Czy to podbój Europy przez Islam?

James Burnham napisał w 1964 roku w swojej ksiąźce pt .Suicide of the West, że „Liberalizm jest ideologią samobójstwa Zachodu".

Burnham przewiduje, że bezmyślna wielkoduszność liberałów, którzy podporządkowują interesy swoich własnych ludzi i narodów utopijnym i altruistycznym impulsom, może oznaczać koniec zachodniej cywilizacji. Czy się mylił? Zastanówmy się nad tym co obecnie się dzieje w Europie.

Takie małe narody jak Serbia, Węgry i Słowacja wyczuwają, źe będą zalane przez ubiegających się o azyl uchodźców z muzułmańskiego świata, dlatego starają się zamknąć swoje granice i zapewnić bezpieczeństwo swoim ojczyznom.

Ich instynkt przetrwania oraz ocena etyki łodzi ratunkowych jest zrozumiała. Jednak są one potępiane za to, źe starają się siebie samych uratować.

Tymczasem papież apeluje do katolików na całym świecie, aby powitać azylantów a Angela Merkel weźmie ich ponad 800,000 tylko w tym roku, choć juz w Bawarii zaczęły się narzekania. To tylko początek tego, co może przyjść, jeśli Europa nie podciągnie zwodzonego mostu.

Dziesiątki tysięcy Syryjczyków na Bałkanach, na Węgrzech oraz w Austrii i Niemczech to tylko pierwsza fala. Za nimi w Libanie, Turcji i Jordanii czeka 4 mln uchodźców z Syrii, ogarniętej wojną domową. Widząc sukces tej pierwszej fali, wkrótce ruszą następne.

Po nich przybędzie 2 mln Alawitów i 2 mln chrześcijan, którzy będą uciekać z Syrii, gdy reżim Baszara Assada ulegnie ISIS-owi i terrorystom z Al-Kaidy, którzy już teraz zajmują połowę tej przesiąkniętej krwią ziemi.

Również Irakijczycy, którzy mieszkają w kraju, w którym perspektywy zjednoczenia i pokoju się oddalają, też zaczną wyjeżdżać. Następnie wśród tysięcy uchodzców napływających do Europy z Turcji będą Pakistańczycy, ludzie z Bangladeszu i Afgańczycy. Gdy Amerykanie opuszczą Afganistan i talibanowie zaczną brać odwet, coraz więcej Afgańczyków będzie uciekać na zachód.

Afryka ma obecnie miliard ludzi, co się podwoi do 2050 roku i do 4 mld w 2100r. Czy te miliardy Afrykanów będą znosić życie w ubóstwie pod tyranią bezwzględnych, niekompetentnych i skorumpowanych reżimów, jeśli drzwi do Europy pozostaną otwarte ?

To co nadchodzi nie jest trudne do przewidzenia.

Europie zabraknie altruizmu na długo przed tym, zanim skończą się uchodźcy. Bo jak doniósł w poniedziałek The New York Times nie widać końca imigracji z państw Trzeciego Świata i krajów islamskich do Europy.

Wedlug Times’a, grupy humanitarne przewidują, że "kolejne fale imigrantów bedą w drodze, być może przez całe miesice lub nawet lata, aż do czasu kiedy wojny, ubóstwo i inne przyczyny nie zmniejszą się."

Przy grozbie terroryzmu, ktory rozwija sie od Nigerii do Maghrebu i na Bliskim Wschodzie, rozprzestrzeniania się pandemii wojen i tyranii w tych regionach, spokojna, dostatnia i wolna Europa zawsze będzie magnesem.

Jeśli Europa nie uszczelni swojch granic, nic nie jest w stanie zatrzymać imigrantów z panstw islamskich i Trzeciego Świata od przybycia i odbudowania populacji kontynentu w sytuacji kiedy kurczy się liczba rodzimej ludności Europy. Czy będziemy w stanie rozpoznać starą Europę jeszcze w połowie tego wieku?

Nieunikniona reakcja na to co się teraz dzieje już się rozpoczęła.

Partie anty-imigracyjne jak Front Narodowy we Francji i UKIP w Wielkiej Brytanii będą zyskiwac zwolenników, jeżeli główne partie nie zaczną ograniczać imigracji i nie chcą zostac zmiecione.
Już w Niemczech i Austrii zaczyna się protest przeciwko dziesiątkom tysięcy dotychczas serdecznie witanych przybyszów

Europa Wschodnia, z kurczącą się własną populacją, wykazała niewielkie zainteresowanie przyjmowaniem imigrantów.

Mimo ataku ze strony swoich przeciwników politycznych, premier Izraela Bibi Netanjahu oznajmił, że nie będzie przyjmował arabskich i muzułmańskich azylantów. Po zbudowaniu ogrodzenia z Gazy do Eilat, aby powstrzymać Afrykanów od przekraczania Półwyspu Synaj, płotu oddzielającego Zachodni Brzeg od Izraela, Bibi teraz buduje ogrodzenie na granicy jordańskiej.

Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas mówi, ze jest gotów powitać palestyńskich azylantów. Obie strony wiedzą, że w tej walce demografia jest przeznaczeniem.

Jest mało prawdopodobne, aby Układ z Schengen, który gwarantuje "otwarte granice" między narodami UE mógł przetrwać tę inwazję. Zostaną przywrócone stare granice państw Europy.

W miarę jak pogłębiają się podziały w poszczególnych krajach i pomiędzy państwami o tym ilu imigrantów przyjąć a kiedy zamknąć drzwi, Unia Europejska sama może się złamać z powodu tych doniosłych i emocjonalnych problemów.

Tysiące imigrantów przebywających w Europie oraz miliony tych, którzy mają zamiar po nich przybyć zmuszą Europejczyków do zadawania sobie egzystencjalnych pytań.

Kim jesteśmy? Czy jesteśmy wyjątkowymi i odrębnymi narodami danej rasy i plemienia, historii i wiary, języka i kultury, które są rozpoznawalne na całym świecie i warte są zachowania za cenę naszego życia?

Czy jesteśmy przede wszystkim Niemcami, Rosjanami, Polakami, Włochami, Hiszpanami i Francuzami? Czy jesteśmy po prostu Europejczykami, ludzmi, którzy mieszkają na najmniejszym kontynencie świata i podzielają przekonanie o równości wszystkich ludów i kultur oraz w sekularyzm i demokrację społeczną?

Liberał to ktos kto ignoruje powszechne w naturze prawo, jak różne gatunki zwierząt reagują kiedy inny gatunek wkracza na ich teren. Tak więc, Burnham prawdopodobnie się nie myli. Liberalizm to ideologia samobójstwa zachodniej cywilizacji.


Patrick Buchanan
blog
(Tlumaczyl Jan Saski)

Jan Saski

Emeryt na emigracji w USA.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
3.5
Ogólna ocena: 3.5 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto A. Stypuła

Może coś się stało…

z “pupilem szatana” – to nie “Chłop’o Jag’owo” . Policzyłem - 6 ostatnich publikacji i ani jednego wpisu. Gdyby jednak byłyby to wczasy, to można sobie tylko wyobrazić co się będzie działo jak „naładuje baterie”...

oto Neo

Noooo....

Nawet Jackowski powinien pozazdrościć tych ,,wizji proroczych"!

oto Eowina

Wyobrażmy sobie wojsko europejskie w bliskiej

albo dalszej przyszłości w którym będzie odsetek zołnierzy wychowanych w meczetach. Czy będą problemy rasowe? A jakie będzie pojęcie patriotyzmu? Kogo należy uważać za wroga, a kogo za przyjaciela w polityce międzynarodowej?

oto Jan Saski

Obecna fala ludzi to nie koniec

Obecna fala ludzi to nie koniec? Kolejny napływ uchodźców może pochodzić z Afryki
Możliwe, że w 2016 roku uchodźcy nie będą uciekać tylko z Bliskiego Wschodu - nierozwiązane konflikty w Afryce mogą doprowadzić do sytuacji, w której to z południa, a nie ze wschodu, będą napływać nowi imigranci - wynika z danych Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141674,title,Obecna-fa...

oto norwid

Albert Pike widzial to znacznie lepiej choc dawno temu

"Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.

Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.

Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie." (http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.