Cieszy mnie dzisiejszy wynik wyborczy

W sumie, cieszy mnie dzisiejszy wynik wyborczy. Osobiście oddałem głos na kandydatów PiS zarówno do sejmu jak i do senatu. Zdobycie bezwzględnej większości przez tą partię to pełnia politycznej odpowiedzialności spoczywająca na jej barkach. PiS nie będzie już mógł tłumaczyć się obstrukcją opozycji lub koalicjantów. Ma najbardziej komfortową sytuację polityczną spośród wszystkich ekip rządowych po '89 roku.

Uważam też, że PiS trzeba dać na początek kredyt zaufania. Nie ma sensu z góry zakładać negatywnego scenariusza rządów tej partii i interpretować wszystkie jej decyzje na jej niekorzyść. Całkiem możliwe, że PiS nas pozytywnie zaskoczy i będziemy mieli w Polsce jakąś rodzimą wersję orbanizmu. Nie warto z góry ustawiać się zatem wobec niego w roli jałowego krytykanta i malkontenta. Jeśli już, to powinniśmy być wobec PiS konstruktywną, odpowiedzialną i propaństwową opozycją.

Wybory przyniosły też inne pozytywy, mianowicie klęskę Korwina, który na szczęście okazał się, zgodnie z przewidywaniami, zjawiskiem przypadkowym. Klauny polityczne zatem nie zaistnieją w polityce. Przepadł też na szczęście Przemeq Wypierd, którego karierę polityczną należy w związku z tym zaliczyć do historii.

Cieszy też, że w sejmie nie będzie żadnej lewicy. Oligarchia eseldowska po raz pierwszy od początku III RP znalazła się poza sejmem i już do niego raczej nie wróci. Jej siłą był dostęp do państwowych synekur, który teraz straciła. Nie będzie już zatem popierana przez kręgi biznesowe i biurokratyczne, a tylko dzięki temu poparciu dotychczas utrzymywała się na powierzchni. Lewusy z Razem które wprowadziłyby do dyskursu temat różnych dewiacji obyczajowych też nie wyszli poza margines, choć niestety chyba dostaną zwrot za kampanię, co pozwoli im straszyć publikę jeszcze przez jakiś czas.

Zwycięstwo PiS stało się miarą degrengolady ideowej i politycznej PO, która w nowej sytuacji zapewne osunie się na samo dno skundlenia i będzie starała się pozycjonować jako pełniąca obowiązki lewicy razem z demoliberałami z Nowoczerskiej.pl i przy wsparciu oraz inspiracji Wyborczej.

Ruch Kukiza to mierzwa polityczna do zaorania przez PiS i prawdopodobnie w większości do niego dołączy. Pozostanie więc mieć nadzieję, że będziemy mieli polski orbanizm. Jeśli zaś nawet nie, to PiS się skompromituje i na prawicy powstanie wolna przestrzeń dla nowych inicjatyw. Miejmy jednak nadzieję, że PiS jednak coś zdziała i życzmy mu tego.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Dobrze, że PiS nie będzie mógł się wykręcać koalicjantem

lub wrogim prezydentem. Nadzieje na orbanizm są płonne, Kaczyński i PiS są na smyczy USA. Klęska Korwina nie powinna cieszyć, bo to była szansa na partie, która będzie punktować PiS z pozycji prawicowych. Jest nadzieja, że z K'15 wejdzie paru prawicowców, którzy będą to robić.

oto chłop jag

Cieszy mnie dzisiejszy wynik

Cieszy mnie dzisiejszy wynik wyborczy

Mnie nie cieszy tzw. demokratura w ogóle - tołażysze.
Dlaczego?
Ano dlatego, że jest to Frankenstein w którego piekielne życie - tchnęła żydokomuna - tołażysze. Dotyczy to wszystkich tzw. demokratur - bez wyjątku.
Wniosek?
Wróciło nowe - tołażysze.

oto Dubitacjusz

Odgrzewam wątek sukcesów KNP:

Komentarz ze stron "NCzasu":

(...)Po szóste, jeśli ostatecznie partia KORWiN nie przekroczy 5-procentowego progu wyborczego, pozostając na jego granicy, to jest to też zasługa takich komitetów wyborczych, jak KNP czy Grzegorza Brauna

http://nczas.com/wiadomosci/polska/pis-bedzie-samo...

KNP Zandbergiem Korwina.

oto Tomasz Dalecki

to jest to też zasługa takich

to jest to też zasługa takich komitetów wyborczych

Bzdura.
Antystatutowa farsa pt. "KW KNP" jest kompletnie pomijalne jeśli chodzi o ilość głosów - nie mówiąc już o tym, że te głosy z całą pewnością nie padłyby na KORWiN-ę.

W zasadzie podobnie jest z Braunem. Zresztą braunowcy w przeważającej części oficjalnie wzywali do głosowania na JKM. Więc jeśli ktoś nie posłuchał - to znaczy że na JKM i tak by nie zagłosował.

oto TBM

pozycja autora

Ależ język, jestem pod wrażeniem...

Klauny polityczne... Przemeq Wypierd... Lewusy... Nowoczerskiej.pl... mierzwa polityczna...

Pan pisał ten artykuł próbując być komentatorem sceny politycznej czy małym Ronusiem przezywającym kolegów z ławki obok?

Czy może - zważywszy na deklaracje w pierwszych zdaniach tekstu - spieszy z wazeliną póki jeszcze nie wykupili?

pozdrawiam bez względu na motywy
TBM

oto TBM

upór

Ja tam dalej nie wierzę :D

pozdrawiam
TBM

oto Equatore

Nie do końca

Wybory przyniosły też inne pozytywy, mianowicie klęskę Korwina, który na szczęście okazał się, zgodnie z przewidywaniami, zjawiskiem przypadkowym.

Wyborcy wg. wieku:
18-29 lat

PiS 26.6%
K'15 20.6%
Korwin 16.8%
PO 14.4%
.N 7.8%
R 5.2%
PSL 4.7%
ZL 3.4%
inne 1.5%

Może to oznaczać, że z czasem, kiedy to pokolenie zacznie coś znaczyć, sytuacja ulegnie zmianie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.