Wymiar medialnej niesprawiedliwości

Niestety, obok systemu demokracji partyjno-telewizyjnej, której rytm nadają całodobowe serwisy informacyjne – mamy też już sterowany mediami i… sterujący mediami, sprzężony z całym tym cyrkiem system prawny. Oto nawet obrona i reprezentacja w postępowaniach karnych i administracyjnych – służyć mają jedynie atrakcyjnemu wypadnięciu przed kamerami, zaś równocześnie kopiści nazywający się „dziennikarzami” - gotowi są powtórzyć każdą bzdurę, byle ładnie opakowaną przez miłą im opcję polityczną.

Nie może być winny, bo jest z PO!

Tak w Lublinie jest z ewidentną sprawą naruszenia ustawy antykorupcyjnej przez platformowego prezydenta Żuka, który zasiadał tam, gdzie nie miał prawa zasiadać pod groźbą utraty mandatu1 – a i tak lokalne media (te przynajmniej nie za darmo…) i spora grupa niewinnych a naiwnych mieszkańców twierdzą z powodzeniem, że na pewno Żuk winny być nie może, bo kto tak twierdzi – ten jest z PiS-u! Otóż ja na pewno z PiS-u nie jestem, ale czytać umiem, także ustawy i widzę, że do złamania prawa oczywiście doszło. I czy ktoś lubi Żuka, nie lubi PiS-u czy na odwrót – to naprawdę niczego w tym zakresie nie zmieni…

Który Roman jest najgłupszym adwokatem w Polsce?

W skali kraju podobne sprzężenie medialne widać w sprawie Gawłowskiego. Poznasz głupiego po obrońcy jego. Tak jak w sprawie Żuka nic, co dotąd napisali i wysunęli jego „obrońcy” i pełnomocnicy – nie ma najmniejszego nawet związku z naruszeniem przez niego określonego przepisu, tak na PR-ze sekretarza PO widać koniopodobny cień bodaj najbardziej nieudacznikowego adwokata w Polsce, który jednakowoż ma to szczęście, że był wicepremierem – ale się nawrócił i teraz każda bzdura, jaką wypowie i podsunie jest publikowana jako obowiązująca wykładnia prawna. Dla GW i TVN Giertych zastępuje Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny i całą iuris prudentię w Polsce i aż dziw, że „opozycja demokratyczna” nie zaproponowała dotąd, by OK – SN i TK zostały zniesione, tylko żeby na ich miejsce Giertych siadł pod dębem np. na placu Krasińskich i nauczał.

Takim to sposobem z mediów nie sposób ani dowiedzieć się co się posłowi PO zarzuca, ani nawet jaka jest jego wersja wydarzeń i linia obrony. Pełnomocnik Gawłowskiego woli bowiem podsuwać „dziennikarzom” jakieś idiotyzmy, że np. w akcie oskarżenia nie można cytować komentarzy i prawniczych prac naukowych albo lata ze swoim klientem po mieście, byle tylko klient nie musiał odpowiadać na pytania ile wziął, od kogo i co mu się udało splagiatować.

I najgorsze jest, że takie zamieszanie w jednej i drugiej sprawie - jakoś działają, czemu dodatkowo służy wyjątkowo niski poziom intelektualny także sędziów i prokuratorów III RP.

Sprawa osądzona

Skoro tak wygląda i adwokatura w Polsce, i relacjonowanie prac wymiaru sprawiedliwości przez media, i wreszcie sam ów wydrenowany z mózgów Szósty Wymiar – to nic dziwnego, że bez echa przechodzą i tysiące aferek sędziowskich, pijaństw, korupcji, jawnej głupoty, deptania wszystkich podstawowych praw w naszym kraju, co sumiennie, choć z coraz większym ciężarem opisywałem przez ponad 20 lat pracy dziennikarskiej. Przede wszystkim jednak nie może też zaskakiwać najbardziej rażące dziś naruszanie procedur karnych III RP – czyli 23-miesięczne przetrzymywanie w areszcie BEZ AKTU OSKARŻENIA i bez cienia dowodów Mateusza Piskorskiego, lidera Zmiany.

Oto bowiem „Gazecie Polskiej”, po dwóch latach siedzenia Mateusza Piskorskiego w areszcie - udało się ustalić, że ma on jakieś zarzuty. To kamień z serca, bo sądziliśmy, że się tylko chłopina ot tak, zasiedział... Przecież, do cholery, jakieś zarzuty wymyślili mu od razu na początku, inaczej by nie siedział – czy naprawdę trzeba mieć doktorat z dziennikarstwa i habilitację z prawa, żeby odróżnić, że ZARZUTY i AKT OSKARŻENIA – to nie jest to samo? I równie łatwo jest ustalić, np. w drodze dziennikarskiego śledztwa polegającego na otwarciu na właściwej stronie kodeksu postępowania karnego – że Piskorski powinien wyjść z aresztu już 11 miesięcy temu, skoro prokuratura dotąd nie potrafiła go o nic oskarżyć. A gdyby panowie śledczy nadal się upierali – to co najwyżej odpowiadałby z wolnej stopy.

No ale po co myśleć co jest w tych durnych kodeksach, skoro taki mecenas Giertych w takich ciekawych sprawach przysyła gotowce, a różne Ratusze dobrze płacą za obronę ogłoszeniami? Zaprawdę, ani głupota, ani sprzedajność moich zawodowych… osób wykonujących podobny do mojego zawód - nie zależą bynajmniej ani od kogo biorą pieniądze, ani kto im dyktuje artykuły…

Jasne, Piskorskiego w końcu niemal na pewno skażą, choćby za podejrzany wyraz twarzy, bo tak samo oczywistym jest też przecież, że Żuk jest uczciwym samorządowcem, Giertych wielkim adwokatem, a III RP państwem prawa, sądów niezależnych, a mediów mądrych. Bulba.

------------
1 Szczegóły sprawy Żuka: http://chart.neon24.pl/post/135054,casus-zuk

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

Pamięta pan, jak Giertych

Pamięta pan, jak Giertych przestrzegał przed PIS? Sprawdziło się? A może dopiero się sprawdza?

oto Zona

Tak to już 23 miesiące... My

Tak to już 23 miesiące... My tu sobie gadu gadu a człowiek sobie "siedzi" w więzieniu. Nie tyle że bez wyroku nawet niesprawiedliwego. "Siedzi" bez aktu oskarżenia. Przypomina mi się piosenka z lat 80 tych

...W kudłach ich piersi

Kołysze się Matka Boska

Z martwym dzieckiem w ramionach

A gdy wszystkich już skażą na fałszywym sądzie

Na podstawie fałszywych dowodów

Fałszywi sędziowie

Zapanuje w końcu prawdziwy spokój

Stare kobiety będą spokojnie umierać w kolejkach

Fabryki bez strajków zwiększą produkcję

Kalekich odwłoków

Zmęczony naród zamknie powieki

By oddychać ciszą cmentarzy

By oddychać ciszą cmentarzy...

Czy coś się zmieniło? Więcej "Matki Boskiej" czyli bluźnierstwa publicznego... No i fabryk nie ma.

oto chłop jag

Wymiar medialnej

Wymiar medialnej niesprawiedliwości

Czego Autor oczekuje od okupanta - tołażysze?
Wniosek?
Jednego możemy być pewni - okupant nie zamieni się rolami z okupowanymi - szczególnie za pomocą kartek wyborczych - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.