Litwa wprowadzi limity zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Uwzględniając rosnącą imigrację zarobkową z Ukrainy, rząd Litwy wprowadzi w niektórych zawodach kwoty na zatrudnienie niewykwalifikowanych pracowników z krajów trzecich. Chodzi głównie o kierowców i pracowników budowlanych.

Premier Saulius Skvernelis:

"Nie możemy dopuścić do tego, by Litwa stała się krajem importującym jedynie tanią siłę roboczą".

Premier poinformował, że rząd na środowym posiedzenia „zatwierdził strategię, która pozwoli na regulowanie procesów imigracyjnych”. Zaznaczył, że „Litwa potrzebuje pracowników, ale wykwalifikowanych”, i że „kraj nie może pozwolić na wypychanie z rynku pracy swoich obywateli”.

System naliczania kwot ma być opracowany do października bieżącego roku i będzie dotyczył tylko niewykwalifikowanych pracowników.

Litewski Departament Statystyki poinformował, że w ubiegłym roku w kraju wydano 34,5 tys. wiz bądź zezwoleń na pracę, z czego około 20 tys. dla obywateli Ukrainy. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku na Litwę przybyło 12 tys. imigrantów, dwa razy niż w latach poprzednich.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Brawo, Litwa!

Teraz czas na Polskę. :-)

oto mac

u nas wręcz odwrotnie

„Litwa potrzebuje pracowników, ale wykwalifikowanych”, i że „kraj nie może pozwolić na wypychanie z rynku pracy swoich obywateli” w Polsce takie słowa nie mają szans paść nie tylko z ust premiera ale choćby najmniej znaczącego polityka partii rządzącej, zresztą opozycyjnej też. Ciągle słyszymy o braku rąk do pracy a wszyscy [prawie] pieją z zachwytu że bezrobocie 6,3% tyle że to całkiem sporo jak się spojrzy dookoła

oto chłop jag

Litwa wprowadzi limity

Litwa wprowadzi limity zatrudnienia pracowników z Ukrainy

No przecież jeżeli banderowcy pojadą na Litwę - to nie będzie ich w atrapie Polski - a taki stan rzeczy - to jakby w piekle pod kotły ze smołą nie było czym przyłożyć - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.