Prezydent Duda z wizytą w Chinach.

Prezydent Andrzej Duda przybył w poniedziałek do Szanghaju, gdzie otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze. W forum gospodarczym ma wziąć udział blisko 80 polskich przedsiębiorców różnych branż. Podczas kilkudniowej wizyty prezydent weźmie udział także w forum gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin "16+1" w Suzhou i spotka się też z najwyższymi przedstawicielami władz Państwa Środka: prezydentem Xi Jinpingiem, premierem Li Keqiangiem oraz przewodniczącym parlamentu chińskiego Zhang Dejiangiem. W programie jest także m.in. spotkanie z Polakami mieszkającymi w Chinach. (http://www.tvn24.pl)

Minister Szczerski podkreślił, że decyzji politycznych po stronie polskiej i chińskiej wymagają m.in. koncepcja inwestycji infrastrukturalnych w ramach "Jednego Pasa i Jednego Szlaku". - W tej sprawie w Chinach ma zostać podpisane memorandum. Decyzji politycznych wymaga także kolejna duża inwestycja, czyli Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) - dodał. (http://www.tvn24.pl)

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto chłop jag

A co na to

"Bruksela" - tołażysze.
Wniosek?
Nie po raz pierwszy obudzimy się (za Michalkiewiczem) z fiutem w garści - ponieważ atrapa Polski już dawno przeznaczona jest do likwidacji. Z drugiej strony nie można wykluczyć zmiany etapu mądrości - gdzie zapomni się o banderlandzie - tołażysze.
Słowem - pożyjemy - zobaczymy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.