Nieproszeni goście

Ostatnio w mediach toczyła się dyskusja dotycząca 2 tys. imigrantów, którymi w ramach tzw. solidarności europejskiej, musi „zaopiekować się” nasz kraj. Problem imigracji zarobkowej osób spoza terytorium UE z roku na rok narasta. Sytuacja uległa radykalnemu pogorszeniu na skutek „arabskiej wiosny”, pozbawiającej władzy i często również życia, dyktatorów państw północnej Afryki.

W wyniku obalenia, przy współudziale USA oraz krajów Europy Zachodniej, reżimów trzymających w ryzach tamten region, zapanował chaos zagrażający naszemu kontynentowi. Spuszczeni ze smyczy islamiści zaczęli torować sobie drogę do władzy, co w efekcie doprowadziło do destabilizacji krajów, jeszcze do niedawna funkcjonujących w miarę poprawnie.

Ogromny aplauz środowisk wspierających arabską rewolucję, szybko może zmienić się w płacz nad upadkiem chrześcijańskiej Europy. Nieporadna polityka państw UE grozi doprowadzeniem do zalania ich przez muzułmanów, którzy wraz ze wzrostem swojej liczebności będą mieli coraz więcej do powiedzenia. Już teraz kraje takie jak Francja czy Wielka Brytania mają z tym problem i nic nie wskazuje na to, aby został on rychło rozwiązany.

Zapowiada się wręcz na katastrofę. W obszarze granicznym wspomnianych państw koczują tysiące imigrantów, przeważnie czarnoskórych, próbujących dostać się na wymarzone Wyspy Brytyjskie. Jak widać Francja nie zapewnia im należytej pomocy socjalnej, będącej głównym powodem ich migracji.

Bezczelnością jawią się w tym kontekście negatywne wypowiedzi polityków brytyjskich na temat imigrantów z Polski. Nie pozwalając sobie na krytykę przybyszów z Afryki, z obawy przed posądzeniem o rasizm, obrali sobie za cel Europejczyków, przyjeżdżających tam do pracy. Poprawność polityczna sięgnęła szczytów absurdu. Afrykańskie obiboki, liczące na suty socjal i możliwość bezstresowego korzystania z wypracowanego przez mieszkańców Europy dobrobytu, nie spotykają się z praktycznie żadną krytyką. Tymczasem oczerniani są ludzie w większości uczciwie pracujący.

Niestety polskie władze już dawno schowały „głowę w piasek”, wykonując bez zawahania wszelkie zalecenia unijnych biurokratów. Solidaryzują się z każdą głupotą płynącą z Zachodu, jak gdyby nie potrafili samodzielnie myśleć i kierować się w swoim postępowaniu interesem własnych obywateli. Tysiące imigrantów spoza naszego kręgu kulturowego, to wielkie zagrożenie dla integralności państwa. Nie dziś, nie przy tej ich liczbie, lecz na przestrzeni kilkunastu lat bardzo realne.

Abstrahując już od niesprawiedliwości, jaką jest dotowanie przez Państwo Polskie przybyszów, w postaci zapewnienia im pracy oraz mieszkania, w sytuacji, gdy tak wielu naszych rodaków klepie przysłowiową biedę. Przy obecnej polityce władz perspektywa „kolorowej” przyszłości wydaje się być dla nas niestety nie tak odległa.


- - -
Felieton ukazał się w biuletynie informacyjnym „Patriota”.

oto Jarosław Gryń Jarosław Gryń

Członek władz Ligi Obrony Suwerenności. Współpracownik Czasopisma "Polski szaniec", biuletynu "Patriota".
www.jaroslawgryn.blogspot.com
http://tradycjonalistapl.blogspot.com

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Myramid

Pan się nie martwi na zapas

Polska już parę razy na przestrzeni lat przyjmowała jakieś tam ilości uchodźców. Po jakimś czasie okazywało się że wszyscy co do jednego i tak prysnęli na Zachód. Nie widzę powodu żeby tym razem było inaczej.

oto HeS

Imigranci

@Myramid:"martwienie na zapas"

Chyba, że Unia wymusi, na Polsce (i innych), żeby stworzyć im identyczne warunki jak w Niemczech. Skoro może wymusić jedno (przyjęcie), to pewnie i drugie.

oto Krzysztof M

Polska już parę razy na

Polska już parę razy na przestrzeni lat przyjmowała jakieś tam ilości uchodźców. Po jakimś czasie okazywało się że wszyscy co do jednego i tak prysnęli na Zachód. Nie widzę powodu żeby tym razem było inaczej.

A zanim prysną, to kto ich będzie utrzymywał? I na jakim poziomie to utrzymanie będzie.

Ja w swoim kraju nigdy nie miałem takiej kasy, jaką mają/mieli imigranci. W Polsce.

oto chłop jag

Mamy do czynienia z wojną nowego typu

pupili szatana z ludzkością - gdzie wojna ta w pierwszym rzędzie wymierzona jest w białą rasę - tołażysze. Mamy tutaj do czynienia ze specyficzną, kolorową bronią biologiczną - tołażysze.
Wniosek?
Pupile z jakichś powodów znanych tylko sobie - przyspieszają zagładę białej, chrześcijańskiej Europy - tołażysze.

oto indris

2 tysiące na 38 000 000...

...to raczej nie jest zagrożenie.
Inna rzecz, że imigrację powinno się kontrolować.

oto Stopio

1.Zanim tama runie, zwykle

1.Zanim tama runie, zwykle jest....mały przeciek.

2. Pamietajmy, jak się gotuje żabę ...

3. Znajdźcie sobie "Prof Wolniewicz: Żydzi stoją w Europie za masową imigracją i mogą być do nich o to pretensje."
Np na : korwin-mikke.pl , videoblogi

oto HeS

Lekceważenie zasad, bo "liczby" niewielkie.

@indris:"2 tysiące"

To na rok, a widać, że kontyngenty będą zwiększane, bo problem narasta. Na razie żeby nie straszyć liczbami wprowadzi się ogólną zasadę, a potem tylko zwiększy się liczby. Podobno Poroszenko rozmawia z KE o swobodnym ruchu bezwizowym pomiędzy Ukrainą a UE. Jak by to przeszło, to mamy ~1 mln Ukraińców w UE. A przecież tam jest "wojna", jak w Syrii więc to wszystko byliby "uchodźcy".

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.