Apel do prezydenta A. Dudy - podsumowanie

W artykule „Apel do emigrantów prezydenta A.Dudy” zaproponowałem – w związku z fala imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu – rozpisanie referendum z pytaniem – „Czy zgadzasz się aby Polska przyjęła 50 000 emigrantów” dodając, że osobiście jestem przekonany, iż nasz kraj może to zrobić. Propozycja ta przyjęta została zgodnym chórem oburzenia przez internautów. Nie będę cytował wypowiedzi i wpisów bo to nie ma żadnego sensu, natomiast pragnę zauważyć, że:

1. Mamy do czynienia z upadkiem postkolonialnego porządku ustanowionego w latach 60 – tych XX wieku czyli z największym kryzysem geopolitycznym jaki Europa przeżywa od 1945 roku. Fala imigrantów i związanych z nową „wędrówką ludów” zjawisk przestępczych będzie się zwiększała. Z wpisów wynika, że moi rodacy są przekonani, że ona ominie Polskę. Takie przekonanie mogę nazwać tylko szczytem naiwności. Za dwa, trzy lata na terytorium Polski będziemy mieli o wiele więcej imigrantów od liczby którą podałem

2. Rozpisanie referendum na temat imigrantów w naszym kraju byłoby powtórzeniem manewru premiera Grecji sprzed kilku miesięcy, który w ten sposób wzmocnił swoja pozycje negocjacyjną wobec Niemiec i Francji – nie rozumiem dlaczego internauci tego prostego faktu politycznego nie zrozumieli

3. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej – może się nam to nie podobać, ale jest to faktem, który nam od kilku dni przypominają czołowi politycy UE. Moi szanowni polemiści tego faktu nie biorą pod uwagę

4. Nowa sytuacja polityczna wymaga od polityków nowej polityki i zwiększenia koordynacji działań miedzy członkami UE, a nie odwrotnie. Jakie działania mogą i powinny podjąć – wspólnie – kraje członkowskie UE?

- zawieszenie sfery Schengen i przywrócenie kontroli granicznej
- wydawanie dokumentów imigrantom – dokumenty te powinny być wydawane przez kraje w których imigranci przebywają np., dłużej niż dwa tygodnie
- natychmiastowe rozpoczęcie dyskusji – jakie dane powinny zawierać dokumenty – zdjęcie i dane biometryczne które identyfikowałyby każdego – odciski palców, oczy itd.
- stworzenie bazy danych imigrantów

Można jeszcze długo wyliczać, jestem przekonany a piszę to na podstawie mojej wiedzy jako były wiceminister ds. rejestrów publicznych, że takie prace biurokracja brukselska już zaczęła. Ważne jest to aby Polska do tych prac się włączyła – aby brała w nich udział, a nie znowu przyjmowała dyrektywy od komisarzy unijnych. Niestety fala imigrantów dotrze do Polski. Niestety świat zmienia skórę na naszych oczach. Niestety nie żyjemy na wyizolowanej wyspie. Niektóre wpisy pod moim poprzednim artykule dowodzą niezbicie, że jesteśmy kompletnie przesiąknięci antywartościami sowieckimi.

Piotr Piętak

ur. 1953 rok - publicysta i prozaik
Ostatnie publikacje" Twórczość nr 9 2015 - esej "Przeklęte podwórko", Twórczość nr 11 2015 - opowiadanie "Raport" tłumaczone na rosyjski w pismie "NowajaPolsza", Twórczość nr 12 2015 - "Koniec Wielkiej Przemiany - w 60 lecie publikacji "Poematu dla...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto JarWi

Nie sądzę, by groziła nam

Nie sądzę, by groziła nam masowa imigracja. Ludzie uciekają z Polski milionami, więc czego miałyby szukać tu małpy? No, chyba że wzorem chorych krajów Zachodu dostaną na dzień dobry kilkutysięczny zasiłek bezterminowy i "darmowe" chaty za zasługę bycia "uchodźcami". Poza tym sam jest Pan naiwny proponując w referendum pytanie „Czy zgadzasz się aby Polska przyjęła 50 000 emigrantów”. Nawet gdyby wszyscy zagłosowali na "nie", to ONI sprowadzą nie 50 000, a np. milion małp, jeśli dostaną taki rozkaz, całkowicie zgodnie z wyrażoną w referendum "wolą ludu". Tyle że małpy długo u nas nie zabawią i wyniosą się do bogatszych prowincji UE.

oto HeS

Groźba imigracji

@jarWin:"Nie sądzę, by groziła nam masowa imigracja."

Chyba, że "unia" zmusi nas nie tylko do przyjęcia 50 tys. emigrantów, ale także do tego żeby im płacić jak w Niemczech.

oto JarWi

Toteż właśnie to napisałem.

Toteż właśnie to napisałem. Tyle że Polski na szczęście na to nie stać. I tu bieda popłaca :) Choć z drugiej strony możliwe jest zaciągnięcie kolejnej miliardowej pożyczki w rotszyldowym MFW na ten cel i przy obecnym stanie finansów państwa nie ma to już znaczenia, bo obecnych długów nie będziemy w stanie spłacić w tym życiu ani w kilku następnych.

oto Jan Saski

Czy Niemcy utoną w imigranckim tsunami?

Niemcy chcą przyjmować tysiące imigrantów, ale nawet wewnątrz kraju rodzą się wątpliwości co do strategii przyjętej przez rząd. Niektórzy punktują wady zbyt otwartej polityki, inni podkreślają, że proponowany system zamiast w pierwszej kolejności dbać o autentycznych uciekinierów z rejonów objętych wojną, przyciąga mieszkańców Serbii czy Kosowa.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czy-Niemcy-...

oto JarWi

Niemcy-państwo, czy Niemcy

Niemcy-państwo, czy Niemcy-naród? Jeśli jest Pan niemieckojęzyczny, polecam wejść na stronę Junge Freiheit będącą tubą tamtejszych konserwatystów (stanowiących inteligentniejszą część niemieckiego narodu) i przejrzeć choćby same nagłówki artykułów.

oto Bumbomambo

NNNNN

Tylko ze w przeciwienstwie do Polakow cudzoziemcy na nasz koszt dostana:
1) Mieszkania
(Patrz np. uchwala miasta w Gdansku o przyznawaniu mieszkan komulalnych przyjezdnym bez zadnych warunkow, a wysrubowane warunki dla Polakow Zostaja)
Tymczasem Polacy: eksmisja i na bruk lub do schroniska dla bezdomnych
2) Pieniadze na wyzywienie
3) Pieniadze 1000eur na cokolwiek.

Przyjezdni beda mieli lepiej niz Polacy i nie beda musieli pracowac .... a beda sie masowo rozmnazac zapewniam,
i zgwalca wiele polek zapewniam.

oto Marcin Malik

Szkodnik znowu się rozpisał

Piotr Piętak ma zwyczaj schylania się po mydło dla brudasów i lubi gdy inne narody mu stawiają warunki, dlatego jako "progresywny liberał" wymyśla prawo umożliwiające kolonizację Polski.

Ja też mam pomysł jak sobie poradzić z imigrantami:

-Najpierw wyjaśnię, że imigrantem jest ktoś z Estonii, z Litwy lub z Czech natomiast małpy i arabstwo nie są imigrantami ale okupantami i wrogami.

-Należy wyjść najpierw z Schengen a potem z Unii. Jeśli wyjście z UE nie będzie możliwe (za drogie) to należy połozyć taki nacisk na Niemcy i Brukselę aby mieli nas dość. Musimy być komarem koło ich twarzy i wrzodem na tyłku. Oni muszą się nas chcieć pozbyć.

-Tymczasem należy zdelegalizować islam (Piętak mnie kiedyś krytykował za ten pomysł) i deportować wszystkich muzułmanów.

-Deportować wszystkich Cyganów.

-Jeśli Unia zmusi nas do przyjęcia kogokolwiek to obóz uchodźców trzeba zbudować zaraz koło niemieckiej granicy a strazników po prostu upić. Sami uciekną po zasiłki.

Piętak chce dyskutować, dawać karty imigrantów. Jeśli stado Arabów wejdzie mu do mieszkania i zacznie odpakowywać córkę to niech wtedy przejdzie do dyskusji. Nie chcę być wyniosły ale Polsce potrzeba kogoś takiego jak ja. Ja bym Cyganów i muzułmanów i przestępcze małpy odesłał w tydzień. Baliby się nawet oddychać naszym powietrzem. Nikt by nie przyjechał.

oto Krzysztof M

Tymczasem należy

Tymczasem należy zdelegalizować islam

Jak w Japonii? :-)

oto Krzysztof M

Ja bym Cyganów i muzułmanów i

Ja bym Cyganów i muzułmanów i przestępcze małpy odesłał w tydzień.

Dać im warunki takie, jakie mają Polacy i w tydzień sami stąd czmychną. :-) Nie trzeba będzie ich odsyłać. :-)

oto JarWi

No i ładnie, tylko kto to

No i ładnie, tylko kto to wszystko miałby zrobić? Kopacz? Duda? Hie hie. A islam nie jest taki zły. Przynajmniej tępią w zarodku feminizm, pornografię, dragi i inne patologie współczesnego świata, a prócz tego stosują karę śmierci. Jak by tak poszukać, znalazłoby się jeszcze parę zalet.

oto Staruszek_Świat

SzP Marcin M

##.
Wygląda na to że Niemcy po raz drugi stają się narzędziem zagłady dla Europy w katowskich rękach czerwonych syjonistów zza oceanu.
Czyżby - aby ocalić Europę (i Świat) potrzebny był znów ktoś kto naprawdę potrafi dostrzec sprawców tego zła jakie jest rozlewane przez syjonistów w ich pogoni za władzą totalną nad całą Ludzkością.
Krótko mówiąc - czy potrzebny jest niestety następny szaleniec taki jak Hitler, który chcąc zrobić z tymi potworami porządek sam się do nich upodobni w pogardzie dla innych ras i nacji i w akcie ROZPACZY i zemsty znów rozpali piece w Oświęcimiu.
Dlaczego ludzkość - będąca w przeogromnej większości dobrą - nie może sobie poradzić z nieliczną gromadą potworów które ubzdurały sobie iż świat cały jest ich własnością a inni ludzie to goje - czyli zwierzęta obleczone w ludzkie kształty ?.

Pozdrawiam Wszystkich.
M.

oto Eowina

Czy to prawda, że kiedyś Iran przyjął 120 000

Polaków? Podobno gdzieś w Afryce też ktoś Polaków przyjmował. Tylko pewnie są to bajki, bo bo to jest mało prawdopodobne. Jeżeli nawet prawda, to nikt przecież żywy stamtąd nie wyszedł i nie ma komu o tym nawet pamiętać.

oto JarWi

Pewnie że z Afryki nikt żywy

Pewnie że z Afryki nikt żywy nie wyszedł, bo przyjęli ich i swoim zwyczajem pozjadali :)

oto Eowina

Z ust mi Pan to wyjął! ;)

.

oto Mar.Jan

To nie zadne bajki, tylko historia Polski

Jedna z krewnych mojej żony, ze Lwowa, przeszła cała te droge jako sierota. Jej rodzina zostala zesłana w głąb ROsji do Kazachstanu. Po zorganizowaniu armii Andersa Polacy ze wszystkich stron Rosji ciągnęli do niej jak do zbawienia. Niewielu przezyło. Rodzice tej ciotki zmarli na jkies straszne choroby, a ona sama w stanie skrajnego wyczerpania dostała się do polskiej armii, potem została ewakuowana własnie do Iranu, który jako państwo w tym czasie kulturalne, o tradycjach sięgających starożytnej Persji, przyjęło 120 tys polskich uchodźców, głównie kobiet i dzieci. Ciotka w tej podrózy zgubiła się z młodszym bratem. Ona miała 15 lat, a on ok. 10. Z Persji tafiła do Palestyny, a stamtą, po wyleczeniu i odzyskaniu sił, wraz z pomocnicza służba kobiet (przy polskiej armii) dotarła do Anglii, skąd po wojnie wyjechała do Nowego Jorku i tam przeżyła pozostałą część zycia. brata odnalazła dzięki PCK po 20 latach w Nowej Zelandii. Nowa Zelandia przyjęła ok. 1000 polskich sierot wojennych.
Tak więc miałem ciotkę i wuja w Nowym Jorku i drugie wujostwo w Nowej Zelandii.
Nie sa to zadne bajki. Dobrze opisane w książce H.Ordonówny: "Tułacze dzieci".

oto Alej

Zgadza się, Polska jest członkiem Unii, co zobowiązuje

Ale to Polska nie jest w stanie zapewnić godziwego bytu 2 mln swoich własnych obywateli, którzy musieli poszukać go gdzie indziej. Jakim prawem ma go oferować obcym?
Praca i mieszkanie dla imigrantów i owszem, ale dopiero wtedy gdy się zapewni pracę i mieszkanie dla tych 2 mln.

Przyszły polski rząd (na obecnym postawmy już wreszcie krzyżyk) powinien występować z takim argumentem do brukselskiej biurokracji domagającej się od nas solidarności w sprawie uchodźców z Afryki i Orientu.

oto Mar.Jan

Już miałem dołączyć swój pogląd, ale

przzeczytałem pare postów i zamiast wyrazić swoje zdanie muszę wziąc w obronę pana Piętaka, choc zazwyczaj nie zgadzam się z jego zdaniem...
Pisanie o małpach i dziewczynkach z Azji do zabawy to zajęcie dla jakiegos glupiego chama o mózgu wielkości orzeszka.
Tarzanie się w błocie nie nalezy do moich ulubionych zajęc, więc na tym poprzestanę.
Pan Piętak wyraził swój pogląd i można sie z nim nie zgadzać, ale może by wysilić ten swój mały móżdżek i napisac dlaczego się ktos nie zgadza i jaki ma WŁASNY pogląd na tę konkretna sprawę. I napisac to językiem ludzi chociaz troche wykształconych i mających chociaz troche kultury.
p.s.
marzy mi się takie forum do którego można by się zapisac po rozwiązaniu jakich testów na inteligencję i minium wiedzy o świecie na poziomie liceum...
Może by admin dał się tym zainspirować?

oto Mar.Jan

Tak wiem, wiem....

Oddawanie przez wiekszośc czci bałwanowi demokracji doprowadziło do tego, że ludzie zatracili poczucie wstydu za swoje nieuctwo. Każdy burak uważa, że jego racja jest najwazniejsza i nikt mu nie bedzie gadał, że może być w błedzie. A nawet jesli jest to co komu do tego...
To się nazywa SAMOREALIZACJA.
MIliony ludzią siorbią z łokciami na stole, pociągają nosem, chrząkaja, rozpychają w tłumie, ubieraja się jak pomyleńcy (najmodniejsze sa np. podarte spodnie, zwłaszcza z dziurami na gołym tyłku), jedzą smieci i sa niezwykle z siebie zadowoleni.
p.s. chyba się starzeję, bo mam coraz mniej tolerancji dla ogólnego dziadostwa.

oto admin

ma Pan rację

moim zdaniem admin i tak intensywnie walczy o poziom publikacji i dyskusji. Czasami jak ktoś siorbnie przy stole... interweniujemy, interweniujemy, najczęściej dyskretnie, żeby nie robić obciachu siorbiącemu. A czasami nie ma innej rady tylko ekstradycja.

Nie jest najgorzej tak generalnie, ale starać sie trzeba all the time :-)

oto JarWi

Dziękuję za komplementy oraz

Dziękuję za komplementy oraz za spenetrowanie mojego mózgu, dzięki czemu dowiedziałem się nieco o jego rozmiarach. Tak się jednak składa, że nie zwykłem owijać rzeczy w bawełnę i nazywać je po imieniu. Tak się również składa, że będąc w Niemczech i Szwecji miałem wielokrotnie bezpośredni kontakt z najeźdźcami z Trzeciego Świata, stąd moje przyrównywanie ich do małp. Czy Pan może pochwalić się podobnymi doświadczeniami? Wątpię. A co do dalekowschodnich dziewczyn, to podobają mi się i już, a Pana zdanie na ten temat mnie nie obchodzi. Pozdrawiam,

głupi cham

oto Mar.Jan

MNiej więcej tak samo rózni podobni durnie na Zachodzie

mówili i pisali o Polakach, którzy tam uciekali za komuny i później, więc kontakty z najeźdźcami mi nie imponują.
A to, że prawda nie obchodzi zadnego buca, to też wiem, o czym wspomniałem powyżej.
Na koniec informuję, że nie napisałem żadnych komplementów, tylko wyłacznie krytykę. Widać poważne trudności z właściwym odczytaniem sensu i znaczenia słów.
Podpis na końcu w związku z tym zupełnie zbędny...

oto Alej

Znalazłem w Sieci

Relacja

Do tej wstrząsającej relacji pozwolę sobie dodać swój komentarz, że były to zachowania ludzi zdesperowanych, znajdujących się w potwornej sytuacji i w dodatku traktowanych gorzej niż jakie zwierzęta.

Tymczasem z tego co się dowiaduję są to głównie przedstawiciele syryjskiej klasy średniej, cywilizacyjnie stojący o co najmniej piętro wyżej niż nasi rodacy najgorliwsi w piętnowaniu ich desperackich zachowań.

BTW, większość z nas nie wie, że dla Azjatów po prostu śmierdzimy.
Nie mogą na przykład pojąć jak można po defekacji zamiast się podmyć rozsmarowywać wydaliny papierem (chińskim wynalazkiem, którego oryginalnym zastosowaniem jest osuszanie stosownej części ciała po jej umyciu).

oto Zbrozło

Sami się wpędzili w tę

Sami się wpędzili w tę sytuację. A dodatkowo swoim zachowaniem usprawiedliwiają traktowanie ich jak dzicz.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.