A jeżeli...???

USA są państwem poważnym, dlatego nikogo nie dziwi, że wolno Mu "wykładać" sens zasad prawnych. A w szczególności zasady "dotrzymywania umów".
Nikogo więc nie dziwi, że wypowiada umowę z Iranem (JCPOA).
Bieda w tym, że choć nikogo to nie dziwi, to jednak nie wszyscy sygnatariusze tego dealu - czynnie solidaryzują się z USA w tej sprawie. O dziwo - do tej pory - nic nie szczeknął o tym dyżurny kundelek znad Wisły.
Ustawa 447 jest bez znaczenia. Nasze interesy - są zagwarantowane. Zagwarantowane powagą państwa USA - najpoważniejszego państwa na świecie.

A jeżeli dostawa "Patriotów" zostanie uwarunkowana wypełnianiem scenariusza ustawy 447?
A jeżeli (wobec braku solidarności "Europy" w "misji pokojowej" w Iranie - która lada dzień się rozpocznie) - jeżeli nasz sojusznik uzależni obecność swych wojsk na terenie Polski od czynnego udziału równoważnej ilościowo liczby polskich żołnieży w tej "misji pokojowej"?
To co zrobi polski (?) rząd?
Jak zachowa się polski naród?

No problem?

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.25
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Eowina

Bardzo ciekawe wątpliwości, ale do konfliktu USA - Iran

chyba nie dojdzie. Europejscy "sojusznicy" absolutnie nie poprą, a bez tego amerykański Kongres też się nie zgodzi. Już A. Merkel powiedziała, że "Ameryka daleko, a Europa blisko i ponosi wszystkie konsekwencje amerykańskich wojen". Europa otwiera oczy, budzi się ze snu.

Europa zaczyna wypracowywać własną, niezależną od USA politykę zagraniczną, a to znaczy, że Polska będzie musiała się dostosować.
https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-...

oto BTadeusz

Rozumiem...

Europa zaczyna wypracowywać własną, niezależną od USA politykę zagraniczną, a to znaczy, że Polska będzie musiała się dostosować.

Ale czy wobec powyższego i 447 i (już chyba jedynej możliwej wojny) - z Iranem - pozostaje nam jakieś pole manewru?
Czy znajdzie się ktoś dostrzegający dla "Polski" jakiś ens suwerenności i racji stanu?
Jak ją zdefiniować ?
Po co istnieć - jako państwo? skoro musimy WYŁĄCZNIE - się dostosowywać?

oto Eowina

Własnie idzie ku temu, że będzie jedno superpaństwo, UE,

a Polska i inne dzisiejsze państwa w nim będą członkami federacji. I proszę się nie denerwować, to tak będzie wcześniej lub później. A może nawet będzie od Lizbony do Władywostoku. ;)

oto BTadeusz

No tak, ale uczyć dzieci w języku

angielskim, czy rosyjskim?

Może szwedzkim??? Nie będzie problemu z "płciowością"?
A w ogóle przywrócić monarchię elekcyjną i ustanowić Sorosa królem Polski?

oto Eowina

Polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim.

Dzieci będą jeździć po świecie w sprawach biznesu, a także przyjmować u siebie innych, więc znajomość języków jest potrzebna. To jest postępująca globalizacja i od tego nie ma odwrotu.

oto BTadeusz

-:)))))))))))

Polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim.

Uczyć ludzi czegoś poza językami?

oto Eowina

Rozwijać pragmatyzm narodowo ukierunkowany, wyplenić

polski romantyzm. Starsze pokolenie nie będzie w stanie wiele nauczyć nowego młode pokolenie, bo jest już znaczna różnica w doświadczeniach i rozumieniu następujących zmian.

W czasie występów Eurowizji w Lizbonie, dwóch chłopców na scenie w tańcu pokazywało miłość homoseksualną. Chiny ten pokaz ocenzurowały, co wzbudziło protest władz Eurowizji i za karę pozbawiono Chin dalszej możliwości oglądania.

oto Dubitacjusz

Pani Eowino, nie do końca zrozumiałem

W czasie Eurowizji w Lizbonie dwóch chłopców pokazywało miłość homoseksualną. Chiny ten pokaz ocenzurowały,

Czy mamy uczyć dzieci chińskiego, czy eurowizyjnego? Czy obu naraz?

oto Eowina

A czego Pan nie rozumie? Przecież napisałam, żeby

uczyć pragmatyzmu. Polska jest między Eurowizją i Chinami, potrzebny jest pragmatyzm, aby nie popadać w skrajności.

oto Krzysztof M

Starsze pokolenie nie będzie

Starsze pokolenie nie będzie w stanie wiele nauczyć nowego młode pokolenie, bo jest już znaczna różnica w doświadczeniach i rozumieniu następujących zmian.

Pracując w Warszawie byłem świadkiem, jak nauczycielka historii mówiła do młodych (szkoła średnia), że polskie powstania były inicjowane dla obrony interesów obcych. Siedziałem w ławce? - Nie. :-) Lekcja odbywała się na trawniku (szkoła w remoncie).

oto Natalia Julia Nowak

BTadeusz

A jeżeli dostawa "Patriotów" zostanie uwarunkowana wypełnianiem scenariusza ustawy 447?
A jeżeli (wobec braku solidarności "Europy" w "misji pokojowej" w Iranie - która lada dzień się rozpocznie) - jeżeli nasz sojusznik uzależni obecność swych wojsk na terenie Polski od czynnego udziału równoważnej ilościowo liczby polskich żołnieży w tej "misji pokojowej"?
To co zrobi polski (?) rząd?
Jak zachowa się polski naród?

Rząd się podda: zacznie spłacać żydowskie roszczenia i wyśle polskich żołnierzy na "misję pokojową" do Iranu. A naród? Garstka ludzi wyjdzie na ulice, większa garstka zacznie o tym dyskutować w Internecie, a masy pozostaną obojętne jak kamień. Później sprawa ucichnie, tak jak to było z Traktatem Lizbońskim.

oto BTadeusz

No to tym razem:

sami dokonujemy rozbioru Polski.

oto Czesław

Sprostowanie. Minister polskiego Prezydenta

zaapelował o przestrzeganie umowy zawartej z Iranem, tzn. wypowiedział się przeciwko decyzji Trumpa. Przypominam też że nasz przedstawiciel nie poparł też decyzji Trumpa o przeniesieniu przedstawicielstwa dyplomatycznego USA do Jerozolimy, wstrzymał się od głosu. Po prostu śmieszą mnie te "komentarze totalne" w stylu, wszystko co robi PiS to jest "be" a nawet czego nie robi. Proszę o powagę.

oto BTadeusz

Można prosić o linki?

Do tego heroicznego wyczynu?

nasz przedstawiciel nie poparł też decyzji Trumpa o przeniesieniu przedstawicielstwa dyplomatycznego USA do Jerozolimy, wstrzymał się od głosu.

Miał czkawkę i go "zatkało"? - więc się wstrzymał?
I do tego:

zaapelował o przestrzeganie umowy zawartej z Iranem

Do kogo "zaapelował"?
Do Trumpa?
----------------------------
Pana śmieszą "komentarze totalne"?
Więc proszę nie czytać "wyborczej".

Rolnicy rozsypują na drogi dziesiątki ton produktów wobec braku możliwości ich sprzedaży.
To Pana nie śmieszy?
Nie śmieszy Pana sprzedaż kopalni "Krupiński"? Za połowę wartości rocznego wydobycia węgla?
Przecież to bardzo śmieszne. - Nierentowna - a nasi patriotyczni byznesmeni - sprzedają. Boki zrywać...
I Pan apeluje o powagę?

oto chłop jag

USA są państwem poważnym,

USA są państwem poważnym, dlatego nikogo nie dziwi, że wolno Mu "wykładać" sens zasad prawnych.

USA już dawno nie ma - natomiast USrael jest tak poważny jak poważny jest bandyta w ciemnym zaułku miasta - który stawia samotnemu przechodniowi alternatywę nie do odrzucenia:
portfel albo życie - tołażysze. Oczywiście bandyta może sobie wziąć i portfel i życie i na tym polega jego powaga - tołażysze.
Wniosek?
Mamy do czynienia z zawłaszczaniem Ziemi wraz z inwentarzem - przez pupili szatana - które nazywa się eufemistycznie - globalizmem. Tymczasem globalizm ewolucyjny, oddolny, naturalny - z zachowaniem bogactwa różnorodności i tożsamości jest niszczony poprzez globalizm rewolucyjny czyli w istocie taki a nie inny sposób zawłaszczania Ziemi przez Szatana - tołażysze - a w konsekwencji Piekło na Ziemi.
Na koniec - o zachowaniu się rządzących Polską w temacie zasugerowanym przez Autora - nie piszę - bo Polskę pupil szatana zamordował w ubiegłym wieku - tołażysze.

oto Marek Bekier

Przedstawił Pan punkt

Przedstawił Pan punkt widzenia i pytania, których nie można zbyć milczeniem. Gdyby się okazało, że aktualna władza takich pytań sobie nie zadaje albo je przemilcza to byłoby bardzo źle. Ja jednak zaryzykuję stwierdzenie, że opisany przez Pana scenariusz jest mało prawdopodobny.
Myślę, że sprawa obecności wojsk NATO (USA) w Polsce i broni amerykańskie w polskiej armii będzie się rozwijać tak jak dotąd a może nawet nieznacznie przyspieszy. Myślę też, że niewiele się zmieni z wysyłaniem polskich wojsk na "misje pokojowe". Czyli ten udział będzie zauważalny ale w liczbie nie więcej niż jakieś 2tys. żołnierzy jednocześnie poza granicami. Co do ustawy 447 to myślę, że będzie ona konsekwentnie pomijana w debacie publicznej a jedynym upominającym się posłem będzie p. Winnicki. Za to szybko zostanie przegłosowana duża ustawa reprywatyzacyjna w ramach, której "przedsiębiorcy" z przedsiębiorstwa holokaust dostaną (nie od razu tylko w ciągu kilku lat) wszystko co tam sobie urościli.

oto sir Galahad

Europejscy "sojusznicy"

Europejscy "sojusznicy" absolutnie nie poprą, a bez tego amerykański Kongres też się nie zgodzi

Nie wiem na co zgodzi się Kongres. Syria została zaatakowana bez zgody Kongresu. I co? I nic. Wszystko gra.
Natomiast jeśli chodzi o nasz udział w amerykańskich agresjach to nie musi być duży. Już ten co był i jest do tej pory wystarczył żeby pozbawić nas wpływów i sympatii w świecie arabskich. Utraciliśmy też kontakty handlowe. To jest obraz klęski totalnej w całym regionie śródziemnomorskim. A w zamian zwiększymy zakupy broni w USA. Tej starej.

oto Krzysztof M

Czy to już szczyt przewrotności?

Syria została zaatakowana bez zgody Kongresu. I co? I nic. Wszystko gra.

Syria nie została zaatakowana. Atakowane było ISIS. :-)

oto Eowina

????? Z tego co wiem, to działania amerykańskie w Syrii

są nie tylko ze zgodą Kongresu, ale też istnieje "koalicja", coś około 60 państw. Kongres amerykański wydziela regularnie pieniądze na "umiarkowanych Syryjczykow" budujących "demokrację" a również na "Białe Hełmy", które też tam coś budują. Obecnie Rosja tam namieszała, ale przed tem, to Obama szalał ja prawdziwy demokrata, bombardując Assada.

Syria została zaatakowana bez zgody Kongresu. I co? I nic. Wszystko gra.

Kongres poparł Obamę. USA będzie zbroić „umiarkowaną opozycję"

W przyjętej znaczną większością głosów ustawie, senatorzy zgodzili się na zwiększenie budżetu USA o 500 mln dolarów na zbrojenie i szkolenie syryjskiej opozycji, o co Obama wystąpił do Kongresu już w maju.

images.jpg

Wyszczególnione na czerwono, to są liderzy ISIS, była wojna z Assadem. bo "Assad był największym zagrożeniem w Syrii". Na zdjęciu jest senator USA McCain

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.