10 kwietnia, czwarta rocznica - frapujące pozycje o zbrodni smoleńskiej

10 kwietnia minie czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej. Przez ostatnie cztery lata Polacy byli zalewani doniesieniami medialnymi które miały utwierdzić Polaków w przekonaniu, że katastrofa smoleńska była tylko nieszczęśliwym wypadkiem, którego kulisy wyjaśniły rządowe komisje Rosji i III RP. Zapewne nie wszystkich usatysfakcjonowanych oficjalną wersja zdarzeń, zainteresują dwie pozycje wydane przez wydawnictwo Antyk. Pierwszą jest 760 stronicowy zbiór tekstów niezależnego zespołu ekspertów „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu”. Drugim wybór tekstów Aleksandra Ściosa „Zbrodnia smoleńska. Anatomia dezinformacji”.

Pierwsza publikacja „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu” autorstwa Zespołu Niezależnych Ekspertów zawiera ogromną ilość materiałów dotychczas niepublikowanych, eksperckich, śledczych, które obalają tezy ośrodków władzy. Autorami wstępu do pracy są: Alexander Litevsky, Wiktor Suworow, S. Eugene Poteat LL.D. Prezydent Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu USA.

Druga pozycja autorstwa Aleksandra Ściosa „Zbrodnia smoleńska. Anatomia dezinformacji” jest zbiorem artykułów publicysty poświęconych katastrofie smoleńskiej, wydarzeń ją poprzedzających i po niej następujących.

Jan Bodakowski

Głosów: 0


Tagi:
To jest: Tomasz Dalecki

Czekam na recenzje na

Czekam na recenzje na rekomendacje pozycji o kosmitach...

Cóż

PiSIactwo nie wybaczy Ruskim niecałej setki, głównie miernych zresztą polityków (szkoda generałów), która to setka miała rzekomo zginąć w zamachu (na co dowodów brak).
Natomiast to samo PiSiactwo pogardza 200 000 ofiar banderowców. A tam nie da sie zwalić na Rosjan, choć niektórzy próbuja.

Zabawni są ci niby niezależni eksperci (eksperci od czego?). Niezależność i amerykanski wywiad i Suworow. Naprawdze, bardzo niezależni. Niemal jak poseł Antoni.

A Ścios to kolejny "fachowiec".

skanderbeg

Katastrofa smoleńska jest pokłosiem

zbrodni pod szyldem sierpa z młotem - tołażysze.
Wniosek?
Niesłychane dziadostwo jakie nastało po wymordowaniu mądrzejszych Rosjan a potem mądrzejszych Polaków - jeszcze długo będzie zbierać swoje śmiertelne żniwo - także pośród wnuków czy prawnuków niegdysiejszych bolszewików - tołażysze.

chłop jag

Cóż.

Tajemna sensacja, zbrodnia i trup zawsze się dobrze sprzedaje.
I padlinożerców gromada znajdzie się wszędzie.
Do nich mam stosunek jak do hieny w lesie. Nie winna ona ,że hiena ale jak widzę to przechodzę na drugą stronę w drugie krzaki. Zapach. Czasem ze strachu.

Tym co w to wierzą współczuję, choć to uczucie raczej z pejoratywnym podtekstem.

Natomiast o tych ( a jestem przekonany ,że jest ich niemało) co wykorzystują dla celów politycznych śmierć bliżej lub dalej znajomych się nie wypowiem. W końcu jakiś minimalny poziom tutaj być musi , chociam zwierz dziki.

zajczik
PS nie zauważyłem "CÓŻ" ale zostawiam , bo mam te same poglądy na wiele spraw.

Tylko westchnąć ciężko i

Tylko westchnąć ciężko i spuścić zasłonę milczenia na te banialuki.

To jest: Jan Bodakowski

Nie rozumiem skąd taka nie

Nie rozumiem skąd taka nie wiara w zamach. Najważniejszy cel zamachu się udał i nie ujawniono aneksu do raportu o WSI. Kto jak kto, ale zainteresowani nie ujawnieniem raportu mieli środki i wiedze potrzebną do przeprowadzenia operacji. A nauka z tego taka że jak ma się niebezpieczna wiedzę to dla własnego bezpieczeństwa należy ją rozgłosić a nie trzymać w sejfie.

To jest: baba jag

A Pan jest

specalistą od fizyki lotu?

To jest: Dubitacjusz

@ p. Bodakowski: A ja rozumiem, skąd taka WIARA w zamach

Bo ludzie chcą wierzyć, że ci "źli Ruscy" zrobili "coś strasznego".
Do tego historie o spiskach dostarczają im rozrywki.

  • Fakty są takie, że to piloci sprowadzili samolot we mgle bez ILSa poniżej 100 metrów. To, że nie wyrównali lotu na 100 metrach i nie odlecieli było warunkiem koniecznym wszystkich zdarzeń.
  • Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie jest takie, że "nie uzbroili" automatycznego odejścia, które nie zostało wykonane. Gdy ręcznie poderwali samolot było już za późno.
  • Prawdopodobne jest też uszkodzenie skrzydła, które spowodowało niezrównoważenie siły nośnej i obróciło samolot.
To jest: baba jag

A to znaczy, że

Pan jest specjalistą od fizyki lotu.Rozumiem.

To jest: Krzysztof M

Prawdopodobne jest też

Prawdopodobne jest też uszkodzenie skrzydła, które spowodowało niezrównoważenie siły nośnej i obróciło samolot.

Ile czasu minęło od punktu brzozy, to punktu przyziemienia? Jaka musiałby być moment obrotowy, żeby samolot w tym czasie obrócił się na plecy? :-) Jaka byłaby to prędkość obrotu? :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: baba jag

nie ma to znaczenia

krzywa lotu bez problemu to wyjaśnia.Tam jest wszystko pieknie wymyślone.Ma tylko wadę jest idealne co do pół sekundy.Nie ma tam miejsca na żadną bezwładność układów.

To jest: Krzysztof M

Nie rozumiem skąd taka nie

Nie rozumiem skąd taka nie wiara w zamach.

Bo w tym "zamachu" się nic nie zgadza. :-)

Najważniejszy cel zamachu się udał

Nie "cel", a" cele". Jeden z takich celów, to było podtrzymanie popularności PIS-u. I to się udało bardzo dobrze. :-)

Gdyby PIS poleciał w dół, to KTO zająłby wolne miejsce? Nikt nie pozwoli na destabilizację w Polsce - okrągły stół musi mieć cztery mocne nogi.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: AnnaP

Celem było pozbycie się tych ludzi

i powaśnienie nas z Rosją.

Jak widzę .

Lata i wieki przemijają a na słowo "Smoleńsk" te same zacne dyskusje i spory.
W jednym muszę przyznać rację panu premierowi . Sprawę należało dawno wyjaśnić i zamknąć. A prawdę ( ludzką) wyrzec prosto i jasno.

Z uwagi na polityczną poprawność, strach przed włóczeniem się po sprawiedliwościach, nie wiem jeszcze przed czym strach - ale zrozumiały itp nikt , łącznie z zającem, nie powie w paru prostych żołnierskich słowach:

Co to było.
Przyczyna.
Kto odpowiada bezpośrednio (lub raczej odpowiadał).
Jaka wspólnota przyczyniła się do zmanipulowania serc i umysłów .

pozdrowienia.
w razie czego ja tam nic nie wiem.