Państwo Prawa? i Sprawiedliwości?

Żyjemy w państwie zarządzanym przez Urzędników Państwowych.
Ci urzędnicy muszą się wykazać, że coś robią, aby uzasadnić swoje istnienie i swoje pensje. Dlatego bez ustanku wymyślają nowe przepisy psując przepisy wymyślone wcześniej.
Oto przykład:
W Internecie zaszumiało od informacji, że z Centralnego Rejestru Działaności Gospodarczej od 19.05.2018 zostaną wykreślone wszystkie firmy, które nie podały numeru PESEL.

Podobno taki przepis został wymyślony 2 lata temu i własnie 19.05.2018 wchodzi w życie. Ponieważ wchodzi, to w Internecie się zatrzęsło i dlatego ja również, skromny przedsiębiorca zajmujący 10 m2 własnej piwnicy na cele gospodarcze, dowiedziałem się, że taki przepis istnieje i że moja firma zostanie w związku z tym prawdopodobnie wykreślona z ewidencji.

Co to oznacza?

To oznacza, że od 20.05.2018 - w przypadku wykreślenia - będę działał w czarnej strefie jako firma niezarejestrowana. Kara administracyjna za to straszliwe przestępstwo wynosi minimum 5000 zł. Oprócz tego można mieć na karku Urząd Skarbowy z jego własnym Kodeksem Postępowania wobec nielegalnej działalności gospodarczej. Bank z pewnością ma obowiązek zablokować konto takiego przedsiębiorcy-"oszusta" i powiadomić odpowiednie Organa...
ZUS natychmiast przestanie się poczuwac do jakichkolwiek świadczeń wobec nieistniejącego legalnie przedsiębiorcy.
Po prostu - firma łacznie ze swoim właścicielem znika bez śladu i nie ma ani firmy ani człowieka. Nie masz paszportu - jestes nikim, a właściwie: nie istniejesz. Takie jest podejscie polskiego Prawa? i Sprawiedliwości?.
Pozostaje powiesic się na własnym pasku od spodni, aby stanem fizycznym dogonić istniejący stan prawny.

wobec takiej straszliwej perspektywy postanowiłem zbadać, czy posiadam wpisany PESEL w swojej informacji o przedsiębiorcy w Centralnej Bazie Danych o Przedsiębiorcach. Na żądanie pokazania moich danych serwer ministerstwa pokazał mi figę z makiem, czyli obrazek kręcącego się kółeczka. Czekaj Tatka latka....Milion przedsiębiorców wisi na tej stronie i usiłuje ją zobaczyć. Hłe, hłe...
Chwytam więc kolejny gadżet techniczny - telefon i drżącą ręką wystukuję pierwszy numer do mojego urzędu, do wydziału gospodarczego. Nic. Znaczy: nikt nie odbiera. Stukam kolejny numer: nic. Nikt nie odbiera. Na 8 podanych numerów dwa są nieaktualne, a pozostałe milczą jak zaklęte.
Na podany email nawet nie próbuję nic pisać, skoro nie mają czasu aby podnieść słuchawkę i powiedzieć "halo", to przecież nie będą czytać tysięcy maili, którymi urząd niewątpliwie jest dzisiaj zalany pod dach...

No i cóż można w tej sytuacji zrobić? Mając wolny czas (dalsza działalność gospodarcza już chyba nie ma sensu. Zycie pewnie też) mogę sobie pomyśleć. Myślę więc i cóż wymyśliłem?

Ano, że cały ten przepis o tak dramatycznych skutkach, jest całkowicie do niczego niepotrzebny. Wszak Centralna Ewidencja posiada mój numer NIP, który zgodnie z polskim prawem jest jedynym prawidłowym numerem identyfikującym firmę. Mają mój numer REGON, który identyfikuje bezbłędnie moją firmę w GUSie. Mają także dostęp do moich danych osobowych w centralnej ewidencji ludności, więc mogą sobie brakujący (ale do czego właściwie?) PESEL po prostu automatycznie uzupełnić. Oczywiście, gdyby ktoś z urzędników wpadł na taki genialny pomysł i zlecił informatykom, żeby napisali odpowiedni mechanizm (pewnie z parę godzin by to potrwało...).
Ale po co ruszać jakiegoś zaspanego urzędowego informatyka, który jest zajęty graniem z kolegami przez Internet w jakieś hocki-klocki, skoro można poruszyć i wprawić w ruch parę milionów obywateli, którzy sobie w ostatni dzień przed katastrofą uruchomienia prawa mogę zamiast w pracy - spędzić go w towarzystwie innych spoconych przedsiębiorców stojąc w tasiemcowej kolejce do urzędu. Urząd w piątek zamyka się wcześniej, bo wszak nadciąga wolna sobota, a po niej wolna niedziela, więc niech sobie frajerzy postoją na darmo.
W poniedziałek się przyjdzie do swojego biureczka, naciśnie stosowny guzik za napisem "do kosza" i milion frajerskich firm zniknie! A niech mają, wstrętni kapitaliści-krwiopijcy!
Ma być Prawo i Sprawiedliwość. Ludowa.

p.s.
Historia która jakoś tak mi się skojarzyła:

km2.jpg
km3.jpg
km4.jpg

oto JerzyK JerzyK

Motto:
Dla każdego powinno być oczywiste, że zasada rządów większości jest ogromnym krokiem w stronę totalitaryzmu.(...) Nawet 51 procent danego społeczeństwa może ustanowić totalitarny i dyktatorski reżim, tłamsić mniejszości i pozostać demokracją.
Erik von Kuehnelt-Leddihn: "...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.142855
Ogólna ocena: 4.1 (głosów: 7)

Dyskusja

oto Krzysztof M

Zabawne... Jak ludzie nie

Zabawne... Jak ludzie nie widzą związku między rzeczami... Niby co prawnicy mogą dać światu? :-)

oto adam_54

Dzięki za info.... bo też byłbym skreślony :-)

W Opolu kolejka spanikowanych "peslowców" przynajmniej stu osobowa a urzędnicze komputery też zapchane :-)
Cóż... jak to w Polsce... urzędnicza paranoja:-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.