Krzysztof Bosak mocnym kandydatem na prezydenta Zielonej Góry!

Lubuszanie w swojej Stolicy, jako jedyni w Polsce, nie oddali w wyborach samorządowych nieważnych głosów!!!

Już 13 marca 2015 r. w piątek, kończy się długa i gorąca walka o stanowisko prezydenta Zielonej Góry, a 15 marca nastąpi dzień wyboru!

Jesienią ub.r. zapadła decyzja administracyjnego połączenie miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra, a 1 stycznia 2015 r. decyzja Premiera(?), szefa MSWiA(?), weszła w życie, dlatego też zielonogórzanie nie padli ofiara epidemii oddawania głosów nieważnych. (około 2.500.000 w skali kraju, i do dzisiaj (!!!) PKW nie podała oficjalnych wyników wyborów!)

Na wyborcach z Zielonej Góry (miasta większego dzisiaj obszarowo niż Poznań) przetestowany będzie NOWY WZÓR KART DO GŁOSOWANIA!

Karty zatwierdzone przez PKW będę się składały ze strony tytułowej, spisu treści i następnie nazwisk kandydatów! Nie wiem czy będzie to bardziej czytelne niż osławione książeczki do oddawania głosów nieważnych, ale na pewno będzie to coś nowego, europejskiego, postępowego - a przecież o to NAM wszystkim chodzi!

Do wyborów stanęło 10 komitetów wyborczych, a sześciu kandydatów zaprezentowało się na specjalnej Debacie:

Zapis dokonany przez "Gazetę Lubuską" trwa 1:59, ma fatalny dźwięk i kiepski obraz, dopiero w 1:53 można coś zrozumieć, dlatego sugeruje by Czytelnicy uwierzyli mi na słowo!
P6286171.JPG
(Krzysztof Bosak na demonstracji potępiającej Aferę Taśmową -(jedynej publicznej jaką partie opozycyjne zorganizowały!) )

Wysłuchałem i obejrzałem relację z Debaty dokładnie, a niektóre fragmenty po kilka razy, jak przygłuchy oficer ABW. Merytoryczna dyskusja toczyła się głównie między starym komuchem (obecnie popieranym przez Platformę Obywatelską) Januszem Kubickim - rządzącym miastem od 8 lat!!! - a Krzysztofem Bosakiem reprezentujący Nową Prawicę i Ruch Narodowy. (KNP w między czasie zmienił się w KORWIN - nie wiem jak to wygląda obecnie w Zielonej Górze).

Forma Debaty przygotowana przez władze starego prezydenta była dziwna i prowincjonalna. Sześciu kandydatów losuje z białego garnka wcześniej przygotowane pytania! Jeden raz kandydaci mogą zadać po jednym pytaniu, ale nie wszystkim, tylko jednemu wybranemu przeciwnikowi itd, itp. Prowadząca wcina się z dzwonkiem w najciekawszych momentach itd. itp. Salka w Muzeum Ziemi Lubuskiej mogła pomieścić głównie urzędników Ratusza, a aparatura nagłaśniająca była z czasów wczesnego Gierka!

Odcyfrowałem tylko pytania zadane i wylosowane przez Krzysztofa Bosaka: "Nowe miejsca pracy z Zielonej Górze" - Oklaski z sali po konkretnej odpowiedzi!, "Budowa obwodnicy" - Oklaski, "Zagospodarowanie Śródmieścia Zielonej Góry" - a co robił Kubicki i jago SLD przez 12 lat? Poseł Bosak odpowiada merytorycznie i "bezlitośnie"! - Oklaski, "Co powinno napędzać rozwój gospodarczy miasta? - Odpowiedź i oklaski, i ostatnie : "4.000 miejsc pracy, dlaczego inwestorzy omijają Zielona Górę?" - bo wiedzą co im zgotuje Kubicki - Krzysztof Boska cierpliwie i wyczerpująco odpowiada. Oklaski!!!

Prezydent Kubicki robi głupia minę, gdy poseł Bosak ujawnia fakt zadłużenia Zielonej Góry na kwotę 220 mln zł. (Niestety jakość dźwięku nie pozwoliła mi ustalić, czy jest to jednoroczny dług, czy skomasowany?) Ale to i tak daje po 2.500 zł długu na mieszkańca!

Krzysztof Bosak do 15 lat działa w zielongórskim Ruchu Narodowym, był posłem Ziemi Lubuskiej, a przede wszystkim (jak dla mnie) od pierwszego numeru publikował w kwartalniku "Rzeczy Wspólne" wydawanym przez ówczesnego szefa "Fundacji Republikańskiej" Przemysława Wiplera. Teksty Krzysztofa Bosak nic nie straciły na aktualności!
P4155685.JPG
(Krzysztof Bosak - wiec na Placu Lemingów 2014 rok!)

Kampania w Zielonej Górze dobiega końca. Wiem, że Krzysztof Bosak jest świetnym mówcą "bezpośrednim", sprawdza się na wiecach i manifestacjach, i w doraźnych wypadkach, gdy trzeba przemówić do ludzi.
Sugeruję i zachęcam KWW RN do zorganizowanie dużej manify, wiecu, gdzie Krzysztof Bosak będzie mógł swobodnie przemówić i przekonać wyborców do oddania na Niego głosów.
P6246091.JPG
(Demonstracja w 2014 r. - zaimprowizowane przmówienie Krzysztofa Boska - nawet szef "Gazety Polskiej" słucha z uwagą!)

Druga tura wyborów w Zielonej Górze jest pewna, a jeśli do niej dojdzie to Krzysztof Boska jest mocnym kandydatem na Zwycięzcę!

Jako stary (x 2) Pisior "z cenzusem", śmiem twierdzić, że głosy prawicy oddane w Zielonej Górze na kandydata Prawa i Sprawiedliwości, to głosy utracone - cała prawica i wszyscy myślący ludzie, pragnący zmiany, powinni głosować na Kandydata KNP/RN. Tak jak zdrowy pragmatyzm powinien spowodować, iż CAŁA PRAWICA w II turze wyborów prezydenckich powinna głosować 24 maja na Andrzeja Dudę.

Remigiusz Włast-Matuszak

Remigiusz Włast...

dziennikarz, publicysta, redaktor, poeta.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto indris

Czegoś tu nie rozumiem

Karty zatwierdzone przez PKW będę się składały ze strony tytułowej, spisu treści i następnie nazwisk kandydatów!

Czy to będą na pewno wybory tylko prezydenta miasta ?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Ależ Panie Doktorze

Pierwsza strona:1/ Wybory Samorządowe (takie a takie) 15 marca 2015 r. (inna data)
Druga strona:2/ Spis treści: strona 2 - Spis treści, strona 3 - nazwiska kandydatów na... w... data
Trzecia strona: 3/ Nazwiska kandydatów z... na.... i kolejne nazwiska z komitetów.

Bu ha Ha HA - jakie to genialnie proste, drukarz zarobi, zapłaci podatek, PKB nam wzrośnie, ludzie się nie pomylą. Ale na wszelki przypadek proszę zadzwonić do PKW.

Zasyłam ukłony

RWM

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.