Ideologia gender a Kościół

Zwolennicy gender twierdzą, że polski Kościół Katolicki rozpętał nagonkę na gender w celu obrony lub przykrycia licznych przypadków pedofilii wśród księży. Ten pseudo argument jest całkowicie sprzeczny z zasadami logiki z dwóch powodów:

Po pierwsze Kościół Katolicki nie jest miejscem szczególnie licznych przypadków pedofilii. Analizując przypadki pedofilii znajdujemy inne środowiska i grupy zawodowe, gdzie takich przypadków jest więcej, gdzie zjawisko pedofilii jest częstsze. Oczywiście przypadki pedofilii w Kościele mają miejsce i niestety zdarza się, że nie są one w sposób jednoznaczny potępiane i zgłaszane do organów ścigania przez przedstawicieli Kościoła. Nie jest to jednak specyfika wyróżniająca Kościół, ale praktyka obecna w różnych instytucjach i środowiskach.

Więcej – są środowiska, które zjawisko pedofilii uważają za coś normalnego, akceptowanego. Pogląd ten jest powielany poza tymi środowiskami, np. pedofilskie skłonności w środowiskach artystycznych są relatywizowane w mediach (vide skłonności i zachowania Romana Polańskiego i reakcja na nie niektórych publicystów, polityków i innych artystów czy przyzwolenie przez lokalne środowiska artystyczne i polityczne Poznania na wieloletnie pedofilskie praktyki dyrygenta chóru Polskie Słowiki Wojciecha Kroloppa); pedofilia w środowiskach artystycznych jest niejednokrotnie uważana za zjawisko niegroźne, za zachowanie naturalne a nawet pożądane dla twórczego i artystycznego rozwoju artysty.

Drugim argumentem podważającym tezę, że Kościół kwestionuje i walczy z ideologią gender w celu obrony lub zakrycia własnych grzechów związanych z pedofilią jest fakt, że ofensywa gender ma miejsce w ostatnim okresie, a więc trudno było piętnować i zwalczać zjawisko, którego w takim natężeniu jak obecnie, nie było. Kościół i inne konserwatywne środowiska podjęły walkę z ideologią gender wtedy, gdy ta ideologia rozpoczęła swoją ofensywę, gdy wkroczyła do szkół i przedszkoli, gdy pojawiła się w oficjalnych polskich i międzynarodowych dokumentach, zagościła na konferencjach oraz w mediach, debatuje o niej polski Parlament. Ideologia gender wkracza „z butami” w nasze życie, więc obrona przed tą ideologią musiała rozpocząć się właśnie tu i teraz.

Z gender i pedofilią w polskim Kościele jest całkowicie odwrotnie niż twierdzą zwolennicy gender. Nieliczne przypadki pedofilii w polskim Kościele są nagłaśniane, co oczywiście jest zjawiskiem pozytywnym, bo patologie i przypadki łamania prawa muszą być nagłaśniane i piętnowane. Mamy jednak do czynienia z sytuacją, gdzie oskarżenia mają miejsce nie dlatego, że złamano prawo, ale dlatego, że dotyczy to instytucji Kościoła.

Mamy do czynienia z oskarżaniem księży i Kościoła również wtedy, gdy dowody na zachowania pedofilskie są słabe lub nie ma ich wcale. Dobrym przykładem jest nagłaśnianie przypadku biskupa Petza, który – o ile zarzuty są prawdziwe – pedofilem nie jest, bowiem stosunki płciowe dorosłego mężczyzny z innymi dorosłymi mężczyznami jest zachowaniem homoseksualnym, a nie pedofilią.

Atakowanie Kościoła za przypadki pedofilii w większości przypadków nie jest podyktowane ani troską o Kościół, ani troską o ofiary molestowania. Gdyby tak było, to media nagłaśniające te naganne przypadki zajmowałyby się zjawiskiem pedofilii w ogóle, a nie jedynie w Kościele. Jest jednak odwrotnie – gazety i stacje telewizyjne prezentujące pedofilię (prawdziwą i domniemaną) w Kościele, relatywizują i usprawiedliwiają pedofilię w innych środowiskach i grupach zawodowych. Media udające, że chodzi im o dobro dzieci nie mają oporu by prezentować artykuły i programy w których wychwala się seks uprawiany od najmłodszych lat, rozwiązłość i inne zachowania prowadzące wprost do seksu uprawianego przez nieletnich, czyli do pedofilii.

Środowiska atakujące Kościół i księży za przypadki pedofilii, to te same środowiska, które afirmują ideologię gender, czyli ideologię zmierzającą do seksualizacji małych dzieci, a zatem relatywizacji zjawiska pedofilii i pedofilów. I nie jest to przypadkowy brak konsekwencji, bowiem ideologia gender ma na celu niszczenie instytucji Kościoła.

PS. Ilu duchownych odbywa karę więzienia za pedofilię?

Głosów: 0
To jest: kaczakomuna

Komentarz usunięty

wpis obraźliwy wobec Kościoła Katolickiego

Pan Liberał

To jest: Krzysztof M

Wychodzi na to, że na 900

Wychodzi na to, że na 900 osadzonych osób, jedna, to duchowny. :-) PRZERAŻAJĄCY odsetek! :-))))

Hej! Hej! Panie kaczakomuna! Co pan tam naskrobałeś? :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: szareszeregi

Pan "kaczakomuna"

został "zabortowany" :)

Wszystkiego naj w Nowym Roku - Panie Krzysztofie.

szare szeregi

To jest: Krzysztof M

Wzajemności, najlepszego.

Wzajemności, najlepszego.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: kaczakomuna

Właściwie to nic.

Napisałem, że zawsze kościołowi towarzyszyli klakierzy uzasadniający lęk przed upadkiem cywilizacji przez to , że kobiety założą spodnie, będą uczyć się matematyki czy jeździć na rowerze...

Oraz to że od busoli moralnej wymaga się więcej! To i pilnować się powinna bardziej niż np. Autor.

Uważam, że KK powinien oczyścić się z 5% czarnych owiec i w ten sposób odzyskać prawo do niekwestionowanego moralnego przywództwa. Czyli bardziej metody Franciszka niż JP II i Benedykta.

Właściwie to było napisane podobnymi słowami. Zobaczymy ile teraz powisi.

Pan Liberał

To jest: Krzysztof M

Uważam, że KK powinien

Uważam, że KK powinien oczyścić się z 5% czarnych owiec

Uważam, że liberałowie powinni się oczyścić z 95% czarnych owiec.

Oraz to że od busoli moralnej wymaga się więcej!

To "więcej", to 1:900. Więc nie jest źle.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Piotr Strzembosz

Kościół ma prawo do moralnego przywództwa

nawet wtedy, jeśli w jego szeregach są "czarne owce".

Gdyby było inaczej, to od 2014 lat Kościół nie miał prawa i nie sprawowałby żadnego "przywództwa" (ani w ogóle żadnej istotnej roli), bo zawsze (niestety) w jego szeregach były jakieś "czarne owce".

Podobne zastrzeżenie tyczy się wszystkich możliwych instytucji, formacji politycznych i grup społecznych. Oczekiwanie, że coś będzie idealne jest słuszne (bo trzeba dążyć do doskonałości), ale nierealne.

Oczywiście od KK wymagamy więcej, ale właśnie dlatego w Kościele jest 5% "czarnych owiec", a w innych środowiskach więcej. Tam, gdzie jest owe 5% dążmy do zmniejszenia tego odsetka, ale tam, gdzie jest 90% też dążmy do tego samego nie czekając na ideał w łonie Kościoła.

Czekanie, aż znajdzie się środowisko czy instytucja w 100% czysta jest nie tylko nierealne, ale prowadzi wprost do tego, że to dziś w 90% zainfekowane, w przyszłości będzie zainfekowane w 99%.

To tyle z mojej strony w temacie wywołanym przez @kaczakomuna.

Polityka Prawicy Rzeczpospolitej

To jest: AnnaP

A co KK robi w ramach moralnego przywództwa?

Bo gdyby głosił prawdę o złodziejstwie, to co innego.

To jest: szareszeregi

A nie głosi ? :)

Tylko trzeba znać naukę Kościoła :)

szare szeregi

To jest: AnnaP

nie słyszałam choćby jednego prawdziwego słowa o Bolku

mitologia mnie nie interesuje

To jest: szareszeregi

To Kościół ma Pani mówić, kto jest kim ?

Sam Pani nie potrafi myśleć ? :)

szare szeregi

To jest: AnnaP

skoro wskazuje kogo wybierać

i przyjmuje na audiencjach
daruj pan sobie debilne uśmieszki

To jest: szareszeregi

Pani wskazuje ?

:)

Nie mogę się powstrzymać rozmawiając z Panią :)

szare szeregi

To jest: AnnaP

to widać, słychać

To jest: szareszeregi

Prawdziwa Słowianka

Co to słomą nie gardzi i obłożyć przechodnia cepem zechce - gdy tylko zechce...

A chce :)

szare szeregi

To jest: AnnaP

żenua

To jest: szareszeregi

Też żegnam.

Słoma w butach i piana w buzi.

EOT

szare szeregi

To jest: Krzysztof M

Też żegnam. (...) EOT Tak to

Też żegnam. (...) EOT

Tak to każdy potrafi. Żadna sztuka. :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: szareszeregi

Panie Krzysztofie - e e ...

Panslawizm to stary dosyć wtręt. Było SS rzeczywiste - ale było i Sowieckie Słowiaństwo - które z lubością próbowało odgrzać kotlety na terenach przez siebie podbitych.

szare szeregi

To jest: Krzysztof M

Bliżej nam do Rosjan, czy do

Bliżej nam do Rosjan, czy do Niemców? Rosjanie raczej nas nie zjedzą. Niemcy zjedzą nas na pewno. Cywilizacja turańska, zdaniem Konecznego, nic nam atrakcyjnego nie jest w stanie zaoferować, więc raczej pozostalibyśmy sobą w tym związku. Z cywilizacją bizantyjską, to już zupełnie inna sprawa...

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Krzych Adam

Bliżej nam do Rosjan, czy do Niemców?

Jeśli naród to krew to mniej więcej tak samo.

Haplogrupa R1a1 (Y-DNA)
R1a1 (M17) – w genetyce haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. W Europie występuje najczęściej wśród ludów słowiańskich.

Którzy byliby chętniejsi do zjedzenia nas? Historycznie też (przez cały XIX wiek) apetyt obu stron wyglądał podobnie.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.

Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

To jest: Zbyszek S

@Piotr Strzembosz

Kościół ma prawo do moralnego przywództwa nawet wtedy, jeśli w jego szeregach są "czarne owce".

Pełna zgoda.

Prawo do moralnego przywództwa duchowieństwa Kościoła (nie mylić z Kościołem jako wspólnotą wszystkich wierzących) wynika jednoznacznie z nauczania tego duchowieństwa. Zatem owo prawo do przywództwa nie może być zakwestionowane na jakiejkolwiek innej podstawie aniżeli zdanie na ten temat samego Kościoła (tutaj duchowieństwa). Przecież to jest oczywiste.

Mój blog: http://blog.zbyszeks.pl
Moje powieści bez treści: Eksperyment, Dramat polityczny

kościołowi klakierzy dyzydenta kaczakomuna

wkrótce w polskich miastach

Tolerancja rośnie wraz z odległością do problemu

To jest: AnnaP

W telewizji tvn zobaczyłam bardziej manipulacyjny materiał

film o wojnie i misji by zginąć dla Allaha, że matki taką rolę widzą dla swoich synów. Media generalnie robią z Arabów terrorystów, ci co są w Europie to agenci wpływu syjonu.

Kościół stara się mówić:

co jeszcze muszą uczynić wam i waszym dzieciom - pupile szatana - abyście (póki jeszcze możecie) stali się mężczyznami i zrobili z nimi porządek?
Bóg jest po waszej stronie!
Wniosek?
Przecież nie będziecie czekać, kiedy waszym dzieciom będą wyrywać jeszcze bijące serca aby je natychmiast pożreć a wszystko to w ramach składania Szatanowi ofiary - tołażysze.
Wniosek?
Tak, tak - niektórym się wydaje, że to niemożliwe - a przecież wszystko już było - a jeżeli było to i może zaistnieć - ponownie.

chłop jag

To jest: Piotr Napierała

gender studies to jedno

a ideologia liberalna nakazująca traktować kobiety i mężczyzn sprawiedliwie i po równi to drugie. Biskupi udają że nie wiedzą o co chodzi i straszą owieczki demonem Genderem :) Jak kobiety wyjdą z domu to mniej będą miały czasu na bywanie na mszy i dawanie na tacę. Tylko o to chodzi - o władzę nad wiernymi.

To jest: Piotr Strzembosz

Panie Piotrze

proszę nie chrzanić o równości, bo do tego nie potrzeba gender.

Proszę odnieść się jednym, konkretnym zdaniem, czy to, co poniżej, to "walka o równość" i KK czepia się, by "kobiety miały więcej czasu i dawały na tacę"?

"Standardy edukacji seksualnej w Europie"; "Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem" (wycinek tych zaleceń):

Dzieci w wieku 0-4 lata - Przekaż informacje na temat:
- Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa;
- Prawo do badania tożsamości płciowych
Dzieci w wieku 4-6 lat - Przekaż informacje na temat:
- Związki osób tej samej płci
Dzieci w wieku 6-9 lat - Pokaż informacje na temat:
- Rożne metody antykoncepcji; Zadowolenie i przyjemność z dotykania własnego ciała
(masturbacja/autostymulacja)
Dzieci w wieku 9-12 lat - Przekaż informacje na temat:
- Pierwsze doświadczenia seksualne; Orientacja płciowa; Przyjemność, masturbacja, orgazm
Dzieci w wieku 12-15 lat – Przekaż informacje na temat:
- modyfikowanie ciała (klitoridektomia, czyli obrzezanie dziewcząt, obrzezanie chłopców, błona dziewicza i jej odtwarzanie, anoreksja, bulimia, piercing, tatuaże)
- Ciąża (także w związkach między osobami tej samej płci)
- Tożsamość płciowa i orientacja seksualna, w tym „coming out”/ homoseksualizm Pierwsze doświadczenie seksualne, Przyjemność, masturbacja, orgazm.

Polityka Prawicy Rzeczpospolitej

To jest: Krzych Adam

Hej, niektóre z tych tematów to bardzo ciekawe rzeczy.

O niektórych to pojęcia nie miałem, chociażem stary chłop i nie tylko ojciec ale i dziadek.
Np:

  1. Dzieci w wieku 0-4 lata (...) masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa... - masturbacja w wieku 0-4 lat? (sic)!
  2. błona dziewicza i jej odtwarzanie (?) - ciekawe czy chodzi o samoczynne odrastanie cnoty jak to postulują niektórzy rabini w Talmudzie w przypadku dozwolonego ich zdaniem gwałtu prawowiernego Żyda na kilkuletniej dziewczynce, czy też chodzi o zabieg chirurgii plastycznej zwany "cerowaniem cnoty"?
  3. Ciąża (także w związkach między osobami tej samej płci) - znaczy jak kobitka zapłodni kobitkę czy facet faceta? A o dziewiorództwie nic?

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.

Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

To jest: Piotr Strzembosz

Oczywiście możemy się pośmiać,

a śmiech to zdrowie, ale jak wprowadzą te chore regulacje, to nie będzie nam (i naszym dzieciom/wnukom) do śmiechu.

Polityka Prawicy Rzeczpospolitej

To jest: Krzych Adam

No cóż.

Jak to zauważyli Rosjanie w anegdocie, która do nas przyszła od nich, tej o bara bara z tygrysicą, czasem kiedy jest "smieszno" bywa i "straszno".

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.

Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).