Mały felieton o feminizmie

Zróbmy wreszcie coś fajnego. Oddajmy władzę kobietom. Nie tak, jak czynimy to w Polsce od zawsze: koronując Św. Jadwigę jako jedną z pierwszych kobiet-monarchów w historii, nadając kobietom prawa wyborcze trzydzieści lat przed Francją i Włochami, wcześniej nawet niż Belgia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, wybierając w III RP aż trzy kobiety premierów, a także marszałków Sejmu, Senatu, prezesa banku centralnego, jak żaden inny kraj w Europie.

To za mało. Bardzo bym chciał, by choć jeden raz, na jedną kadencję parlamentu, pozwolić kobietom samodzielnie wybrać w Polsce parlament, tzn. odebrać całkiem mężczyznom czynne prawo wyborcze. Tylko czynne - bierne prawo wyborcze, czyli prawo do kandydowania, mężczyźni zachowaliby, ale za to bez parytetów.

Ciekaw jestem, jakie byłyby wtedy wyniki głosowania. Nikt nie wtrącałby się kobietom w ich wybór, więc nie byłoby żadnych usprawiedliwień: że dominacja mężczyzn, że gorsze miejsca na listach. Nieustraszone bojowniczki o parytety na listach wyborczych mogłyby się niemile zdziwić. Nie jest bowiem prawdą, że kobiety głosują tylko na kobiety.

Jeszcze mniej miła dla feministek byłaby weryfikacja poparcia ich organizacji. Wojownicze obywatelki pokrzykujące na manifach, w mediach, a ostatnio i w kościołach, w których przez przypadek znajdzie się dziennikarz „Wyborczej”, po takich wyborach znalazłyby się wreszcie we właściwym miejscu sceny politycznej. Ich twierdzenia, że tylko one reprezentują interesy kobiet, to bowiem zwykła uzurpacja. Wszelkie badania wykazują, że kobiety en masse są bardziej konserwatywne od mężczyzn, a polityków wybierają (podobnie zresztą jak i mężczyźni) kierując się zupełnie innymi przesłankami niż płeć - tak jak nie płeć decyduje o naszym wyborze adwokata czy doradcy podatkowego.

Ponieważ kobiety są w większości konserwatywne, po kobiecej kadencji oczekiwałbym wiele dobrego, szczególnie w sprawach społecznych, obyczajowych i kulturalnych. Począwszy od drobiazgów - udogodnień dla poruszania się po mieście z wózkiem dziecięcym, poprzez umożliwienie przebywania z dziećmi w przestrzeni publicznej bez obawy narażenia ich na treści niepożądane wychowawczo, aż po stan, w którym polityka prorodzinna przestałaby być przedwyborczym frazesem, a programy typu „500 plus”, będące oczywistością w większości krajów europejskich, przestałyby być u nas obśmiewane na poziomie - nie można tego nazwać inaczej - knajackim.

Takie mam marzenie, gdy widzę kolejny atak medialny feministek. Tylko kobiety mogą im powiedzieć, że życie jest gdzie indziej.

oto Maciej Białecki Maciej Białecki

dr inż. nauk chemicznych, działacz samorządowy i publicysta, prezes Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944
w 2014 r. pełnomocnik komitetu wyborczego Warszawska Wspólnota Samorządowa

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto Tomasz Dalecki

Nieustraszone bojowniczki o

Nieustraszone bojowniczki o parytety na listach wyborczych mogłyby się niemile zdziwić. Nie jest bowiem prawdą, że kobiety głosują tylko na kobiety.

Nawet moglibyśmy się założyć, że kobiet w sejmie byłoby mniej niż dziś ;-)

oto Jan Saski

Dlaczego Amerykanki popieraja Trumpa?

Dla porownania z amerykanskiego podworka:

Nie chcialbym byc posadzony o rasizm, ale warto przypomniec, ze w ostatnich wyborach na Baraka Obame glosowalo 90% Afroamerykanow. Czy 90% amerykanskich kobiet zaglosuje na Hilary? Watpie.
Wedlug wielu publicystow Trump jest bardziej popularny wsrod amerykanskich kobiet niz Hilary Clinton.

http://www.vocativ.com/289544/why-do-women-vote-fo...

hillary.jpg

oto chłop jag

Feministki to także wprodukowana

przez pupili szatana broń wymierzona w ludzi stworzonych przez Boga - tołażysze. Wśród decyzyjnych kręgów pupili szatana - kobiet nie uświadczysz - tołażysze. Pupile wrócą tam - skąd przyszli - to wtedy feministki znikną jak przysłowiowa kamfora.
Wniosek?
Gdzie diabeł nie może - to kogo posyła?
Na koniec - feminizacja szkolnictwa czy sądownictwa przynosi oczekiwane przez pupili szatana efekty - tołażysze. To co - ustawiamy się zacni Panowie w kolejce do zniewieścienia? Lakier do paznokci i buty na szpilkach czekają!

oto Jan Saski

Wierze w rozsadek kobiet

Chyba nalezy zgodzic sie z Autorem co do rozsadku i konserwatyzmu wiekszosci polskich kobiet.
Mam nadzieje, ze krzykliwe feministki to ciagle jeszcze u nas margines. Trudno przecenic role "moherowych beretow" i babc kochajacych swoje rodziny i wnuki. To dzieki nim Polska jest ciagle krajem gdzie ceni sie tradycyjne rodzinne wartosci. Jak wygladalaby Polska gdyby kobiece serca zdominowala taka np. Czubaszek, ktora bezczelnie z typowa dla jej "kultury" huzpa szczycila sie, ze jest dumna ze swoich aborcji.

http://natemat.pl/1021,czubaszek-o-aborcji-jak-wyr...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.