Boshobora - Królem Polski? Jakim cudem?

Jakim cudem czarny kaznodzieja przyciąga 58,000 praktykujących katolików na stadion? Do tego każdy zapłacił za bilet.

Przyznam, że problem całkowicie mnie przerasta.

Jakim cudem, któremuś z naszych hierarchów przyszło do głowy aby wykorzystać charyzmatycznego czarnoskórego kapłana do ożywienia zamierającej religijności Polaków?

Jakim cudem w kraju gdzie zaledwie kilka lat temu na widok czarnego piłkarza na murawę leciały banany, a na ulicy połowa przechodniów starała się skrycie przeżegnać, w kontakcie z Bogiem pośredniczy ksiądz z Afryki?

Jakim cudem, w kraju Papieża Polaka, który w meandrach watykańskiej biurokracji zmaga się z potwierdzeniem chociaż jednego cudownego uzdrowienia, 58,000 osób modli się na stadionie z kapłanem, który nie tylko uzdrawia ale i ożywia zmarłych?

Do tego płacą nie na tacę, ale za bilety? Czy hierarchia planuje import kolejnych cudotwórców z czarnego lądu? Jakim cudem?

Z ostatniej chwili: Boshobora ma już swojego Michnika.... jest nim T. Sakiewicz!

Podczas rekolekcji na Stadionie Narodowym, które prowadził o. John z Ugandy, podszedł do mnie młody człowiek. Jest menedżerem w dużej firmie i ma trójkę dzieci. Powiedział, że głosował na Donalda Tuska, widzi jednak, jak jego polityka niszczy rodziny i kraj. Słabo znał naszą gazetę, ale chce ją kupować. To do takich ludzi musimy trafić. Do tych, którzy kochają Polskę i wierzą w Boga, ale zupełnie zawrócono im w głowie w sprawach politycznych.

Głosów: 0


Tagi:
To jest: Krzysztof M

Zabrakło Józka na białym

Zabrakło Józka na białym koniu, to chociaż jest czarny magik. Konia znajdzie mu się później.

Większość ludzi chce być zdrowa bez kiwnięcia małym palcem. No, co najwyżej mogą za bilet zapłacić. Plotka pewnie też swoje zrobiła.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: samograf

Złota rybka nie takie cuda potrafi wyczyniać

Józka na białym koniu

To Kasztanka była albinosem?

To jest: Krzysztof M

To maść konia uznaje pan za

To maść konia uznaje pan za sprawę pierwszorzędnej wagi? :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Ireneusz

A pan?

Czy to nie kogoś innego oczekiwano na białym koniu? Pora byłoby się wreszcie doedukować, a nie jedynie "dyrdymalić" bez sensu...

MÓWIENIE O PRAWDZIE ZAMIAST JEJ GŁOSZENIA

Traktując poważnie wszelkie mity cudotwórcze, warto odnotować występ innego cudotwórcy, tym razem w plażowej scenerii Trójmiasta. Stwierdził On, iż areopag Episkopatu II RP, przy stanie 20 biskupów, składał się z 5 (pięciu) członków polskojęzycznych i 15 (piętnastu) hebrajskojęzycznych.
Zapewniał, że obecny Episkopat, sięgający stanu setnego członków, powyższe proporcje zachowuje.
Wyjaśniałoby to jednoznacznie wymowę urządzanych w stylu bolszewickim manifestacji ulicznych organizowanych przez "polskojęzycznych" katolików z o. Rydzykiem i prezesem Kaczyńskim na czele, walczących o WOLNOŚĆ w "wolnej i niepodległej" Polsce!
Rechot radości mocy piekielnych i głupota Gminu WRĘCZ PORAŻA!

Bolpasz

To jest: Jacek Cieslicki

Rzecz nie w procencie żydostwa...

Kosciół (Katolicki) został założony przez Żydów, dla potrzeb Żydów.
Na dosć długi czas wymknął się im z rąk, obecnie go odzyskali, przynajmniej na tyle, że decydują o jego zeslizgiwaniu się w "judaizm".

Polski Kosciół Katolicki jest obecnie jedyną organizacją w Polsce, potencjalnie zdolną do zahamowania procesu palestynizacji Polaków.
Ma "broń", czyli przedsoborowe (SV II) bulle papieskie, itd. oraz "armię" wyznawców.

Problem polega tylko na zmianie kierunku oddzialywania KK na wiernych: od prożydowskiego na propolski.
Katolicy powinni wywrzeć presję na hierarchię koscielną przez jak najbardziej publiczne (inni wierni, rodzina, przyjaciele, znajomi, itd.) oswiadczenie: "Zawieszam dawanie ofiary na tacę do czasu aż uznam, że KK przestał mnie judaizować".
Jeżeliby katolicy zdobyli się na tę odrobinę odwagi cywilnej, mogłoby to zapoczątkować lawinę, czyli oczyszczanie KK z żydostwa i szabesgoji.

Mam na uwadze tylko tych katolików, którzy nie są zadowoleni z kierunku zmian w KK - pozostali zaakceptują nawet uzależnienie wpuszczenia ich na Swiętą Mschę do kosciogogi od przylepienia sobie plastikowych pejsów modlitewnych.

Ciekawi mnie, których jest więcej...

Jacek Cieslicki

To jest: Jerzy Kałwak

Aby nie dać się zjudaizować

Aby nie dać się zjudaizować (co to, w końcu, za różnica?) czy zislamizować niedouczonym księżulkom stanu chłopskiego, wolę uprawiać medytację transcendentalną na modłę buddyjską. Dzięki temu mogę o sobie mówić, że jestem tak kiepskim buddystą, że nie przeszkadza mi to być w miarę pobożnym chrześcijaninem, a równocześnie jestem tak kiepskim chrześcijaninem, że nie przeszkadza mi to być w miarę pobożnym buddystą. W każdym razie nie muszę uprawiać praktyk pogańskich i szamańskich, ani zmieniać religii na bardziej w danej chwili modną. Jako że jestem ochrzczony jako katolik, mogę pozostawać w duchu katolikiem. Obnoszenie się z radykalnym katolicyzmem byłoby w dzisiejszym kościele niemile widziane. O tym Boshoborze próbowałem dyskutować z pewną p. po teologii, która uczestniczy w jakimś ruchu o pogłębionej duchowości. Ona bała się wypowiedzieć własną opinię o tym, czy to jest czy nie jest herezja.

Seneka: Nawet jeśli się mylisz, mów prawdę.
Być oblężonym przez oblężonych - to musi być poniżające!

To jest: kaczakomuna

@Jacek C

Czy uwagi odnoszą się do całego Kościoła Katolickiego czy tylko naszego?

Boshobora tez jest od nich?

Pan Liberał

To jest: Mariusz Wiącek

Skąd ma pan te dane o tych bananach?

Owszem gwizdano na piłkarzy, ale tych którzy się obijali na boisku. Kolor skóry nie miał nic do tego. I tak do piłkarza z małego klubu kibice się darli w..dalaj na wiochę za stodołą grać, albo krowy pasać. W przypadku piłkarz o odmiennym kolorze skóry, też mu na swój sposób kazali wracać do siebie, sugerując to bananami.
Natomiast czy widok murzyna był dziwny. Przez lata Polska była nie była krajem otwartym na podróże i zbytnio atrakcyjnym dla osób z III świata. Od zamienić jedną biedę na drugą, bez sensu.

Dlaczego Kaczakomuna myśli że w Polsce trzeba ożywiać zamierającą religijność?
Tak mi się wydaje że szanowna Kaczakomuna pomyliła portale.

co robić aby nie psuć gospodarki?

To jest: kaczakomuna

Czekamy na pierwszego czarnego

proboszcza:)

Jeżeli faktycznie Pan tak uważa, jest Pan najbardziej liberalną osobą na tym forum.

Pan Liberał

To jest: Ireneusz

hmm

Nie jest pan pierwszym, który myli rasizm z prawicą. Myli nacjonalizm z nazizmem.
Pragnę panu przypomnieć, że to w polskim języku powstał ten wspaniały wiersz edukacyjny o Murzynku Bambo. Trzeba było sobie jakoś radzić opisami i wierszami, gdy nie było u nas tego w realu. A jak się zdarzył mój pierwszy murzyn, miałem chyba z siedem lat. I od razu wiedziałem że murzyn to murzyn i nic w tym dziwnego. Nie trzeba próbować go domyć albo odwrócić się plecami od niedomytka.
Ale, zapewne w przeciwieństwie do pana, miałem okazję być w miejscu, gdzie biały był gościem nie z tej ziemi. Nie rzucali mi czekolady, abym się wybrudził, ale próbowali oskrobać biel celem zajrzenia pod spód. Ot, taka przypadłość niedouczonego człeka.
A tu okazuje się, że to r.a.s.i.z.m.!.!.!

Moze wypowiedzialaby sie chociaz jedna osoba,

ktora byla osobiscie na spotkaniu z owym czarnoskorym ksiedzem...

Jak zwykle - najwiecej do powiedzenia maja ci, ktorzy nie bardzo wiedza o co chodzi...

To jest: kaczakomuna

Tak też jest

wesoło!

Pan Liberał

To jest: Jerzy Kałwak

Nie wydaje mi się, żeby ktoś

Nie wydaje mi się, żeby ktoś z tutejszego towarzystwa chadzał na takie eventy.

Seneka: Nawet jeśli się mylisz, mów prawdę.
Być oblężonym przez oblężonych - to musi być poniżające!

To jest: Mar.Jan

Głupawy tekst godny kaczego mózgu i komuny

Równie głupawe jak zwykle komentarze stałych żelaznych komentatorów.Z głupotami nie lubię się wdawać w dyskusje więc tylko krótko:

Fakt że 58 tys ludzi przyszło MODLIĆ się na stadionie jest dowodem na to że jeszcze tak bardzo Kościół w POlsce nie zamiera. Przyszli aby usłyszeć świadectwo wiary. Oglądać cuda przyszli głównie dziennikarze z kamerami i mikrofonami. Mam nadzieję że wyszli zawiedzeni. Pan Bóg nie jest kuglarzem który pokazuje sztuczki gawiedzi w cyrku za bilety.
A Bashomora wielokrotnie podkreślał, że to nie on sprawia cuda tylko Chrystus.

Mar.Jan

To jest: kaczakomuna

Czy jest Pan Voodoo- katolikiem?

Wcale nie mówię, że jest coś złego we wspólnej modlitwie - przeciwnie!

Zastanawiam się tylko czy uczestnikami było pokolenie JPII czy raczej wierni otwarci na zmiany jakie niesie współczesność ("postępowi" )?

Oczywiście, ksiądz jest po prostu księdzem. Ale czarny ksiądz jest wynalazkiem ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie tylko w Polsce, która powiedzmy sobie otwarcie w sprawach wiary i rasy jest bardzo konserwatywna. Stąd moje zdziwienie pomysłem z Boshoborą i sukcesem jaki odniósł.

Pańska ostatnia uwaga zatroskała mnie natomiast dużo bardziej. Może wskazywać, że jest wśród polskich (i nie tylko) katolików grupa voodoo-katolików poszukujących kontaktu duchowego z czymkolwiek , w jakiejkolwiek formie, byle formuła była masowa i widowiskowa.

Pan Liberał

To jest: Mar.Jan

Jeśłi chodzi o zdumienie czarnym księdzem:

Jest juz conajmniej kilku albo kilkunastu kardynałów murzynów. Procentowo w Afryce jest więcej katolików niż w Ameryce Pólnocnej i byc może w Europie. JEśli nawet jeszcze nie, to pod względem tempa przyrostu katolików Afryka biję na głowę cały świat.
Chrześcijaństwo w Europie straciło siłe napędową. W Afryce własnie ją zyskuje. Dlaczego ksiądz Bashobora nie może być narzędziem ewangelizacji w reku Jezusa?
Schematyczne myślenie nikomu nigdy nie słuzy. Radze się nad sobą zastanowić.

Mar.Jan

To jest: kaczakomuna

Nie kwestionuję liczebności ani witalności katolicyzmu w Afryce.

Zwracam jedynie uwagę, że bardzo wiele głęboko wierzących osób do komunikacji z Bogiem zamiast tysiącletniego kościoła, hierarchii, swojego proboszcza wybiera - przepraszam urażonych - cudotwórcę szołmena.

Misjonarz z Afryki w Polsce, dla mnie to raczej przewrót w myśleniu. Czy polski kościół potrzebuje swojego Olisadebe? Mam nadzieję, że rezultat będzie lepszy niż dla reprezentacji.

W każdym razie oczekuję wysypu kaznodziejów telewizyjnych, mszy w galeriach handlowych i datków na tacę kartą kredytową. A co, może Pismo Święte wspominało coś o kartach kredytowych?

Pan Liberał

To jest: Jacek Cieslicki

Kaczakomuna: @Jacek C.

Moje uwagi można odniesć do całego Koscioła Katolickiego, tak sądzę, będę wdzięczny za wytknięcie mi błędów.
Na ks. Boshoborę nie zwracam uwagi, jeszcze...
Pozdrawiam
JC

Jacek Cieslicki

To jest: Jerzy Kałwak

Wolę taki mistycyzm od afrykańskiego -

Chwalcie łąki umajone,
Góry, doliny zielone.
Chwalcie, cieniste gaiki,
Źródła i kręte strumyki!

2. Co igra z morza falami,
W powietrzu buja skrzydłami,
Chwalcie z nami Panią Świata,
Jej dłoń nasza wieniec splata.

3. Ona dzieł Boskich korona,
Nad Anioły wywyższona;
Choć jest Panią nieba, ziemi,
Nie gardzi dary naszymi.

4. Wdzięcznym strumyki mruczeniem,
Ptaszęta słodkim kwileniem,
I co czuje, i co żyje,
Niech z nami sławi Maryję!

Seneka: Nawet jeśli się mylisz, mów prawdę.
Być oblężonym przez oblężonych - to musi być poniżające!

To jest: Krzysztof M

A KTO dał łapkę w dół?????

A KTO dał łapkę w dół?????

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Ireneusz

Boshobora

Boshoborę skomentował niedawno jeden z duchownych stwierdzając, że katolicyzm w Polsce przyjął od niedawna formę kompletnie fasadową.
Powierzchowną.
Nieprawdziwą.
To nie religia. Nie wiara w Boga.
To oczekiwanie na hokus pokus tak przyciąga ludzi na tego typu zbiegowiska. Brak prawdziwej wiary.
Od dawna twierdzę, że Polacy nie są katolikami. Dziś wierzą w gusła, tabletki i pstryknięcie pstryczkiem elektryczkiem załatwiającym wszelkie dolegliwości. Zero pokory. Zero wiedzy przyrodniczej. Pierdoły o szczepionkach, wirusach, teorii spiskowej. No i pupilach Tego Wiecie Kogo kochających inaczej.
Człowiek XXI wieku to człowiek średniowieczny.

To jest: Eowina

Bardzo ostro, ja nie oceniam tak ostro, ale mam też

pewne zarzuty.
Dużą słabością KK są kazania księży; jakaść teatralność, popisowa modulacja głosu i tym samym sztuczność. Kazania nie poruszają i mijają bez echa. Echa mają kazania polityczne. Słabość kazań politycznych polega na tym, że są skierowane do tych, lub tamtych. Potępia się władzę, poucza się partie, a nie mówi się do człowieka.

To poszczególni ludzie są urzędnikami, posłami, głosami w wyborach, to oni powinni być pouczani o tym, że nie wolno kraść i oszukiwać. I oni siedzą w ławkach, albo ... głoszą kazania.

Et si tu n'existais pas...

To jest: AnnaP

szkodliwość szczepionek to teoria spiskowa?

to skąd coraz więcej autystycznych dzieci?
Gates nawet chce szczepionki, która sprawi, że dziewczynki będą bezpłodne.
Tak pupile szatana walczą z demografią, poprzez szczepionki.

To jest: Ireneusz

Eeeech, pani Aniu

Skąd? A stąd, że coraz starsze kobiety sa pierwiastkami. Zaniedługo 50-latki będą próbowały rodzić swoje pierwsze dziecko.
no ale skoro dziś nam dzieci dorastają dopiero w wieku 30 lat, to o czym tutaj gadać?

To jest: AnnaP

odpowiedź nijak się ma do pytania

To jest: Ireneusz

!?__ O __?!

Pani pytanie:

skąd coraz więcej autystycznych dzieci?

Moja odpowiedź:

stąd, że coraz starsze kobiety sa pierwiastkami. Zaniedługo 50-latki będą próbowały rodzić swoje pierwsze dziecko.

Ja zawsze odpowiadam na pytania, na które znam odpowiedź. I nigdy nie rzucam słowami na wiatr.