Expose Premiera Polski Pospolitej

Premier B. Szydło sprowadziła nas na ziemię, jej przemówienie przypominało do złudzenia mowy I sekretarza PZPR W. Gomułki na dożynkach: długie, nudne i pełne obietnic.

O polityce zagranicznej lennik czy zarządca prowincji nie ma prawa się odzywać, więc milczy. Premier B. Szydło w tej kwestii milczała – jest to konstatacja smutna, ale prawdziwa. Polska od kilku lat zachowuje się tak jak wymarzył to sobie twórca PAX–u B. Piasecki – jest jednorodna etnicznie i religijnie i coraz bardziej się izoluje od swojej historii od tego co stanowi jej esencje i istotę.

Kiedy to się stało? Od kiedy Polacy – a mówię tu o 95% naszego Narodu – zgodzili się ze statusem podrzędnej prowincji UE i niestety także Rosji?

To są konsekwencje z jednej strony katastrofy smoleńskiej, która nam przypomniała, że nasz odwieczny wróg jest nadal gotowy popełniać zbrodnie i nawet jeżeli niewielu ludzi uwierzyło w zamach, to strach i dojmujące poczucie bezsilności zrobiło swoje. Przestraszyliśmy się Cara. Boimy się prezydenta Putina – ciekawe czy minister Macierewicz też się go boi – i dlatego w expose premier Szydło, nie było ani słowa o Ukrainie.

To fakt bezlitosny. Nie mamy głosu w sprawach, które nas dotyczą bezpośrednio.

Jednak na stosunek Polaków do ich statusu kraju podległego obcym mocarstwom wpłynęła także rewolucja na Ukrainie i jej polityczne konsekwencje. Z początku Majdanu mieliśmy jeszcze coś do powiedzenia, ale skończyło się na tym, że w rozmowach Ukrainie nie bierzemy udziału. Niemcy, Francja Rosja i Ukraina. Tylko. A my?

Ta porażka więcej to upokorzenie nauczyło Polaków zgody na swój status niewolnika dziejów, który tak skutecznie wpajano nam od 1945 roku. Nadal mentalnie żyjemy w PRL i paradoks polega na tym, że demokracja funkcjonuje całkiem dobrze, ale wiemy doskonale, że jesteśmy krajem zależnym. Nie jesteśmy Polską Niepodległą.

Reakcja prawie całego społeczeństwa polskiego na możliwość zamieszkania na terytorium naszego kraju siedmiu tysięcy Syryjczyków – była wręcz histeryczna, tak jakby kilka tysięcy ludzi miało zamiar i możliwości zniszczenia w tydzień naszej Ojczyzny. Była to reakcja ludzi, którzy zapomnieli czym jest Polska, którzy myślą tylko i wyłącznie – to jest pierwsze prawo demokracji - o dobrobycie materialnym, dla których takie wartości jak tradycja narodowa nie istnieją, albo co gorsza istnieją tylko w formie oleodruku i żałosnych śpiewów w Kościołach.

Czy wniosek z naszych 25 lat ćwierć wolności nie powinien brzmieć paradoksalnie – demokracja jest wrogiem Niepodległości Polski? Im lepiej funkcjonuje demokracja tym jesteśmy mniej Niepodlegli –zarówno realnie jak i duchowo. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach mógłby sobie wyobrazić, że sprawa imigrantów syryjskich doprowadzi do histerii zarówno społeczeństwo polski jak i jego elity.

W artykułach red. naczelnego „Do Rzeczy” czy red. naczelnego „Wprost” zawarte zostały wszystkie możliwe argumenty narodowych karierowiczów, którzy o historii swojego narodu nie mają zielonego pojęcia. Niepodległością mogą się cieszyć tylko Narody, które nie zrywają ze swoja tradycją, które nie amputują jej bo jest niekompatybilna z prawem podaży i popytu z postępem materialnym.

Demokracja i względny dobrobyt uczyniły z Polaków niewolników. Premier B. Szydło w swoim przemówieniu mówiła tak jak życzyli sobie tego Polacy z III Rzeczpospolitej – który zrezygnował już z własnej Niepodległości.

Piotr Piętak

ur. 1953 rok - publicysta i prozaik
Ostatnie publikacje" Twórczość nr 9 2015 - esej "Przeklęte podwórko", Twórczość nr 11 2015 - opowiadanie "Raport" tłumaczone na rosyjski w pismie "NowajaPolsza", Twórczość nr 12 2015 - "Koniec Wielkiej Przemiany - w 60 lecie publikacji "Poematu dla...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Tomek

Pan Pietak

Czy przypadkiem nie mowi przez pana zal , ze nie proponowali ministra w nowym rzadzie, telefon bylby za darmo.

oto adolfina

Proszę

zauważyć, że ubiegły rok miał nawet dzień pogodny..

oto Ireneusz

Co za koszmarek

Nadal mentalnie żyjemy w PRL i paradoks polega na tym, że demokracja funkcjonuje całkiem dobrze, ale wiemy doskonale, że jesteśmy krajem zależnym. Nie jesteśmy Polską Niepodległą.

Zastosowany oksymoron. A później klasyczne zrzucenie wszelkich win na Naród. No ktoś musi być winny.
To, że jest źle, no to wina oczywiście "dobrze działającej demokracji", w której to wyniku ludziska podcinają sobie żyły.

oto Jan Saski

Zalosne mrzonki

Czy zdaniem Autora bylibysmy Polska Niepodlegla dopiero wtedy gdybysmy ruszyli na wojenke z Rosja
o Ukraine?
Zadziwiajace, ze po takiej bolesnej przeszlosci Polski, sprowokowanej przez wielkomocarstwowe mrzonki, ciagle ktos probuje nas sprowokowac do kolejnej samobojczej akcji.

oto Eowina

Pan Piętak jak coś powie to powie... :)

Demokracja i względny dobrobyt uczyniły z Polaków niewolników.

Jak należy rozumieć powyższe zdanie? Jak można zniewolić poprzez demokrację i względny dobrobyt?

oto chłop jag

Autor jednym susem wskoczył w buty stręczyciela

Polsce - kolorowych - tołażysze.
Wniosek?
Jeżeli wiemy, że desant kolorowych to wojna nowego typu z białą rasą i jej cywilizacją - to co w takiej sytuacji powinien zrobić wolny naród ze stręczycielami - tołażysze?

oto Jan Saski

Czarne chmury nad Rzeczpospolita

Zobaczymy jak Europa w obliczu tej tragedii da się zmanipulować Putinowi. Rozpoczęcie operacji w Syrii przez Rosję i zamachy w Paryżu, to oczywiście przypadkowa koicyndencja zdarzeń - bardzo korzystna politycznie dla Rosji.

Czy żadnego z umiłowanych przywódców UE nie zastanawia, że w zasadzie WSZYSTKO co wydarzyło się od początku kryzysu imigracyjnego jest ZAWSZE korzystne politycznie dla Rosji?

Tak czy inaczej, chyba możemy pożegnać się - przynajmniej czasowo - ze strefą Schengen, jednego z fundamentów UE. Coraz bardziej też prawdopodobne staje się zwycięstwo w wyborach, znajdującej się w zasadzie oficjalnie na liście płac Kremla, Marine Le Pen. Dodatkowo w tle mamy jeszcze Brexit.

Nad Rzeczpospolitą zbierają się najczarniejsze chmury od lat. Tylko ludzie skrajnie naiwni mogą wierzyć, że Amerykanie jak będą musieli wybierać między Polską a Niemcami czy Francją, staną po naszej stronie.

http://www.prawy.pl/felieton/11323-czarne-chmury-n...

oto Eowina

Zgadza się! W zasadzie nie ma przypadków, które by

Kremlowi nie służyły.

w zasadzie oficjalnie na liście płac Kremla, Marine Le Pen. Dodatkowo w tle mamy jeszcze Brexit.

To niewiele, a tyle korzyści.

W Tel -Aviv zamachowiec w budynku w którym mieści sie Russia Today nożem zabił trzech Izraelczyków i kilku ranił. Nikt ze środowiska RT nie został poszkodowany. I znowu mają szczęście!

oto Alej

Na pewno nie było długie (Expose Premiera RP)

Bodajże najkrótsze z wszystkich dotychczasowych.
No chyba że dodamy do niego "dokładkę" w wykonaniu "Prezesa Polski".

Niestety pani Premier obiecała te nieszczęsne obniżenie wieku emerytalnego, co do którego pan Piotr nie miał wątpliwości iż go nie będzie. Pan Prezydent już bodajże złożył do laski marszałkowskiej projekt odpowiedniej ustawy.
Nie będę się specjalnie chwalił, że "a nie mówiłem" boć to przecież żaden sukces - toż trzeba było być ślepym by w to wątpić.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.