Tania jatka

"Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę" powiedział ponoć Otto von Bismarck, mając na myśli kulisy tych procesów. Patrząc na to, co się dzieje w polskim Sejmie odnoszę wrażenie, że Bismarck, przynajmniej jeśli chodzi o naszą nadwiślańską specyfikę, przestrzelił.

Otóż, my na Wiejskiej nie mamy do czynienia z produkcją kiełbasy, czyli wypełnianiem flaka mięsem. Sejm w polskich warunkach nie jest polityczną masarnią, lecz ubojnią, gdzie nierogacizny nie traktuje się "humanitarnie" prądem, jest miejscem gdzie rzeźnik z drągiem w ręku goni oszalałą świnię.

Nic zatem dziwnego, że połowa Polek i Polaków, patrząc na to wątpliwe widowisko, wybiera polityczny wegetarianizm, omijając z daleka obskurną "Tanią jatkę", jaką stała się polska polityka.

oto Maciej Eckardt Maciej Eckardt

polityk samorządowy, publicysta, bloger
publikuje w „Tygodniku Bydgoskim”, „Myśli Polskiej” oraz na portalach www.wSensie.pl i Salon24.pl
Ojciec zaabsorbowany wychowywaniem trojaków.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Robercik

Polacy (i ludzie generalnie)

Polacy (i ludzie generalnie) zniechęcają się do polityki, bo procesy decyzyjne w państwie są dla nich zupełnie nieprzejrzyste. Nad wybranymi politykami nie ma kontroli, a jakaś magiczna siła dba aby wybór kandydatów był mocno ograniczony. Ot i cała tajemnica. Głosuje tylko połowa, a większość z nich tylko na mniejsze (w ich mniemaniu) zło. Prawdziwie nakręconych obywateli jest może ze 20%.

Co do kiełbasy...

1) większość ludzi jednak lubi cyrk. Nawet "elita" typu wyborcy Mikkego używają terminologii "X masakruje Y". Walka o TK ich pasjonowała.

2) Jak dla mnie mogą walić się drągami, kopać - byle to było autentyczne! Nie wierzę w te "walki" u magdalenkowców i bywalców fundacji Batorego, ponieważ wszyscy oni mają jedno pochodzenie oraz uznają prymat Unii Europejskiej oraz zagranicznego inwestora. Nie mają więc ambicji walczyć o władzę, tylko znamiona władzy. Część z nich zapewne jest tak ograniczona, że nie zdaje sobie z tego nawet sprawy.

Realne wyzwanie systemowi rzucił prawdopodobnie Lepper. Tak wygląda PRAWDZIWA walka. CIemny lud śmieje się z ciebie, a ty kończysz jako wyrzutek i samobójca. W glorii chwały chodzą agenci udający antysystemowców, a najwyżej tacy jak Tusk, Kopacz, Szydło. Szydło to nawet po szkole liderów departamentu stanu jest.

oto chłop jag

Sejm w polskich warunkach nie

Sejm w polskich warunkach nie jest polityczną masarnią, lecz ubojnią

Sejm - to teatr kukiełkowy - grający nieprzerwanie tragifarsę.
Wniosek?
Ubojnią jest atrapa Polski ale tylko w odniesieniu do tubylców - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.