Nadchodzi ONR i Putin

Tak można by sądzić czytając i słuchając czołowych przedstawicieli salonu. Prym wiedzie duet Tomasz LisAdam Michnik. Ten pierwszy sięga do starego i wyświechtanego arsenału strachu:

„Prawicowe media działają podobnie jak komunistyczne, a wcześniej ONR-owskie. Ten sam język piętnujący wszystkich, którzy nie głoszą chwały narodu. Za chwilę będziemy mieć narodowe kino, narodową literaturę i narodowe media. Język moczarowskiego nacjonalizmu zakrapiany święconą wodą. Kultura, sztuka i media mają służyć autorytarnemu państwu. Prawicowi publicyści z uznaniem wyrażają się o stosunku Putina do gejów! Państwo mobilizuje zdrowe odruchy wobec wszelkich zboczeń, wynaturzeń i nieprawomyślności”.

I tu, obok Moczara i ONR, pojawia się niezastąpiony Władimir Putin, jak się okazuje dobry na każdą okazję. Michnik pisze:

„Tak więc jeśli człowiek jest ciekaw, jak może wyglądać Polska pod rządami Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, niech spojrzy na Rosję rządzoną przez Putina. Ohydna kampania przeciw uchodźcom świetnie rymuje się z pogromami ludzi o kaukaskich twarzach na ulicach Moskwy. Kaczyński straszy uchodźcami jako roznosicielami chorób. W latach okupacji hitlerowskiej naziści rozwieszali plakaty „Żydzi, wszy, tyfus plamisty”. Czy Lech Kaczyński przewraca się w grobie?”.

W tle pojawia się więc i Adolf Hitler z Heinrichem Himmlerem (acz bez wymieniania) oraz już głośno i donośnie premier Węgier Wiktor Orban – który na równi z Putinem awansował do grona wrogów „cywilizowanej ludzkości”.

Poziom tej przedwyborczej „dyskusji”, a raczej histerii, jest żenujący, poza tym jest dysfunkcyjny, bo te wiejące grozą wizje nie działają już jak dawniej. No bo ludzie myślą tak: Putin? – OK, dlaczego nie, no a Orban jeszcze bardziej. Problem tylko w tym, że partia, która ma wzorować się na tych dwóch politykach jest od nich, póki co, dosyć daleko. I to jest problem a nie Michnikowe koszmary.

Jan Engelgard

polski historyk, publicysta i samorządowiec.
Redaktor "Myśli Polskiej" www.mysl-polska.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Gdy sytuacja będzie się za sprawa desantu kolorowych zaostrzać

to wtedy stręczyciele owych kolorowych znajdą się na widelcu - tołażysze.
Wniosek?
Na co liczą owi stręczyciele - tołażysze? Kiedyś pupile szatana wydali rozkaz mordowania biedoty żydowskiej w Europie i na pewno nie powstrzyma ich nikt przed wydaniem rozkazu do wymordowania wspomnianych stręczycieli aby skierować parę w gwizdek.
Na koniec - a jednak pożyteczni idioci na służbie u pupili szatana to także psychopaci - tołażysze.

oto Czesław

Nie Żydzi a Putin

Widocznie teraz nastąpiło takie polecenie, że teraz to nie Żydzi tylko Putin wszystkiemu winny, nawet za ocieplenie klimatu.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.