DU&PO

Oczywiście, nie jest to deklinacyjna forma "wołacza" lecz połączenie, na kształt monogramu, dwóch pierwszych liter nazwisk dwóch pierwszych i najważniejszych obywateli, reprezentujących Polskę i Ukrainę.

Prezydent Duda w czasie niedawnego spotkania w Kijowie emanował gorącymi uczuciami do Ukrainy i do tamtejszego prezydenta.

Widoczne, prezydenckie ukłony i umizgi do strony ukraińskiej mogą przypominać wdzięczenie się starej panny na wydaniu, usiłującej za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę mało zainteresowanego nią gbura i zrobić mu "na rękę" kosztem własnej reputacji.

Istotnie, cena tych umizgów jest wysoka, zarówno w sferze materialnej, jak i dotycząca pamięci historycznej, a dokładnie, jej utraty.

Prezydent Duda, jako prezydent wszystkich (?) Polaków podnosi temperaturę deklarowanych uczuć, przekraczając w tym zakresie słowa i czyny błogosławionej pamięci Lecha Kaczyńskiego i "niedźwiedziowatego" Komorowskiego.

Mam uzasadnione wrażenie, że karmiąc ukraińskiego wilkołaka, prezydent Duda wykonuje niepolskie intencje, które kierując do kijowskiego gospodarza spotkania, wyraził w ten sposób:

"Jak wiadomo Polska będzie gospodarzem szczytu NATO w 2016 roku w Warszawie i bardzo bym chciał, aby Ukraina była na tym szczycie NATO obecna, aby obecność Ukrainy była tam jednoznaczna"

oraz:

"suwerenność i niepodległość Ukrainy są dla Polski jedną ze spraw absolutnie kluczowych."

Ponadto, zaskoczeni kolejną wiadomością, cztamy, że "Polska uruchomi dla Ukrainy linię kredytową w wysokości 4 mld zł. albo 1 mld Euro. Decyzje o uruchomieniu linii kredytowej zapadły podczas rozmowy prezesów Narodowego Banku Ukrainy Walerii Hontariewej i NBP Marka Belki".

Zatem, głęboko krzywdzące i niesprawiedliwe były przedwyborcze głosy obozu PiS, jakoby Polska znajdowała się w ruinie, skoro pisowska ekipa władzy udziela tak obfitej pomocy wątpliwemu "partnerowi".

Prezydenckie serce Andrzeja Dudy bije nie tylko ukraińskim rytmem. Jego aktywny udział i jego gorące przemówienie inaugurujące żydowskie święto Chanuka, zadziwiło nawet panią ambasador Izraela do tego stopnia, że jak to wyraziła, nie jest już pewna, czy Chanuka to święto żydowskie, czy polskie.

Również w tych uroczystościach prezydent Duda wzniósł się ponad to, co błogosławionej pamięci Lech Kaczyński odprawiał w czasie chanukowych, żydowskich dni, troskliwie zapalając świeczki chanukowe i puszczając bączki w sejmie.

Znajdując się w żelaznym gorsecie, możemy pocieszyć się rzymską maksymą: "dum spiro, spero", lub przekładając na nasz język: "tyle nadziei ile tchu w piersi".

Z nowym Rokiem, z nowymi nadziejami!

oto alvis alvis

Wiesław Kwaśniewski - "alvis" także "wtk", jest w grupie autorów "prawicy.net"
emerytowany inżynier, projektant w zespołach opracowujących kompleksowe obiekty ochrony wód (oczyszczalnie ścieków) w Polsce oraz w Libii. Od lat 80-tych zamieszkały w Kanadzie, pracując tam jako kontraktor. Od...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

Niestety

Niestety Autor ma rację, w sprawie polityki zagranicznej tzw. nasze rządy okrągłostołowe nie prowadzą polityki w polskim interesie ale Polacy sami sobie tego winni bo wybór kandydatów na prezydentów był dosyć szeroki włącznie z tymi naprawdę patriotycznymi. Nawet teraz dużo się mówi o uchodżcach muzułmańskich ale o sprowadzaniu potomków zesłańców z Syberii czy Kazachstanu to cisza.

oto alvis

@Czesław

Istotnie, wybór był dość szeroki. Skończyło się wyborem obietnic, gestów i haseł "Bogo-ojczyźnianych". Tak chciała większość.

Ci, o których Pan wspomina, zostali zmarginalizowani

oto chłop jag

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że

atrapą Polski rządzi obecnie żydokomuna i to w dużym stopniu z ukraińskimi korzeniami - tolażysze.
Wniosek?
Najgorsze dopiero przed nami - o ile nie nastąpi zmiana etapu mądrości - gdzie Rosja ponownie stanie się cacy - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.