O ponad 5 mln zł, czyli o 1/4 rząd PiS zmniejszy dotacje dla barów mlecznych

http://www.fakt.pl/politycy/pis-szuka-kasy-i-zabie...
Zabierają biednym, oby część biednym chociaż oddali.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto baba jag

co na to

dyżurni propagandziści.

Pewno kłamstwo to jest i propaganda POwców

Nowelizacja budżetu w żaden sposób nie wpłynie zarówno na ceny dotowanych posiłków sprzedawanych w barach mlecznych, jak i na skalę ich dostępności - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie. Ministerstwo odniosło się w ten sposób do czwartkowej publikacji dziennika "Fakt", który poinformował, że w ramach nowelizacji budżetu na 2015 rok zmniejszona została o 5 mln zł dotacja na bary mleczne.
"Środki w budżecie zabezpieczone na dofinansowanie dotowanych posiłków są wystarczające na wypłatę wszystkich należnych przedsiębiorcom dotacji w 2015 roku (zgodnie ze zgłoszonym przez przedsiębiorców zapotrzebowaniem)" - napisał resort w komunikacie.

MF dodało, że niższa niż pierwotnie zakładano kwota wykorzystanej dotacji przez bary wynika z mniejszego zainteresowania przedsiębiorców sprzedażą dotowanych posiłków lub mniejszą liczbą konsumentów, którzy skorzystali z usług świadczonych przez bary mleczne. Zaznaczyło, że "do 10 listopada przedsiębiorcy nie zgłosili zapotrzebowania na wszystkie środki przeznaczone w budżecie na dotacje do barów mlecznych". "Jest to decyzja przedsiębiorców, która można zakładać, wynika z braku zapotrzebowania" - czytamy w komunikacie resortu finansów.

Ministerstwo nie tłumaczy jednak, z czego wynika ten "brak zapotrzebowania". Tymczasem wiele barów mlecznych zrezygnowało z przyjmowania dotacji, bojąc się, że urzędnicy z byle powodu nakażą zwrócić pieniądze.

- Widzę, że klimat wokół barów mlecznych się zmienił. Tylko co z tego? Przecież my jeden bar już zamknęliśmy. A wszystkie inne zrezygnowały z dotacji. Pytanie dlaczego wyrządzono tyle zła nam, pracownikom, klientom? Te stare bary mleczne z niskimi cenami już nie wrócą. Dotacji według mojej wiedzy nie bierze też ani Toruń, ani Bydgoszcz. Załatwiono nas w białych rękawiczkach - mówiła w październiku Wirtualnej Polsce Gorońska, szefowa GSS Społem w Poznaniu. Firma administruje kilkoma barami mlecznymi.

Sejm znowelizował budżet na 2015 r. w środę. Zakłada ona podniesienie deficytu budżetowego o 3,9 mld zł do poziomu 49 mld 980 mln zł. Rząd tłumaczy to niższymi dochodami o 10,5 mld zł (o 3,5 proc.) względem planowanych na ten rok w ustawie budżetowej. Tym samym zakładane dotychczas w budżecie dochody w wysokości 297,2 mld zł zostaną zmniejszone do kwoty 286,7 mld zł.

Jako główny powód obniżenia prognozy dochodów wskazano niższe o 13,3 mld zł dochody z VAT oraz podatku akcyzowego o 0,6 mld zł - przy jednoczesnym wzroście prognozy dochodów z tytułu podatku CIT o 1,1 mld zł, z podatku PIT o 0,6 mld zł i dochodów niepodatkowych o 1,7 mld zł. Wydatki budżetu państwa obniżono o 6,6 mld zł w porównaniu do wydatków zaplanowanych w ustawie budżetowej na 2015 r., tj. do kwoty 336,7 mld zł.

W ubiegłej kadencji oburzenie ówczesnej opozycji oraz zaniepokojenie przedsiębiorców prowadzących bary mleczne wywołało rozporządzenie MF z grudnia 2014 roku, które drastycznie ograniczyło listę potraw, na które bary mleczne mogły otrzymywać dotacje ministerialne. Ponad 2 tys. osób podpisało się pod petycją do ministra finansów z apelem o utrzymanie dotychczasowego wsparcia dla barów mlecznych. W Krakowie zorganizowano akcję Narodowego Baru Mlecznego pod hasłem "Chcemy pieprzyć w barach mlecznych".

Problem polegał na tym, że na liście surowców, z których można przygotowywać dotowane przez państwo potrawy, nie było przypraw. W związku z tym resort finansów opracował nowe przepisy, które weszły w życie 1 kwietnia br., w myśl których możliwość wykorzystywania przypraw została przywrócona.

http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Bary-mleczn...

oto Palimpsest

Można już imaginować, w którą stronę pójdzie propaganda pisu

niższa niż pierwotnie zakładano kwota wykorzystanej dotacji przez bary wynika z... [...] mniejszej liczby konsumentów!

Ha! No to finansowanie darmowych leków będzie mniejsze z powodu mniejszej niż przewidywano liczby emerytów, 5- ciu stów nie dostanie każde dziecko z powodu wyjścia rządu naprzeciw oczekiwaniom społecznym i przyjęciu innych- dostosowanych do potrzeb społeczeństwa kryteriów. M. Morawiecki i tak pozamyka kopalnie z powodu zmniejszenia się chętnych do pracy w górnictwie.

Jednego Kurski Kaczyńskiego nauczył- ciemny lud wszystko kupi. Tyle że lud to nie tylko PiS. Trzeba tym rozbójnikom patrzeć na ręce i przetrzymać. Jest nadzieja.

oto Alej

Podejrzewam, że sukinsyny tak będą tłumaczyć

nie dofinansowywanie ulicznych sprzedawców wody gazowanej z saturatorów (tzw. "gruźliczanki").
Kłamliwie uzasadniając to tym, że niby popyt jest niewielki.
A przecież wielu miłośników PRL-u chętnie by sobie ten niepowtarzalny smak przypomniało.

oto Tomek

pPalimpsest

Opodakuja seniorow tez, przestancie panowie; ja juz rozszyfrowuje po pseudonimie; co kto napisze.
Ma racje pani Szydlo ze kazdy rzad ma 100 spokojnych dni, ale nie u nas.
pozdrawiam

oto Palimpsest

@ Tomek

a co Pan wieszczy z mojego pseudonimu? Z pańskiego nicka nie wynika, żeś Pan Pytia. Że odurzony Pisem a i owszem :>>>

pozdrawiam,
P.

oto Tomek

@ Palimpset

Nic nie wieszce, kim pan jest sam pan wie najlepiej co do odurzenia PISem to daleko mi do tego, nie rozumim np;jak mozna bylo mianowac p Waszczykowskiego szefem MSZ, nie rozumiem i nie popieram polityki wobec Ukrainy w tym milczenia p,Dudy na temat zbrodni upa.
Nie obchodzi mnie czy Krym od wiekow tatarski,a potem rosyjski, dzieki pijanicy Chruszczowowi dostal sie Ukraincom ma byc ukrainski i co nas to obchodzi, ale dajmiy nowemu rzadowi wybranemu w sposob demokratyczny szanse, be seansow nienawisci, krytyki cokolwiek zrobia.Na krytyke bedzie czas.
pozdrawiam

oto Palimpsest

Oczywiście należy dać rządzącym szansę

Tyle, że sytuacja przypomina owce, co to demokratycznie wierząc w słodkie przedwyborcze pobekiwania wybrały przywódcę stada. Po tygodniu okazało się, że to przebrany wilk. Rozpieprzający z gracją dzika w żołędziach cały dotychczasowy porządek w zagrodzie. Co poniektóre owce nazywając świniami. Nasuwa się pytanie:

czy danie wilkowi czasu na rozwinięcie skrzydeł to wyraz obywatelskiej postawy owiec czy ich głupoty?

oto chłop jag

No cóż - w barach mlecznych mogli zjeść gorącą zupkę

ci emeryci - którzy mają głodowe emerytury.
Wniosek?
O to chodzi, że ten kto nie rabotajet ten nie kuszajet - tołażysze - bo tylko arbeit macht frei.
Słowem - w czasach budowy Piekła na Ziemi - przede wszystkim diabelskie widły wycelowane są w emerytów i rencistów - tołażysze.

oto Alej

Intrygujący jest przegląd źródeł.

"Fakt": O ponad 5 mln zł – czyli aż o jedną czwartą – rząd zmniejszy dotacje dla barów mlecznych. W ten sposób PiS, kosztem najuboższych osób stołujących się w tanich jadłodajniach, chce wspomóc finanse państwa.

"Wyborcza": Bary mleczne dostaną o 5 mln zł mniej rocznie. O sprawie pisze dziś "Fakt".
A dalej (m. inn.): Jak wyjaśnia ministerstwo, dotacje zostały zmniejszone, bo właściciele jadłodajni nie zgłosili zapotrzebowania na wszystkie środki przeznaczone na to w budżecie. Wynika to z mniejszego zainteresowania sprzedażą dotowanych posiłków lub też mniejszą liczbą klientów barów.

"Rzeczpospolita": Nowelizacja budżetu w żaden sposób nie wpłynie zarówno na ceny dotowanych posiłków sprzedawanych w barach mlecznych, jak i na skalę ich dostępności - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
A dalej szczegóły, o których wyżej pan baba jag.

Jednak do poważnego portalu dyskusyjnego PN rzecz jasna trafia informacja pierwsza.
Przez naszych "poważnych", "rzetelnych" dyskutantów jeszcze podbijana jak przez jaką propagandową trampolinę.

oto Palimpsest

Panie Aleju,

czy by osłodzić coraz bezwstydniej wyzierającą prawdziwą gębę PiS-u napisze Pan wszystko? Może jakaś tyciutka refleksja? :) Obawiam się, że jeżeli PiS sprowokuje uliczne protesty Pan uraczy forumowiczów obszernymi dywagacjami na temat powierzchni, po której hasają zniesmaczeni...

...to naprawdę protest uliczny, kiedy rozróby odbywają się na drodze? Zresztą to nie do końca droga a raczej szosa. Chociaż...jak ma trzy pasy to może podejdzie pod autostradę? Więc jakie protesty uliczne? Opozycja kłamie!

Przypominają mi się pierwsze dni stanu wojennego- w TV dziennikarz w mundurze ogłosił: "Od dzisiaj koniec z bałaganem- każdy dozorca, który nie odśnieży chodnika zostanie surowo ukarany!"

A koń jaki był każdy widział.

oto Alej

Panu już całkiem odbiło??

oto Palimpsest

@ Alej, w obliczu tego co robi PiS

na zastanowienie się nad nurtującym Pana pytaniem nie mam czasu. Niemniej gdyby ta niedyspozycja mnie dopadła zapewne w obecnej Polsce poczułbym się bardziej swojsko. Jak Pan na przykład.

oto k

bzdury,bzdury,bzdury

powielacie antyrządową propagandę,to nie PiS zmniejszył tylko przedsiębiorcy nie zgłosili akcesu na środki przeznaczone na to w budżecie,jest to decyzja tylko i wyłącznie przedsiębiorców,może także na złośćrządowi,żeby wywołać następną aferę i takie bzdurne komentarze jak wasz

oto Palimpsest

To polscy przedsiębiorcy są idiotami?

Rząd im daje, a oni nie biorą? Zadziwiające, że ich nagła mentalna niemoc zbiegła się w czasie z objęciem władzy przez PiS. Bo że głodni nasycili się samym wizerunkiem prezesa i z barów zrezygnowali nie uwierzę.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.