Z pamiętnika ”Dobrej Zmiany” - styczeń

Styczeń

- za puszczenie wspak filmiku z prezydentem Dudą składającym kwiaty i zasugerowanie, iż był nietrzeźwy policja mieszkanie 17- sto latka z Nowego Sącza przeszukała. Komputer zabezpieczono

- Sejmowa Komisja Finansów Publicznych planuje przekazać 20 mln. zł prywatnej uczelni T. Rydzyka. 10 mln. zł pochodzi z okrojonego budżetu Ministerstwa Kultury. Reszta też z budżetu.

- Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował z trybuny sejmowej, że poseł PO Kropiwnicki prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską

- Beata Szydło mianowała szefem spółki Tauron Wydobycie kolegę z klasy Zdzisława Filipa

- Minister finansów Mateusz Morawiecki zaapelował, żeby zamożni nie brali 500 zł na swoje dzieci. Jak rozwinął poseł Sasin to kwestia moralności, którą każdy nosi w sercu. Rząd na dzieci da. Kto wg rządu niesłusznie weźmie powinien się liczyć z napiętnowaniem jako prezentujący antyspołeczną postawę pasożyt.

cdzapewnen.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Adam Z.

Nie chcę, nie chcę... ale

Nie chcę, nie chcę... ale skoro sami wciskacie na siłę...

* * * * * * *

„Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie”

W związku z krążącymi informacjami czy może dezinformacją o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społeczne i Medialnej w Toruniu, które miały być poddane pod głosowanie w Sejmie w związku z planowanym budżetem, pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni.

Jestem jednak bardzo wdzięczny ludziom, którzy troszczą się o naszą uczelnię, także posłom Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję.

Rzeczywiście, nasza uczelnia nigdy nie dostawała żadnego wsparcia od rządzących, jakkolwiek my wychowujemy, przygotowujemy młodzież dla posługi Rzeczpospolitej, tak jak wszystkie uczelnie. Niektóre z nich niejednokrotnie otrzymują ogromne dotacje na funkcjonowanie placówek, dla ich rozwoju.

Jestem za tym, żeby wszyscy byli traktowani tak jak przystoi obywatelom Rzeczpospolitej. Jestem za tym, żeby wszyscy i wszystkie uczelnie miały równe prawa, tak jak każdy człowiek ma taką samą godność.

Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli będziemy traktowani inaczej niż za rządów PO i PSL kiedy odebrano nam przyznane wcześniej fundusze, także na rozwój uczelni. Pani Komisarz – wtedy była nią Danuta Hübner – pytana przez europosłów i ludzi z naszej uczelni powiedziała wprost, że tu nie chodzi o uczelnię, tu chodzi o dyrektora Radia Maryja.

Nie chciałbym – z tej racji, że tak się nazywam, czy jestem kapłanem, czy dlatego, że posługuję przez Radio Maryja – żeby ktokolwiek był dyskryminowany.

Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie, tak ja się należy. Tego tylko życzę.

Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy!

Po prostu robić tak jak każe prawe sumienie i prawo, dobre prawo w sprawiedliwej Ojczyźnie. Tylko tyle.

Dziękuję także za wsparcie dobrych młodych ludzi w rozwoju uczelni, bo potrzeba nam dobrych ludzi. Potrzeba dobrych obywateli, kompetentnych i prawych.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o modlitwę.

Szczęść Boże.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

http://www.radiomaryja.pl/informacje/niech-wszystkie-podmioty-beda-traktowane-godnie/

oto Roman

sure...

Strasznie odrazajacy typ z tego Rydzyka...

oto Kurek

Ach, te zgryzoty i pokusy

Ach, te zgryzoty i pokusy biznesmena w sutannie. Nie być głupim i brać czy nie być mądrym i brać?

oto HeS

Biznes w sutannie

@Kurek: "Ach, te zgryzoty i pokusy biznesmena w sutannie."

Nie ma żadnych zgryzot ani pokus. Zawsze jak dają to brać, a można nawet prosić (i brać). Z Pana komentarza przebija taki pogląd, że prowadzenie "biznesu", to brzydka sprawa i osoby w sutannie nie powinny się tym parać. Dla mnie to coś naturalnego. Przecież większość zakonów coś produkuje i sprzedaje lub świadczy jakieś usługi. Dlaczego mieliby tylko i wyłącznie być obciążeniem dla Kościoła (żyć tylko z jałmużny i datków).

oto Kurek

Prowadzanie biznesu, na który

Prowadzanie biznesu, na który dostaje się dofinans z pieniędzy podatników (ogólnie ludzi nie zainteresowanych finansowaniem takiego biznesu) to coś takiego jak "pozarządowe" fundacje, ktore dostają kasę od jakiejkolwiek władzy.

oto HeS

Dyskryminacja kleru?

@Kurek:"to coś takiego jak "pozarządowe" fundacje, ktore dostają kasę od jakiejkolwiek władzy."

W takim razie nie rozumiem dlaczego chce Pan dyskryminować "ludzi w sutannach". Skoro inni (cywile, ateiści?) dostają i biorą, to dlaczego kler ma nie brać? Przecież mają takie same prawa jak inni obywatele. Tak na marginesie też jestem za zniesieniem państwowych dotacji dla fundacji (i innych organizacji), ale nie wybiórczo tylko nie dawać nikomu.

oto Dubitacjusz

Pocałunek Judasza?

Się zastanawiam, czy te (na razie wirtualne) 20 milionów nie są judaszowym pocałunkiem w celu nastawienia Polaków przeciw ks. Rydzykowi.

Generalnie Polacy nie lubią tych, co dostają duże pieniądze od rządu.

oto samograf

Nie sądzę

w celu nastawienia

W tej formacji roztrząsanie perspektywicznych efektów przyczynowo-skutkowych jest obcym elementem, chociaż przyznaję, że pańskie przywidywania mogą z czasem okazać się słuszne.

oto Adam Z.

Niezależny propagandysta

Niezależny propagandysta niezależnej władzy już dał upust swojej niepokorności.

Nie wiem, czy Urban się cieszy, ale to znamienne, że jego słowa "chcecie ich sku*rwić - dajcie im forsę", chcą wprowadzać w życie (zapewne nieświadomii i krótkowzroczni) "antykomuniści".

oto Roman

sure...

ja tez jestem zwolennikiem KODu....

oto Palimpsest

:)

"chcecie ich sku*rwić - dajcie im forsę"

Ci "oni" do forsy lgną od czasów, w których żadnemu bocianowi nawet w sennych koszmarach nie śniła się przesyłka z Urbanem.

oto Adam Z.

W świecie porewolucyjnym

W świecie porewolucyjnym większość narodów ma nie tylko swoich - bardziej subtelnych - Michników, ale i - grubo ciosanych i bezpośrednich - Urbanów. Maszerują oddzielnie, ale - jak trzeba to następuje synchronizacja i każdy po swojemu - walą razem.

oto Palimpsest

Rzecz o sk...niu

Zawsze to wygodniej złożyć własne "etyczne niedomagania" na karb Żyda, rewolucji, pederasty, komunisty, ateusza, Michnika czy Urbana. Przecież ja dobry i cnotliwy! To te sk... mnie sk...ły! Potem idzie już z górki

Czy rozumiesz choć trochę logikę tych czynów?
Nie ma litości dla skurwysynów!
Bum, bum, bum, bum...

Kazik

Bozia od wieków zadaje ludziom cały czas tą samą lekcję. Ci niczego się nie uczą.

oto Krzysztof M

Przecież ja dobry i cnotliwy!

Przecież ja dobry i cnotliwy!

Jeżeli w narodzie A występuje 2-3% psychopatów, a w narodzie B 30%, to jaki z tego wniosek? :-) Ludzie nie znają tego faktu, ale widzą jego skutki.

oto Palimpsest

@ Krzysztof M

Jeżeli w narodzie A występuje 2-3% psychopatów, a w narodzie B 30%, to jaki z tego wniosek?

Podejrzewam, że w ludzkiej populacji taki rozrzut jest statystycznie niemożliwy. Niższość i genetyczne skazy jednych oraz wyższość innych narodów udowadniano już nie raz. Z braku merytorycznych argumentów mieczem, piecem albo krucyfiksem.

Jaki wniosek? Zapewne oceny narodu klasy B dokonywał przedstawiciel narodu klasy A. W ramach A niektórzy wyodrębniają klasy A+, w porywach A++ a w kłębie nawet A+++, ale...to już całkiem inna bajka. Z kanonu braci Grimm.

oto Krzysztof M

Podejrzewam, że w ludzkiej

Podejrzewam, że w ludzkiej populacji taki rozrzut jest statystycznie niemożliwy.

Pan podejrzewa... A na jakiej podstawie podważa pan wiarygodność badań tych, którzy ryzykowali życie dla tych badań? To było wielu psychologów i psychiatrów...

oto Palimpsest

Ktoś naukowo zbadał, że istnieje naród

którego co trzeci obywatel jest psychopatą??? Jestem gotów zgodzić się z tą tezą w przypadku mikro państw gdzie 99% populacji stanowią krewni i znajomi królika. Jeżeli królik alfa miał szmergla i za byle marchewkę koniecznie chciał zatapiać siekacze w futrach współobywateli to i owszem, czemu nie? Ot złe gieny.

W przypadku milionowych populacji takie "badania" to jakiś ponury żart. Co do sortu takich naukowców mam swoje typy. Tym bardziej proszę o konkrety- nazwiska i opracowania.

oto Krzysztof M

Ktoś naukowo zbadał, że

Ktoś naukowo zbadał, że istnieje naród którego co trzeci obywatel jest psychopatą???

Wielu - nie jeden.

Jestem gotów zgodzić się z tą tezą w przypadku mikro państw gdzie 99% populacji stanowią krewni i znajomi królika.

Zaczyna pan łapać...

Tym bardziej proszę o konkrety- nazwiska i opracowania.

Od ilu aktywnym profesorów to będzie się liczyło? :-))) Panie... Niejednego zamordowano za te badania... Niejeden musiał uciekac z kraju... I czego pan się po mnie spodziewa w tej chwili? :-)

oto Palimpsest

Jak czego się spodziewam?

Przecież napisałem: nazwisk badaczy i ich prac. Jeżeli podaje Pan takie rewelacje wypada nawet bez specjalnych próśb podać jakieś źródło.

Czy obawia się Pan, że jako znany i wpływowy bloger zostanie Pan przez "tych" (?) psychopatów wzięty na celownik, zmuszony do ucieczki a nawet zamordowany? A może "wiem ale nie powiem" to tylko budowanie "napięcia"? Bo to najskuteczniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi?

Ja tam myślę, że to zwykłe zawracanie 4l

p.P.

oto Krzysztof M

Przecież napisałem: nazwisk

Przecież napisałem: nazwisk badaczy i ich prac. Jeżeli podaje Pan takie rewelacje wypada nawet bez specjalnych próśb podać jakieś źródło.

Ja piszę jak jest, a pan spodziewa się, że Polska Akademia Nauk się pod tym podpisze... :-)))))))))))))))))))))

ako znany i wpływowy bloger

1. Pierwsze słyszę. 2. Nie prowadzę bloga.

Bo to najskuteczniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi?

... jak łysy o beton! :-)) To ostatnia rzecz na którą mozna mnie namówić! :-))

oto Palimpsest

Pan "po prostu pisze jak jest",

tyle że...poza pańskim światem nie potwierdzi tego nikt. Ani swojski PAN, ani tajemniczy "naukowcy". Bo uciekli albo ich zamordowano. I kto tu reprezentuje 1/3 a kto 2/3 społeczeństwa? ;)

pozdrawiam ciepło,
P.

oto Krzysztof M

I kto tu reprezentuje 1/3 a

I kto tu reprezentuje 1/3 a kto 2/3 społeczeństwa? ;)

Jeśli dla pana prawdziwe jest to, co duże, to cóż... :-)

Bo uciekli albo ich zamordowano.

Kazimierz Dąbrowski musiał wyjechać. Musiał wyjechać Andrzej Łobaczewski.

PS. Ostatnie na co mam ochotę, to przekonywać pana do czegokolwiek. :-)

oto Paulina Kaufmann

Pytania pomocnicze mam...

Czy chodzi o prof. Kazimierza Dąbrowskiego, psychologa i psychiatrę?
I, co on ma do powyższego?
Czy Andrzej Łobaczewski, to ten specjalista od ponerologii i badacz patokracji?

oto Krzysztof M

Tak.

Tak.

oto Paulina Kaufmann

Ehmmm...

Prof.Dąbrowski nie pasuje mi w tym towarzystwie ale, nie ukrywam, nie czytałam większości jego prac.
Acha, nikt go wyjazdów (a, jeździł sporo) nie zmuszał. W latach piećdziesiątych był na "zesłaniu". W Rabce.
Jedyny związek jaki widzę z Łobaczewskim i jego "twórczością", to ten, że powoływał się na definicję psychopatii autorstwa Dąbrowskiego.
Nie trzeba być szczególnie biegłym psychologiem klinicznym aby wyrobić sobie opinię o Łobaczewskim choćby na podstawie "Ponerologii". W sieci jest więcej "kwiatków".
Wywiad przeprowadzony pod koniec życia z Łobaczewskim:
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/24/i...
Żenujące.

oto indris

Wniosek

Jeżeli w narodzie A występuje 2-3% psychopatów, a w narodzie B 30%, to jaki z tego wniosek?

Wniosek z tego jest taki, że 'badania' przeprowadzał ktoś o mentalności posła Piotrowicza, czyli ktoś, kto na polityczne zamówienie podżyruje każdą bzdurę.

Pytany, czy podwyższenie progu podejmowania rozstrzygnięć większością 2/3 głosów, jest zgodne z konstytucją,
Piotrowicz odpowiedział: "Doprecyzowanie pozostawiono ustawodawcy, nie ma tu złamania konstytucji".

oto Krzysztof M

Wniosek z tego jest taki, że

Wniosek z tego jest taki, że 'badania' przeprowadzał ktoś o mentalności

Tako rzecze pan indris! A dlaczego tak rzecze? BO TAK! :-))

oto baba jag

jakieś jaja się dzieją

bo wybrańcom narodu (tfu) podniesiono cenę usługi o 3 PLN. Nie piszę celowo o co chodzi. Ale ta mafia ma już jakiś straszny problem.

KOMUNO WRÓĆ

oto chłop jag

Z pamiętnika ”Dobrej Zmiany”

Z pamiętnika ”Dobrej Zmiany”

Cała ta tzw. demokratura zawiadywana przez pupili szatana polega na takiej zmianie aby w efekcie wszystko pozostało po staremu.
Wniosek?
Zmiany oczywiście też muszą mieć swoich przeciwników i zwolenników - bo na tym zasadza się tzw, demokratura - tołażysze.

oto Roman

Sure....Kolejny super tekst. Gratulacje dla Autora....

Uczelnie katolickie w zadnym wypadku nie powinny byc dotowane. Zwlaszcza takimi wielkimi sumami !
Panstwo powinno dotowac jedynie tylko takie biznesy, jak Gazeta Wyborcza, Muzeum Historii Zydow Polskich, ect.
Ewentualnie Wydzial Dziennikarski Uniwersytetu Warszawskiego...
Zapraszam na demonstacje w obronie demokracji....
Najwyzsza pora powtorzyc wybory....

oto Palimpsest

Nie katolickie tylko prywatne

Uczelnie katolickie w zadnym wypadku nie powinny byc dotowane

Może przyjdzie czas, że PiS nocą większością głosów spełniając "wolę narodu" przegłosuje, że szkoła biznesmena Rydzyka uzyska status szkoły państwowej. Nie takie rzeczy już przegłosowali. Czemu nie? Tyle, że będzie to ostatni gwóźdź wbity do własnej trumny- tego naród nie przepuści.

Póki co szkoła Rydzyka jest szkołą prywatną i niechaj tak jest traktowana- świętych krów ci u nas dostatek- dopiero co przegnano z pastwiska jedno stado.

oto Roman

sure...

rydzyk ma jeszcze prywatnego maybacha....

oto Palimpsest

Wystarczy radiomaryjny Lexus RX 400h

z radiomaryjnym kierowcą odpowiedzialnym za toruńskie finanse J. Królem. Prócz RM T. Rydzyk nie ma nic- jest biedny jak kościelna mysz.

oto Krzysztof M

Rydzyk nic nie ma. RM jest

Rydzyk nic nie ma. RM jest własnością zakonu. I chyba dyrektorem RM jest nie Rydzyk.

oto Palimpsest

Ci co odeszli też nic nie mieli,

kawalerka pod wynajem, samochód swój i żony, działeczka rekreacyjna, troche oszczędności- ot średnia krajowa- ludzie z ludu.

oto Adam Z.

O wyższości medali nad głosowaniem budżetowym

oto Adam Z.

Obejrzałem początek relacji,

Obejrzałem początek relacji, bo interesowała mnie jedna rzecz - kto się złożył na to prywatne widowisko w prywatnej gazecie. Pieniądze płyną już z odzyskanych źródeł, prawidłowy nurt zasila obecnych "naszych":

Partner strategiczny Gali "GP" - PGNiG, oprócz tego Orlen, PKP, Biedronka, Tauron.

Czy ktoś już przeglądał GP, wSieci, Do Rzeczy? Kto się tam teraz reklamuje?

oto Kurek

Wlasnie słyszę w TV, że

Wlasnie słyszę w TV, że odbywa się gala człowieka roku wg. "Wprost". Nagrodę otrzymał Kaczyński. To się nazywa koordynacja :)

oto samograf

Też tak sobie pomyślałem

sie moze skonczyc zle

Ów czcigodny Prezez dr. J.Kaczyński może doznać od tego takiej przykrości, że aż się nam tu popłacze, bo jest on wrażliwy jak mimoza.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.