N.Klieger: Czy to jest początek końca Europy?

Jak każdy z nas, ja także w ciągu ostatnich kilku dni obserwowałem "inwazjȩ" uchodźców na Europȩ. I po przeanalizowaniu planu UE odnośnie ich przyjȩcia doszedłem w finale do przekonania, że UE ciągle nieświadoma jest tego co dzieje siȩ na Bliskim Wschodzie - i definitywnie nic nie wie w obliczu jakich zagrożeń stoi.

Przywódcy europejscy, pod kierunkiem liderów Niemiec i Francji, nie wyciagneli żadnych wniosków z tego co było 40 lat temu, kiedy otworzyli swoje granice dla robotników z Turcji i Płn.Afryki wraz z Zachodnim Egiptem.Teraz powtarzają ten sam błąd lecz w znacznie wiȩkszym stopnu.

Be wzglȩdu na to czy z powodu naiwności czy głupoty, Europejczycy nie mogą zrozumieć, że oni sami tworzą fundamentalne zmiany wśród własnej populacji, które w nadchodzących latach doprowadzą do całkowitego zaniku tradycji, kultury i rozwoju ich krajów. Inaczej mówiąc, w nie tak dalekiej przyszłości bȩdziemy świadkami końca "klasycznej Europy" i ustanowienia rządów islamskich na całym kontynencie.

To może brzmi apokaliptycznie. Jednakże, to określenie zbliża siȩ do faktu. Niemcy, które gotowe są przyjąć 800.000 a nawet milion uchodźców każdego roku, nie bȩdą w stanie uczynić z nich pełnoprawnych obywateli. Wrȩcz przeciwnie: uchodźcy którzy w przeważającej wiȩkszości są muzułmanami, kierowali siȩ na terytorium Niemiec żeby zostać jego rzeczywistymi władcami.

Podobnie jak Niemcom nie powiodł siȩ wysiłek w asymilacji setki tysiȩcy Turków sprowadzonych do pracy- którzy dotąd mówią swoim jȩzykiem, pielȩgnują tradycyjne zwyczaje, włącznie z wendettą i "honorowym zabijaniem," którzy nawet ignoruja cywilne sądy w sprawach takich jak morderstwo gdyż preferują swoje własne tradycyjne sądy - to dowodzi, że z milionem muzułmanów nic siȩ nie zmieni, w co Niemcy skonni są wierzyć obecnie. Nie wspomnȩ już o Francji czy Szwecji, które są jeszcze mniej odporne.

Plan UE ustala liczbȩ uchodźców, którzy powinni zostać przyjȩci przez Polskȩ, Rumuniȩ, Bułgariȩ, Czeską Republikȩ, Słowacjȩ i Chorwacjȩ. Lecz to jest nastȩpny dowód niezrozumienia przez liderów kontynentu: Gdyż jasne jest, że ani jeden uchodźca nie wyrazi zgody na osiedlenie w takim krajach jak Bułgaria czy Rumunia, które zaliczają siȩ do najbiedniejszych krajów w Europie, i wcale nie jest takie pewne czy kraje takie jak Polska czy Czeska Republika zaakceptują przyjȩcie uchodźców.

Jest to również dziwne, że europejscy liderzy nie są w stanie uświadamić sobie tego faktu że wiȩkszość ich obywateli nawet nie chce żadnych uchodźców. No i taki stąd nasuwa siȩ wniosek, że Europa po raz kolejny ignoruje niebezpieczeństwo przed jakim stoi i nie potrafi zrozumieć, że jest to początek końca starego kontynentu.

Noah Klieger
- - -

Po przeczytaniu tego artykulu pióra izraelskiego publicysty, byłam zdziwiona, że nawet żydowski dziennikarz martwi sie o naszą przyszłość, widzi zatrważające zagrożernie islamizacją poprzez przejȩcie w finale władzy od bezrozumnych niemieckich liderów przez najeźdzców. Ja też podejrzewam, że w końcu ten exodus zaskutkuje wymianą władz, a przed tymi przeobrażeniami systemowymi - zapanuje nieludzki terrorym.. Przyszłość Europy autorowi kojarzy siȩ z apokalipsa i odmawia liderostwu szczególnie niemieckiemu i unijnemu - rozumu i wizji pomyślnego rozwoju dla naszego kontynentu. Napisał samą prawde, którą nie mają odwagi wylożyć nam nasze salonowe elity - jesli chodzi o skutki dla Europy tego najazdu, który można uważać jako najazd armii islamistow na Europe.

Z tekstu wynika, ze najglupiej postepuja utopijne władze niemieckie, ktore nadal wbrew klesce poniesionej z asymilacja Turków, nadal uparcie wierza, ze zmienia mentalnosc, zjednocza muslimow z Niemcami. To jest chyba najwiȩkszy błąd w rozumowaniu, w który może wierzyć mały Jaś.

ulcik140

Z zawodu jestem ekonomistka, ale moje hobby to polityka i brydz. Polityka interesuje sie od czasu posolidarnosciowej transformacji , do chwili obecnej.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

Po przeczytaniu tego artykulu

Po przeczytaniu tego artykulu pióra izraelskiego publicysty, byłam zdziwiona, że nawet żydowski dziennikarz martwi sie o naszą przyszłość

Wtedy jest zmartwienie, gdy jest zysk na zmartwieniu. :-)

Proszę sobie przypomnieć, że Niemcy chętnie współpracują z Rosją. I to jest grzech główny... :-) Reszta, czyli jakieś islamy u bram, to tylko konsekwencje tego grzechu. :-)

oto ulcik140

Widocznie zysk straci w

Widocznie zysk straci w wyniku tego najazdu swoją siłe na przebiciu. I jak najbardziej jest powód nie tylko do zmartwienia ale do pȩkania łba. Nie można wykluczyċ skojarzenia zmartwienia z ironia losu. Bo to wszystko sie przewraca tzn, te cale multikulti jak na ironie losu. Nie wiadomo, jakiej narodowosci ofiary bedą musiały dać dyla z Europy, zeby przezyć apokalipse pod nadzorem nowych korańskich władz

oto HeS

Koniec Europy

@Autor:"Czy to jest początek końca Europy?"

W/g mnie wręcz przeciwnie. Nadejdzie otrzeźwienie i reakcja.

oto Jan Saski

To Zachód sobie stworzył tego wroga

"Muzułmanie od wielu pokoleń żyją z poczuciem krzywdy. I pewnie mają rację. Ten świat nie jest sprawiedliwy. Od przynajmniej 300-400 lat jest ułożony po „zachodniemu”. I ten niesprawiedliwy porządek ma służyć przede wszystkim Zachodowi. To nie Arabowie wytyczali granice Francji czy Polski – to Francja i Wielka Brytania wytyczała granice Iraku i Syrii. Ropę naftową nad Zatoką Perską wydobywają nie koncerny jordańskie czy irańskie, tylko amerykańskie. Ludzie mają więc uzasadnione poczucie, że są wykorzystywani. Chcą przyjaźnić się z Zachodem, ale widzą, że Zachód dużo bardziej woli się przyjaźnić z ich śmiertelnym wrogiem – Izraelem. To narasta i tworzy podatny grunt dla wszelkiego rodzaju ekstremizmów.

Dodajmy do tego jeszcze bombę demograficzną, przed którą od wielu lat ostrzegają arabiści. Na Bliskim Wschodzie młodzi ludzie – w wieku 20-30 lat stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa. I, jak wszyscy młodzi ludzie na całym świecie – czy to Polacy, czy Arabowie, czy Khmerzy – mają nadzieję, że ich życie będzie wielkie. A tu się okazuje, że to nieprawda. Wcale nie będzie wielkie. Będzie gorsze niż ich rodziców! Nie wiem, co może być bardziej frustrujące dla młodych ludzi.

I wtedy przychodzi ktoś, kto mówi: „to wszystko przez nich”, „to są ludzie, którzy cię upokorzyli”. Ta propaganda i teorie spiskowe są niezwykle potężne. Zwłaszcza na wojnie, kiedy nie ma czasu na niuansowanie. Kiedy ważny jest prosty podział wróg-przyjaciel."

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Bawilismy-sie-zapalkami...

oto Krzysztof M

Muzułmanie od wielu pokoleń

Muzułmanie od wielu pokoleń żyją z poczuciem krzywdy.

Słusznie. Los ich pokarał islamem. :-)

oto Staruszek_Świat

SzP. Krzysztof M.

##.
"Słusznie. Los ich pokarał islamem. :-)" - BŁĄD.
TO NIE LOS - pokarał ich Islamem.
Proszę sumiennie poszukać: w czyich głowach i w odpowiedzi na co został "stworzony" ISLAM.
Czy tego potwora nie stworzyły dzieci szatana *** przerażone gwałtownym wybuchem wiary
jaką przyniósł na ten Najpiękniejszy ze Światów -Syn Boży - Jezus Chrystus. Właśnie za to ("rękoma Piłata") go ukrzyżowali.
Więc nie dziwmy się że dziś (" rękoma muzułmanów") bez mrugnięcia okiem podrzynają dzieciom, kobietom, starcom gardła tylko za to że są chrześcijanami.
***Ew.Św.Jana.w.42-44
Pozdrawiam Wszystkich.
M.

oto Krzysztof M

Czy tego potwora nie

Czy tego potwora nie stworzyły dzieci szatana *** przerażone gwałtownym wybuchem wiary

To prawda.

oto JJerzy

Drobna uwaga porządkująca ...

Nie jest całkiem tak, że:

Ten świat [...] od przynajmniej 300-400 lat jest ułożony po „zachodniemu”,

bo 400 lat temu to w Turcji kończyła się epoka Selima I Groźnego, a zaczynała epoka Sulejmana Wspaniałego, a więc czasy gdy islam trząsł Europą, a ona za główny problem miała to jak nie dać się zdominować.

oto chłop jag

Po pierwsze - należy zawsze pamiętać o przewrotności

żydowskiej - tołażysze. Po drugie - Niemcy są politycznie ubezwłasnowolnione - więc ich władze wykonują rozkazy pupili szatana - bez szemrania - tołażysze.
Wniosek?
Pupile szatana i Araby podali sobie ręce sorry - podali sobie szpony - tołażysze - w celu zniszczenia Europy białego człowieka i jego cywilizacji.

oto TBM

ale że jak to?

cytuję chłop jag:

Pupile szatana i Araby podali sobie ręce sorry - podali sobie szpony - tołażysze - w celu zniszczenia Europy białego człowieka i jego cywilizacji.

No przecież Pan od dawna tłumaczy, że pupile szatana są tak wszechpotężni, że nawet nie ma co myśleć o cieniu oporu, tylko trzeba od razu smarować sobie podogonie wazeliną, żeby mieli łatwiej a tu nagle taki myk... Po co pupilom szatana Arabowie?

pozdrawiam zdezorientowany
TBM

oto ulcik140

Sino - opinia

"Priorytem dla calego świata jest zakoṅczenie wojny. Gdy kraje europejskie podążały za Stanami żeby "ukrarać Syriȩ" to przez myśl im nawet nie przyszło. że same staną siȩ ofiarami w tym konflikcie. w końcu trzeba bȩdzie zapłacić cenȩ za celowe zniszczenie kraju, który im siȩ nie podobał." - (Global Times) 07:42, September 09, 2015

No, cóż nie sposób zaprzeczyć, że jeśli Ping Pongi nie przesadzają to spotkała nas zasłużona kara.

oto chłop jag

Po co pupilom szatana

Po co pupilom szatana Arabowie?

Nie tyle po co tylko dlaczego. Ano pupile mają kod dostępu do każdej arabskiej mózgownicy - wiec programują ich z łatwością i lubią to robić.
Wniosek?
Pańska racja, że z tym podawaniem sobie szponów trochę przesadziłem - ponieważ jest to relacja jednostronna podobna do tej - kiedy to pies swojemu panu podaje łapę i nieważne co w takiej sytuacji myśli pies.
Słowem - desantowcy wiedzą po co zostali wysłani do Europy - ale szkopuł w tym aby owi desantowcy byli przekonani, że to oni sami się wysłali.
pozdrawiam

oto ulcik140

TBM

Po co pupilom szatana Arabowie?

A choċby po to żeby chaos smolił ogniem piekielnym, teraz w Europie.

oto TBM

@ulcik140

Pan chłop jag pisał o "podawaniu ręki" pupili szatana i islamistów. Ale narzędziom ręki się nie podaje, tylko wydaje polecenia. Moja wątpliwość dotyczyła więc podmiotowości islamistów. Czy są oni równopotężni pupilom, czy nie.

pozdrawiam
TBM

oto nick

W tym szaleństwie jest metoda

"głupota przywódców", "brak wyobraźni"...
Pod maską głupoty bardzo wiele złego można zdziałać i mało kto się spostrzeże.
Przecież tak samo załatwia się Polskę - niby głupi minister, głupi premier, głupia decyzja itd.itd., a jak spojrzeć z dystansu to układa się to wszystko w niesamowicie spójną całość i demontaż państwa na praktycznie wszystkich płaszczyznach jest realizowany z żelazną konsekwencją.
Z Europą jest obecnie tak samo - jedynie nie jest do końca jasne czy plan zniszczenia chrześcijańskiej cywilizacji to własny pomysł Drogich Przywódców czy może i oni wykonują czyjeś polecenia i gra ma jeszcze wyższy poziom.
A na końcu będzie, jak zwykle, kolejny czerwony terror bo inaczej zainicjowanego chaosu nie da się opanować. Może już zresztą ostatni. Jest praktycznie pewne, że plany już sobie gdzieś leżą w sejfach i spokojnie czekają aż sytuacja odpowiednio dojrzeje.
Poza tym - tym razem będzie inaczej. Środki techniczne umożliwiają kontrolę praktycznie totalną, wystarczy je tylko śmiało zastosować - to coś o czym poprzednie wydania sił "postępu" mogły jedynie pomarzyć.
Chyba że po drodze coś pójdzie nie tak i na czymś się przewrócą, taka możliwość też zawsze istnieje, przynajmniej teoretycznie.

oto ulcik140

Czesto mi sie wydaje, ze zyje

Czesto mi sie wydaje, ze zyje w jakims nienormalnym swiecie. Przeciez skoro ja, czlowiek nie wysokich intelektualnych lotow widze wyraznie, widze - dazenie tych co nami rzadza do samozaglady. Jak to wiec jest, że ludzie posiadajacy, przynajmniej chlubiacy sie gleboka wiedza polityczna i strategiczna nie widza -przepasci, a to znaczy , ze rzadza nami stracency.
Przeciez z gory wiadomo, ze przy dzisiejszej technice i militarnej potedze konkurujacych do dominacji nad swiatem panstw, zadne z nich nie wyprzedzi rywala. Chyba , ze nawzajem sie powybijaja. Tu niepotrzebny jest strateg zeby taki koniec w dzisiejszych realiach przewidziec.
A chaos, ktory faktycznie rzadzi, obecnie kroluje nad swiatem i takze nad globalnymi agitujacymi brednie ( ciekawe czy w nie wierza?) - gardlami, nie wyloni zwyciezcy posrod oslepionych utopijna ideologia - mesjanistow.
Obecnie uklad sil na arenie swiatowej temu zaprzecza, utopisci nie mysleli gdy inwestowali w smoka, byli przekonani, ze powyzej smoczka nie przeskoczy. I co? Marzenia sie ryply i smok Xi nawet przed wizyta w Stanach i to pierwsza, bez zenady, bezczelnie stawia cztery podstawowe warunki jakie Obama musi przyjac, jesli chce zeby wizyta przyniosla owoce. Owoce - Smokom!
W kazdym badz razie islam byc moze zgwalci bezkregoslupowa Europe i trudno uwierzyc, ze taki scenariusz byl brany przez planistow pod uwage. Tymbardziej, ze muzulmanie po drodze nie beda wybierac i zgwalca wszystkich tych ktorzy sie na niej znajda. O Gazie i innych krzywdach rzeczywistych czy tam urojonych, nie zapomnieli, w to nie uwierze bo Koran to religia odwetu.Trzeba byc wiec nienormalnym zeby przy pomocy takich bezwzglednych bojownikow zaprowadzac nowy lad w Europie, bo w calym swiecie to sie i tak nie powiedzie.

Mysle, ze byc moze taka idea przyswiecala Autorowi powyzszego tekstu, myslal logicznie, tak jak rzeczywistosc mu dyktowala. Madry czlowiek wiec wzial pod uwage skutki braku wyobrazni u decydentow, ktore sa i dla Zydow zatrwazajace. Znaczy sa i wsrod msm-owych publicystow ludzie co nie snia - mysla i zwiatuja nieszczescie dla swiata. Ostrzegaja, ale glowa rozbija sie o mur!

oto samograf

No to ma pani powód do niebywałej dumy

zyje w jakims nienormalnym swiecie

Wyróżnia się pani pozytywnie na tle tego wszystkiego i należy do chlubnego wyjątku, jaki stanowi nieliczna garstka nie-nienormalnych.

oto nick

Chyba każdy w miarę myślący

Chyba każdy w miarę myślący człowiek doskonale zdaje sobie sprawę, że w efekcie prowadzi to do katastrofy.
Osobiście widzę tylko dwie możliwości - albo to są psychopaci (w sumie każdy czerwony powyżej mniej więcej 21 lat ma w sobie coś z psychopaty), albo mają cel nadrzędny przy którym cała reszta się nie liczy. Tyle, że w tym drugim przypadku to już właściwie przechodzimy na poziom religijny.

A propos Chin - na razie, mimo całej potęgi, to jest takie mocarstwo, któremu jeszcze nie przyszło zdawać prawdziwego egzaminu dojrzałości. Takim egzaminem będzie pierwszy poważny kryzys gospodarczy, który ich dotknie. Jakoś bowiem nie wierzę w możliwość jego unikania w nieskończoność. Przy takiej masie ludzi z rozbudzonymi ambicjami może być różnie - albo go zdadzą albo się rozlecą. Na to drugie zapewne wielu właśnie liczy i nawet chętnie im w tym pomoże.

oto ulcik140

Oczywiscie, ze każdy człowiek

Oczywiscie, ze każdy człowiek w miarȩ świadomiony zdaje sobie doskonale sprawȩ w jakim kierunku nasz glob zmierza, oprócz opȩtanych ( bo nigdy to sie nie spelni)żadzą dominacji nad globem. Przecież tylko dureń może uwierzyć, ze islam jest religią tolerancji i szanuje wartości demokratyczne. Nawała islamu na Europȩ w połączeniu z szyderstwem Arabii Saudyjskiej, która miała odwagȩ, glośno całemu światu oznajmić, że nie przyjmie współwyznawców ale zbuduje 200 meczetów -Niemcom, to hańba dla nas. Bo co to oznacza? Ano, budowȩ tym razem imperium islamskiego, i to na bazie Niemiec. I widać są pewni, że im to siȩ powiedzie, bo nie kamuflują swoich planów. To tak jakby władzom niemieckim w twarz napluli, bo co im zrobią?

Jesli chodzi o Chiny to przetrwaja a nawet można im wróżyć, że pokonają potencjalnych przeciwnikow. Xi to twardy niezależny lider, nacjonalista, który gwiżdże na prawa człowieka i wartości demokratyczne i robi najwiekszą czystke od czasów Rewolucji Kulturalnej, nawet wśród najwyzszych władz, w rządzie, mediach i armii, ofiary to ci co maja wiekszą kasȩ aniżeli wskazywałyby na to legalne zarobki. Wystarczy, że powiedział, ze traci juz cierpliwość jeśli chodzi o demonstracje parasolek w HK i demonstranci cicho sie rozeszli i bili sie w piersi. Nie jest to dziwne bo Smokow dewiza to taka, ze "lepiej zabic tysiace po to żeby miliony mogły życ." Mam powinowatych Chinczykow w dalszej rodzinie, oni uwielbiaja obecne władze i duma ich rozpiera, ze ich lider jest tak poteżny, że może bezkarnie warczyć na Amerykanów i Japonce, ani sąsiedzi im nie podskoczą. Są przepojeni patriotyzmem, bo Xi pielėgnuje umiejetnie ten skarb, nie waha siȩ wykorzystać nienawiść do oprawców, umiejȩtnie rodakom podpowiada, ze dziȩki temu, że są zjednoczeni, są bardzo poteżni i żadna rzeź im już nie zagraża ze strony ewentualnych najeźdzców. Recesja raczej im nie grozi, bo miliard Chińczyków potrzebuje dóbr, które nie beda wyeksportowane, a dochody gospodarstw domowych w Chinach wzrosły. Teraz to mają młode swiatłe spoleczeństwo, gdyż wladze kładą nacisk na poziom edukacji, a szczególnie na nauki ścisle plus historia. A u nas nacisk jest na sex edukacje i to juz od najwczesniejszego dzieciństwa. Z czym, z kim wiec Zachod może zagrozic wyedukowanym, wychowanym w duchu patriotycznym chińskim nacjonalistom?

Chiny to tez jest dla nas zagrozenie, ktore nie cieszy. Chiny to kojarza mi sie z okrucienstwem, nie wiem dlaczego, ale tak jest.

oto nick

Mnie tam z okrucieństwem

Mnie tam z okrucieństwem kojarzy się raczej Japonia, to co wyprawiali np. w Chinach w głowie normalnego człowieka się nie mieści. Poza tym, ogólnie rzecz biorąc, to przecież Azja.
A historycznie rzecz biorąc to Chiny nigdy jakoś specjalnie agresywne zewnętrznie nie były (jakkolwiek Tybetańczycy pewnie widzą to inaczej). To raczej ich podbijał każdy kto chciał - a to Mongołowie, a to Japończycy, a to na kolana rzucali Anglicy. Ja im się wcale nie dziwię, że po niemal dwustu latach upokorzeń dzisiaj są dumni, że teraz to niemożliwe. Sam byłbym dumny gdyby podobnie było z Polską ;)
Co do kryzysu to prędzej czy później jakiś musi nastąpić - w fazie wzrostu zawsze się wszystkim wydaje, że tak już będzie stale. A potem przychodzi zimny prysznic. Nawiasem mówiąc to chyba nawet trochę zgodne z chińską filozofią jin-jang?
Więc zobaczymy co się będzie działo przy pierwszej technicznej recesji.
Rzecz jasna jest możliwość, że dla skanalizowania emocji władza mocniej pójdzie w nacjonalizm, ale mimo tego chińskie zagrożenie jakoś na mnie słabo działa - pewnie dlatego, że to nie moje strachy, Polska ma dużo poważniejsze z całkiem innych stron.

oto ulcik140

Apokalipsa w realu

Taka mieli nieszczesliwa przeszlosc, byc moze dlatego tak sobie Chinczycy cenia obecne wladze, Bo je zjednoczyli w jeden mainlandowy narod. Tak pokojowo to prosze Pana Pekin nie jest nastawiony, wystarczy tylko wspomniec co wyprawiaja na Morzu Pld.Chinskim, i ich warkate warningi wysuwane pod adresem Stanow. Wyraźnie dażą do dominacji nad światem, bynajmniej narazie ograniczonym do Pacyfiku, ale to za dluga historia do opisania ich wyskoków z detalami.

Takie zaś wladze jak oni maja to zyczylalbym sobie w kraju, u nas. Przynajmniej nie musielibysmy drżeć z obawy przed nawałą uchodźów. Nikt takim władzom nie odważyłby siȩ przedłożyć takiej antynarodowej oferty w zwiazanej z muzulańską nawałnicą. Toć to nie kojarzy mi siȩ z uchodźcami lecz regularną armia wysylaną do walki i zdobycia władzy nad naiwnymi Europejczykami.

oto nick

Patrząc bez emocji - Stany,

Patrząc bez emocji - Stany, całkiem przecież racjonalnie, zawsze reagowały alergicznie na próby instalacji obcych baz na kontynencie amerykańskim. Dlaczego Chiny miałyby podchodzić do tego inaczej?
No i na razie to przecież amerykańska marynarka operuje w pobliżu Chin, a nie chińska w pobliżu USA. Co by było gdyby tak chińskie okręty pływały sobie np. po Zatoce Meksykańskiej? Sądzi Pani, że Waszyngton nie miałby nic przeciwko?
Albo gdyby Chiny związały się sojuszem wojskowym np. z Meksykiem?

Na arenie międzynarodowej już tak jest, że wszystkie wyższe półki są szczelnie zajęte i nikt się nigdy nie posunie aby zrobić miejsce nowemu chętnemu. W związku z tym kto nie chce siedzieć na samym dnie musi to zrobić wbrew wszystkim. Polska próbowała dwa razy i dwa razy zostało to brutalnie przerwane. Mam nadzieję, że teraz za trzecim razem się wreszcie może uda i będziemy zdolni do prowadzenia propolskiej polityki choćby w jakimś stopniu. Ale nie ma się też co łudzić, że spotka się to z entuzjazmem tak Wschodu jak i Zachodu.

oto ulcik140

Rosja też ma alergie

To Stany w takim wypadku powinny rozumieć niepokój Moskwy odnośnie rozbudowy baz amerykańskich na pograniczu z Rosja. Polskie władze takie są chyba kumata jak pisze PCRoberts w swoich publikacjach i parokrotnie wspomniał, ani, że najgłupsze władze na świecie, to jego zdaniem sa polskie ( głupsze nawet od obamowych - jak napisał). Chodzilo mu wlaśnie o zaproszenie Amerykanów do zainstalowania rakiet batalistycznych przy granicy z Rosja. Twierdzi, że to jest równoznaczne z ryzykiem wybuchu wojny nuklearnej.

Chiny sa wyczulone na budowȩ baz amerykańskich, to normalne i w czasie Parady w Pekinie pokazały swiatu najnowsza broń - rakiety, ktore z predkością macha mogą osiagnać cel, rozpirzyć amerykańskie bazy na Guami. Kissinger madry polityk, myślący strategicznie ( wlasnie brak tego myślenia zarzuca tym co co rozpȩtali piekło na B.W.) i przed wizyta Ksiego w Stanach udzielił wywiadu stronie chińskiej i parokrotnie sie powtarzał tak goraco zalecal poprawe wzajemnych stosunków. Znaczy nie sa dobre i wiele zależy od tej wizyty.

oto Krzysztof M

Osobiście widzę tylko dwie

Osobiście widzę tylko dwie możliwości - albo to są psychopaci (w sumie każdy czerwony powyżej mniej więcej 21 lat ma w sobie coś z psychopaty), albo mają cel nadrzędny przy którym cała reszta się nie liczy.

Jedno i drugie.

oto Marcin Malik

Akcja, reakcja

Aby elita rządzących mogła zostać u władzy najpierw stwarza problem, potem podaje do opinii publicznej, że jednak jest problem (który sami stworzyli) a nastepnie rozwiązują problem. W ten sposób zarabiają pieniądze i zostają u władzy z pokolenia na pokolenie.

Po przeczytaniu niektórych komentarzy odnoszę wrażenie, że wielu z Was uważa, że ludzie wiedzą co się dzieje, że wiedzą że są poddawani powolnemu ludobójstwo Białej cywilizacji i sądzicie tak dlatego, że Wy o tym wiecie. Niestety mieszkając w Anglii widzę, że ludzie potrafią się przyzwyczaić do wszystkiego, nawet do chaosu. Powoli europejskie narody to narody przestraszonych owiec. Wymieszanym tłumem jest łatwiej rządzić.

Czy Polska będzie bezpieczna? Myślę, że tak. Nieważne jak bardzo kłamią media PO wkrótce odejdzie w przepaść. PIS oraz Kukiz nie pozwolą na imigrację Arabów i murzynów a pozatym Polska nie jest na szlaku imigracyjnym, chyba że dla Słowian. Módlmy się przede wszystkim o rozum dla polskich kobiet jeśli nastąpi częściowa inwazja.

oto ulcik140

Narazie Niemcy są w stadium oszołomienia

Przed chwilą rozmawiałam z córka zamieszkałą od 8 lat w Niemczech i potwierdza Pana wypowiedź. Mówi, że z tymi Niemcami z którymi rozmawia to wydają siȩ oszołomieni, ale na temat najazdu dziczy - ani słowa. Córka nie ma bariery jȩzykowej, mówi tak samo jak rodowita Niemka( mąż Niemiec poza tym od dziecka uczyła siȩ i niemieckiego w szkole niemieckiej w naszym, mieście, a jest nauczycielka angielskiego, francuskiego - miała sześć lat jak przyjechała do Kanady), wiȩc Niemcy traktują ją jak swojaczkȩ, nie mają zahamowan w czasie rozmowy. A jeśli chodzi o muzulmańską nawałe - milczą. Nawet jej mąż - odpowiedzi na jej przerażenie , to przypomina jej human right ( chyba chce ją uspokoić), nie zdradza siȩ co naprawdȩ sądzi o tej tragedii. Odkryje siȩ jak mu podniosą podatki, tego nie scierpi, bajzlu na ulicach również.

oto Krzysztof M

Niemcy są dla państwa, a nie

Niemcy są dla państwa, a nie państwo dla Niemców. Taki system - bizantynizm.

oto nick

Szeregowi Niemcy to jedno, a

Szeregowi Niemcy to jedno, a niemieckie władze drugie.
Wydaje mi się, że jednak należy to rozróżniać.

oto Krzych Adam

Szeregowi Niemcy?

To nie jest tak jak mi się wydawało, że z likwidacją przez zwycięską koalicję Prus zaraz po drugiej wojnie światowej Niemcy przestali się dzielić na szeregowych, feldfebli, oficerów i genarałów oraz felmarszałków? Bo przedtem to ten podział był zawsze ważny. No i oczywiście w pewnym sensie częściowo wewnątrz, a częściowo poza tą klasyfikacją zawsze jeszcze stał kapitan z Köpenick, który tak w ogóle to był z Tylży.

oto Krzysztof M

Powoli europejskie narody to

Powoli europejskie narody to narody przestraszonych owiec.

I tak właśnie jest. Najpierw medialna obróbka, wmawianie zagrożeń płynących zewsząd, potem realna obróbka, np. przymus zapinania pasów w aucie, W efekcie mamy człowieka przestraszonego, bo nie dość, że kredyty do spłacenia, to jeszcze nie wiadomo, czy śpiąc nie NARUSZYŁO SIĘ PRAWA! :-)

oto Eowina

A jakby Arabów było mało, to Putin zainstalował

na Zachodzie całą armię 'secret sleepers' , czyli tajnych agentów zaczajonych i czekających na sygnał.

Wychodzi na to, że włączenie Turcji do UE jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Zniknie problem uchodźców, a Turecki prezydent będzie zwalczał Putina. ;)

oto Ireneusz

Inaczej to leci

Nie je, nie pije, a chodzi i bije?
Zegar bez kukułki.
Nie je, nie pije, a chodzi i kuka?
Zegar z kukułką.

oto Marek Bekier

Nie mogę się powstrzymać z

Nie mogę się powstrzymać z malutkim żartem z dawnych czasów.
W ZSRR ogłoszono konkurs na zegar z kukułką.
Komisja konkursowa ogłosiła wyniki.
III miejsce zdobył zegar, z którego wyskakiwała kukułka i wołała: Lenin, Lenin, Lenin.
II miejsce zdobył zegar, z którego wyskakiwała kukułka i wołała: wielki Lenin, wielki Lenin, wielki Lenin.
I miejsce zdobył zegar, z którego wyskakiwał Lenin i wołał: kuku, kuku, kuku.

oto Eowina

Prezes Kaczyński nie ma poczucia wartości

pieniądza, produkcji i generalnie ekonomii. Stąd w programie PiS nie ma żadnej spójnej idei rozwoju ekonomicznego. To co dominuje w polityce PiSu jest poszukiwanie, tworzenie i walka z wrogiem.

Tradycyjnym wrogiem jest Rosja, więc uwaga jest skierowana na NATO jako siłę antyrosyjską. Turcja jako członek NATO jest więc naturalnym sprzymierzeńcem Polski. Turcja w UE, wraz z paru milionami imigrantów azjatyckich nie tworzy w wyobraźni p. Kaczyńskiego, żadnego zagrożenia.

Turcja jest też bramą przez którą przechodzą Pakistańczycy i Afgańczycy do Europy. Dziwna sprawa, z jednej strony PiS jest przeciwko niemieckiej polityce imigracyjnej, a z drugiej strony nie widzi potrzeby odgradzania się od Turcji.

oto ulcik140

Ma Pani racje, od poczatku

Ma Pani racje, od poczatku wiedzialam, ze Kaczysnki kraj wzbogaci sojusznikami, z ktorymi go polaczy nienawisc do Rosji. Bieda nas czeka pod takim liderostwem. Niestety.

oto AnnaK

Dziwna sprawa, z jednej

Dziwna sprawa, z jednej strony PiS jest przeciwko niemieckiej polityce imigracyjnej, a z drugiej strony nie widzi potrzeby odgradzania się od Turcji.

A co to ma jedno z drugim wspólnego? Przecież bez zgody państw, które graniczą z Turcją, nie byłoby to możliwe.

oto Eowina

:) Ha! To taki chytry wybieg! Polska chce Turcji w UE,

ale liczy, że państwa, które z Turcją graniczą na to się nie zgodzą, tym samym Turcja do UE się nie dostanie. Polska będzie u Turcji mieć same plusy, a inne państwa minusy. O!

A ja myślę, że Polska wykonuje pracę propagandową dla USA, bo Turcja ostatnio drażniła Rosję narażając NATO, oprócz tego turecki prezydent zaczyna być sułtanem, to Obama pogroził palcem.. Polska została wysłana z pocieszeniem, że groźba nie jest poważna i Turcji nic złego nie czeka.

Natomiast Polskę może czekać Angela Merkel, uznając konszachty z Turcją za znak współpracy polsko-tureckiej i sojusznika w targach migracyjnych.

oto AnnaK

ale liczy, że państwa, które

ale liczy, że państwa, które z Turcją graniczą na to się nie zgodzą, tym samym Turcja do UE się nie dostanie.

O czym Pani pisze? Ja tylko zauważyłam, że państwa graniczące z Turcją nie musza wpuszczać uchodźców na swój teren.
A Merkel ma swoje problemy. Musiala przepraszać Erdogana, za żarciki jakiegoś pajaca i jeszcze nakazać wymiarowi sprawiedliwości, by się pajacykiem zajął.

oto Eowina

A ja piszę, że jak Turcja będzie w UE, to problem

uchodźców zniknie samoczynnie, a tym samym znikną problemy Merkel i to w pewnym sensie dzięki ministrowi Waszczykowskiemu.

oto Janek Drzewiecki

Uzupełnię, jeżeli Pani pozwoli

Prezes jest mistrzem taktyki kilkudniowej. Dalszy horyzont czasowy (użyję ulubionego powiedzenia) jakby mu umyka. A Rosjanie pamiętliwi, oj pamiętliwi.... oprócz wdzięczności za rozkręcenie ukraińskiej awantury zapamiętają polskie bratanie się z Turkami. Ciekawe, która osobowość Erdogana wywołuje największą sympatię naszych "kół rządzących i opiniotwórczych" - kat Kurdów, poplecznik ISIS, szantażysta, handlarz ludźmi, zrabowaną ropą i muzealiami, członek koalicji walczącej z ISIS, czy (chyba TAK!) nieustraszony pogromca starego rosyjskiego samolotu? Warto pamiętać o dalszych konsekwencjach chwilowych uniesień, w polityce też!

oto ulcik140

Czy MSZ moze bredzic?

To tylko idiota, ktory nie zna historii moze takie brednie glosic. Zle to swiadczy o intelekcie Waszczykowskiego, o ile takie swoje "poparcie o zniesieniu wiz dla Turkow" - oglasza. Swiadczy to tez bardzo zle o Kaczorze, ktory takiego " patriote i dyplomate" na tym jakze odpowiedzilanym stanowisku obsadzil, ale po Kaczynskim niczego lepszego nie mozna bylo sie spodziewac. Nasz krol JanSobieski walczyl z ta turecka nawala i ta GLORIA po dzien dzisiejszy Narod napawa duma, wiec jeszcze trudniej w powiazaniu do tamtego epokowego zwyciestwa zmierzyc sie z bewstydnymi bzudrami, ktore wygaduje sam MSZ naszego , naprawde nieszczesliwego kraju.

oto AnnaK

Nasz krol JanSobieski walczyl

Nasz krol JanSobieski walczyl z ta turecka nawala i ta GLORIA po dzien dzisiejszy Narod napawa duma,

A potem ci, których Sobieski ochronił przed nawałą turecką, podzielili jak gdyby nigdy nic Polskę miedzy siebie. Ot powód do dumy.

oto ratiofides

Tak, powód do dumy. To była

Tak, powód do dumy. To była wojenna wyprawa polskiego wojska poza granice, z której możemy być naprawdę dumni. W dobrej sprawie, z papieskim błogosławieństwem, którego brakowało w przypadku niektórych innych wydarzeń.
A co do "wdzięczności" ocalonych krajów... warto wyciągać wnioski na przyszłość.

oto TBM

@ratiofides

Dla p. AnnyK przed PiS-em od czasów prehistorycznych nic dobrego się w Polsce nie wydarzyło.

Gdzież by tam taki Sobieski mógł się równać?

pozdrawiam
TBM

oto AnnaK

Dla p. AnnyK przed PiS-em od

Dla p. AnnyK przed PiS-em od czasów prehistorycznych nic dobrego się w Polsce nie wydarzyło.

Ale przecież tu nie chodzilo o wydarzenie w Polsce. A jak się potem okazało wzmocniliśmy swoich wrogów, zamiast ich wziąć pod buta

oto Paulina Kaufmann

To fakt, że...

A potem ci, których Sobieski ochronił przed nawałą turecką, podzielili jak gdyby nigdy nic Polskę miedzy siebie.

ale wyciąganie z tego wniosku, że wyprawa wiedeńska umożliwiła rozbiory, trąci absurdem.
Zwłaszcza, że to Sobieski zabiegał o stworzenie koalicji antytureckiej. Całe szczęście, że Turcy wybrali kierunek wiedeński bo umożliwiło to prowadzenie wojny po za granicami Polski, w dodatku częściowo za pieniądze cesarskie.

oto ulcik140

AnnaK

Powod do dumy daje zwyciestwo nad wrogiem - nigdy rozbior kraju. Zreszta powodem rozbioru kraju nie bylo zwyciestwo nad islamistami.

oto Staruszek_Świat

SzP. Paulina Kaufman

##.
"To byli Turcy...
... a nie islamiści."

Czy Pani kpi ?, o drogę pyta ?.
Czy jest g..... .
Pozdrawiam Wszystkich.
M.

Ps: Takie wpisy jak tej niewiasty to haniebny obraz "prawicy.net".
Hasbara w najczystszej postaci.

oto ulcik140

Czy M.Savage ma racje?

Szkoda wielka, ze minister Waszczykowski nie dowiedzial sie co mysli i to oglasza amerykanski gigant radiowy Michael Savage, ano stwierdzil, ze " Zachod upadnie bez chrzescjanskiego odrodzenia. Nigdy dotad nie bylo pelnej sukcesu i dlugotrwalej ateistycznej cywilizacji."

Warto, zeby Waszczykowski zapoznal sie z tokiem rozumowania intelektualisty amerykanskiego, to przestalby sie osmieszac i popierac wizy dla Turkow.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.