Uwagi o terroryzmie

Po zamachach terrorystycznych w Paryżu, podczas których zginęło ponad sto osób, a kilkuset odniosło rany, telewizory w Polsce pełne są ekspertów od terroryzmu, którzy tak mądrze mówią, że aż dziw bierze, że swoimi mądrościami właśnie nas raczą, zamiast instruować władze Francji i całego świata co i jak. Tacy to u nas eksperci, którzy wszystko wiedzą, ale dopiero wtedy, gdy coś już się stanie. Poznają wtedy nawet nowe słowa, np. wojna hybrydowa i tym podobne.

Jednym problemem jest terroryzm a drugim to, co władze i te w Berlinie czy tam Brukseli i te nad Wisłą wymyślą, aby ów terroryzm zwalczać. Żeby to jeszcze coś pomogło, ale pewnie terrorystom krzywdy nie zrobi, a nam utrudni życie, wyciąganie od nas jeszcze więcej pieniędzy, namnoży synekur i wzbogaci cwaniaków z UB. Zawsze jednak możemy się pocieszać, że terroryzm nam nie zagraża, co wiemy dzięki rządzącym, a rządzący od Służby Bezpieczeństwa i Informacji Wojskowej, które teraz maja jakieś inne, cudaczne, nazwy. Jaka byłaby panika w Polsce, gdyby jakiś esbek, choćby dla żartu, albo dla wyłudzenia pieniędzy na jakieś „operacje” co innego powiedział pani premier!

Ale czy aby na pewno nie zagraża nam terror? Oczywiście, że zagraża. A najbardziej ze strony państwa polskiego. Nikt ze zwykłych ludzi (bo „człowieki honoru” mogą spać spokojnie) w III RP, dzięki działalności państwa i zatrudnionych przez państwo i samorządy urzędników i tym podobnych kreatur typu policjant, prokurator, sędzia nie może być pewnym swego życia, zdrowia i własności.

Przekonał się o tym pewien rolnik, któremu komornik ze swoimi kolegami zabrał ciągnik i od razu sprzedał. A jak rolnik poszedł poskarżyć się do sądu, to sędzia stwierdził, że w ogóle nie ma problemu, bo ciągnik został już sprzedany. I gdyby nie pokazali tego w telewizorze, to rolnik orałbym w polu chyba własną babą zaprzężoną do pługa, a tak, dzięki telewizorowi, jakiś poczciwiec użyczył mu traktor. Szajka zatrudniona przez państwo realnej kary nie poniosła. Jaki stąd wniosek? Ano taki, że w każdej chwili do każdego może przyjść komornik i zabrać to, co akurat potrzebuje.

Przekonują się o tym osoby prowadzące działalność gospodarczą. W każdej chwili urzędnik z urzędu skarbowego może nawymyślać i nainterpretować tyle przepisów, że od razu pójdziemy z torbami, a on dostanie udział w łupach. To nic, że po dwudziestu latach przed sądem udowodnimy, że działaliśmy zgodnie z prawem. Urzędu skarbowego takie głupoty jak wyroki sądów nie interesują. I nikomu to nie przeszkadza, ani rzecznikowi praw obywatelskich, premierowi, ministrowi sprawiedliwości itd., że ludzie, zaszczuci przez mafie zatrudnioną przez państwo, popełniają samobójstwa. Widać wszyscy oni tacy.

Nikt nie może być pewnym swego życia. Przekonały się o tym choćby ofiary seryjnego samobójcy, który najspokojniej działał sobie w więzieniach czy aresztach w monitorowanych 24 na godzinę celach. I oczywiście wszyscy prokuratorzy wiedzieli, że nie należy tropić seryjnego samobójcy, wszystkie sądy wiedziały, że w ogóle nie było żadnej sprawy, podobnie jak wszystkie policje, premier, minister spraw wewnętrznych, fundacje troszczące się o prawa człowieka i w ogóle wszyscy zatrudnieni przez państwo.

Przykłady można mnożyć. Niech więc będzie jeszcze jeden. Oto dzieci są zabierane pod przymusem rodzicom i zamykane w budynkach, nie wiedzieć czemu nazywanymi szkołami. Chyba dlatego, że podobno się czegoś tam mają uczyć. Gdyby tam dzieci spotykało samo dobro, to przecież zamykanie dzieci na pół dnia w szkołach nie byłoby przymusowe. Tymczasem, nawet według telewizora, w szkołach dzieci spotykają się z różnymi formami przemocy. I co? I nic. Dyrektorzy opanowali sztukę zamiatania takich spraw pod dywan, kuratorium nic nie wie, bo nie było zgłoszeń, a minister edukacji narodowej przecież takimi głupotami nie będzie się interesował. Ale jakby tak nauczycielowi zabrali złotówkę z pensji, to od razu byłaby straszna tragedia, łamanie praw człowieka, faszyzm itd.

Ale tym nasi rządzący oczywiście się nie zajmą, oni będą woleli walczyć z państwem islamskim, będą wiedzieć, co kto musi, co powinien i czego nie można. Szkoda gadać.

oto Michał Pluta Michał Pluta

Mieszkaniec małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Publikował w "Opcji na Prawo", "Idź pod prąd", "Najwyższym Czasie!" i innych pismach.
www.michalpluta.bloog.pl

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
3.642855
Ogólna ocena: 3.6 (głosów: 7)

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Sposób na ukrócenie terroru

jest prosty - mianowicie oddać ludziom stworzonym przez Boga - Ziemię - i natychmiast zlikwidować wszelkie CIA Mossad'y i tym podobne dopusty piekielne - tołażysze.
Wniosek?
Sam człowiek jest za słaby aby odzyskać dla siebie - Ziemię - tołażysze - i dlatego rzeczy proste też stają się niewykonalne.

oto JarWi

Doskonały tekst. Najpóźniej

Doskonały tekst. Najpóźniej po 11 września wiadomo, że zamachy - ktokolwiek by je przeprowadził - służą jednemu: zwiększeniu stopnia zamordyzmu stosowanego przez państwa wobec własnych obywateli. A kto jeszcze tego nie wie, niech wyjmie głowę z dupy i dokształci się z historii. Nie inaczej wygląda to w odniesieniu do ostatnich wydarzeń. Ich skutków nie odczują jakieś trzecioświatowe małpy, tylko my, rdzenni Europejczycy. Zresztą państwowego terroru doświadczamy już od dawna, jak Autor raczył zauważyć podając przykład rolnika.
Ze szkołami to też jest tak, że gdyby faktycznie miały uczyć czegoś pożytecznego, to by nie były obowiązkowe. A tak są wprzęgnięte w służbę państwu, które przecież ustala programy "nauczania" i tym samym decyduje, jak ludzie mają kretynieć.

oto Gedanus6

Pana tekst dokładnie ukazuje

Pana tekst dokładnie ukazuje przyczyny dla których bliżej mi do Korwina, niż do narodowców. Wielu z nich, bo na szczęście nie wszyscy, utożsamia byt narodowy z państwowym, a na wszelkie bezeceństwa tego drugiego, gotowi przymknąć oczy, byle tylko epatowało fasadowym patriotyzmem. Stąd brak ze strony ugrupowań narodowych jasno stawianych postulatów dotyczących ukarania zbrodniarzy porywających dzieci z rodzin, włącznie z tymi "czcigodnymi" parlamentarzystami, którzy uchwalili umożliwiające ów haniebny proceder prawo. Brak również postulatu uruchomienia odpowiednich procedur prawnych tak by pakować do kryminału urzędników odpowiedzialnych za niszczenie POLSKIEJ i każdej innej, uczciwej przedsiębiorczości w okresie od 1989 roku do dziś. Szczególnym przypadkiem jest tu sprawa Optimusa, zasługująca według mnie na komisję śledczą. Nie moją rzeczą jest zabawianie się w wydawanie wyroków, ale główni sprawcy, tak sobie wyobrażam, mogliby dostać "ćwiarę".
Nie słyszałem też niestety o żadnych inicjatywach zmierzających do zmiany sytuacji, w której POLSKIE dzieci w POLSKIEJ szkole narażone są na atak małoletnich bandytów (zwanych pieszczotliwie kolegami), których nie usuwa się z placówek i realnie nie karze w trybie natychmiastowym. Jest też rzeczą oczywistą, iż "pedagog", który "nie widział", że kilka metrów od niego przez kilka miesięcy bezbronne dziecko padało ofiarą fizycznego i psychicznego bestialstwa, jako nie powstydziliby się strażnicy obozu dla więźniów państwa totalitarnego, powinien spotkać się z prokuratorem. Podobny los powienien czekać szacownego dyrektora placówki, który nie ma czasu na "podobne drobiazgi"
Pragnąłbym też dożyć likkwidacji, bądż drastycznego ograniczenia wszelkich immunitetów
i lkwidacji statusu tak zwanego funkcjonariusza publicznego wraz z przysługującą mu ochroną. Przecież przysługiwałaby osobie zatrudnionej w instytucji państwowej taka sama ochrona jak wszystkim. I tak dalej i bez końca. Jak to powiadali niektórzy: "NIe o taką Polskę walczyliśmy."

oto marian.baginski

Jaki tam terroryzm

"Tak z definicji, to terroryzm jest stosowaniem przemocy z pobudek politycznych, najczęściej ma na celu wymuszenie określonych zachowań na atakowanym państwie czy społeczności." Jak atakuja zydowskie obiekty to okreslone panstwo ma zapewnic ich ochrone za wszelka cene, czy tylko poznac zamiar atakujacych jak tez atakowanych i wyciagnac odpowiednie wnioski?
Dlaczego Islamisci w PAryzu 11.13.15 zaatakowali tylko i wylacznie obiekty i wlascicieli bedacych pochodzenia niefrancuskiego a izraelskiego?
Dlaczego w Ankarze 1.19.16 zaaatakowano tylko i wylacznie - po prostu obrano za cel ataku uczestnikow wycieczki z Izraela?
Dlaczego w San Bernardino Islamista zaatakowal najpierw starozakonnego ? Dlaczego w Brukseli zaatakowano tylko i wylacznie American Airlines stanowisko prowadzone prze potomkow narodu wybranego?
Dlaczego ataki w Istambule, Brazylii mialy za cel tylko i wylacznie innych niz miejscowa rdzenna ludnosc? Kto walczy z kim CZy to nie ISlamisci z tymi swoimi wspolplemiencami, badz tymi , ktorzy ich popieraja? To sa fakty a interpretacja to juz inna rzecz mamy ja w najrozniejszych mediach

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.