Nadzwyczajne głosowanie nad żydowskimi roszczeniami w Kongresie USA

Paul Ryan, Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House) zamierza zawiesić normalnie obowiązującą procedurę kongresową i dopuścić głosowanie nie nad własną ustawą H.R.1226, a nad senacką S.447! Głosowanie może się odbyć już w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018). Stanie się to prawdopodobnie zgodnie ze wskazaniami procedury znanej jako "suspension of the rules" tzn debata może zostać ograniczona do 40 minut i kongresmeni nie będa mogli proponować żadnych zmian tekstu ustawy.

Prezes kalifornijskiego Kongresu Polonii Amerykańskiej: Proszę Państwa, zła wiadomość dla Polski!

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto mj

Znaczy to już za 2 dni? :)

Ciekawe czy polskojęzyczne media w ogóle poinformują o wyniku głosowania, który zdaje się być przesądzony, i czy dadzą jakiś krótki komentarz, wskazujący ludowi, co ma o tym wszystkim myśleć...
Bo sądząc po dotychczasowym zainteresowaniu sprawą, zarówno ze strony mediów jak i polskich władz, to to głosowanie jest dla Polski mniej więcej tak istotne jak głosowanie w parlamencie Indii nad usprawnieniem systemu melioracji w stanie Gudżarat.

oto Marek Bekier

Interia też donosi. Mimo

Interia też donosi. Mimo wszystko uważam, że rozsądny czytelnik powinien się z tych donosów zorientować, że posłanka Pawłowicz nie jest taka głupia jak ją w mediach prezentują. Moim zdaniem lepsze od reakcji pani poseł byłoby wezwanie ambasadora USA na konsultacje ale gdzież tam marzyć o tym?

oto mj

Widziałem, Interia dodała trochę później

Odnoszę wrażenie że posłanka Pawłowicz dostała partyjne polecenie ''ostrożnego zasygnalizowania'' tematu Polakom na szerszym forum, bo też chyba nie obudziła się ze snu zimowego, ani nie dowiedziała o całej sprawie dopiero dziś.
Inni nadal milczą jak kamienie.
Co ciekawe p. Pawłowicz zwraca się już bezpośrednio do Trumpa o ''niepodpisywanie'' - Trump z pewnością wsłucha się w ten dramatyczny apel :) - czyli z Kongresem sprawa przesądzona, i nikt nie ma co do tego złudzeń. :)

Ciekaw jestem co powiedzą, jak już w końcu będą coś musieli w tej sprawie powiedzieć, prezydent, premier, ministrowie, dyżurni ''eksperci'' telewizyjni, różni zaprzysięgli miłośnicy Ameryki...
''O niczym nie wiedzieliśmy, dlatego siedzieliśmy cicho i nie robiliśmy nic?'' Mało kto uwierzy...
''Siedzieliśmy cicho i nie robiliśmy nic, bo liczyliśmy że jakoś sprawa sama rozejdzie się po kościach?'' Też trochę głupio tak się tłumaczyć, jak na z założenia ludzi poważnych i odpowiedzialnych... :)
''Amerykańskie ustawy w Polsce nie obowiązują, dlatego nic nas to nie obchodzi?'' Nie wierzę w aż taką odwagę i taki scenariusz... Pani Pawłowicz też chyba w nie nie wierzy, ''apelując'' jako szeregowy poseł do Trumpa, żeby ''nie niszczył Polski''...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że wraz z przegłosowaniem lub podpisaniem przez Trumpa tej ustawy w Polsce dojdzie do jakichś dramatycznych i wiekopomnych wydarzeń, tak doniosłych, intensywnych i dramatycznych, że nikt nie będzie nikogo pytał o jakąś tam amerykańską ustawę i dlaczego wyszło tak jak wyszło, bo wszyscy będą zajęci zupełnie czym innym.
No ale mam nadzieję, że się mylę.

oto Zona

Lepsze byłoby uznanie

Lepsze byłoby uznanie ambasadorów i personelu ambasad USA, Izraela z persona non grata, połączone z odwołaniem własnego personelu z tych krajów oraz zagrożenie cofnięciem uznania Izraela za państwo. To byłby jasny sygnał że na antypolski rasizm zgody nie będzie.

oto chłop jag

Nadzwyczajne głosowanie nad

Nadzwyczajne głosowanie nad żydowskimi roszczeniami w Kongresie USA

Najpierw było oddanie Polski na pastwę bolszewikom po II WŚ, niedawno było pod polskim nosem wskrzeszenie banderlandu a teraz - jak w cytacie - tołażysze.
Wniosek?
Czy Polacy są w ogóle zdolni do poznania grandziarzy zza wielkiej wody po owocach? Ile jeszcze będzie takich owoców - tołażysze.

oto Krzysztof M

Czyżby Polskę już na straty

Czyżby Polskę już na straty spisali i póki czas, próbują wyciągnąć jak najwięcej kasy? :-)

Może być także inna przyczyna... Po prostu klęskę finansową rządu będzie łatwo wytłumaczyć! SANKCJE! :-)

oto mj

Na sankcje trzeba wpierw zasłużyć... :)

Czyli może najbardziej asertywnie jak się da, ale ODMÓWIĆ podporządkowania się jakimś amerykańskim prawom. Takie coś ze strony polskiego rządu, czy w ogóle tzw. klasy politycznej, naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić... :)
Poza tym wcześniej czy później i tak trzeba by wywiesić białą chorągiew, bo jak sankcje nie skutkują, to może nastąpić etap kolejny, czyli np. precyzyjne bombardowania.
A to już nie przelewki... :)

oto Krzysztof M

Na razie jesteśmy na etapie

Na razie jesteśmy na etapie dojenia. To znaczy nas doją. Praktycznie to jest to samo co sankcje, bo dojenie, to zabieranie tego, co mamy, a sankcje, to nie zezwalanie na rozwój. Nie kijem go, to pałką.

oto Dubitacjusz

Rządowi brak jakiegoś specjalisty od dialogu międzynarodowego,

nic by nam nie groziło, gdyby np. istniała latorośl jakiejś słynnej postaci historycznej, która często lata do Ameryki za duże pieniądze. Ale skąd takiego eksperta wytrzasnąć?

oto mapa

Kundlizm

Tutaj jak na dłoni widać kundlizm naszej władzy. Będzie ujadać jak ratlerek na Rosję, krzycząc o "rosyjskim zagrożeniu", a jednocześnie łasić się i skomleć po kolejnych kopniakach otrzymywanych od pana.

oto chłop jag

Tutaj jak na dłoni widać

Tutaj jak na dłoni widać kundlizm naszej władzy.

To nie kundlizm. To lojalność V, polskojęzycznej kolumny wobec centrali - tołażysze.

oto Krzysztof M

Lojalni są tylko niektórzy.

Lojalni są tylko niektórzy. Reszta ma po prostu taki charakter. :-)

"... eto nie profiesja, eto że charaktier." :-)

oto KubaG

Ktoś wie jak pobrać protokół

Ktoś wie jak pobrać protokół głosowania z Kongresu? O ile senat przepchnął S447 głosami 100/100 senatorów (nawet Rand Paul głosował za) to ciekaw jestem czy paru sensownych kongres(wo)memów będzie przeciw i czy akcja Polonii w ogóle będzie miała wpływ na wyniki głosowania.

oto BTadeusz

Pozostał nam jedynie sarkazm...

Narodowcy powinni (po przeglosowaniu) zorganizować marsz z transparentami:

Serdecznie zapraszamy naszych wszystkich współbraci!!!

Podobnież w języku angielskim,
Można jeszcze:

Dziekujemy Ameryce!!!

oto Robercik

Widziałem fragment Ucha

Widziałem fragment Ucha Prezesa i tam Górski kpił z prymitywnego (jw mniemaniu tego komedianta) nacjonalizmu Roberta Winnickiego, a także sugerował widzowi, że Winnicki trzyma ideologiczną sztamę z Kaczyńskim. Pani polemizująca z Winnickim wyglądała mi na Żydówkę i na tle "idioty" Winnickiego wypadła jako osoba rozsądna. O co chodzi..."Winnicki" w tym skeczu potwierdził antysemicki charakter marca 68, ale wmawiał, że "to nie byli prawdziwi Polacy". W ten oto sposób tow. Górski odwrócił żydowską argumentację o 180 stopni, bo do tej pory to właśnie Żydzi odcinali się do okresu stalinowskiego mówiąc, że "to nie byli prawdziwi Żydzi".

Możliwe, że obejrzany fragment był zbyt krótki, ale ja nie mam nerwów na te kabarety. Goście z KMN nie pierwszy raz mi podpadli, a poza tym nie lubię "Ucha" za skupianie się na powierzchownych kwestiach. Ten kabaret nie ma żadnej głębi, nie uderzy w sedno i nie podpadnie tym o których nie wolno mówić. Po prostu jego twórcy to pochodna stanu umysłowego populacji w której ogólna miałkość, płytkość i tchórzostwo prowadzą do katastrofy.

oto ~~~J

Dziś rano ...

... słyszałem w radiu, jadąc do pracy, wywiad z p. Bielanem. Jest on z jakąś delegacją rządową w USraelu. Delegacja ma same sukcesy :)
Zapytany wprost o sprawę odpowiedział, że ... ustawa ma wymiar jedynie symboliczny [SIC]!!!!!!!

oto mj

I pewnie takowa będzie ''narracja'', jeśli już jakiś

uparciuch przebije się gdzieś z niewygodnym pytaniem, a może nawet złoży interpelację...
Zresztą zarówno Wirtualna Polska, jak i Interia, które przedwczoraj najwidoczniej wyznaczono do ''zasygnalizowania'' tematu szerszej publice, ale w kontekście takim, że to posłance Pawłowicz znów się pogarsza, opatrzyły swoje artykuły takim oto, kropka w kropkę, ''wyjaśnieniem'':
''Przegłosowanie ustawy mogłoby dać pretekst spadkobiercom mieszkających w Polsce Żydów, do walki o majątek utracony na skutek II wojny światowej.''
Link powyżej.

Czyli cóż w sumie złego miałoby być w tej ustawie, skoro ona tylko ma w założeniu ''wspomagać starania SPADKOBIERCÓW''? Nic. Choc osobiście nie bardzo rozumiem po co użyto tu słowa ''pretekst''... Czy prawny spadkobierca czegokolwiek w Polsce naprawdę potrzebuje aż amerykańskiej ustawy jako ''pretekstu'' do starań o odzyskanie tego co mu się należy..? :) Bez niej nie wie, że coś może odzyskać, np. po dziadziu i babuni, a w Polsce nie istnieje nic takiego jak prawo spadkowe, itp.?
Aż tak dzikim krajem jest Polska..? :)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.