Judasz Korwin- Mikke pocałował Kukiza.

W TV, w trakcie tzw. "debaty";) W założeniu pocałunkiem śmierci. Jego notowania spadły niebezpiecznie, Kukiz odbiera mu elektorat niezadowolonych więc...uderzył w Kukizowe oczko, czyli JOW-y. Zaatakowany ocenił trzeźwo

Korwin zachowuje się jak Macierewicz, jak Ruscy 17- tego września

Pełna zgoda. Niemniej wg Korwina to Kukiz go zdradziecko napadł, on- Korwin nie zdrajca a tylko szczodry oferent. Pragnący oddać przyjacielowi- patriocie swe głosy! Sam gest zaś był przyjacielski i wynikał z sympatii do bratniej duszy. Ta...

Gadka i mentalność faktycznie ruska, do kunsztu i skuteczności rosyjskiej dyplomacji JKM-owi jednak daleko. Ot w pędzie do koryta przywalił człowiekowi, który mu zaufał.

Prosto z liścia. Publicznie. Wcześniej o swoich obiekcjach go nie poinformował, bo...chciał, żeby Paweł wypadł dobrze w debacie i się nie denerwował.

A to [piiiiiii]!

Cwana choć szczurza robota. Jako ewentualny biesiadnik waliłby w każdego, kto chciałby go od wytęsknionego koryta odpiłować. Nie mam wątpliwości, że po miesiącu byliby to Polacy. Mnie do poznania jego świata "wartości" wystarczyło kilka minut.

A P. Kukiz?
Zapłacił frycowe. Za naiwność.
Oczywiście dużo mu jeszcze zostało.
Judasz Korwin Mikke powinien drżeć nadal.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Cytuję swoje wypowiedzi, skoro temat znalazł się w osobnym wątku

W komentarzu "Na facebooku Kukiz o debacie i wolcie JKM-a" pisałem:

Zwolennicy JOW zawsze podkreślają, że ma być jak w Wielkiej Brytanii. A to nagle Kukiz zdradza UK. Nieważne, co zdarzy się w Anglii, JOW jest jedynie słuszny. Merytoryczna słuszność po stronie Korwina.

Natomiast ws. dotrzymywania umów rację ma Kukiz. JKM jest graczem, dąży do maksymalizacji wyniku bieżącego rozdania. Połapał się, że Kukiz ze swoją prostą receptą odbiera mu "elektorat protestu" ( o tyle pojawienie się p.Pawła Kukiza mocno mi zaszkodziło). No to JKM zaatakował JOW taktycznie.
Podobnie było z Ruchem Narodowym, gdy zaczął rosnąc w siłę. Gdy został wyproszony z Marszu Niepodległości, to nagle zaczęło się gadanie, żeby się podzielili na narodowych liberałów i "narodowych socjalistów".
Podobnie było z atakami KORWiNy na "beton" KaNaPy, gdy chodziło o przejęcie sympatyków "feniksa".
JKM nie rozumie, że takie taktyczne ataki na potencjalnych sojuszników czynią go niewiarygodnym partnerem na przyszłość.

A w innym wpisie zwracałem uwagę, że nie wiemy dokładnie, jakie były umowy między kandydatami i które były potem odwoływane.

JKM powinien dotrzymać słowa danego Kukizowi, chociaż co do ich umów o sojuszu i nieagresji, to już mamy różne wersje. Nie podoba mi się to również ze względów pragmatycznych, nie będzie wiarygodnym partnerem dla innych antysystemowców. Jednak od strony merytorycznej uczciwie przedstawił fakty o sposobie działania JOW w Wielkiej Brytanii.

Dodam, że widziałem wpisy świadczące, że wyborcom "ufającym Januszowi" nie spodobał się taki hazard ich poparciem.
Część z nich z różnych powodów nie ufa Kukizowi, a głosy woli przerzucić na Brauna lub Kowalskiego, rzadziej Wilka.

oto Ireneusz

Kłopoty z logiką

Zwolennicy JOW zawsze podkreślają, że ma być jak w Wielkiej Brytanii.

Tak mówią. I jest to prawda.

A to nagle Kukiz zdradza UK.

???? Pan kosmita?

Nieważne, co zdarzy się w Anglii, JOW jest jedynie słuszny.

No oczywiście, że tak. Po prostu w Anglii zadziała mechanizm JOW, i już! Nie po to go tutaj chcemy wprowadzic, aby nei działał. Tylko aby był to prosty system, odporny na manipulacje i na fałszowanie głosów. Ten co zbiera najwięcej, wygrywa. Proste.

Merytoryczna słuszność po stronie Korwina.

Kpina. Z logiki. Świeci słońce to znaczy że jest noc. Doskonałe!

oto Krzysztof M

Korwin jest w KRUS. I tyle.

Korwin jest w KRUS. I tyle.

oto Dubitacjusz

To chyba nie jest zbrodnia.

Dodam, że JKM jest w wieku emerytalnym, ale ponoć nie dostaje emerytury, bo nie wiadomo, kto miałby ją wypłacać ZUS, czy KRUS.

oto AnnaK

ale ponoć nie dostaje

ale ponoć nie dostaje emerytury, bo nie wiadomo, kto miałby ją wypłacać ZUS, czy KRUS.

Terefere. Każdy kto w Polsce pobiera emeryturę podlega ograniczeniom w możliwości zarobkowanie. Więc jeżeli nie pobiera, to tylko z tego powodu, że mu się to nie opłaci.

oto Dubitacjusz

Napisałem "ponoć",

bo przedstawiałem wyjaśnienie podawane przez samego Korwina.

oto Krzysztof M

To chyba nie jest

To chyba nie jest zbrodnia.

To nie zbrodnia - to obłuda.

oto Whiteresistance

Kukiz nie rozumie tak naprawdę z kim ma do czynienia

JKM jest indywidualistą, typem człowieka który wymaga bezgranicznego posłuszeństwa od swoich współpracowników. Dlatego najpierw był UPR, potem KNP a teraz KORWiN.Albo ktoś akceptuje jego autorytet albo niech trzyma się z dala od sojuszy.

Nie znam dokładnie sprawy,każdy mówi co mu odpowiada ale mi to wygląda na to,że Korwin założył,że będzie miał więcej wyników w sondażach niż Kukiz i chciał łatwo zdobyć setki tysięcy głosów. Ten drugi w niewyjaśnionych okolicznościach zaczął ostatnio rosnąć w siłę. Może JKM zorientował się z kim ma do czynienia? Kukiz to żaden polityk ani specjalista, z tego co wiem nie skończył żadnych studiów a próbował coś ambitnego. Ot zwykły pijaczek z lat'90 który wpadł na pomysł zasłynięcia na salonach skoro muzyka wychodzi miernie.

Szczerze mówiąc gdybym był Korwinem zachowałbym się w takim sam sposób, ludzi poważnych należy traktować poważnie a krzykaczy i sezonowych polityków z przymrużeniem oka. Uargumentowałbym to odejściem od szeroko rozumianej prawicy,co z Kukiz niedawno udowodnił: szkoła bez religii, in vitro i prostytucja etc.

Reasumując na Kukiza głosują ludzie,którzy w większości w ogóle nie poszliby na wybory a tak pojawił się jakiś muzyk,który gra na nosie Bronkowi i nie ma nic wspólnego z PiSem. Lansować go nie trzeba bo "fejm" ma poprzez swoją karierę muzyczną a i tak w mediach pojawia się często. Nie jest on żadnym antysystemowcem tylko kolejną gadającą głową,która na dodatek w latach 2005-2007 aktywnie wspierała Platformę. Głos lepiej oddać na Brauna, Wilka czy Kowalskiego - przynajmniej nie będzie przez cały rok kaca moralnego.

oto KubaG

Zwolennicy Korwina twierdzą,

Zwolennicy Korwina twierdzą, że to Kukiz zerwał porozumienie bo...potępił deklarację JKM o strzelaniu do górników. Nauczka dla wszystkich, którzy w przyszłości będą próbować koalicji z JKM. On chce mieć monopol na bycie jedynym antysystemowcem w RP. Nieważne, że nigdy ani JKM ani jakaś kolejna mutacja jego parrii nie będzie miała wpływu na sprawy w Polsce.
Ofiarami egocentryzmu Korwina są UPR ( a może UPR- bo zdaje się, że taką nazwę dzierżą 2 kanapy) i KNP. JKM wyeliminował z polityki mnóstwo wartościowych ludzi. Tym razem nie mógł zdzierżyç, że "człowiek znikąd" ma 3 razy większe poparcie.
Chyba wyczuł realną konkurencję. Wczoraj Ziemkiewicz "w plusach dodatnich..." komentując Kukiza, którego zna z pisania do tej samej gazety, określił jego poglądy jako:" Korwin-Mikke" bez wariactw. Chyba JKM naprawdę się przestraszył.

oto Dubitacjusz

Ciekawostka: Wipler odciął się od ataku Mikkego na JOWy Kukiza

Za https://pl-pl.facebook.com/wipler (dostęp 2015-05-12, 1:30)

Napiszę tutaj, żeby przeciąć spekulacje w jednej sprawie kampanijnej:
1. Nie wiedziałem, że JKM zaatakuje Pawła Kukiza JOWami podczas debaty. Namawiałem go do czegoś kompletnie przeciwnego, ale nie ma co tego rozwijać. Tym bardziej "nie był to mój pomysł" i nie mógł być on mój. Jak usłyszałem, że JKM zaczyna wypowiedź, że "rezygnuje na rzecz Pawła Kukiza z kampanii..." - mało nie zszedłem na zawał. Zresztą sympatycy Pawła Kukiza wybuchnęli w tym momencie z taką radością, że przez chwilę nie słyszałem co JKM mówił po tym otwarciu wypowiedzi...
2. Jedyną osobą, która wiedziała, że JKM będzie o tym mówił był szef oddziału warszawskiego partii KORWiN Piotr Bryczkowski. Piotr wydrukował plansze z cyferkami dot. wyników w JOW pokazane podczas debaty - my ich nie widzieliśmy i nie znaliśmy och treści ani nie wiedzieliśmy tym bardziej do czego one posłużą.
3. Wszystkich chwalących bądź ganiących ten ruch odsyłam do samego JKM - cała zasługa czy błąd w tym zakresie są jego.
4. Są ludzie którzy chwalą to działanie, są tacy którzy ganią. Wrzucam sprawę tutaj tylko dla kronikarskiej uczciwości. Nie piszcie bzdur i nadinterpretacji. Są socjologowie i politolodzy, którzy twierdzą, że bez tego gestu Paweł Kukiz zassałby nasz elektorat do procenta. Nasi wyborcy naprawdę w drugiej turze nie chcieli wyboru między Dudą a Komorowskim... Zdania są podzielone, jak to w takich sprawach.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.