Okęcie ma być zamknięte, najbliższe lotnisko - 100 km

Rząd twierdzi, ze przepustowość Lotniska Chopina jest już ograniczona. Pomysł pozostawienia niemal w centrum Warszawy lotniska jest nie tylko pomysłem aspołecznym, ale także antyrozwojowym, ponieważ blokuje to rozwój miasta - ocenił w wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK dla RP Mikołaj Wild.

Wiceminister Wild wskazał, że Lotnisko Chopina jest u progu swojej przepustowości i już dziś stwarza problemy dla mieszkających w jego okolicy warszawiaków. Zaznaczył, że obecnie ok. 285 tys. mieszkańców stolicy jest narażonych m.in. na hałas oraz inne niedogodności związane z lotniskiem. Zwrócił uwagę, że przy zwiększeniu operacji lotniczych z portu na Okęciu, problemy dla mieszkańców z tym związane jeszcze by się zwiększyły. Dodał, że stołeczne lotnisko jest już dziś praktycznie zabudowane m.in. siecią dróg, co ogranicza jego rozwój.

"Pomysł pozostawienia niemal w centrum Warszawy lotniska jest nie tylko pomysłem aspołecznym, ale jednocześnie jest pomysłem antyrozwojowym, ponieważ blokuje rozwój miasta".

Rafał Trzaskowski przekonuje, że likwidacja Lotniska Chopina na stołecznym Okęciu "doprowadzi do olbrzymich problemów dla Warszawy, zmarnowania szans rozwoju dla stolicy, biznesu i turystyki". "PiS planuje zamknięcie lotniska Okęcie, powodując olbrzymie problemy dla dwóch milionów warszawiaków i setek tysięcy ludzi, którzy mieszkają w aglomeracji. To jest pomysł bardzo kontrowersyjny i oparty na kompletnych mrzonkach budowania nowego lotniska w szczerym polu, oparty na wyliczeniach, które nie mają żadnego sensu".

Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów. Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Port ma być zbudowany do końca 2027 r.

Sejm przyjął specustawę, dzięki której będzie można rozpocząć budowę nowego, międzykontynentalnego lotniska - Centralnego Portu Komunikacyjnego. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 235 posłów, przeciwko było 190, od głosu wstrzymało się 4 posłów. Decyzja ta oznacza równocześnie zamknięcie Lotniska Chopina.

Okęcie pęka w szwach. Gdzie do czasu powstania centralnego lotniska w Baranowie ma być zapasowe lotnisko dla Warszawy? Najprawdopodobniej nie będzie to bliżej położony Modlin, ale Radom. Tak chcą zarządzające Okęciem władze Portów Lotniczych.

Port lotniczy w Radomiu powstał w 2014 roku. Lotnisko stoi puste, chociaż zatrudnia pracowników. Lotnisko w Radomiu, które nie przez cztery lata nie przyciągnęło na dłużej żadnej linii lotniczej, ma zostać rozbudowane, dokładniej, zburzone i jeszcze raz wybudowane. Za przynajmniej 800 milionów złotych.

Warszawa i całe Mazowsze - poza lotniskiem Okęcie imienia Fryderyka Chopina - korzysta z mniejszego portu w Modlinie. Latają z niego samoloty Ryanaira. - Lotnisko rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. W tym roku obsłużymy ponad 3 miliony pasażerów. Mamy pomysły na inwestycje - argumentuje Marcin Danił, wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Danił przekonuje, że to Modlin, a nie Radom, powinien być drugim lotniskiem dla portu w Warszawie. Po pierwsze: działa. Po drugie: chce się rozwijać. Jednak jakakolwiek próba rozbudowy portu w Modlinie jest skutecznie blokowana.

Lotnisko w Modlinie miałoby działać przynajmniej do 2027 roku, czyli do otwarcia centralnego portu komunikacyjnego w Baranowie.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Skończyć się to może podobnie

Skończyć się to może podobnie jak w Montrealu:

inne lotnisko to Montreal-Mirabel na północny zachód od Montrealu, które było pierwotnie przeznaczone do zastąpienia lotniska w Dorval, ale obecnie jest wykorzystywane wyłącznie przez samoloty cargo. (Wikipedia)
lotnisko, z początku powód do dumy dla Kanadyjczyków, stało się symbolem marnotrawstwa pieniędzy i niefortunnego planowania. (Wikipedia)

oto Andrzej

Ciekawe już za Platformy chodzili za tym

http://www.siskom.waw.pl/komunikacja/lotnisko/CPL/...

Konkluzje s 219

Przygotowania do przeniesienia działalności (w tym wykorzystanie zasobów) z dotychczasowego lotniska do Centralnego Portu Lotniczego powinny rozpocząć się w 2018 roku. Za tę procedurę odpowiedzialne powinno być Ministerstwo Infrastruktury, wspierane przez linie lotnicze, przewoźników, spedytorów i integratorów.

Wraz z przenosinami na nowe lotnisko Ministerstwo Infrastruktury powinno zająć się planami dotyczącymi przyszłości Portu Lotniczego Warszawa Okęcie. Zalecanie jest przeniesienie działalności z Portu Lotniczego Warszawa Okęcie w ramach jednej operacji, co pozwoli również zwolnić obszar lotniska Warszawa Okęcie dla dalszego rozwoju.

8 lat temu juz plany były, a teraz przyszedł PiS i zrealizował. Czyli PO-PiS wiecznie żywy.

oto elvis

Popis jest tylko podwykonawcą

starszych i mądrzejszych, więc co za różnica. Trzeba zwiększyć aktywność na szczeblach podmiotowych, a przynajmneij bacznie je śledzić, jak robi to np p. Braun lub Krajski

oto Krzysztof M

Drogi panie... Braun nie jest

Drogi panie... Braun nie jest futrowany dla dobra Polaków, ale dla dobra wariantu B POPIS-u... :-)
Na dziś mamy POPIS w wariancie A - to takie wyjaśnienie.

oto Robercik

Sejm przyjął specustawę,

Sejm przyjął specustawę, dzięki której będzie można rozpocząć budowę nowego, międzykontynentalnego lotniska.

Ustawy powinny tworzyć uniwersalne prawo oraz prawne fundamenty instytucji. Niedobrze, że coś takiego jak decyzja o budowie lotniska ląduje jako ustawa.

oto JerzyK

Dziwne informacje, ale w naszym kraju wszystko możliwe...

Jakże to - mają zlikwidowac lotnisko Okęcie, chociaż dopiero co iles miliardów poszło w jego modernizacje i budowę nowych terminali?

Po pierwsze: z jakiego powodu na Centralnym Porcie Lotniczym miałoby sie pojawić 100 mln pasażerów? Może masowe wycieczki z Chin na podziwianie pomnika katastrofy smoleńskiej?
A po drugie: lotnisko Okęcie co prawda nie da się rozbudować, ale ma dogodna infrastrukturą, znakomity dojazd za pomocą specjalnie naokoło wybudowanego układu autostrad, jest kilka kilometrów od centrum Warszawy i dojazd z każdego miejsca Warszawy na lotnisko jest bardzo szybki.
Po trzecie: lotnisko w zaden sposób nie blokuje rozbudowy miasta. Jako dziecko jeździłem na rowerku podziwiac pierwszy odrzutowiec pasażerski jaki w latach 60-tych przyleciał do Warszawy (francuski Caravelle) i pamiętam, że na lotnikso jechało się wśród szumiących łanów zyta oraz pasących się krów. Krowy pasły się tuż Służewcem przemysłowym, na którym Warszawa się kończyła. W tym czasie granice Warszawy przesunęły o 15 km dalej na półudnie i lotnisku jest w środku miasta.
Jest to oczywiście niedogodność dla mieszkających wzdłuż pasa podchodzenia do lądowania, ale gorzej jest (pod względem hałasu) w okolicach alei Krakowskiej, gdyż nisko przelatujące samoloty pracują na pełnej mocy i sa głośne.
Jednak lądujące i stratujące samoloty przelatują nad dzielicami podmiejskimi wszystkich wielkich miast świata. W takim np. San Diego w granicach miejskich sa dwa lotniska: cywilne i wojskowe, a trzecie lotnisko wojskowe jest tuż za rogatkami tego miasta. Samolotów latają tam setki codziennie, w tym wielkie samoloty pasażerskie leca na samym centrum miasta między wieżowcami i jakoś nikt nie likwiduje tam lotniska... WIdocznie mieszkańcy cenia sobie jego bliskość.

oto JerzyK

A tak się ląduję w San Diego

sd.jpg
Dzisiejsze samoloty znacznie mniej halasują niż przed 30 laty. Mają zupełnie innej konstrukcji silniki.

oto baba jag

Po pierwsze

A po drugie: lotnisko Okęcie co prawda nie da się rozbudować, ale ma dogodna infrastrukturą, znakomity dojazd za pomocą specjalnie naokoło wybudowanego układu autostrad, jest kilka kilometrów od centrum Warszawy i dojazd z każdego miejsca Warszawy na lotnisko jest bardzo szybki

nie ma żadnych Autostrad prowadzących do lotniska Okęcie, a po drugie Warszawa jest zakorkowana i jedyny dojazd jest SKM-ką, a ona z każdego miejsca nie kursuje.

oto JerzyK

Ach! Nie ma autostrady prowadzącej na lotnisko?

A co się stało? Zwinęli asfalt w nocy? Bo wczoraj jeszcze tą autostradą jechałem?
S2 i S78. ZLIKWIDOWALI???
Czy Baba plecie co jej ślina na język przyniesie?

oto baba jag

gratuluję

i temu baranowi co klikał.Widzisz mundralo internetowa droga klasy A czyli autostrada kończy się bodajże za węzłem " Pruszków. Tam jest taki znak,który o tym mówi. Potem już nie ma drogi klasy "A" czyli autostrady, a droga klasy "S" czyli droga ekspresowa. Warszawa nie ma obwodnicy autostradowej i nie ma jej nawet w planach. Więc proszę najpierw się zastanowić o czym się pisze,a potem zapytać się starszych i mądrzejszych kolegów na jakie tematy się ze mną nie dyskutuje. Budowa dróg i ich klasyfikacja to jest właśnie jeden z tych tematów.

oto JerzyK

Aaaa! Teraz widzę o co chodzi Babie Jadze: o znaki drogowe!

W sensie znaków drogowych ma niewątpliwie Babska rację, wszak oznaczenie tych dróg (S2 S76) wskazuje, że to drogi ekspresowe. A to, że akurat A2 ma lepsze parametry od przeciętnej autostrady, nie ma żadnego znaczenia. Jednak prosty lud - nie tak wylształcony Jak Baba Jaga, która zna się na wszystkim i jest najmądrzejsza na świecie - ten prostu lud nazywa te drogi autostradami. JAk ktoś chce wytłumaczyc jak dojechać, to mówi: " potem wjedziesz na autostradę A2 i prosto do lotniska".

Reasumując: formalnie ma Baba rację, ale to jest jednak czepianie sie słówek, a nie odniesie się do sensu wypowiedzi.

POza tym dała Baba popis chamstwa, więc, jest to pierwszy i ostatni raz, kiedy odpowiadam, nie tylko Babie, na tego typu pisaninę.
Nie ma zwyczaju wdawać się w dysputy naukowe z chamami.
I na koniec: niech się tak Bab nie nadyma pychą

proszę najpierw się zastanowić o czym się pisze,a potem zapytać się starszych i mądrzejszych kolegów na jakie tematy się ze mną nie dyskutuje.

bo jej jeszcze zyłka w glowie pęknie i bedzie prawdziwy dramat.

oto Krzysztof M

i bedzie prawdziwy dramat

i bedzie prawdziwy dramat

Pan baba jag to jest fachowiec. A pan jest?
Dramat drogi panie to jest wtedy, gdy laicy wypowiadają się na tematy im obce.

oto JerzyK

Laicy moga się wypowiadac na wszystkie tematy

I nie jest to żaden dramat. A fachowcy tez czasem plotą głupstwa. Jak chocby ci fachowcy, co to wymyslili największe na świecie lotnisko do wybudowania w szczerym polu w Polsce.
Fachowcy nie mają żadnego monopolu, zwłaszcza na zdrowy rozsadek.
Na podstawie wiedzy ogólnej i zyciowego doświadczenia można również wyciągać słuszne wnioski, nawet nie kończąc studiów uniwersyteckich z każdej dziedziny, do której odnosi się wypowiedź.

oto Krzysztof M

A fachowcy tez czasem plotą

A fachowcy tez czasem plotą głupstwa. Jak chocby ci fachowcy, co to wymyslili największe na świecie lotnisko do wybudowania w szczerym polu w Polsce.

W szczerym polu... jak Las Vegas czy Sankt Petersburg. :-)

oto Krzysztof M

Jakże to - mają zlikwidowac

Jakże to - mają zlikwidowac lotnisko Okęcie, chociaż dopiero co iles miliardów poszło w jego modernizacje i budowę nowych terminali?

Jakże to? Ktoś jeszcze nie rozumie, że im więcej kasy trafi w błoto, tym lepiej dla posiadaczy jeszcze ciepłych paszportów RP? :-)

Polska ma się zadłużać. ZADŁUŻAĆ. A nie pożyczać, żeby budować gospodarkę, która pozwoli skończyć z zadłużaniem...

oto baba jag

Taka mała uwaga

Polska ma się zadłużać. ZADŁUŻAĆ. A nie pożyczać, żeby budować gospodarkę, która pozwoli skończyć z zadłużaniem...

Te działania dotyczą również Portugalii,Hiszpanii,Grecji,Węgier,Bułgarii,Rumunii,Litwy,Łotwy,Estonii,a nawet byłego NRD.Czechy są tylko w tym towarzystwie traktowane inaczej, ale należy pamiętać,że Czechy są bardziej "niemieckie niż NRD". Praga to jedno z najważniejszych,jak nie najważniejsze miasto cesarstwa.

oto chłop jag

Okęcie ma być zamknięte,

Okęcie ma być zamknięte, najbliższe lotnisko - 100 km

Nie zamkną - najwyżej zmienią charakter tego lotniska - tołażysze.
Wniosek?
Ja proponuje mówić o zamknięciu wszystkich, czynnych lotnisk pasażerskich w atrapie Polski aby nadać odpowiednią rangę przyszłej budowie CKP - tołażysze.

oto JerzyK

sto milionów pasażerów. To dopiero fantastyka!

Policzmy: przeciętny samolot to 150 pasazerów.
To znaczy, że rocznie musiałoby obsłuzyć 666 tysięcy samolotów. Każdy potrzebuje 100 ton paliwa. Zatem 66.666.000 ton paliwa lotniczego!
W kraju, który przerabia rocznie mniej niż 30 mln ton ropy!. Super postęp! Cieszymy się jak dzieci.
Liczmy dalej:
Dziennie przez lotnisko musi się przewinąc 273972 osoby, jak wynika z prostgego dzielenia 100 mln przez liczbę dni.
Ładny gips! Trzeba zapewnic restauracje wydające 140000 posiłków dziennie, jeśli co drugi pasażer zechce zjeśc obiad na lotnisku!
Jeśłi odprawa jednego pasażera trwa 10 minut, to do odprawienia 274000 osób trzeba zatrudnić 5708 celników oraz drugie tyle pracowników straży granicznej.

To naprawdę imponujące lotnisko. Chyba drugiego takiego nie ma całym świecie!
Największe lotnisko świata w Atlancie odprawiło w najlepszym roku 95 mln pasażerów. Gigantyczne lotnisko Kennedy'ego w NYC o połowę mniej. Lotnisko w Chicago 67 mln...
Brawo dla Morawickiego: przebił wszystkich!

oto Andrzej

z tym paliwem to pan pojechał

całkowicie bez sensu, co ośmiesza pana inne wypowiedzi.

Natomiast 100 mln pasażerów rzeczywiście oznacza, że byłby to największy port lotniczy nie tylko w EU, a może i na świecie
Atlanta – Hartsfield–Jackson miało 95 mln.

Ale proszę zauważyć, że oficjalnie nikt takimi drobiazgami się nie zajmuje, nakręceni jak kataryny powtarzają brednie, przysłane z central partyjnych.

oto baba jag

Bo to są "cyferki"

gościa który ma mniej więcej takie same pojęcie o samolotach jak o drogach. Najbardziej popularny w Polsce samolot to A 320 (albo A 321)takie w większości latają na zagranicznych liniach. Bierze toto do 180 (220) pasażerów w zależności od wersji Jest to podstawowe samoloty do latania po Europie. Z tym,że żeby wyrobić na 100 baniek trzeba latać po świecie,bo na tym właśnie polegają porty przesiadkowe.Przerób wychodzi na wielkich samolotach typu A380 A340 czy tez duże Boeingi. A one biorą pasażerów ponad 500. A więc trzeba założyć ,ze przeciętny samolot to nie żadne 150 tylko 300 osób, a może i więcej.Zresztą tak wielkie lotnisko ma podział na loty transoceaniczne, kontynentalne i krajowe jak również na pasażerów z UE i spoza niej. Co do paliwa to A321 spala toto 3 tony na godzinę(spala mniej ale niech będzie) zasięgu ma 5 tysięcy więc jest to 6 godzin lotu czyli 18 ton paliwa.Każdy statystyczny samolot opisany przez tego fachowca potrzebuje 5 razy mniej paliwa A 380 to pali 12 ton na godzinę więc musi wziąć ze 160 ton tego paliwa.Ale on przewozi trzy razy więcej osób,więc przy A 380 wyjdzie powiedzmy 160/500 0,32 tony na osobę a przy A 310 przy średnim locie 4 godziny 0,06 tony na głowę.Powiedzmy więc ,że na każdego łebka przypada 0,2 tony paliwa przy 100 bańkach jest to 20 milionów ton.skąd ten specjalista lotniczy wziął te "cyferki" nie mam zielonego pojęcia.

oto JerzyK

Może i pojechałem, dzięki czemu ktoś może przez chwilę

się zastanowić nad tym, czym jest takie lotnisko.
Czy wiele przesadziłem?
Samolot Boeing 767 spala w pierwszej godzinie loty 8 ton paliwa, a potem ok. 5 ton/h. Lot do Los Angeles trwa ponoć 12h, to by było ponad 60ton paliwa.
Boeing 747 (Jumbo Jet)_ zabiera przeciętnie (Mówię o światowych rejsach, wszak lotnisko ma być najbardziej światowe na świecie :) ) zabiera przeciętnie 200 ton paliwa (maksymalna pojemnośc zbiorników to 240 ton!).

Zakładając (wszystko to sa szacowanie "z głowy" ale niewiele odbiegają od rzeczywistości: pokazują RZĄD WIELKOŚCI, a jak ktoś chce sie spierac o drugie miejsce po przecinku, to niech się kłóci z Babą Jagą), że średnia długośc lotu jest na dystansie połowy maksymalnego zasięgu samolotów, to wychodzi może nie 60 mln ton, ale raczej powyżej 30 mln ton. Roczny przerób ropy naftowej w Polsce to ok. 30 mln ton, z czego benzyna to niewiele ponad połowę. (Zgadłem, panie Andrzeju, wszak to pan jest specjalista od rynków paliwowych?).

Chyba zatem mam trochę racji uważając, że tak wielkie lotnisko w POlsce jest NIEMOŻLIWE do realizacji. Jest pozbawione sensu ekonomicznego. Wymagało by wybudowania wielkiej rafinerii pracującej wyłacznie na potrzeby lotniska. Ale to tylko jeden szczegół, dośc istotny, nota bene...

A juz zupełnie na marginesie, to palnął Pan wielkie glupstwo w sensie logiki:

z tym paliwem to pan pojechał całkowicie bez sensu, co ośmiesza pana inne wypowiedzi.

No jednak całkowicie nie! To, że ktos palnie głupstwo na jeden temat nie wynika, że wszystkie inne wypowiedzi sa głupstwami. Nie ma takiego związku przyczyno-skutkowego. KAżde głupstwo czy mądrość ma swój własny sens i zyje wlasnym zyciem.

oto baba jag

Samoloty rejsowe w Europie

latają średnio pewno na 3 godziny,a nie na maksymalny zasięg.Z Warszawy najdłuższy rejs europejski jest chyba do Lizbony, ale do Afryki północnej dalej nie będzie. Średni lot europejski z Warszawy to pewnie 2000 km -max 2500 km. i to tyle w temacie zasięgów. Po drugie to podróż o godzinie 8.30 z Białołęki na Okęcie trwała wedle Googla 1,5 godziny i na trasie "autostrady" były trzy duże korki i jeden mały.O godzinie 14 robię te trasę w 30 minut.

oto Krzysztof M

To naprawdę imponujące

To naprawdę imponujące lotnisko. Chyba drugiego takiego nie ma całym świecie!

Drogi panie... Archeolodzy, gdy im potrzebna kasa na badania, a przekonać nijak dysponentów kasy nie idzie (bo niby jak? toż to ignoranci), to wymyślają, a to jakąś kryształową czaszkę, a to jakieś malunki w jaskiniach, a to coś tam jeszcze. I kasa jest, ale na badania "znalezisk". A to, że środki idą nie na wymysły, a na rzeczy - z naukowego punktu widzenia - potrzebne, to już sprawa archeologów. Takie plotki kiedyś słyszałem.

I pewnie z tym lotniskiem jest podobnie. Chodzi o wyciągnięcie kasy z budżetu. :-)

oto JJerzy

Włączcie sobie ...

... śledzenie lotów. Ruch nad Polską to pustynia w porównaniu z wieloma innymi rejonami Europy. Zadajmy sobie pytanie: jak i dlaczego miałoby się to zmienić i to tak radykalnie.
A jeśli nie o to chodzi o co podobno chodzi, to jak ustrzec się teorii spiskowej? I dlaczego?

oto Andrzej

no to przecież oczywiste

Ben Hodges, były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie:
"Ten projekt jest dokładnie tym, czego potrzebuje NATO i co ma na myśli Unia Europejska w dyskusjach o mobilności wojsk. Patrzę na CPK również ze względu na jego wojskową użyteczność dla wszystkich Europejczyków".
"Urzeczywistnienie tego pomysłu pomogłoby nam poruszać się tak szybko jak siły Federacji Rosyjskiej lub szybciej, co (jest) istotne dla zapobiegania kryzysom i dla odstraszania".
"To kolejny przykład polskiego przywództwa w Sojuszu".

www.prawica.net/10286

oto JerzyK

A tak w ogóle, to lotnisko z prawdziwego zdarzenia w Polsce

jest jak najbardziej potrzebne. Byc może nawet najlepsza lokalizacja jest między Warszawa a Łodzią.
Jednak z całą pewnościa nie nalezy budowac lotniska GIGANTYCZNEGO, bo takiego Polsce w ogóle nie potrzeba. Gdyby nbawet zostało zbudowane - nigdy nie osiągnie projektowanbej przepustowości 100 mln pasażerów, bo musiałoby odebrac połowę poasażerów lotniskom na Zachodzie. Jedno z najwiekszych lotnisk świata, obsługujące 20 milionowa metropolię Nowy Jork ma przepustowośc o połowe mniejszą. A jest to lotnisko naprawde gigantyczne. Żeby dojechac na najdalsze od metra terminale jedzie się pół godziny kolejka naokoło lotniska.

Dwa razy większy projekt do realizacji w Polsce to nawet nie pomyłka. To idiotyzm ekopnomiczny! To Wielka Budowla Socjalizmu. Bezsens.
Powiedziałem wszystko co na ten temat myślę i na tym koniec tego tematu.

oto JerzyK

Temat gigalotniska naprawde zaczął funkcjonowac!

Dzisiaj jechałem sobie spkojnie samochodem i słuchałewm wiadomości. JAkiś urzędnik z jakiegoś ministyerstwa piał na temat tego planu, który juz chyba naprawde zaczyna byc realizowany!
Wszyscy sa zachwyceni tym doskonałym projektem...
No po prostu banda bezmyslnych durniów nami rządzi, a redaktorzy po studiach politologicznych, gdzie z pewnościa nie było żadnych wykładów z matematyki, dzielnie tym becwałom sekunduja.
Istny cyrk, tylko to my wszyscy za to będziemy płacicic i do końca zycia się nie wypłacimy!

oto baba jag

No więc może

zamknę tę dyskusję i napisze dlaczego należy doprowadzić do de-pis-dacji i odsunięciu idiotów od władzy. Kretyni zadeklarowali powstanie lotniska HUB bez floty powietrznej. A więc po pierwsze Frankfurt.Jest to HUB zbudowany przez Lufthansę.Flota tego narodowego przewoźnika liczy sobie 275 samoloty z tego 119 to B747, A380, A350 i A340 i A330. Drugi HUB to Roissy-Charles de Gaulle zbudowany przez Air France. Flota tego przewoźnika liczy około 245 samolotów z tego 94 dalekodystansowych. BA z HUB-em Getawick to 269 samolotów z czego połowa to samoloty dalekodystansowe. . Nie jest to jednak wszystko, bo na usługach flot narodowych pozostają mali przewoźnicy tacy jak chociażby LOT. Do Star Alliance,czyli Lufthansy należą

Mamy jeszcze grupę średnich flot narodowych.Taka Iberia liczy 76 (z czego prawie połowa to daleki zasię) samolotów i 120 tras , KLM 115 samolotów i 138 tras. Żeby się już nie rozpisywać o tym co ci bolszewiccy idioci wymyślili porównajmy to z LOT-em.Mamy 64 samoloty z 83 trasami. Samolotów długodystansowych ma ta potęga lotnicza chyba 11. Wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu.Pomogę, HUB budują narodowe linie lotnicze ,a nie dekrety psycholi.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.