Francuzi mówią, że nie chcą być wasalem USA.

Francuski minister spraw zagranicznych Bruno Le Maire chce, by europejskie firmy były chronione w handlu z Iranem przed grożącymi im sankcjami USA.

W radiostacji Europe-1 twierdzi że EU nie zaakceptuje USA jako światowego ekonomicznego żandarma.

Twierdzi, że trzeba twardo się przeciwstawić Trumpowi i nie działać jakby się było "wasalem" Stanów Zjednoczonych

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Pytanie jest inne: Czy

Pytanie jest inne: Czy Francuzi SĄ wasalem USA, a jeśli są, to czy mają szanse przestać być tym wasalem... :-)

oto Armageddon

No proszę Francuzi nie chcą

No proszę Francuzi nie chcą być wasalem USA. Jednak tak fatalnie się składało w geopolitycznej grze, że trzy razy wskakiwali wujciowi Samowi na kolana zmykając dwukrotnie przed niemieckim owczarkiem, a raz trzęsąc portkami przed sowieckim niedźwiedziem. Po drugiej wojnie światowej mogli stanowić jądro zachodnioeuropejskich sił zbrojnych, ale zabrakło mocy ... duchowych.
Dzisiejsze zaś pokrzykiwanie dowodzi ciekawej rzeczy:
Wymachiwanie szabelką to nie tylko polska specjalność.

oto Robercik

1. Francja pomogła Ameryce w

1. Francja pomogła Ameryce w walce o niepodległość z Anglikami. Tego już Pan nie wylicza?
2. Zanim USA "pomogły" w I i II Wojnie Europie, to spokojnie sobie kredytowały obie strony konfliktu i poczekali aż aliantom skończą się pieniądze. Francuzów nieźle na "pomocy" wykorzystali, bo za całą "pomoc" kazali sobie słono zapłacić. W latach 20 i 30 we Francji były silne nastroje antyamerykańskie z tego powodu.

Dzisiejsze zaś pokrzykiwanie dowodzi ciekawej rzeczy:

To nie jest pokrzykiwanie. Francja po prostu odmówiła przyłączania się do wojny przeciw Iranowi, min. dlatego, że cierpi na tym francuski Total.
Przeraża mnie nawiasem mówiąc poziom proamerykańskiego amoku nad Wisłą. Okazuje się, że USA to kraj któremu wszyscy coś zawdzięczamy i mamy bezwarunkowo wykonywać jego wole. Nie wiem jaką rolę Ameryka ma w umysłach tych biednych, nadwiślańskich ludzi (bo przecież nie Polaków).
Mamy i taty?
Starszego brata?
Pani w klasie (w nauczaniu początkowym)?
Boga?
To nie jest normalne.

oto chłop jag

Twierdzi, że trzeba twardo

Twierdzi, że trzeba twardo się przeciwstawić Trumpowi i nie działać jakby się było "wasalem" Stanów Zjednoczonych

Tutaj nie o francuskich goi chodzi - tołazysze. To rozgrywka pomiędzy pupilami szatana francuskojęzycznymi i tymi niefrancuskojęzycznymi.
Wniosek?
Francuski tubylec ma tam tyle do powiedzenia - co polski tubylec w atrapie Polski czy amerykański tubylec w USraelu - tołażysze.

oto Eowina

Jednak Francuzi czasami potrafią się Amerykanom

postawić. De Gaulle raz wyprowadził Francję z NATO w 1966roku, a drugi raz to w 2003 roku Francja odmówiła napaści na Irak razem z USA, Polską i Brytyjczykami.
Ach, co to się działo!!!
Amerykanie nie pili francuskich win, brzydzili się szampanem, a "french fries" francuskie frytki przerobili na "frytki zwycięstwa", Tony Blair, premier UK, został bliźniakiem Busha.
A potem się wszystko popsuło, w Polsce torturowano Arabów, a Tony Blair był rysowany jako "lap dog", piesek na kolanach amerykańskiego prezydenta.

W Iraku zagnieździli się ISIS i tak mamy do dzisiaj. A D.Trump staje się podobny do Busha, a nawet szefem CIA właśnie została Gina Haspel, ta która nadzorowała tortury więźniów za czasów tego prezydenta.
W czasie ataku na Irak Amerykanie w Europie wstydzili się przyznawać do swego kraju. Tak zaczyna się dziać również teraz w związku z Iranem, ambasadą w Jerozolimie i sankcjami przeciwko wszystkim. Tylko w UK jest inaczej. Brytyjczycy nie chcą u siebie widzieć Trumpa.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.