie udziału w holokauście (nawet szef FBI). Myślę, że osoby wykazujące wobec USA nadmiar grzeczności mają specyficzny charakter. Tak to ujmę.

oto Equatore

To nie jest hołd

To jest powitanie.
A Polska nie jest pod okupacją USA. A pan nie jest "my Polacy", tylko pojedynczą osobą, która nie jest dla narodu polskiego reprezentatywna.

oto kaktusnadłoni

Warto, Panie Jacenty.

Moim zdaniem jest to hańba polskiego munduru większa, niż w okresie PRL-u, gdzie do tej podległości byliśmy przymuszeni przez wielkich tego świata.

Po wyjściu z pod sowieckiego buta nie musieliśmy włazić pod amerykański but z taką obrzydliwą wazeliną.

Mam nadzieję że nie tylko historia rozliczy tych co z taką gorliwością służą amerykańskiemu Wielkiemu Bratu, zezwalając bezkrytycznie na wszystkie jego zachcianki.

Uważam że rząd, zezwalając na posłanie wojska polskiego pomocnego w napadzie na Irak, zezwalając na nielegalne amerykańskie więzienia, wydając ogromne pieniądze na złom wojskowy podczas gdy tych pieniędzy brakuje na zaspokojenie podstawowych potrzeb społecznych, przekracza swoje kompetencje jako rząd demokratycznie wybrany. Staje w miejscu rządów totalitarnych gdzie społeczeństwo nie jest hegemonem, a przedmiotem ich zarządzania.

oto JarWi

Ho ho, wszyscy tam doskonale

Ho ho, wszyscy tam doskonale wiedzą, skąd wieje wiatr. Żal tylko oglądać tylu ludzi-chorągiewki.

oto observer

kompromitacja Lublina

Podobno tam byli członkowie Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ z Lublina. Też uczestniczyli w tej hucpie i witali przedstawicieli Wielkiego Brata z USA?

Co do rekonstruktorów ułanów, to jest to totalna kompromitacja i wstyd dla Lublina. W 1939 r. zachodni sojusznicy zostawili nas samym sobie, ułani dzielnie się bili do końca, a teraz rekonstruktorzy tak wspaniałej formacji jak kawaleria salutują przed pierwszym, lepszym z brzegu oficerem US Army. Ci ludzie nie są godni noszenia mundurów tej wspaniałej formacji. Jedyne wojsko jakie powinno być serdecznie witane w polskich miastach to Wojsko Polskie. Inne wojsko - precz! Wynocha do siebie bez względu czy to są Amerykanie, Rosjanie, Niemcy czy ktokolwiek.

No i jeszcze jedna refleksja: po 25 latach rządów postsolidarnościowych partii od PO aż po PiS sytuacja Polski wygląda tak, że Polacy są bezbronni na koniach w strojach rekonstrukcyjnych, a Amerykanie brylują w stalowych rumakach jakby byli u siebie. Bo Wojsko Polskie można zmieścić na Stadionie Narodowym. Oto efekt rządów 25 lat solidarnościowej rewolucji.

oto Czesław

Przywitania

Widać na obrazach z Lublina i Tarnowa, że Polacy liczą na to, że Amerykanie wyzwolą ich z pod okupacji polskiej. Ale tak na poważnie, to propagandowo bardzo niebezpiecznie jest zestawienie polskich ułanów z amerykańskimi czołgami. Pamiętam jak A.Wajda zrobił film "Lotna" i właśnie Polak mieszkający w Ameryce opowiadał jak jego syn przyszedł ze szkoły zapłakany, bo tam koledzy wyśmiali go, że "Jacy to Polacy głupi, z szablami na czołgi". Zresztą w rzeczywistości nigdy tak nie było. Wniosek z tego taki "Nadgorliwość gorsza od głupoty".

oto baba jag

Ta menda Wajda

przemalowała, o ile mnie pamięć nie myli T34 (pewno jeszcze nie 76, a 85) i symulował Panzerkampfwagen V Panther z roku 1943

oto chłop jag

Polski oficer na koniku...

Polski oficer na koniku...

No cóż - pupile szatana lubią tańczyć na grobach państw przez siebie zamordowanych. Szczególnie lubią to robić na trupie Polski - tołażysze.
Wniosek?
Czekamy - kiedy tzw. Wojsko Polskie pupile powsadzają na konie i rzeczywiście każą im kiedyś atakować na poważnie czyjeś czołgi - tołażysze.

oto Robercik

Może takie protesty powinno

Może takie protesty powinno się robić z jajem? np. trzymać transparent
"niech żyje amerykańska wojna o pokój"
"śmierć wrogom waszyngtońskiej demokracji"
"cały naród Polski ślubuje wierność 1000 letniej Ameryce"
"naród iracki wdzięczny za zaprowadzenie demokracji"
itd.

oto baba jag

i

"będziemy walczyć o demokrację aż nie zostanie kamień na kamieniu"
"błogosławimy życiodajne i uzdrawiające bomby amerykańskie"

oto Eowina

Nowe propozycje dla polskiej armii.

Deklaracja pełnomocnika MON. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymają do 500 zł • Podczas targów proobronnych szefostwo MON poinformowało o swoich planach • Część z nich dotyczy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej • MON: dla ochotników przewidziano także zachęty materialne • Kwaśniak: planujemy, by żołnierze WOT nosili rogatywki

- Mamy już pewne wyliczenia departamentu budżetowego. Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, że najprawdopodobniej będzie tak, że za każdy dzień szkolenia żołnierz będzie otrzymywał prawie 100 zł z tytułu utraconych dochodów i kosztów dojazdu. Na dzień dzisiejszy też tak to jest - każdy rezerwista dostaje te prawie 100 zł na każdy dzień szkolenia i nasz żołnierz (obrony terytorialnej) też będzie dostawał - powiedział Kwaśniak.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.