Andrzej Duda rozmawia z amb. USA Stephen'em D. Mull'em

Poseł dr Andrzej Duda spotkał się dziś (23 luty 2015 r.) z amb. USA w RP Stephen'em D. Mull'em w warszawskim hotelu "Brystol".

P2237494.JPG
(dr Witold Waszczykowski przed Hotelem "Brystol")
Spotkanie rozpoczęło się o 15:00 i musiało być bardzo długie. Nie doczekałem końca - ciemno i zimno się robiło. Obaj politycy, jak sądzę prowadzili "rozmowy bilateralne" na temat przyszłej polityki zagranicznej Prezydenta Andrzeja Dudy, a wyłożonej w pięciu punktach omawianych wcześniej we wszystkich mediach.
P2237495.JPG
(Przyjazd dr Andrzeja Dudy)
P2237496.JPG
(dr Andrzej Duda pełen optymizmu)
W rozmowach brał czynny udział poseł dr Witold Waszczykowski , b. wiceminister sprawa zagranicznych w latach 2005-2008 (wcześniej ambasador RP w Iranie), i również główny negocjator RP w rozmowach z USA dotyczących tarczy antyrakietowej! Tak dziś potrzebnej!
P2237499.JPG
(dr Witold Waszczykowski wychodzi powitać ambasadora USA)
Dlaczego staram się dokładnie relacjonować kampanię prezydencką dr Andrzeja Dudy? Bo jest to ostatnia kampania jaką jestem wstanie sprawnie relacjonować. W razie reelekcji B. Komorowskiego, w roku 2020 będę po 70-siątce, a jak Król Europy wróci do kraju, to po jego kadencjach zakończonych w 2030 r. będę w grobie, albo jeszcze gorzej! Nawet Red. Jan Bodakowski będzie miał wówczas 51 lat!!! W podobnej sytuacji co ja i Red. Jan Bodakowski będzie 98% Autorów i Czytelników prawicy.net!
P2237500.JPG
(dr Witold Waszczykowski wita się z amb. USA Stephen'em D. Mull'em)
W rankingu zamieszczonym na stronach nielubianego przez mnie, bogatego portalu wPolityce, dr Andrzej Duda dostał w ciągu 3 dni 6.498 głosów, Andrzej Braun 379(!) głosów, Bronisław Komorowski 222 głosy, Marian Kowalski 105 głosów, a Jarubas 22 (!) głosy - to pewnie znaczy 22% głosów wyciągniętych z urn wyborczych!
P2237503.JPG
(Pancerny Cadillac ambasadora USA - nr. rejestracyjny ukryłem)
Oprócz mnie przybyła ekipa dużej TV z wielką kamerą, i trzech zawodowców fotoreporterki. Jestem pewien, że owa wielka TV przedstawi długą i obszerną relacje z rozmów, okraszoną cytatami wypowiedzi, których dr Andrzej Duda nigdy nie powiedział!

Remigiusz Włast-Matuszak

Remigiusz Włast-Matuszak

dziennikarz, publicysta, redaktor, poeta.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Paweł S.

Ale to właściwie dobrze, że się spotkał czy raczej niedobrze ?

Czy to dobrze, czy raczej niedobrze żeby poszczególni kandydaci na prezydenta, na starcie kampanii wyborczej, spotykali się z ambasadorami obcych państw ?

Czy gdyby jakiś inny kandydat, tak na dobry początek, spotkałby się np z ambasadorem Niemiec a kolejny uznałby za stosowne spotkać się z ambasadorem Rosji, byłby pan równie entuzjastyczny ?

Czy w innych krajach jest podobna praktyka ? Czy np. kandydaci na prezydenta USA czy Francji, mają zwyczaj na początku kampanii wyborczej odbywać konferencje z ambasadorami innych państw ?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Andrzej Duda spotkał się dziś w sejmie z kilkoma ambasadorami,

a o 15:00 z amb. USA w Hotelu "Brystol" - (widocznie amb. USA uważa, że Sejm RP nie zapewnia bezpieczeństwa), a Hotel "Brystol" należy do Brytyjczyków!

Gdyby dr Andrzej Duda spotkał się z amb. Rosji, dałbym na mszę u Wszystkich Świętych.

Kandydaci na prezydentów USA i Francji mają komfort nie posiadania granicy z Rosja, są o tysiące km od Rosji, i nigdy nie były okupowane przez Rosję!

A poważnie, co Pan sądzi o głosach oddanych na kandydatów???

RWM

ps. ile będzie miał Pan lat w 2030 r.?

oto Paweł S.

Takie spotkania...

kandydatów na prezydenta uważam za lekko ryzykowne...

a ktoś (nie powiem kto) mógłby powiedzieć, że właśnie szanowny kandydat spotkał się ze swoim oficerem prowadzącym...

A poważnie, co Pan sądzi o głosach oddanych na kandydatów???

O głosach oddanych na kandydatów być może napisze coś 11 maja.

ps. ile będzie miał Pan lat w 2030 r.?

O ile dożyję będę już na emeryturze.

oto Skanderbeg

Przypomina to XVIII wiek

Ot, Duda spotkał się z tym, któremu będzie robił laskę. Od razu, ustawia się w antypolskiej pozycji. Tylko interes mocarstwa jest dobry. Żenada. To może wspierać tylko naiwniak, albo zdrajca. Mo nie ma znaczenia, komu robi się laskę. Czy Amerykańcowi, czy Ruskowi, czy Szkopowi. To zwykła zdrada. Ale niektórzy jak autor wartościują zdradę. Zdrada lepsza jest wtedy, gdy robimy laskę hAmerykańcom. A gorsza, dy Ruskom. Na szczęście, Dudzie prezydentura nie grozi. I nie będzie musiał wykonywać poleceń szalonego kurdupla z Żoliborza. Wykonywać jako prezydent i dalej hańbić ten urząd.

oto Zbrozło

Kapitalny tekst.

Twórczość Pana Remigiusza w kampanii wyborczej P. Andrzeja Dudy coraz bardziej skłania mnie do konieczności napisania:
"Apocolocynthosis czyli Udynienie Boskiego Dudy"

Widzę tylko jedną przeszkodę. Brak mi talentu P. Remigiusza czy choćby, nie dorastającego mu do kolan, Seneki.
I co na to poradzić? ;)

Zawsze można splagiatować:
"Płaczcie, ach płaczcie, jęczcie cymbały,
Niech głos się smutku po mieście niesie,
Legł człek waleczny na polu chwały,
Największy mocarz na całym świecie.

On chyżym krokiem
Zwycięstwo (PIS) sławił
Nad szybkim gońcem
A słów potokiem
Bunt niewiernych (Prezesowi) zdławił

Płaczcie, ach, płaczcie i szaty drzyjcie;
Brać kauzyperdów, na grosz łapczywa,
Wy, wierszoroby, z bólu się wijcie;
I wy, .... (autocenzura), zgrajo parszywa.

Ale - jak zapewniają nas media zbliżone do P. Remigiusza - Wielce Szanowny P. Andrzej Duda ma zwycięstwo w kieszeni i napisanie takiego tekstu nie będzie możliwe. Już w tej chwili przywódcy światowi ślą swe "ambasadory" do Naszego męża stanu z nominacji P. Remigiusza - i nie tylko.

PS.
Oświadczam, że wszelkie skojarzenie powyższego z Wielce Szanownym Prawnikiem P. Andrzejem Dudą lub z twórcą zdjęć i tekstów zamieszczonych na wstępie jest całkowicie nieuzasadnione i będzie traktowane jako dowód na sparszywienie i generalnie zPOkraczenie delikwenta.

A tak zupełnie poważnie. Czy nie sądzicie Państwo, ze P. Dudzie nie jest potrzebne ośmieszanie go hagiografią? To poważny i sądzę, że wartościowy kandydat. Czy wygra? Nie wiem. Ale warto go zapamiętać.

oto Zbrozło

Pozazdrościł P. Duda, P.

Pozazdrościł P. Duda, P. Ogórek spotkań w Madrycie to spotkał się z Ambasadorami.
Naprawdę sądzi Pan, że to mnie zabolało? Żartuje Pan?
Raczej jestem pełen podziwu wobec tego, z kim P. Duda rywalizuje.

I proponuję bardzo uwierzyć w ten sondaż portalu w wPolityce. Potem z pełnym przekonaniem będzie Pan mówić o sfałszowaniu wyborów. Bo przecież wPolityce dawało takie wiarygodne sondaże!!!

Naprawdę nie zauważył Pan, że ten tekst tak naprawdę ośmiesza P. Dudę? Naprawdę???????

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Ależ Pan argumentuje dokładnie jak Centrum Prasowe Kancelarii

Prezesa Rady Ministrów. Ponadto myśli Pan Niesiołowskim!

WG Pana argumentacji: każde wystąpienie prezydenta Komorowskiego ośmiesza go totalnie (co akurat jest prawdą), im więcej premier Kopacz w TV tym gorzej dla PO (co akurat jet prawdą), natomiast moja relacja (zwykła, bez podtekstów politycznych) dezawuuje zmasowany atak PO i jej mediów na dr Andrzeja Dudę, w kontekście rzekomego unikania tematów związanych z polityka zagraniczną.

Widzę, że teraz wajcha została przełożona na atak za zajmowanie się polityką zagraniczną.

W sobotę o 11:00 odbędzie się w Warszawie II cześć Konwencji dr. Andrzeja Dudy - specjalnie dla Pana błysnę hagiograficznie. Może zacząć się Pan bać.

RWM

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Ma Pan pełną możliwość wypowiedzi, dlaczego Pan z niej nie

korzysta? A o jakiej innej chce Pan rozmawiać? O tych ponad 500 pozostawionych przez Stasi DDR i przejętych przez BND? Połowa z nich to dziennikarze, a cześć ich teczek jest w "zbiorze zastrzeżonym IPN.

Może Pan o tym pisać, i dlaczego pan nie pisze? Może Pan przyjść na spotkanie i głośno o to zapytać.

Wywiady cywilne i wojskowe Izraela? Wie Pan coś na ten temat - proszę podać nazwiska i redakcje, instytucje i urzędy - będę wdzięczny.

Wywiady USA? Przecież to CIA w 1988/91 nie pozwoliła na rozwiązanie i weryfikację komunistycznych WSW i innych struktur, częściowo je przejmując. Dzieci o tym wiedzą. Wie Pan coś konkretnego, to proszę pisać. Jak jest jakieś unikalne spotkanie z Dukaczewskim, czy w innej ważnej politycznie kwestii, to przychodzi paru emerytów, a obowiązek pisania spada na mnie, bo nikt z prawicy.net, czy prawy.pl czy niezależna.pl ze strachu się nie ruszy!!!

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Pawlo

@ wt, 2015-02-24 22:40 | Remigiusz Włast-Matuszak

- tak, Pański komentarz był obraźliwy (cyt.: "Będzie mógł wraz ze swoimi kolegami wyłożyć zadania na najbliższą przyszłość. Czekamy na Panów."), lecz mam grubą skórę, wytrzymam tego typu obelgi, chociaż wolałbym rozmowę merytoryczną,

- przeoczył Pan, że nie twierdziłem, że tarcza jest niepotrzebna, tylko pytałem "- do czego właściwie potrzebna jest "tarcza antyrakietowa"?" - czy może Pan udzielić merytorycznej odpowiedzi na to pytanie, chociażby krótkiej?

- zapisałem sobie w kalendarzu tę konferencję, tylko czy ktokolwiek podważający słuszność znakomitego sojuszu polsko-amerykańskiego będzie mógł się tam wypowiedzieć?

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Anonimowy Panie Pawlo - TAK będzie mógł się Pan wypowiedzieć

dowolnie długo, nawet w kominiarce na głowie. W Fundacji Republikańskiej wypowiadają się Wszyscy. Red. Zaremba, Rafał Ziemkiewicz, Bracia Karnowscy, Piotr Zychowicz i wielu innych. Był przypadek, że prof. X., który nie dopchał się do środka przemawiał z podwórka do zmartwiałej sali, gromiąc ją przez ponad 10 min!

Konferencje w Fundacji Republikańskiej to nie to co konferencje u Jurka Owsiaka, u premier Kopacz, czy u Miśka Mamińskiego. Proszę się nie obawiać. ps. na temat tarczy antyrakietowej jest w Googlach ponad milion stron. Znajdzie Pan tam i moje wypowiedzi.

Remigiusz Włast-Matuszka

oto Pawlo

Fundacja, 26 II

byłem, słuchałem, nie udzielono mi głosu nawet mimo tego, że kominiarkę zdjąłem przed wejściem, być może na następnej konferencji będę miał więcej szczęścia

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Wlepia Pan ten materiał z rosyjskiej ambasa wszędzie gdzie można

Pytanie jest proste? Kto zaprosił rząd Izraela po Polski na wspólne obrady rządów RP i Państwa Izrael??? No KTO? - rząd Platformy Obywatelskiej, rząd Donalda Tuska!!!

Oglądałem pierwsze 6 minut - siedzi tam Bogdan Klich senator PO, ten co zniszczył Wojsko Polskie, politycy PiS z Krakowa ( m.in.poseł Andrzej Duda) i cały rząd PO, na który głosowała większość Autorów prawicy.net!

Może tak coś Pan napisze o odrzuceniu w sejmie sprzedazy polskich lasów przez inicjatywę posłów PiS???

RWM
ps. rozumiem, że będzie Pan głosował na Komorowskiego - gratuluję wyboru!

oto Ferdek

Naczelny redaktor Frondy n/t posiedzenia Knessetu w Krakowie

Posiedzenie Knesetu w Krakowie to dla Polski dobre wydarzenie. W pierwszym rzędzie dlatego, że odbywa się pod hasłami polskiego filosemityzmu, co może istotnie się przyczynić do pozbycia się – przyprawianej nam przez wiele lat, w radykalnym kontraście z faktami – gęby antysemitów. Ma to związek z neokolonialnym fałszowaniem historii i obciążaniem Polaków współodpowiedzialnością za holocaust. Tymczasem w związku z krakowskim posiedzeniem Knesetu Żydzi zapowiadają m.in. walkę z notorycznie powtarzanym w zachodnich mediach określeniem „polskie obozy koncentracyjne”. Można się z tego tylko cieszyć i mieć nadzieję, że nie będzie to jednorazowa kampania.

http://www.fronda.pl/a/posiedzenie-knesetu-w-krako...

Gdyby chodzilo o to o czym mowi Fronda, to chyba mozna przyklasnac tej inicjatywie, zakladajac, ze druga strona jest sczera a nie jak w tej anegdocie o Zydach i Cyganach

oto Remigiusz Włast-Matuszak

Sz.Panie Ferdek proszę czytać portal FRONDA ze zrozumieniem!

Wiadomość, która Pan omawia i daje do niej link jest z 16 stycznia 2014 roku! Red. Bartłomiej Radziejewski nie jest redaktorem naczelnym FRONDY, tylko red.nacz. miesięcznika internetowego "Nowa Konfederacja"

Redaktorem portalu FRONDA, który Pan cytuje jest Tomasz Terlikowski.

(Reszta się zgadza)

Portal Fronda nie ma nic wspólnego (od dawna) z kwartalnikiem FRONDA Lux , którego red. nacz jest Mateusz Matyszkowicz, a ja w tym kwartalniku pisuję "judeoscepyczne" teksty, tudzież sarkastyczne drwiny z polityków Platformy Obywatelskiej.

Odsłuchałem i zobaczyłem ten film przez Pana polecany - sądzę, że nie obejrzał go Pan do końca. Kilku polityków PiS m.in Ujazdowski wygłasza wręcz "judeosceptyczne" opinie, na które nikt z PO by się nie odważył.

Remigiusz Włast-Matuszak

oto Ferdek

Komorowski traci popularnosc

Wie Pan, mozna ostatecznie potraktowac Dude jako "mniejsze zlo."
Jak wynika z badania oipinii publicznej Komorowski traci a rzad PO/PSL leci w na leb w dol.

"59 proc. Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta, a 31 proc. źle - wynika z sondażu TNS Polska. O pracy premier złe zdanie ma 50 proc. badanych, a dobre - 31 proc. Rząd ma 64 proc. przeciwników i 24 proc. zwolenników. Od stycznia oceny wszystkich tych instytucji pogorszyły się."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,TNS-Polska-...

oto Staruszek_Świat

Ludzie obudźcie się wreszcie !!!!!!!.

##.
Jakim wrednym kundlem trzeba być aby postawić nogę na hańbiących nasz kraj obradach Knesetu w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Jakim w rzeczywistości karłem trzeba być i jak bardzo trzeba mieć Polskę w pogardzie aby w Kijowie pod sztandarami banderowców krzyczeć - sława Ukrainie !!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Czyje interesy będzie realizował ewent. prezydent gdy już teraz szmaci się spotkaniami z ambasadorem państwa które handluje sojusznikami w swoich chorych planach podporządkowania sobie całego Świata.

Czy wśród 38 milionów ludzi którzy uważają/podają się za Polaków nie ma ani jednego patrioty ???.
Ani jednego dla którego Ojczyzną jest Polska a jej stolicą Warszawa.

NIE IZRAEL, USA, HITLEROWSKIE NIEMCY czy Rosja.

Następny obrzydliwy sługus obcego, wrogiego Polsce elementu.

Czyżby Chłop Jag miał rację mówiąc że jesteśmy atrapą państwa ?.

Czyżby Chochoł Wyspiańskiego wyśpiewał nam PRAWDĘ ????????.

<" ..... i ostał Ci (Nam) się jeno sznur">

Czyżby Wysocki (Mickiewicza) się mylił --- i staliśmy się zimni, twardzi i plugawi na wskroś ??????.

Staruszek_Świat

oto Krzysztof M

Jakim wrednym kundlem trzeba

Jakim wrednym kundlem trzeba być aby postawić nogę na hańbiących nasz kraj obradach Knesetu w Polsce

Proces skundlania przebiega w podobny sposób, jak gotowanie żaby - powolutku... I tak przygotowany kundel nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest kundlem. Dlatego kundel stawia nogę jw. w przekonaniu słusznym. :-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.