Politycznie ukształtował go Tadeusz Mazowiecki

Najnowsza "Polityka" publikuje wywiad z Bronisławem Komorowskim, w którym ustępujący prezydent chwali się swoją aktywnością międzynarodową, budowaniem prestiżu państwa i unikaniem awanturnictwa.

Nie zgodzę się.

Otóż, w kwestii ukraińskiej uosabiał najbardziej awanturniczy nurt polskiej polityki, czynnie wspierający toksyczny twór polityczny, będący w sumie nie wiadomo czym, poza pewnością, że jest tworem fundowanym na neobanderowskiej podwalinie.

Bezprzytomne wspieranie majdanowskiej Ukrainy kosztowało Bronisława Komorowskiego utratę prezydentury. Skutecznie obniżył prestiż polskiego państwa, kiedy dał sobie (Polsce) napluć w twarz w parlamencie ukraińskim, nie reagując na haniebną uchwałę gloryfikującą morderców i bandytów z OUN-UPA. Działo się to podczas jego pobytu na Ukrainie. Okazał się tam politykiem bez charakteru i właściwości.

Polacy to widzieli. Nawet PiS, tradycyjnie pro-ukraiński i pro-majdanowski, taktycznie wyciszył się na tym odcinku. Komorowski nie, wręcz przeciwnie. Co chwilę próbował dobywać antyrosyjskiej szabelki, nie wiedząc, że ma jedynie przytroczoną pochewkę. Było to momentami groteskowe.

Komorowskiemu zabrakło do zwycięstwa niespełna 2 proc. głosów. Wdzięczenie się do "braci" Ukraińców kosztowało go miniumum 3 proc. poparcia. O innych przyczynach nie warto wspominać, a jest ich sporo.

Wspomniał Komorowski, że politycznie ukształtował go Tadeusz Mazowiecki. Patrząc jak przerżnął wybory, których przerżnąć nie musiał, jest to najprawdziwsza prawda.

oto Maciej Eckardt Maciej Eckardt

polityk samorządowy, publicysta, bloger
publikuje w „Tygodniku Bydgoskim”, „Myśli Polskiej” oraz na portalach www.wSensie.pl i Salon24.pl
Ojciec zaabsorbowany wychowywaniem trojaków.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.