Ukraina - czas najwyzszy z Polski gotówkę przelać

Skoro jak wynika z ostatnich wydarzeń i zaistniałych faktów Unia Europejska oraz USA postanowiły wesprzeć Ukraińską rewolucję, wspierając aktywnie na arenie międzynarodowej ich protesty przeciwko w sposób demokratyczny wyłonionej, choć przyznać trzeba, że nie do końca demokratycznej, władzy to niech teraz nie chowają głowy w piasek i potrząsną kiesą.

Nie chce mi się wierzyć, że przywódcy państw EU, przywódcy USA nie znali i nie znają całkowitej i złożonej sytuacji gospodarczej, ekonomicznej i politycznej Ukrainy. Jak słońce na niebie, znali ją od podszewki, ale niestabilność żądań i roszczeniowa postawa demonstrantów i opozycji zaskoczyła UE i Amerykę.

Jeżeli UE i USA nie chcą wyjść na ostatnich cyników (którymi zapewne są, lecz skrzętnie to skrywają), to muszą Ukrainę wesprzeć groszem zabranym od ust własnym obywatelom (bez względu na to z czyjej szuflady pieniądze zostaną wyjęte, końcowym płatnikiem mieszania się w wewnętrzną politykę Ukrainy poszczególnych polityków będą szarzy obywatele). Trzy miesiące temu oferta stowarzyszeniowa dla Ukrainy rozbiła się o 20 - 30 mld Euro, którego nikt nie chciał Ukraińcom i Janukowyczowi dać. Pojawiła się chętna Rosja, co zachód ubodło do żywego, a teraz, kiedy nie udało się Ukrainy ucywilizować, Janukowycza odsunięto od władzy wbrew parafowanym przez Niemca, Polaka, Francuza i Rosjanina porozumienia i ściga się jak przestępcę, Zachód i Polska zaczęli ronić łzy, że trzeba na gwałt 150 mld, by wraży Putin nie rozjechał Ukrainy czołgami ponieważ igrzyska olimpijskie już się skończyły.

Putin może pogrozić palcem Ukrainie i nagle zakręci kurki z gazem, z ropą i sprzeda ją Chińczykom (dla nich musiał kupować na Bliskim Wchodzie), a Ukraina sama przyjdzie na kolanach, a za nią Polska, która na tej całej zawierusze ucierpi najbardziej. Dla oka Rosja Nord Streamem do Merkel i Niemiaszków gaz będzie słać, już o to zadba Schroeder. A my, znów jak ten Zabłocki. Wolność kosztuje, a najdrożej cudza. Więc Polacy muszą kasą potrząsnąć i tę kasę po prostu Ukrainie dać - no pożyczyć.

Teraz kolej na dużą kasę z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych inaczej Rosyjskie czołgi wjadą z ''bratnią pomocą" na teren wschodniej Ukrainy a Rosja takie scenariusze już kilkakrotnie cwiczyła np ostatnio w Gruzji.

Sytuacja geo - polityczna i ekonomiczna Ukrainy bez natychmiastowej,wydatnej i konkretnej pomocy politycznej, specjalistycznej wspartej środkami finansowymi stanie się wkrótce tragiczna.

Głosów: 0


To jest: Paweł S.

150 mld czego ?

Skąd to wynika, że 150 mld ? Jakie jest dokładnie powiązanie przyczynowo skutkowe pomiędzy tą kasą a wjechaniem bądź nie wjechaniem rosyjskich czołgów ?

To jest: Dubitacjusz

PiSowska bezczelność w lekceważeniu Polaków przegracza granice

W normalnej polityce jest tak, ze jak wyrządza się komuś przysługę, to w zamian oczekuje zapłaty.
W nienormalnej (prometejskiej) polityce jest tak, że wyrządza się komuś przysługę i to jemu jeszcze się płaci.

Cytuję portal onet.pl PiS chce od władz zdecydowanego działania w UE dla Ukrainy


- W tej chwili mówi się o 20 miliardach euro. Sądzę, że to w nowej sytuacji jest zbyt mało. Na pewno potrzebne jest zwołanie najwyższych władz UE. Potrzebne jest zaangażowanie, które pokaże wolę pomocy ze strony Unii, a z drugiej strony pokaże także wolę polityczną, bo to jest istotne z punktu widzenia tego, co uczyni Rosja - powiedział Kaczyński na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Jak mówił, Unia Europejska powinna dziś uczynić "wszystko, co można, a może naprawdę, naprawdę bardzo dużo". - Polska powinna być nastawiona bardzo ofensywnie. To jest sprawa całej Europy, ale to jest szczególnie sprawa Polski. Liczymy na to, że rząd, premier będą tutaj bardzo zdecydowani - powiedział Kaczyński.

Pytany o udział Polski w pomocy Ukrainie, Kaczyński odparł, że każde państwo ma "różnego rodzaju zaskórniaki", do których może sięgnąć. - To jest kwestia podziału Unii na państwa bardziej i mniej zamożne. Polska należy do tych mniej zamożnych, w związku z tym brałbym to pod uwagę - dodał.

Kaczyński nawiązał też do poniedziałkowych słów premiera Donalda Tuska, który oświadczył m.in., że Polska powinna być zainteresowana stabilnością finansową Ukrainy, ale - jak mówił - "nie wyprujemy sobie żył".

- Przestrzegałbym przed tym, co można było już zauważyć, przed małodusznością. To naprawdę nie ma sensu. O takich sprawach trzeba później rozmawiać za zamkniętymi drzwiami. Takie demonstracje małoduszności i odwoływania się do tych, którzy nie potrafią pokazać gestu, są tacy, można powiedzieć niepolscy, bo Polacy mają gest, to nie jest dobra rzecz - powiedział Kaczyński.

Zaskórniaki to Prezes mógł chować przed swoją Mamą. Polska ma coroczny deficyt budżetowy, zadłużanie przyszłych pokoleń, przekroczenie progów ostrożnościowych, w perspektywie obniżenie wiarygodności.

Wniosek dla obywatela jest jeden. Jeżeli polski budżet jest dla Ciebie ważniejszy od ukraińskiego budżetu, to nie wolno Tobie głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

To jest: Antoine Ratnik

@Dubitacjusz

http://xportal.pl/?p=12664
Bardzo ciekawa analiza.

Antoine Ratnik

To jest: Dubitacjusz

@ p. Antoine Ratnik. Nie widzę aspektu analitycznego

Nie znam się na Duginach, Benoistach itp. ciężko mi się wypowiadać. Wydaje mi się, że Dugin patrzy na świat przez okulary swojej idei: liberalizm, komunizm, faszyzm, 4TP. Dla mnie to zbyt doktrynerskie.

Ja jestem przyziemny, lubię konkret. Niewątpliwie Majdan połączył dwie idee:
- prozachodnią, demoliberalną
- faszystowsko-szowinistycznym
Z punktu widzenia antyliberała bardziej obiecująca jest ta druga, ale ja jestem Polakiem z Polski i sąsiedztwa radykalnych banderowców się obawiam ze względu na polski interes narodowy.

W tym kontekście u Dugina jest interesujące odwołanie do Chorwacji. Przejście od faszyzmu do liberalizmu.

Zacytuję opinię p. kociewiaka (liberała):

Proszę spojrzeć na dzisiejszą Serbię. Jeszcze niedawno wzór dla polskich patriotów - kraj, który oparł się amerykańskiemu imperializmowi, stanął okoniem europejskiej maciorze, dzielnie mordujący dzieci, starców i kobiety, a teraz ...gdzie jest? Na chwilę przed akcesją do UE:(
Potęga demoliberalizmu jest nieprawdopodobna - przetrawi i wypluje, wszystko i wszystkich. Nawet banderowców, których sprowadzi do właściwych dla kołtuństwa wymiarów - +-5% poparcia.

Wniosek dla obywatela jest

Wniosek dla obywatela jest jeden. Jeżeli polski budżet jest dla Ciebie ważniejszy od ukraińskiego budżetu, to nie wolno Tobie głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

Pan wyciąga błędne wnioski Panie Dubitacjuszu. Nie przypominam sobie, aby takie zdecydowane deklaracje Pan składał, gdy PO przekazywało 7 mld euro na ratowanie Grecji, choc w odróżnieniu od Ukrainy, nie mieliśmy tam żadnych interesów gospodarczych i politycznych.

To jest: Dubitacjusz

Faktycznie, też sobie nie przypominam

W porządku: na PO też nie należy głosować!

Ukraina - czas najwyzszy z

Ukraina - czas najwyzszy z Polski gotówkę przelać

Każda forma likwidacji atrapy Polski jest dla likwidatorów dobra - tołażysze.

Co do Majdanu - to może się zdarzyć tak, iż media dostaną szlaban na pokazywanie owego Majdanu - jak to zwykle bywa - kiedy misterny plan wymyka się spod kontroli.
Majdan może medialnie nie istnieć - tołażysze.
Ponadto aby kuć żelazo póki gorące - proponuję na Majdanie organizować codziennie paradę sodomitów ściągniętych w tym celu z całej Europy - co z pewnością uczyni Majdan postępowym.
Wniosek?
Europa zeszła kompletnie na psy - tołażysze.

chłop jag

To jest: Wojciech-Maltan

Pomagać

można w miarę potrzeb. Zacznijmy może od swojego podwórka, bo tu jest dużo do zrobienia, a Ukraińców nie traktujmy tak protekcjonalnie.

Poza tym pomoc już wcześniej dostali i co? I nic.

Do kogo ta pomoc ma trafić i za co? Za obalenie legalnie wybranego rządu? Jakiś procent społeczeństwa popiera Majdan? Kto będzie stał na czele nowego rządu. Pytań jest mnóstwo, więc lepiej się trzy razy zastanowić niż wygłupiać z przekazywaniem miliardów nie wiadomo komu i na co.

Wojciech
-------------
"Bóg, dając nam życie, obdarował nas jednocześnie wolnością"

To jest: KubaG

Chcąc dostać jakiekolwiek

Chcąc dostać jakiekolwiek dofinansowanie należy przedstawić Business Plan.
Na razie ze strony nowych władz Ukrainy ani śladu takowego. Nikt nie wie kto komu co i dlaczego. Wydać pieniądze na "kota w worku"?