Tusk to nie alternatywa

Donald Tusk, Szef Rady Europejskiej w wywiadzie dla TVN24 30.03.2018 r. zawarł takie znamienne a złote swoje myśli jak „W 2019 roku będę w tutaj (Polsce) i niech nikt nie myśli, że będę wyłącznie oglądał telewizję.”, ta deklaracja dotyczyła zaangażowania w wybory parlamentarne a następnie zadeklarował jakie nadzieje przywiezie Polakom, wracając z parlamentu europejskiego na białym koniu, „Polska powinna być w UE bezwzględnie liderem w promocji niepodległości Ukrainy a także politycznym opiekunem interesów Ukrainy – to było adekwatne do naszych możliwości i byłoby fatalne, gdybyśmy to zmarnowali”. A następnie „ Sama sprawa Skripala i reakcja Rosji wymaga solidarności z Wielką Brytanią.” Oraz o Nord Stream 2 - ” Jesteśmy pomiędzy młotem, a kowadłem. Narasta świadomość, że UE powinna w konfrontacji Ukrainy z Rosją wspierać Ukrainę. Interesy gospodarcze niektórych państw, w tym Niemiec, jest kupowanie taniego gazu z Rosji. W przypadku Nord Stream 2 konfrontacja ciągle trwa, dylemat związany z bezpieczeństwem i korzyściami gospodarczymi ciągle trwa.” D.Tusk przyznaje tu że gaz z Rosji jest tani. Pozostała część wywiadu to „badziewie” ograniczające się do atakowania partii rządzącej.

Wywiad jak wywiad, problem w tym że obecnie D.Tusk jest przedstawiany, zarówno przez opozycję jak i PiS, dla wyborców jako realna alternatywa dla obecnie rządzących. Ale z tego wywiadu wynika, że ten D.Tusk w swoich zasadniczych poglądach i działaniach nie różni się od innych obecnych naszych polityków takich jak: Aleksander Kwaśniewski, Antoni Macierewicz, Grzegorz Schetyna, prezydent Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki. Wszystkich tych polityków cechuje stawianie interesów Ukrainy ponad interesem Polski oraz rusofobia. Z tego jasny wniosek, że D.Tusk to żadna alternatywa a jeżeli chodzi o sprawy wewnętrzne Polski to katastrofa, która już była.

Nasi politycy najpierw blokują budowę gazociągu z Rosji do Europy Zachodniej przez Polskę a potem protestują przeciwko przebiegu rur gazowych przez Bałtyk argumentując, że to jest zagrożeniem dla Polski i Europy. Jest to manipulacja, prawda jest inna. Politycy polscy nie byli przeciwni budowy gazociągu przez Polskę, tylko żądali by te rury biegły przez Ukrainę a nie Białoruś. Najbardziej wyraźnie ujął to, swego czasu, urzędujący Prezydent A.Kwaśniewski na propozycję Rosji by rury biegły przez Białoruś i Polskę, tak odpowiedział „Nie zgadzam się na to by ten gazociąg przebiegał przez terytorium Białorusi, gazociąg ten powinien przebiegać przez terytorium Ukrainy, żeby nasi przyjaciele Ukraińcy też na tym zarobili”. Podobnie postępowali też inni politycy, w tym D.Tusk, który w 2014 r. uniemożliwił budowę tzw. „pieremyczki” z Białorusi na Słowację a już jako przewodniczący Rady Europejskiej otwarcie wypowiedział się przeciwko Nord Stream 2 w liście do szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera (06.06.2017). W tym liście do Junckera, Tusk otwarcie sprecyzował dlaczego jest przeciwko Nord Stream 2., argumentował to tak: "Nie leży on w interesie Europy" i "pozostawia Ukrainę na łasce Rosji". Należy tu zaznaczyć ze to stanowisko D.Tuska jest zgodne z lobby żydowsko-amerykańskim a nie niemieckim i jest podyktowane interesem Ukrainy a nie Polski.

W innych istotnych sprawach np. żydowskich to D.Tusk razem z PO jest chyba gorszy od PiS-u, bo jak część obecnie rządzących uchwaliła nowelizującą ustawę o IPN w celu obrony dobrego imienia Polski to opozycja, na czele z PO, zaatakowała ten akt prawny. Należy jednak z satysfakcją odnotować, że bardzo pozytywną rolę w obronie tej ustawy odegrali posłowie startujący z listy Kukiz15. Działalność takich placówek jak muzeum POLIN czy Auschwitz, które w bezczelny i kłamliwy sposób przedstawiały Polaków jako współtwórców Holokaustu a władze PO-PSL na to przyzwalały też bardzo źle świadczy o haniebnej roli jaką spełniała ta formacja w aktualnej historii Polski. Ta bezczynność w sprawie „polskiego antysemityzmu” dotyczy nie tylko spraw wewnątrz krajowych ale i na forum światowym, szczególnie europejskim i północnoamerykańskim oraz w Izraelu.

Reasumując - Tusk jako alternatywa, to przerażająca perspektywa.

- - -
02.04.2018

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto Marek Bekier

Zgadzam się z Autorem ale nie

Zgadzam się z Autorem ale nie zaszkodzi trochę pokombinować na zasadzie "co by było gdyby?" Na zdrowy rozum to można stwierdzić parę faktów:
1. Europa potrzebuje tak dużo paliw, w tym gazu, że trudno te potrzeby zaspokoić inaczej niż z Rosji.
2. Rosja ma tak dużo paliw i innych surowców, że zarabianie na nich wydaje się być najłatwiejszym sposobem osiągnięcia dostatku.
3. Najkrótsza, zarazem najtańsza, droga z Rosji do Europy jest przez Ukrainę co, pomijając historię, powinno być korzystne dla Ukrainy.
Z tych faktów rodzi się pytanie: Czy istnieją takie siły polityczne na Ukrainie, które byłyby w stanie te atuty wykorzystać i jednocześnie były na tyle neutralne (o sprzyjających nawet nie marzę) dla Polski aby warto było je popierać?
Gdyby tak nieliczni rozsądni z polskiego Parlamentu (o niektórych Pan wspomniał) zdobyli kiedyś większość to powinni sobie takie pytanie postawić i umiejętnie na nie odpowiedzieć.

oto Krzych Adam

Drobny szkopuł.

Gdy patrzy się na mapę w projekcji Mercatora być może najkrótsza droga z Rosji do Europy jest przez Ukrainę. Niekoniecznie już tak jest, gdy rozpatrujemy długości tras np. rurociągów po ortodromie, bo większość z nich od pól gazowych do Europy biegnie znacznie dalej na północ niż nawet ukraińska część (południowy skrawek) Polesia. Co do taniości to chyba jest jeszcze gorzej. Z Ukrainy na Zachód nie bardzo jest jak się przedostać prostą drogą nie przedzierając się przez góry.

oto Eowina

Kiedy czytam wiadomości ukraińskie to zwykle zaczynają

się informacjami, kto ile Ukrainie podarował pieniędzy, a to jest miernik życzliwości sąsiednich państw. Dalej idą informacje o przerwach w dopływie gorącej wody, lub energii elektrycznej i wzroście cen gazu dla obywateli.
Podają też, że prezydent Poroszenko był na wakacjach z rodziną, 10 osób na Maldiwach. Za 1 tydzień pobytu rachunek wyniósł $ 500 000, pobyt za jedną noc w hotelu kosztował $46 000.
https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/investig...

oto Stan

W innych istotnych sprawach np. żydowskich

Natychmiast po wejściu na stronę czytelnik napotyka na wyeksponowane hasło, stanowiące także jej adres – „Poland murdered Jews” – „Polska mordowała Żydów”. Stronę pod takim hasłem postanowił założyć deputowany zgromadzenia stanowego Nowego Jorku Dov Hikind.(Kresy.pl) - będzie okazja zorientować się kto jest lepszy.

oto chłop jag

Tusk jako alternatywa, to

Tusk jako alternatywa, to przerażająca perspektywa.

No cóż - w polskojęzycznej wspólnocie rozbójniczej kanalii o jakich ludziom stworzonym przez Boga nawet się nie śniło - jest dostatek - tołażysze. Pupile szatana mają z czego wybierać i w czym przebierać - tołażysze.
Wniosek?
Jaką nieziemska kanalią trzeba być aby sobie banderowców za przyjaciół dobierać - tołasżysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.