Izraelska armia zabija Palestyńczyków na granicy strefy Gazy

„Wielki Marsz Powrotu” zorganizowany został przez rządzący w Strefie Gazy Hamas. Demonstranci zebrali się w pięciu miejscach wzdłuż 65-kilometrowej granicy. Szacuje się, że w piątek 30 marca w proteście wzięło udział około 30 tysięcy osób.

Armia izraelska użyła gazu łzawiącego, gumowych pocisków oraz ostrej amunicji. Armia ostrzelała ludzi, którzy zbliżali się do muru granicznego z Gazą. Co najmniej 14 Palestyńczyków nie żyje, a ponad 750 jest rannych.

Izrael usprawiedliwiał swoją decyzję o ataku „podżegaczami”. Palestyńczycy mieli rzucać kamieniami i toczyć płonące opony w stronę żołnierzy po drugiej stronie granicy.

Był to najbardziej krwawy dzień w Strefie Gazy od czasu wojny Izraela z Hamasem w 2014 roku.

Strefa Gazy od dekady jest objęta izraelską blokadą. Od lat prawie nieustannie zamknięta pozostaje granica między palestyńską enklawą a Egiptem. Pomiędzy Izraelem a Hamasem trwa kruche zawieszenie broni od końca wojny w lecie 2014 roku, trzeciej od czasu, gdy władzę w Strefie Gazy objęła w 2007 roku ta organizacja palestyńska.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto atan 31 marca

Są równi i równiejsi

Gdzie są ci "zachodni demokraci, gdzie organizacje "walczące" o prawa człowieka, gdzie są "przywódcy zachodu", którzy usunął dyplomatów izraelskich. Nic, cisza, bo to zrobili nasi "demokratyczni izraelczycy". Anglicy, tacy wrażliwi na przemoc /Skripal/ nawet ich nie słychać. Obłuda zachodu jest porażająca.

oto chłop jag

Izraelska armia zabija

Izraelska armia zabija Palestyńczyków na granicy strefy Gazy

W Paryżu, Berlinie, Rzymie, etc. - a nawet w Łoszingtonie zawsze można wciąć kredki do łapki i na asfalcie bazgrać, bazgrać i bazgrać - tołaższe - a potem po tych bazgrołach zorganizować marsze milczenia i milczeć, milczeć i milczeć.
Wniosek?
Tak swoja drogą - to news jest wtedy - kiedy człowiek pogryzie psa a nie odwrotnie - tolażysze.

oto Mar.Jan

Nie wszyscy może wiedza, ale od czasów ustaleń między

Beginem a Arafatem wszelkie porozumienia między Izraelem a OWP były łamane i zrywane wskutek działań palestyńskich radykałów-terrorystów, którzy nigdy nie uznali za możliwe zadnych porozumień z Izraelem. Z jednej strony więc istnieje OWP, która oficjalnie uiznała istnienie państwa IZrael, ale w Autonomii Palestyńskiej nadal sa i działaja liczne bojówki palestyński9e, które odmawiają wszelkich porozumień i co jakiś czas, kiedy tylko im się uda, organizują na terenie Izraela zamachy terrorystyczne. To z tego powodu zostal wybudowany mur między terenami kontrolowanymi przez OWP (która niewiele jest w stanie kontrolować na wlasnym terytorium) oraz co jakiś czas armia IZraela wkracza na tereny Palestyńczyków lub atakuje je z powietrza i w ten sposón na jakis czas zaprowadza jaki-taki porządek.

Nie wierzcie w to, że Palestyńczycy sa cisi i spokojni, a butni Zydzi bez powodu cały czas ich atakują...
Warto tez pamiętać, kiedy na świecie podnosi się wrzask, że armia izraelska zabija cywilów, że terroryśi palestyńscy nie nosza mundurów i nie sa skoszarowani. dlatego raczej trudno jest odróznić cywila od groźnego terrorysty, który pod dzihabem ma ukryta bombę lub giwerę...

oto Skanderbeg

pan porównuje terrorystów

do żołnierzy oficjalnego państwa? Słusznie. Z tym, ze obecnie takich rasistów jak Lieberman nie ma wśród oficjalnych czynników palestyńskich. Palestyńczycy to partyzantka, a jako strona słabsza, stosuje metody asymetryczne. A państwo izrael strzela do cywili.

oto Robercik

1. Dotarłem kiedyś do badań

1. Dotarłem kiedyś do badań statystycznych które wykazały, że im więcej mija czasu od ostatniego mordu, tym większa szansa, że mordującym jest Izraelczyk. Powyżej 10 dni ZAWSZE mordował Izraelczyk.

2. Żydzi w Palestynie są kolonistami, a Izrael powstał na terenie czystki etnicznej w XX wieku. Ludzi wypędzono z ich ziem i zagnano do gett.

brzydzę się Panem. Proszę nie traktować tego jako osobistą zniewagę. Po prostu należy Pan do znakomitej większości ok. 80% które nie sprawdza rzeczy samodzielnie i polega na przekazie medialnym. Nie rozumiem tego mechanizmu, ale jestem zmuszony żyć wśród ludzi którzy jemu podlegają. Brzydzę się nimi, brzydzę się wieloma moimi znajomymi, a także częścią rodziny.
co robić?
Was przecież nic nie przekona, zachowujecie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali.

oto Mar.Jan

Uczucię obrzydzenia do kazdego kto nie chce uznac twojej racji

Jest swiadectwem aberracji umyslowej. CiekWe, ze mnie to nigdy nie przyszlo do glowy nawet na temat pana Badury mtory zawsze ma zdanie przeciwne do mojego. Nawet lubie nawet te jego polemiki bo czasem nawet ja czegos sie z nich dowięm.
Ale zeby czuc az obrzydzenie....
Lez się pan póki jeszcze mozesz!

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.