Pas szahida wypełniony fiolkami

„Władze krajów Wspólnoty powinny rozważyć poinformowanie opinii publicznych o możliwym ataku bronią chemiczną, biologiczną, czy atomową” – informuje raport Parlamentu Europejskiego, przygotowany po ostatnich zamachach, o czym donosi brytyjski „Daily Mail”. Raport radzi krajom UE, by tajne służby bacznie obserwowały religijnych radykałów pracujących w kluczowych sektorach wrażliwych z punktu widzenia bezpieczeństwa, czyli wodociągach, elektrowniach i transporcie.

Kilka lat temu pisałem, że islamscy radykałowie sięgną w końcu po brudną broń. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że zamachy „konwencjonalne” w postaci detonacji ładunków wybuchowych czy użycia broni automatycznej, to jedynie support przed tym, co trzymają w zanadrzu dzisiejsi Saraceni. Broń chemiczna, zatrute wodociągi, samobójcy zakażeni prątkami toksycznych czy tropikalnych chorób, to kierunek, w którym podążać będzie zbrojne ramię radykalnego islamu.

Nowe pasy szahida, to nie będą kamizelki wypełnione materiałem wybuchowym, lecz pasy z fiolkami eboli, cholery czy malarii, obficie występujach w Afryce. Już nie wyrwanie zawleczki, a stłuczenie szkalnych pojemników, będzie siało spustoszenie na ulicach, dworcach czy galeriach handlowych. Które państwo UE jest przygotowane na taki scenariusz? Żadne. Spektakularność takiego ataku, byłaby w stanie na długo obezwładnić każde państwo.

Wspomniany raport informuje, że zdobycie materiałów radioaktywnych, chemicznych, czy biologicznych nie stanowi problemu. Interpol odnotowuje rocznie 150 przypadków nielegalnego handlu materiałami promieniotwórczymi. Część z tych niebezpiecznych substancji mogła też, jak piszą twórcy raportu, znaleźć się na terenie Unii Europejskiej. To akurat nie dziwi. Przy tak dziurawych granicach i sile islamskich petrodolarów, to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Obserwując islamską falę imigracyjną, coraz częściej odnoszę wrażenie, że jest to jedynie zasłona dymna, mająca zogniskować aktywoność europejskich służb jedynie na tym aspekcie. Objęcie obsarwacją setek tysięcy, jeśli nie milionów wyznawców Allaha w Europie ma te służby tak naprawdę sparaliżować oraz osłabić ich czujność w innych obszarach. Gonienie za radykałami, choć ważne i potrzebne, może być jedynie zręczną grą, w którą wciągane są europejskie służby. Grą na zasadach islamistów.

Tradycyjny zamach bombowy, poza efektem medialnym, pociaga za sobą od kilku do kilkudziesięciu ofiar. I jest to dramat. Toksyczny wirus czy śmiertlena mieszanka chemiczna rozwleczona w metrze czy centrum handlowym, liczbę tę wielokrotnie zmultiplikuje. Byłoby to dramat zwielokrotniony, którego skutków nie sposób przewidzieć.

Islamscy radykałowie potrzebują dzisiaj efektu skali. Z pewnością wiedzą, jak to zrobić. Czy tak się stanie w najbliższym czasie? Trudno dociec. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że śmiertlena gra i wyścig z czasem, właśnie w Europie trwa.

oto Maciej Eckardt Maciej Eckardt

polityk samorządowy, publicysta, bloger
publikuje w „Tygodniku Bydgoskim”, „Myśli Polskiej” oraz na portalach www.wSensie.pl i Salon24.pl
Ojciec zaabsorbowany wychowywaniem trojaków.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Spektakularne zamachy na świecie

są dokonywane przez pupili szatana - więc gdy uznają umieścić w rzeczonym pasie rzeczone fiolki to je umieszczą - tołażysze. Nawet dla zabawy. Nawet dla jaj - bo nieograniczoną władzę i nieograniczoną forsę już mają - tołażysze.
Wniosek?
Islamscy radykałowie są tutaj tylko narzędziem w rękach pupili szatana. Nie będzie islamskich radykałów - to stworzy się innych - tołażysze.

oto zajac1

Kłamstwo doskonałe.

Żadnych spraw materialnych czy duchowych , które wymagały by naprawy (reperacji, eliminacji, zwalczania, ulepszania,) nie da się wykonać jeśli owe problemy nie zostaną zdefiniowane językiem prostym i opisane jednoznacznie.
Świat miota się z powodu kłamliwego (najczęściej sprowadzonego aż do absurdu) opisu wydarzeń.
Przykładów wiele. Ale np.: w temacie „radykalizmu islamskiego” zakłamany jest opis materii.
Otóż wszyscy jak jeden mąż powtarzają przykładowo , że walczą z „PAŃSTWEM ISYS" cycuś takiego.
Z pierwszej lepszej „ency” czytam:
„Państwo – organizacja mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Ma zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami.” + kryteria:
• stała ludność,
• suwerenna władzę,
• określone terytorium
• zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe
„A zacziem” eto to jest PAŃSTWO ? Trzeba wpierw zdefiniować poprawnie co to jest, następnie próbować można stosować medykamenta. Inaczej to wyjdzie lewatywa na młodzieńczy trądzik.
tym miłym akcentem
pozdrawiam.

oto ratiofides

A mnie dziwi trochę, że takie

A mnie dziwi trochę, że takie sensacje nagłaśniane są przez media (Parlament Europejski??). Muszą być poufne działania (służby jawne i niejawne). Po co opowiadać całemu światu co jeszcze może się zdarzyć?

oto Krzysztof M

Terroryści są wykorzystywani.

Terroryści są wykorzystywani. Społeczeństwa zachodu są urabiane do życia w ciągłym zagrożeniu. Takimi ludźmi łatwiej rządzić.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.