Polska rozwiąże konflikt na Ukrainie

Pan prezydent Andrzej Duda chce, aby Polska włączyła się w rozwiązywanie konfliktu na Ukrainie. I bardzo słusznie, bo przecież taka potęga jak Polska, raz dwa może wszystkich porozstawiać po kątach i od razu zapanuje pokój i zgoda. Choćby Ukraińcom, w zamian za Zagłębie Donieckie, Krym i coś tam jeszcze, które przypadną Rosji, przekazać Przemyśl, Bieszczady i coś tam jeszcze. W ten sposób nie tylko uratujemy pokój w Europie, ale też odniesiemy kolejne moralne zwycięstwo. A, że Polska na tym straci? A czy Polska kogoś jeszcze obchodzi?

oto Michał Pluta Michał Pluta

Mieszkaniec małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Publikował w "Opcji na Prawo", "Idź pod prąd", "Najwyższym Czasie!" i innych pismach.
www.michalpluta.bloog.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto kaktusnadłoni

To bardzo smutne, co Pan pisze.

Ale niestety prawdziwe, o tym „moralnym zwycięstwie”, bo tylko na takie ONI mogą liczyć.

Cholera mnie bierze jak słyszę o takich sprawach. Zapraszanie obcych wojsk na teren Polski, przekazywanie im baz (eksterytorialnych?), kupowanie amerykańskiego złomu wojskowego, płacąc za to dziadostwo dużo więcej niż to jest warte, wysyłanie wojska polskiego na „misje” Pax Americana... itd., itp.

Uważam, że jest to wysługiwanie się interesom amerykańskim kosztem interesów Polski. Moim zdaniem, jest działaniem na szkodę Polski.

Ja jestem emerytowanym górnikiem, nie prawnikiem-konstytucjonalistą. Wiem, że można odwołać prezydenta miasta. W moim mieście tego nie przerabiano, ale w niektórych miastach było referendum z pozytywnym skutkiem. Czy można również odwołać prezydenta RP?

oto indris

Niestety

Czy można również odwołać prezydenta RP?

Prezydenta RP może ewentualnie pozbawić urzędu Trybunał Stanu. Ale postawienie prezydenta przed tym trybunałem jest tak skomplikowane, że praktycznie niewykonalne.
Możliwość odwołania prezydenta państwa przez referendum istniała w Wenezueli. Opozycji udało się tam kiedyś doprowadzić do takiego referendum, ale śp. Chavez je wygrał.

oto chłop jag

Pan prezydent Andrzej Duda

Pan prezydent Andrzej Duda chce, aby Polska włączyła się w rozwiązywanie konfliktu na Ukrainie.

Pan prezydent dobrze wie, że przy stole negocjacyjnym w sprawie Ukrainy nie życzą sobie rządzących atrapą Polski - przede wszystkim Rosjanie. Rosjanie dobrze wiedzą, że z kukiełką się nie rozmawia tylko z jej animatorem.
Wniosek?
Polska istnieje tylko teoretycznie i nie ja to pierwszy powiedziałem - tołażysze.

oto Eowina

Na problem trzeba spojrzeć też z innej strony.

Dla rozwiązania problemu na Pół. Arab. J. Biden, vceprezydent USA , stworzył plan podziału Iraku na trzy części: sunicką, szyicką i kurdyską. Ruscy powiedzieli "niet" , bo to wiąże się z przesiedleniami itp.
Kiedy jednak na Ukrainie nie da się zaprowadzić spokoju, to może podobny plan też zostanie stworzony i Rosjanie w ramach targów zgodzą się na oba plany. Z tego względu Polacy w Ukrainie powinni być. (*_~)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.