Skwieciński radzi ustąpić przed żądaniami amerykańskimi w sprawie mienia żydowskiego

„Ustąpić, by skutecznie bronić” – Piotr Skwieciński zachęca do ustąpienia przed żądaniami amerykańskimi w sprawie mienia żydowskiego.

„List amerykańskich senatorów domagających się od Polski odszkodowań za dawną żydowską własność jest dzwonkiem alarmowym. Wrażenie konfliktu z USA z oczywistych względów szkodzi i krajowi i partii rządzącej (…) Uważam, że spadkobierców bez polskiego obywatelstwa trzeba objąć działaniem ustawy (…) Bo wtedy, kiedy nie bylibyśmy już pod zarzutem przemycania do ustawy reprywatyzacyjnej zapisów antyżydowskich (…) łatwiej byłoby bronić punktów najważniejszych. Czyli przede wszystkim zasady, że za mienie, o które nie ubiega się żaden spadkobierca, nie płacimy odszkodowań organizacjom żydowskim. Bo tak naprawdę to żądanie jest teraz głównym zagrożeniem.”

Tutaj problem główny, moim zdaniem, polega na odpowiedzi na pytanie, czy Polska jest państwem suwerennym czy też ma słuchać dyktatu z Waszyngtonu. Zaś co do reprywatyzacji to zasadnicza trudność z jej przeprowadzeniem wynika z tego, że obecna Polska jest zupełnie innym państwem, pod każdym względem, także terytorialnym, niż II RP, a ponadto, obecnie dorosło już trzecie powojenne pokolenie i ono nie ma najmniejszej ochoty pracować by spełniać żądania jakichś żydowskich organizacji w Ameryce.

Ponadto z ustępstwami jest tak, że nigdy nie wiadomo do czego finalnie doprowadzą. Jeśli raz się zacznie ustępować to najpewniej zakończy się to bezwarunkową kapitulacją i faktycznym przejęciem państwa.

Wygląda na to, że to zaproszenie wojsk amerykańskich do Polski coraz bardziej zaczyna przypominać przyjęcie ochrony przez przedsiębiorcę od działającej na jego terenie nieformalnej grupy towarzyskiej. Zaczyna się od płatnej ochrony ale efektem końcowym jest najczęściej przejecie interesu. Zauważmy, że zanim nie było wojsk USA w Polsce to i amerykańscy senatorzy nie pisali takich dziwnych listów z żądaniami, jak obecnie.

Nie sposób nie łączyć tych dwóch rzeczy.

- - -
„Sieci” nr 14

oto Stanisław Lewicki Stanisław Lewicki

brak jeszcze informacji

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 10)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzysztof M

„Ustąpić, by skutecznie

„Ustąpić, by skutecznie bronić” – Piotr Skwieciński zachęca do ustąpienia przed żądaniami amerykańskimi w sprawie mienia żydowskiego.

Czyli zapłacić, żeby nie płacić? :-)

oto sir Galahad

Ustąpić to znaczy przyznać

Ustąpić to znaczy przyznać rację. Reszta to już kwestia skali. Mam pytanie pomocnicze. Czy od państw żyjących w zgodzie z Rosją Żydzi z pomocą USA żądają jakichkolwiek odszkodowań? Przecież mienia żydowskiego na Kresach było więcej niż w obecnej Polsce.

oto mmm777

Bo też oni dali taką kwotę, by można ją było negocjować:

- jedna strona wykaże w ten sposób swoją dobrą wolę,
- druga wykaże troskę o dobro ojczyzny.
(Sukces! Nasz sukces! Obniżyliśmy cenę naszych słynnych półfrankowych kiełbasek z 60 centymów na 55! Nie, to nie to...)
.
Problem nie polega na tym, czy zapłacić (bo wiadomo, że skoro szefowie kazali, to trzeba), tylko jak to ludowi przedstawić...

oto chłop jag

Skwieciński radzi ustąpić

Skwieciński radzi ustąpić przed żądaniami amerykańskimi w sprawie mienia żydowskiego

Ten pan tak radzi - jakby atrapa Polski miała coś do powiedzenia sama od siebie - tołażysze.
Wniosek?
Polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza co to witała z takim przytupem obce żołdactwo na polskiej ziemi i tak poda hienom atrapę Polski na tacy - gdy tylko padnie stosowny rozkaz - tołażysze.

oto ignorant

Ale z czym jest problem?

Uważam, że spadkobierców bez polskiego obywatelstwa trzeba objąć działaniem ustawy

Znaczy się, że jeżeli ktoś nie ma polskiego obywatelstwa ale jest prawowitym spadkobiercą to mamy mu nie oddać? Czy szanowni komentatorzy (i autor) mają może inne zdanie?

Z poważaniem

oto Robercik

Wg. każdego rozsądnego

Wg. każdego rozsądnego kodeksu cywilnego i karnego roszczenia, przestępstwa, zbrodnie itd. przedawniają się po 10-30 latach. Absurdem jest dochodzenie do sprawiedliwości w 3 pokoleniu.
Poza tym zadam pytanie: w czym lepsi ograbieni kapitaliści od szarych ludzi którzy tracili domy, członków rodzin, krowy itd.? Czemu to na potomków kapitalistów ma się składać reszta?

oto Marek

"Niepokorny" przygotowuje

"Niepokorny" przygotowuje grunt pod zakomunikowanie Polakom podjętych już decyzji?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.