Dziesięć lat pyszczenia na blogu

Dziesięć lat temu, w marcu, zacząłem pyszczyć na swoim blogu www.eckardt.pl

Popełniłem na nim do tej pory 706 wpisów. Całkiem sporo. Są tam teksty różne, choć najwięcej jest dotyczących polityki. W związku z tym otrzymywałem różną korespondencję. Najbardziej wściekłą i zjadliwą z prawej strony. Wcale mnie to nie dziwiło, bo prawica, szczególnie tzw. niepodległościowa, to wyjątkowo wdzięczny temat. Żganie prawicy odbywało się rzecz jasna z pozycji endeckich.

Popełniłem także tekst, który wywołał ogólnopolską burzę, w efekcie której, po dwóch nieudanych próbach, odwołano mnie z funkcji wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Otóż, w tekście „Nagi Lech Kaczyński?” pozwoliłem sobie zanalizować szanse ówczesnej głowy państwa na reelekcję, która z oczywistych względów wydawała się wątpliwa. Ilość utoczonej wówczas piany wydała mi się niewspółmierna do wagi tekstu, ale taki był urok tamtego czasu.

Do szewskiej pasji udało mi się doprowadzić kilka razy wyznawców marszałka Piłsudskiego. Jako żem endek, było z tego sporo uciechy. Nie jest jednak moją winą, że pan brygadier-marszałek, obok kontaktów z kasztanką i Wieniawą, o obcych wywiadach nie wspominając, miewał także kontakty z zaświatami, co skwapliwie podchwyciłem w tekście "Jak to Piłsudski z duchami deliberował".

Maile, jakie wówczas dostałem, były perłami samymi w sobie. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że "joby", jakie się tam znalazły z pewnością wywołałby niekłamany i autentyczny entuzjazm tow. Ziuka.

Rozpisywałem się też o Kościele, literaturze, filmie, muzyce, ekonomii, mediach, samorządzie, Unii Europejskiej, politycznej poprawności i różnych absurdach, którymi usiany jest dzisiejszy świat. Zyskałem sobie zażartych adwersarzy, ale i wiernych Czytelników (tych zdecydowanie więcej), którzy od czasu do czasu, w miły sposób dają mi znak, że są.

Pyszczę zatem w Internecie już 10 lat. Kurcze, ależ ten czas leci…

Maciej Eckardt

polityk samorządowy
pisze w „Tygodniku Bydgoskim”

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Krzysztof M

A wuwuzele i tak były

A wuwuzele i tak były najlepsze. :-)

Pozdrawiam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.