Państwo kelnerów

Kto kontroluje kontrolujących? Kto podsłuchuje podsłuchujących? Mimo trwającego od wielu miesięcy śledztwa w sprawie „taśm prawdy”, dotychczasowe odpowiedzi na te pytania trudno uznać za satysfakcjonujące.

Polityków i funkcjonariuszy państwowych miałby prześladować gang kelnerów? Zgodnie z medialnymi doniesieniami, w ministerstwie spraw wewnętrznych sprawdzana była zupełnie inna teza. W resorcie miała zostać utworzona tajna grupa, która badała, czy za "aferą podsłuchową" nie stoją byli szefowie ABW, SKW, BOR oraz urzędujący szef CBA.

"Nie jest prawdą, abym powołał taką grupę albo ją nadzorował. Nie wiem również nic o jej utworzeniu i działalności" – oświadczył w odpowiedzi na prasowe rewelacje, kierujący ministerstwem w tamtym czasie, Bartłomiej Sienkiewicz, a rzeczniczka MSW, zapewniła, że w resorcie nie działała żadna tajna grupa wyjaśniająca sprawę” afery podsłuchowej”, a policja nie prowadziła żadnych czynności wobec szefów służb specjalnych. Krótko mówiąc: nikt nic nie wie...

Także szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki nie miał dla podsłuchiwanych polityków żadnych dobrych wiadomości. W każdej chwili mogą pojawić się jakieś nowe nagrania...

"Osoby, które były w tym czasie w Sowie czy Amber Roomie - przykro mi to powiedzieć - ale nie będą mogły spać spokojnie” - stwierdził Biernacki.

Losy młodej polskiej demokracji spoczęły w rękach wszechwładnych (i niekontrolowanych przez żadne ministerstwo!) kelnerów.

_________
Tekst opublikowany w"Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Zbyszek S

Teraz interesujemy się

Teraz interesujemy się Kukizem, Dudą i Ogórek. Potem będziemy się interesować tym, co nam aktualnie nada Wielki Medialny Brat i kłócić się o to do utraty tchu, i czerpać z tego poczucie i satysfakcję.

Refleksje nad działaniem państwa, rodzące się ze zdumienia, że mimo przyłapania bezpośrednich sprawców podsłuchu najważniejszych osób w państwie, kompletnie nic dalej nie ustalono, jawią się w "publicznej rzeczywistości" jako absurd i objaw niedostosowania, do normy, którą jest bezproduktywne plucie w aktualnie wskazywanym nam kierunku.

oto chłop jag

No cóż - taśmy z pewnością odniosły spodziewany skutek

o którym tzw. opinia publiczna - jak zwykle nie ma pojęcia.
Wniosek?
Z racji tego, że w atrapie Polski tzw. opinia publiczna nie ma żadnej mocy sprawczej - służby specjalne musiałyby wskrzesić ową moc sprawczą - ale na razie nie ma potrzeby angażowania mas w walkę buldogów pod dywanem - tołażysze.

oto Zbyszek S

No dobra, powiedzmy sobie

No dobra, powiedzmy sobie kilka słów do rzeczy w tym gąszczu głupot i domysłów. Jak się ma ujawnienie owych podsłuchów oraz to co ujawniono do rzeczywistości kraju nad Wisłą.

Otóż. Ujawnienia dokonano DZIEŃ PRZED wniesieniem pod obrady rządu, propozycji zmiany ustawy o NBP. Propozycji częściowo negocjowanej przez Belkę z Sienkiewiczem u "Sowy".

Ujawniono właśnie TĘ rozmowę.

Skutek? Wycofanie propozycji zmian.

Co takiego negocjowano, co chciano osiągnąć i co dawała propozycja zmiany ustawy o NBP?

Otóż zmiana dotyczyła możliwości wykupu przez NBP obligacji państwowych, czy to bezpośrednio czy pośrednio, a więc monetyzacji długu państwowego. Oczywiście, argumentacja za tym rozwiązaniem jaka padła w rozmowie - miała charakter partyjny, ale była to propozycja zmian KORZYSTNYCH dla Polski.

oto Sol

Dokładnie tak.

W związku z tym nie napawa optymizmem fakt, że podsłuchują na naszym terenie nasi wrogowie i tak łatwo mogą publikować swoje nagrania.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.