Polski sukces?

Taki oto mamy sukces:

Polka zrewolucjonizuje energetykę?

Polka Olga Malinkiewicz odkryła, jak tanio produkować ten materiał fotowoltaiczny. Dzięki temu wkrótce tanio będzie można pozyskiwać energię z promieni słonecznych. W czwartek po południu w ministerstwie gospodarki została podpisana umowa inwestycyjna dotycząca tego projektu.

Malinkiewicz proponuje by kryształki produkujące energię ukryte były w tuszu, którym można zadrukować każdą powierzchnię. Umowa, która została zawarta dzisiaj pomiędzy Saule Technologies, ARP Venture i japońskim inwestorem Hideo Sawadą przybliża Polkę do skomercjalizowania pomysłu.

Sawada jest jednym z czołowych japońskich przedsiębiorców.

Oczywiście tytuł jest dęty.

Ale problem poważny. Czy bez polskich przedsiębiorstw, mających potencjał produkcyjny, jesteśmy w stanie budować polską gospodarkę, czy to jedynie indywidualny sukces Polki, która sprzeda technologię Japończykom, i na tym wkład do polskiej gospodarki się zakończy.

To tak jak sukcesy Lewandowskiego, a polska liga i polska reprezentacja.

Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto chłop jag

Jest to na pewno sukces p. Olgi Malinkiewicz

pomimo tego, że Polska istnieje tylko teoretycznie. Natomiast zastosowanie wynalazku na szeroką skalę (oczywiście przy udziale Japonii) może natrafić na sprzeciw tych, którzy obecnie żyją z ropy naftowej i gazu. Mnie dziwi - dlaczego wynalazkiem p. Olgi nie zainteresował się ktoś zza wielkiej wody - bo oni takich okazji nie przepuszczają.
Wniosek?
Perowskit - minerał ten prawie nie występuje w Polsce - natomiast tam - gdzie występuje w dużych ilościach będzie kiedyś tam - drugie Eldorado.

oto Alej

Protestuję! Porównanie zupełnie chybione.

Co by nie kombinować sukcesy Lewandowskiego et consortes jednak mają jak najbardziej realny wpływ na poziom gry naszej reprezentacji (toż oni w niej grają!).
Ale także na polską ligę, a to propagując piłkę nożną wśród młodzieży, dzięki czemu najzdolniejsi na początek zasilą kluby krajowe (zanim pójdą do obcych).
Bez Lewandowskiego pewno by woleli grać w siatkówkę.

Nie daje się niestety czegoś podobnego powiedzieć o polskich wynalazcach.
No, chyba żeby ktoś (nie widzę lepszego kandydata niż państwo) tu na miejscu coś w tej sprawie zrobił.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.