Wytrych do człowieczeństwa (dr Urbankowski, dr Przybył)

Dyskusja

oto TBM

zgrzyt

A mnie zazgrzytało okrutnie wyznanie dr. Urbankowskiego (w 11:24). Bo gdy tak obaj narzekają na spadek poziomu nauczania i na to jak można dziś dostać maturę pisząc po dwa błędy w każdym zdaniu i nie znając 10% lektur obowiązkowych trzydzieści lat temu to nagle pada stwierdzenie - z filuternym uśmieszkiem - "no i została mi tylko matematyka na tej maturze"

I dalej o tym jak to dyrektor musiał podpowiadać, jak to sprytnie podzielił na dwa - choć nie bardzo wiedział po co - ale taki miał być wynik - i o innych perypetiach.

No przecież ci współcześni studenci robią maturę w ten sam sposób, tyle że z polskiego: nie umiejąc a tylko jakoś się prześlizgując. Dlaczego w przypadku matematyki to ma być traktowane z przymrużeniem oka, a tragedia zaczyna się dopiero, gdy temat dotyczy dziedziny w której obaj dyskutanci są niekwestionowanymi mistrzami?

Może choćby po to, by nie dawać młodzieży złego przykładu warto wstydliwie przemilczeć takie przygody jak zdanie matury z matematyki bez koniecznej do tego wiedzy? Zwłaszcza po to. Teraz panuje takie podejście: ja to z matematyki nic nie umiałem, a jednak wyrosłem na porządnego człowieka. Podejście moim zdaniem przynoszące wiele szkody wychowaniu, a bardzo powszechne.

TBM

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.