Rosja oskarżana przez Anglosasów o atak sieciowy

USA i UK (sojusz anglosaski) oskarżają Rosję o globalny cyber atak w poniedziałek na routery, zapory i inny sprzęt używany przez agencje rządowe, biznes i krytyczną infrastrukturę.

Rob Joyce, koordynator bezpieczeństwa sieciowego w Białym Domu, który poinformował o tym, został zdymisjonowany i powrócił na stanowisko w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (National Security Agency).

Stany Zjednoczone i W. Brytania w lutym 2017 r. oskarżyły Rosję o użycie wirusa “NotPietia” (coś jak "Nowiczok"), który zaatakował na Ukrainie i globalnie, niszcząc oprogramowanie.

Kolejna sfera - internet - idealna do oskarżeń i prowokacji. Zero szans na dojście do prawdy, za to jak wyleci w powietrze jakaś elektrownia czy padnie sieć przesyłowa, można oskarżyć, kogo się zechce.

W US doktrynie wojennej jest możliwość realnego ataku w odpowiedzi na cyber-atak.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Zachód się zaplątał o własne nogi.

Aby zrobić Amerykę liderem w walce z Rosją, podano mu informację, że w Europie wyrzucą 60 szpiegów, ale nie powiedziano, że w sumie. Teraz Trump ma pretensję, że go podpuszczono na Rosję, bo Francja i Niemcy wyrzucili tylko po 4 dyplomatów.

Trump was reportedly furious when he learned the U.S. was expelling more Russian diplomats than France

http://theweek.com/speedreads/767623/trump-reporte...
To już nie ma znaczenia, o co Rosja jest dziś oskarżana. Bombardowanie Syrii było punktem zwrotnym w działaniu ONZtu, Rosji i Chin. G7 rozwaliły światowy porządek i to będzie skutkować na przyszłość.
http://washingtonsblog.com/2018/04/why-the-april-1...
PS. Okazuje się, że faktycznie rosyjskie stare antyrakiety były skuteczne w Syrii.

oto baba jag

równie dobrze

można oskarżyć Rosję o zniszczenie Kartaginy. Celto żydki prtzesadzają

oto chłop jag

Rosja oskarżana przez

Rosja oskarżana przez Anglosasów o atak sieciowy

Powyższe przypomina mi tego Żyda co to pod osłoną nocy na murze synagogi swastykę namalował - tołażysze.

oto Sol

i całe szczęście

że jeszcze są prawdziwi faceci, bravo Władek

oto sceptyk

baj bnaju będziesz w raju...

Konfiguracja jest usuwana, a w jej miejscu pojawia się amerykańska flaga

Tak tak, zwłaszcza, że pliki konfiguracyjne zawierają tekst jawny w którym są zapisane parametry z ustawionymi wartościami, a flaga jest plikiem graficznym...
Juz widze switcha, który po odczytaniu pliku konfiguracyjnego wyświetla flagę, zapewne jeszcze powiewającą...Zwłaszcza, że switche zazwyczaj nie maja ekranów...Widział ktoś switcha z ekranem?
Czego to ludzie nie wymyslą, żeby innych oszukać.

oto Zona

W zeszłym roku w małym

W zeszłym roku w małym przydomowym ogródku plaga ślimaków pożarła mi całą sałatę. Oskarżam Władimira Władimirowicza iż te ślimaki osobiście w technikach KGB wyszkolił, jednostkach Specnazu dotrenował a następnie wykupiwszy im wizy je tu zdesantował i nasłał na moją sałatę. Żądam wojny atomowej by pomścić tę zbrodnię. Im większe głowice tym lepiej!

oto takchem 19 kwietnia

Dokąd to zmierza

Wodospad Niagara zamarzł, amerykanie tez oskarżyli o to Rosję. Temu "zachodowi" to coś spadło na głowy, nic nie robią tylko o wszystko oskarżają Rosję, o to, co sami zrobią, jak Gruzja, ukraina, Syria, Irak, Afganistan i w Europie jakieś wzmocnienie jakiejś flanki, a potem krzyk, że to Rosja zagraża, ot błazenada, aby wyciągać pieniądze od społeczeństw na zbrojenia, bo wiadomo, Rosja zagraża.. itd.

oto Eowina

Największym przyjacielem Rosji okazują się być Niemcy.

Rosja ma zaufanie do władz niemieckich. Zaczyna to budzić podejrzenia w kręgach europejskich. Alianci zachodni zaczynają się denerwować niemiecką polityką.
Nie jest zrozumiała wśród elit europejskich niechęć Niemców do Amerykanów i sympatia do Rosjan.

oto sceptyk

Wbrew pozorom nie jest tak jak pisze "Informacja"

Kolejna sfera - internet - idealna do oskarżeń i prowokacji. Zero szans na dojście do prawdy, za to jak wyleci w powietrze jakaś elektrownia czy padnie sieć przesyłowa, można oskarżyć, kogo się zechce.

Twórcy Internetu zadbali o to, żeby na serwerach pozostala informacja o tym, jakie dane z jakiego adresu przychodzą. oczywiście da się zagmatwac ślady przesyłając tę samą informację wielokrotnie przez wiele serwerów, ale przy odpowiednio mozolnym śledztwie jednak ślady najczęściej da się odtworzyć i w ten sposób namierzyć źródło ataku. Oczywiście serwer z którego przeprowadzono atak może stac gdziekolwiek na świecie i po wykorzystaniu może zniknąć z sieci, ale również ślad takiego zniknięcia pozostaje na innych serwerach :)
Kto może stać za takim atakiem da się odgadnąc metodą rzymskiego prawa, które mówi, że ten zrobił, kto skorzystał na danym czynie.
Zas jedyna skuteczna metoda zniszczenia zapisów z dysku komputerowego jest jego wyżarzanie w piecu lub zmielenie na proszek.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.