Audyt "rządu" PO... powalające!

Zaciekawiło mnie jedno nagranie z Sejmu:
Audyt finansowy rządów PO
Warto sobie przesłuchać ten materiał (jest tez wiele innych filmów z tego samego cyklu).
Stopień "dzikiej prywatyzacji" pieniędzy budżetowych, czyli naszych, z trudem wypracowanych podatków, jest dla mnie trudny do zniesienia...

Wystarczy jeden z przykładów: nie największa spółka Skarbu Państwa, która standardowo ponosi straty i śle podania o wsparcie, zatrudnia 46 prawników (w tej branży do równoważne bardzo dużej kancelarii prawnej), a mimo to zamawia w 2015 roku usługi ekspertyz prawnych za kilkadziesiąt milionów złotych. Stawki prawników wykonujących te ekspertyzy sięgają - no! zgadnijcie mili Państwo - ile? Nie zgadniecie: 1800 zł/h.

Teraz przestałem się dziwić, dlaczego z taką determinacją ci odsunięci od żłobu dygnitarze usiłują wysadzić w powietrze rząd PiS przy pomocy pożytecznych (dla nich) cymbałów z KOD-u.

Ja wyciągam z tego wniosek taki, że trzeba ten rząd PiS popierać gdzie się da, mimo jego socjalistycznego oblicza (niestety!). Konieczność rozliczenia tej mafii finansowej jest co najmniej taka, jak konieczność ujawnienia (podania do publicznej wiadomości) wszystkich współpracowników tajnych służb od czasów PRL.
Jeśli to ujawnienie doprowadziło by do usunięcia z biurokracji kilkuset tysięcy skompromitowanych ludzi, to tylko się z tego cieszyć, bo mam nadzieję, że nie było by kogo na ich miejsce zatrudnić!

Podsumowując mój stosunek do byłych rządów PO i aktualnych rządów PiS , najlepiej będzie zacytować (za Michalkiewiczem) wypowiedź zanotowaną dawno temu przez Antoniego Słonimskiego:

Antoni Słonimski wspomina, jak to pewnego razu w teatrze wszczęli awanturę, bo im się sztuka nie podobała. Wezwano policję, a kiedy ta próbowała przywrócić spokój, "jakiś pan stanął w loży i niegłupio krzyknął: zachowanie panów zmusza nas do obrony tej miernoty!"

oto Mar.Jan Mar.Jan

Z wykształcenia inż. mechanik. Z powodu upadku przemysłu w latach dogorywania komuny przekwalifikowałem się na programistę. Zwolennik liberalizmu gospodarczego, w latach 90-tych popierający JKM, aktualnie poszukujący właściwszej formuły. W dziedzinie społecznej - konserwatysta.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.2
Ogólna ocena: 4.2 (głosów: 5)

Dyskusja

oto adolfina

?

Autorze, żłobu i co najmniej - tak pisać.Poprawić szybko.

oto Mar.Jan

Poprawiłem

Mam nadzieję, że szybko...
Wynika z tego, że co najmniej jedna osoba przeczytała dokładnie tekst. Cieszę się z tego sukcesu autorskiego...
Poprawiłem też nieco (mam nadzieję, że zauważalnie) stylistykę.

oto chłop jag

Audyt "rządu" PO...

Audyt "rządu" PO... powalające!

Gdyby atrapą Polski rządzili Polacy to rzeczony audyt mógłby się odbyć tylko przy wcześniejszym wprowadzeniu stanu wojennego - tołażysze.
Wniosek?
Skala wyniszczania atrapy Polski i tubylców uprawnia do natychmiastowego wprowadzenia w/w stanu - tylko kto by to miał zrobić - tołażysze.
Słowem tzw. audyt trwa - szalalala-la-la - szalala-la-la - tołażysze.

oto Alej

A ja nie rozumiem po co cytował Pan Słonimskiego

Wydaje mi się iż nie daje się tego rozumieć inaczej jak: ci z PO/PSL mają wiele za uszami ale obecne działanie PiS (pewno chodzi o audyt) zmusza do ich obrony, "do obrony tej miernoty".
Domniemywam że Panu nie o to chodziło ale co Pan napisał to Pan napisał.
A może źle domniemywam?

oto Mar.Jan

Skoro nie wiadomo po co, objasniam:

Rząd PiS uważam za lepszy zdecydowanie od PO, z powodu tego, że rząd PO był tragiczny: nagrania "kelnerów" ujawniły ich poziom etyczny i umysłowy właściwy dla szeregowych członków bandyckich mafii. Dlatego rząd PiS zapowiadający rozliczenie z tamta hołotą daje mi nadzieję (ale tylko nadzieję! Zobaczymy co w rezultacie zrobią w ramach tych rozliczeń) na wyeliminowanie z zycia publicznego ludzi skompromitowanych.
To jest dobre i to właśnie popieram.
Z drugiej strony zapowiedzi polityki gospodarczej prowadzą mnie do wniosku, że nasze trudności ekonomiczne będą się poglębiać i to napawa mnie obawą co do przyszłości. Jak to ktoś słusznie zauważył: nie ma takiej podłości, do której nie byłby zdolny rząd, któremu zabraknie pieniędzy. A że pieniędzy temu rządowi w końcu zabraknie przy zapowiadanej polityce - dla mnie to pewnik.

Mimo to mogę powtórzyć: zachowanie tych panów, którzy do tej pory rządzili, zmusza mnie do popierania rządu PiS, ponieważ nie widzę innej alternatywy, która mogłaby wygrac wybory.
Ja i tak w końcu zagłosuję na którąś z partii prawdziwie prawicowych. A na razie będę popierać działania PiS, poza ekonomią, oczywiście.
p.s.
problemy ekonomiczne uważam za ważniejsze od bieżących sporów politycznych, ponieważ w końcowym rozrachunku o możliwości realizacji najwspanialszych zapowiedzi wyborczych decyduje ilośc posiadanych pieniędzy!

oto Adam Z.

Rząd PiS uważam za lepszy

Rząd PiS uważam za lepszy zdecydowanie od PO

To teraz Pan tak uważa. PO rozlicza Pan z 8 lat. Zobaczymy, jaki będzie dorobek (albo nierobek) PiS bo 4 latach, albo i 8 latach jeśli ktoś pozwoli im tyle rządzić.

oto Alej

Nawet gdyby PiS nie był lepszy od PO to i tak dobrze że rządzi

Już samo to że ktoś wygrał z tymi którzy "nie mieli z kim przegrać" jest nie do przecenienia.
Po "audycie" KAŻDY następny rząd będzie się raczej pilnował by nie robić takich rzeczy jakie bezczelnie, pewni bezkarności robili ostatnio nami rządzący.
Toż jest to milowy krok do przodu w drodze ku "normalnemu" (a nie "postkomunistycznemu") państwu.

oto Paulina Kaufmann

I, jeszcze taki drobiazg...

w tej branży do równoważne bardzo dużej kancelarii prawnej

Raczej, "to"
Przy okazji...

nie największa spółka Skarbu Państwa, która standardowo ponosi straty i śle podania o wsparcie, zatrudnia 46 prawników (w tej branży do równoważne bardzo dużej kancelarii prawnej), a mimo to zamawia w 2015 roku usługi ekspertyz prawnych za kilkadziesiąt milionów złotych.

Co ta za spółka?
Czy tych 46 prawników zatrudnionych w tejże, to obsada działu prawnego?
Ile to jest kilkadziesiąt milionów? 22 czy 99?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.