Ustawy: medialna, o sześciolatkach i służbie cywilnej podpisane

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy:

  • medialną, http://prawica.net/3178
  • o sześciolatkach - obowiązkowo do pierwszej klasy pójdą siedmiolatki, dzieci sześcioletnie będą mogły zacząć naukę pod warunkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, znosi obowiązek przedszkolny dla pięciolatków. Kuratorzy zyskują większą władzę, będą wybierani przez ministra.
  • służbie cywilnej, dotyczy 1,6 tys. stanowisk kierowniczych w administracji rządowej. Stanowiska stracą wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach, urzędach wojewódzkich oraz innych instytucjach podległych rządowi. Ustawa likwiduje wymóg braku przynależności do partii politycznych w ciągu ostatnich pięciu lat kandydata na szefa służby cywilnej i na stanowiska dyrektorskie.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Będzie się działo!

oto Mar.Jan

Jesteśmy świadkami czegos na kształt

typowej biegunki legislacyjnej.
Niektórym się wydaje, że państwo od tego lepiej działa.
Czy ustawa każe czy nie każe 6-latkom cghodzić do szkoły, ten fakt ma sens tylko wtedy, kiedy wiadomo, co te dzieci miałaby w tej szkolej robic i po co.
Zajęcie 6-latków czyms sensownym, co rozwija ich wiedzę i inteligencję jest OK.
Kłopto w tym, że nikt nie wie, co by to miało być.
Najlepiej wiedza świadomi swych celów rodzice, ale nie maja czasu, bo musza chodzic do pracy, żeby dozyc do pierwszego...

oto Krzysztof M

Zajęcie 6-latków czyms

Zajęcie 6-latków czyms sensownym, co rozwija ich wiedzę i inteligencję jest OK.

I tego, że to właśnie państwo kazało 6-latkom (a nie rodzice), tego pan z socjalizmem nie kojarzy? :-)

oto Marek Bekier

Nie rozumiem pańskiego wpisu.

Nie rozumiem pańskiego wpisu.
To, że wybór powinien należeć do rodziców napisał Pan sam. Co do zajęcia czymś sensownym 6-latków zgadzam się z Panem, z tym, że przed wprowadzeniem przymusu szkolnego dla 6-latków świetne (nie tylko w mojej opinii) programy dla nich miały przedszkola. Wcześnie całkiem nieźle robili to rodzice. Obrońcy 6-latków z pp. Elbanowskimi na czele też zawsze mówili o możliwości wyboru a nie o konkretnym wieku. Wiek 7 lat sprawdził się przez wiele lat jako dobry. PiS za poprzednich rządów jakoś tam, może nie najlepiej, współpracował z obrońcami 6-latków, ci zaś zebrali sporo nadmiarową liczbę podpisów pod inicjatywą obywatelską. PiS tą inicjatywę też wspierał. Gdzie tu jakaś biegunka legislacyjna w tej sprawie? Ja widzę tylko prostą konsekwencję.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.