Baćka najlepszy - według Ukraińców

Ukraińska Grupa Socjologiczna Rating przeprowadzała w styczniu 2016 sondaż na temat stosunku Ukraińców do światowych liderów. Respondenci oceniali ośmiu światowych liderów (Andrzej Duda, Dalia Grybauskaite, François Hollande, Aleksander Łukaszenka, Angela Merkel, Nursułtan Nazarbajew, Barack Obama i Władimir Putin). Wyniki sondażu zostały właśnie opublikowane. Poniżej pięcioro najwyżej ocenionych:
backa-naj.jpg
Na stronie Ratingu znaleźć można wyniki dla całej ósemki. Można tam też pobrać szczegółowy opis sondażu (po ukraińsku).

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Robercik

...i wnioski każdy wyciągnie

...i wnioski każdy wyciągnie sobie sam. Ja wyciągam takie: Ludy Ukrainy zdurniały od zachodniej propagandy (wysoka pozycja Merkel i Obamy), ale zachowały resztki rozumu by docenić Białoruś. Jednak....Jeśli USA straci nadzieje na przekabacenie Łukaszenki*, to amerykańska propaganda uderzy w niego z taką siłą, że Ukraińcy w pół roku go znienawidzą.

* - Łukaszenka zna los Kadafiego oraz dziesiątek liderów, którzy zaufali Zachodowi.

oto chłop jag

Czy rzeczony

sondaż był przeprowadzony w ichniej Gaz.Wyb. - tołażysze?
Wniosek?
Pupile szatana wszędzie ogłupiają według jednej sztampy - tołażysze.

oto marsjanin

Ale co oceniali ? Który

Ale co oceniali ? Który fajniejszy, przystojniejszy, skuteczniejszy ? Czy którego lubią o tak ?
Np. o działaniach prezydent Litwy zbyt dużo nie słychać, może Pan coś wie dlaczego jest tak "pozytywnie" postrzegana.

oto Robercik

za co?

Za nienawidzi do Rosji, przynajmniej werbalnie wyrażaną. Pani prezydent Litwy powiedziała, że Rosja to państwo terrorystyczne. Zjednała sobie tym samym nieskomplikowane umysły ludzi oglądających ukraińską telewizję.Duda, Merkel, Obama - to samo. A Putler ma przechlapane. Pozycja Łukaszenki jest bardzo zaskakująca na tle pozostałych wyników.

Zauważmy, że pan Duda wspaniałomyślnie zapomniał nawet wspomnieć o Wołyniu gdy był na Ukrainie, a III RP kopsnęła się z 4 miliardami złotych kredytu-darowizny. Ukraińcy łaskawie odnieśli się do przyjecia przez polskojęzycznego prezydenta ich wizji historii i stosunków międzyn narodami, dając Dudzie miejsce zaraz prezydent Litwy. Widocznie jakaś tam mała niechęć do Lachów tli się. Uważajmy by nie prowokować naszych "braci" i pomagajmy im z całych sił.

A gdyby Duda powiedział coś w stylu "Putin chujło" - to pewnie by trochę awansował. Jak już napisałem....umysły nieskomplikowane.

oto Eowina

To zestawienie jest wynikiem oceny sympatii jakimi

poszczególni zagraniczni politycy darzą Ukraińców. Tak właśnie Ukraińcy oceniają tę sympatię, czyli to, czy politycy lubią czy nie lubią Ukrainę.

Białoruś jest postrzegana najlepiej, bo Ukraińcy mogą tam bez ograniczenia jechać, pracować, sprzedawać, kupować, czyli Białoruś nie zlikwidowała tych ułatwień jakie Ukraina miała w Unii Niepodległych Państw. Merkel daje pieniądze, reszta też w zależności jak Ukrainę darzą pieniędzmi.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.