Czarni tankiści jadą przez kraj

Nie wiedziałem, że sto jankeskich samochodów wojskowych, jadących z ćwiczeń przez Polskę, może wywołać aż takie spazmy i kociokwik polskich mediów. TVN piał nawet o jakiejś "gigantycznej operacji". Normalnie Cyrk Monthy Pytona. Do tego ci wszyscy generałowie, o dziwnych twarzach, w stanie spoczynku, przeżywający drugą młodość na widok kamery i sitka mikrofonu, bredzący jakbyśmy siedzieli już w okopach.

W tym wszystkim brakowało jedynie odświętnie ubranych dzieci z papierowymi gołąbkami pokoju, machających przy krawężnikach dzielnym żołnierzom – tym razem czarnym a nie kałmuckim – jadącym walczyć o pokój dla nas. Jest jednak szansa, że jakieś miasto w zachodniej Polsce jeszcze zdąży. Tankiści wciąż jadą.

Niestety, z państwa pokojowego, znanego z misji rozjemczych i pokojowych, staliśmy się agresywną szpicą militarną, budzącą raczej uśmiech politowania u wszystkich tych, którzy wiedzą, o co w tym prowokowaniu światowej rozpierduchy chodzi.

Tak mi się marzy, żeby polskie baby tych naszych durnych chłopów, rwących się do bitki, tłuczkiem albo jakimś wałkiem postawiły najzwyczajniej do pionu.

Maciej Eckardt

polityk samorządowy
pisze w „Tygodniku Bydgoskim”

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Krzysztof M

Dobre! P.S. Wierzę, że

Dobre!

P.S. Wierzę, że wszystkie wuwuzele pójdą pana śladem. :-)

oto julev

Nie ma czym się zachwycać.

Te zachwyty mediów są nie tyle śmieszne, co nawet nie mieszczące się w normach przyzwoitości.Przecież, nie jest to nic nadzwyczajnego, a widzimy tylko, jak nasi tzw. dziennikarze wypełniają polecenia arogantów wojskowych, by przypodobać się decydentom, co w oczach Amerykanów robi z Polaków kraj "tubylczy", niemający pojęcia o wojsku. Z punktu widzenia wojskowego, jest to tzw "małe piwo przed śniadaniem", jak mawiał znany nam aktor.
Nie ma czym się zachwycać.

oto ratiofides

Tak mi się marzy, żeby

Tak mi się marzy, żeby polskie baby tych naszych durnych chłopów, rwących się do bitki, tłuczkiem albo jakimś wałkiem

Co na to Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu...?

oto KubaG

Rozbawił mnie komentaż w

Rozbawił mnie komentaż w reżimowym radio, że Amerykanie zrezygnowali z transportu lotniczego aby zademonstrować sojusznikom w Europie Wschodniej obecność i lojalność. Biorąc pod uwagę kierunek w którym poruszała się kolumna czuję się znacznie bezpieczniej (-:

oto JJerzy

Oni ...

... ćwiczą ważny manewr: wycofywanie się :)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.