W Krakowie powstaje pomnik zdrajcy

Przy Galerii Krakowskiej powstaje pomnik - awansowanego pośmiertnie na stopień generalski - Ryszarda Kuklińskiego.

Pomnik  swoją konstrukcją ma przypominać duży metalowy łuk, pod którym znajdą się rozchylające się płyty, symbolizujące upadający mur berliński.

Pomnik budził wśród krakowian liczne kontrowersje: z jednej strony ze względu na lokalizację tak dużego obiektu pośród zabytków w ścisłym centrum, a z drugiej – na kwestie finansowania z publicznych środków. Magistrat początkowo zdecydował się przeznaczyć na ten cel pół miliona złotych, później postanowił dołożyć jeszcze 700 tys. zł. Budowa monumentu zakończy się prawdopodobnie przed 14 kwietnia.

pomnik

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Skanderbeg

Ale pan relatywizuje.

Zdrajca to ten który zdradził. Już uczciwszy był Jaruzelski. Był wierny Sowietom i takim pozostał do końca.
A Kukliński? To był amerykański agent i reprezentował interesy Ameryki. Żaden agent nie jest godzien pomnika. Nawet jeżeli przysłużyłby się naszym interesom. Po prostu, agentura powinna być w cieniu. A promowanie jakiejkolwiek zdrady, jest demoralizowaniem narodu. Bo kto ma oceniać, co jest słuszne? Oficer? Zlamał przysięgę, którą złożył dobrowolnie.

oto gość

Zdrajca to ten który zdradził

Zdrajca to ten który zdradził

A konserwatysta, to ten, ktory sprzeciwia się zmianom:) Bądźmy poważni. Polak nie mógł zdradzić sowietów.

oto Skanderbeg

Kukliński zdradził

państwo polskie. Bo PRL państwem polskim była (nienajlepszym, ale też nienajgorszym). A jeśli ktoś uważa inaczej, to powinien zrzec się stopni i tytułów uzyskanych wówczas.
Jeżeli ktoś stawia pomnik Kuklińskiemu, to jest przeciwnikiem polskości Sląska, Pomorza, Ziemi Lubuskiej. Nawet jeśli sobie nie zdaje z tego sprawy. Bo takie działania mają konsekwencje.
Dzisiaj jakiś oficer może też zdradzić, bo uzna że tzw. sojusz z USA, jest szkodliwym dla Polski.
Ci co obalać chcą jedne pomniki, a drugie stawiać zdrajcom, są mentalnie zsowietyzowani. Im ktoś bardziej wrzeszczy, ze nie lubi Sowietów (i to okazuje), tym często jest do nich bardzo podobny.

oto gość

Kukliński zdradził

Kukliński zdradził
państwo polskie

Opowiada Pan bzdury. Sowieckie plany podboju zachodu oznaczały biologiczną likwidację Polski. Nie potrzeba być ekstra analitykiem by to zrozumieć. I dopiero w tym kontekście oceniać Kuklińskiego

oto Dom

Biologiczna ekstreminacja

A widział pan gdzieś te sowieckie plany biologicznej eksterminacji polaków?

oto baba jag

Widział

tyle tylko,że nie wie dokładnie gdzie bo się... obudził.

oto chłop jag

A widział pan gdzieś te

A widział pan gdzieś te sowieckie plany biologicznej eksterminacji polaków?

Proszę przyjąć do wiadomości, że pupil szatana jeżeli Polaków nie morduje - to tylko dlatego, że hoduje ich na mięso armatnie - tołażysze.
Wniosek?
Mamy dwa cykle u pupili szatana - mordowanie Polaków - czy to rekami Niemców czy to rękami Rosjan czy to rękami banderowców oraz hodowla owych Polaków na mięso armatnie. Czas CCCP to i mordowanie mądrzejszych Polaków a potem hodowla - natomiast czas eurokołchozu - to hodowla pełną parą podlana sosem podjudzania na Rosję - tak jakby owa Rosja w ogóle nie pozbyła się komunizmu i dalej chciała go Polakom flancować - tołażysze.

oto baba jag

weż Pan usiądż w ciemnym rogu

Mamy dwa cykle u pupili szatana - mordowanie Polaków - czy to rekami Niemców czy to rękami Rosjan

i się nad ta brednią głęboko zastanów.

oto chłop jag

Panie - dla Pana

brednią jest to, że czerwona, niezwyciężona miała pić szampana na gruzach Paryża - ustami pupila szatana?
Wniosek
Obyło się bez gruzów Paryża - co nie znaczy, że Zachódu pupil szatana nie pomalował na czerwono-brunatno - tołażysze.

oto baba jag

pańskie pitolenie

robi się już po prostu nudne i niestrawne. pupilu debilu ciśnie się na usta. nikt się na kraj cebulaków nie uwziął,a go po prostu wyzyskuje jak wiele innych.A ,że cebulak jest z natury folksdojczem więc ma łatwiej. Ale w Chinach dał sobie radę również i na tej samej zasadzie.

Portugalczycy Hiszpanie Niemcy ,Francuzi czy Amerykanie dmuchają naród geniuszy aż miło.Nie przyszło ci do głowy najprostsze wytłumaczenie,że cebulaki są po prostu prymusami w klasie dla idiotów.

oto chłop jag

pańskie pitolenie

pańskie pitolenie

No właśnie - pitolisz pan tutaj tak - jakbyś pan komunie wieniec laurowy zakładał - a tymczasem komuna to narzędzie do zawładnięcia danym narodem przy pomocy hołoty wywodzącej się z tego narodu o nic więcej.

oto baba jag

zmień już gościu

płytę, bo ta się już zdarła.Już wszyscy znają pupili szatana.O nic innego nie proszę.Ja już mam dosyć tej durnej narracji jak to się cały świat uwziął na geniuszy galaktyki.

oto chłop jag

pańskie pitolenie robi się

pańskie pitolenie robi się już po prostu nudne i niestrawne. pupilu debilu ciśnie się na usta.

Nie trawię komuchów i przypisanego im od urodzenia przez samego Bezebuba - nieopisanego chamstwa - tołażysze.
Wniosek?
EOT.

oto o tempora!

Nie sądziłem, że dożyję

Nie sądziłem, że dożyję takich czasów. Zgodne małżeństwo jagów pożarło się jak pies z kotem. Jeszcze tylko brakuje, żeby inż. św. Maryjan zwyzywał straszliwego potwora japońskiego Godzillę :)

oto baba jag

Bład w rozumowaniu

po prostu musi być jakieś życie na osiedlu. Co nie zmienia faktu ,że mógł by kochany chłop zmienić płytę. Monotonia zabija małżeństwo.

Nie trawię komuchów

A ja nie trawię bolszewiii i trockistów, ale do komunistów mam stosunek ambiwalentny.A takiego Nienackiego i Bahdaja lubiłem.I mam wrażenie ,że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jak nadejdzie czas spłaty za czas wolności i demokracji, czyli życia na kredyt to przyszli historycy opiszą PRL jako najlepszy czas w historii Polski. Polski niepodległej ale oczywiście zależnej, chociaż nie kolonii.

A tak na marginesie pupile tak się uwzięli od tylu lat na Polaków ,że w czasie pierwszej wojny światowej eksterminowali Francuzów i Niemców i dodatkowo w promocji Rosjan.

oto Janusz Sanocki

I tu jako stary kombatant walki...

I tu jako stary kombatant walki z PRL muszę się niestety, zgodzić. Zostaliśmy wydutkani na stryszku czy jakoś tak.
A konsekwencje tego radosnego wyklętyzmu i odmawiania PRL-owi statusu państwa polskiego mogą być poważniejsze niż niejednemu "wyklętemu" się zdają.

oto gość

Raczej nikt statusu "państwa"

Raczej nikt statusu "państwa" PRL-owi nie odmawia.
Natomiast PRL był tzw. "państwem kolaboracyjnym" tak samo jak np. Francja Vichy.
PRL-owscy wojskowi byli zaś kolaborantami i oczywiście taki Kuklinowski zdradził kolaborantów.

Podsumowując: zdradzenie kolaborantów pracujących dla ZSRR to nie to samo co zdradzenie Polski/Polaków - właściwie jedno jest odwrotnością drugiego.

oto Krzysztof M

Starać się robić dla kraju

Starać się robić dla kraju tyle dobrego, ile się da, w takich warunkach, jakie są, to nie kolaboracja.

oto gość

Starać się robić dla kraju

Starać się robić dla kraju tyle dobrego, ile się da, w takich warunkach, jakie są, to nie kolaboracja
To starać się robić ile się da, by stacjonującym w Generalnej Guberni/Francji Vichy Niemcom stacjonowało się tam jak najprzyjemniej to nie kolaboracja?

oto Krzych Adam

Nieporównywalne.

Generalne Gubernatorstwo i Francja z rządem w Vichy. Bo kto był odpowiednikiem Philippe’a Pétaina w Krakowie? A kto odpowiednikiem Pierre Lavala w okresie po listopadzie 1942 roku?

oto gość

A widział pan gdzieś te

A widział pan gdzieś te sowieckie plany biologicznej eksterminacji polaków?

Czytać ze zrozumieniem

oto Krzych Adam

Wyrazy współczucia.

Do "gościa" @: http://www.prawica.net/comment/128438#comment-128438

Nie potrzeba być ekstra analitykiem by to zrozumieć.

Nie udało się Panu/Pani trafić nie tylko na ekstra analityków, ale nawet na osoby mające zdolności analityczne pierwszego stopnia. Tzn. zdolne do zauważenia, ze coś tu jest podatne na jakąś analizę.

oto adam_54

@Skanderbeg - bez jaj proszę (mimo świąt)

Już uczciwszy był Jaruzelski. Był wierny Sowietom i takim pozostał do końca.

O wierności Jaruzelskiego można mówić do 72r. Po 1972r ... ze względu na to że odmówiono mu awansu na marszałka, zmienił front... i cała jego "wierność" to jedno wielkie udawanie .... wierności :-)

oto renata

KRZYCH Adam

Ale kraju jednak nie zdradził - był jednak prawdziwym patriotą. Nie byłam jego wielbicielką.

oto Krzych Adam

Chyba nie ten Adam, proszę Pani.

Ale szkoda że zostałem zaczepiony, bo w tej sytuacji czuję się w obowiązku wypowiedzieć. Co do prawdziwości patriotyzmu generała Jaruzelskiego to zgadzam się całkowicie. Był on prawdziwym patriotą Związku Sowieckiego i nigdy tego kraju nie zdradził.

oto Marek

@ Mar.Jan

Zgodnie z uniwersalną etyką żołnierską, ten człowiek jest zdrajcą.
Relatywizowanie tego czynu poprzez wartościowanie podmiotu, na którego rzecz został dokonany, jest niedopuszczalne. Czy wysługiwanie się USA jest obiektywnie mniej karygodne, niż wysługiwanie się innemu państwu? Czy na tę ocenę będzie miało wpływ to, że jako wasale amerykańscy będziemy mieli pełniejsze żołądki?
Ten aspekt etyki żołnierskiej dobrze ilustruje postawa niemieckiego regimentu zaciężnego pod dowództwem Flika / Wernera w pierszej części"Ogniem i Mieczem".

oto jekol 31 marca

Brak wartości

Nie wiem ile pan ma lat, ale jeżeli pan tak twierdzi, to pana tez można określić zdrajcą, bo wysługiwał się pan ZSRR, poprzez naukę i pracę umacniał pan "komunę", z pańskiego określenia wynika też, że miliony Polaków, którzy żyli w tamtych latach i odbudowywali Polskę też wysługiwało się ZSRR. Ogólnie to proszę wskazać tych co się "wysługiwali" ZSRR oraz proszę doprecyzować określenie "wysługiwali". Bo dzisiaj są tez tacy co tez się "wysługują", według pańskiego określenia, tylko innej opcji. Czy dobrze to określiłem.

oto Palimpsest

Dlaczego tylko ZSRR?

Zdrajcy to ci, którzy wysługiwali się ZSRR

oto chłop jag

W Krakowie powstaje pomnik

W Krakowie powstaje pomnik zdrajcy

Czy jenierał Kukliński zdradził Polaków - tołażysze? W sytuacji kiedy pupile szatana okupowali atrapę Polski za pomocą Rosjan a teraz dalej ją okupują tylko już za pomocą Jankesów - rzeczony jenierał - Polaków nie zdradził. Nie zdradził też pupili szatana - bo będąc tak wysoko umocowany w strukturach wojskowych - musiał zdawać sobie sprawę z tego, że pupile szatana wywijają i CCCP i USraelem - tołazysze.
Wniosek?
Jenierał Kukliński ma zaświadczać, że obecna okupacja atrapy Polski jest - cacy - a okupacja przez CCCP była - be - tołażysze - a tymczasem to pupil szatan okupuje atrapę Polski nieprzerwanie i coraz bardziej jej nienawidzi - tołażysze.

oto Krzysztof M

Pomnik Kuklinowskiego... Co

Pomnik Kuklinowskiego... Co to się porobiło... :)

oto Czesław

Właśnie, kogo zdradził

Jeżeli płk.Kuklińskiego niektórzy nazywają zdrajcą, to według tego sposobu myślenia, wszyscy Powstańcy Listopadowi też są zdrajcami. Nawet sam H.Dąbrowski co to "z ziemi włoskiej do polskiej" złamał przysięgę daną carowi i podłączył się do Napoleona. A wszyscy oficerowie LWP, w tym gen.Jaruzelski, co to przysięgali bronić socjalizmu i przyjażni, a jak to wszystko się zawaliło to nie bronili tego socjalizmu a przyjaciół też nie bronili którzy musieli opuszczać nasz kraj, więc są zdrajcami.

oto Skanderbeg

Zdrajca to ten, który złamał przysięgę

złożoną dobrowolnie. I żadne rabinackie "mieszanie" nic tu nie da.W naszej kulturze, zdrada jest uznana za moralnie złą. A Kukliński był gotów zaryzykować istnieniem narodu polskiego. Bo gdyby doszło do eskalacji, to gdzie byłby poligon? I żadne legendy tego nie zmienią. Jako agent obcego mocarstwa, nie mógł mówić publicznie prawdy. Bo agentem jest się na zawsze.
Powstańcy listopadowi byli zdrajcami, i do tego szkodnikami (ale jednak nie agentami - przynajmniej w całej masie,bo agentami to pewnie naszpikowani byli. Bo co im "zawdzięczamy?
A generał Dąbrowski chyba nietrafiony z porównaniem. Służył on w armii saskiej, a nie rosyjskiej. W czasie rewolucji kościuszkowskiej, dostał się do niewoli. I tam został zmuszony do podpisania pewnej "lojalki". Ale jednak zmuszony. I nie przyjął propozycji służby w armii rosyjskiej. I dopiero potem służył Napoleonowi.
Jeżeli zaś miałbym użyć jakiejś analogii z Kuklińskim, to nasuwa mi się Hieronim Radziejowski (choć nie była to taka sama sytuacja). Niemniej ściąganie na swój naród obcego mocarstwa.
Jak mocno został mentalnie zsowietyzowany naród polski, skoro stawia pomniki zdrajcom.

oto baba jag

No nie są

wszyscy Powstańcy Listopadowi też są zdrajcami

zdrajcami są tylko organizatorzy tego debilizmu

oto MarekB

Nie nazwałbym powstańców

Nie nazwałbym powstańców listopadowych zdrajcami. Większość z nich to byli zmanipulowani głupcy, którzy zniszczyli swój kraj. Dzisiaj robią to podpuszczeni i ogłupieni przez żydów banderowcy. Ten sam mechanizm.

Dąbrowski to był bandzior, niszczył, mordował ludzi, którzy Polakom nic nie zrobili. Robił to u arcy-bandziora Bonapartego w imię żydowskiego globalizmu. Wiemy przez kogo był finansowany Bonaparte.

Kukliński raczej zasługuje na miano zdrajcy. Polska była wtedy w bloku sowieckim i była nieporównywalnie lepiej traktowana niż dzisiaj, miała nieporównywalnie więcej suwerenności. Im więcej znamy realiów wasalnego stosunku do Nowego Jorku, tym wyraźniejsza staje się zdrada Kuklińskiego. Oczywiście 40 lat temu ludzie mieli złudzenia, choć nie sądzę aby Kuklińskiego należy traktować ulgowo z tego właśnie powodu.

oto Krzysztof M

Kukliński raczej zasługuje na

Kukliński raczej zasługuje na miano zdrajcy.

Kukliński raczej został wyznaczony do roli "zdrajcy". :-) Coś on miał za swobodny wstęp do pomieszczeń Sztabu Generalnego, zupełnie nieadekwatny do funkcji i stopnia. :-) I te zewnętrzne znamiona bogactwa... Zupełnie niewytłumaczalne w czasach, gdy pochodzenie każdej złotówki trzeba było mieć udokumentowane... Nie mówiąc już o dolarach! :-)

Na mojego nosa jest tak: gościu był po prostu łącznikiem między skrzydłem KGB, które miało już tej tzw. komuny serdecznie dość i zamierzało ją rozmontować, a światem zachodnich finansów (może via jakieś CIA, czy coś w tym stylu) - plany na ten temat pewnie powstały w latach 70-tych. Żeby to zrealizować, potrzebna była współpraca towarzyszy z Polski. :-)

oto MarekB

Pełna racja, ale to chyba

Pełna racja, ale to chyba osobna historia. Trudno tutaj uwierzyć w "tragedię omyłek". Kukliński był wysłannikiem i reprezentantem naprawdę potężnych interesów.

oto baba jag

Jeżeli wierzyć

Na mojego nosa jest tak: gościu był po prostu łącznikiem między skrzydłem KGB, które miało już tej tzw. komuny serdecznie dość i zamierzało ją rozmontować

,że komunę rozmontowywano od upadku w tejże komunie żydotrockistów, to gościu jak zwykłe jaja wprawdzie brał udział,ale nie wchodził.Taki kolejny folksdojczyk za kasę.

oto Romek

odp

Pytasz kogo zdradził. Gdyby doszło do wojny to z jego powodu dodatkowo zgineliby liczone w dziesiątkach a nawet setkach tysięcy koledzy z kadry wojskowej,szeregowy żołnierze,cywile,dzieci.Nie ważne w jakim ustroju się żyje mieszka służy, wszyscy jesteśmy Polakmi i każdy chce żyć powinniśmy się wspierać wzajemnie bronić a nie żeby obcy nas zabijali z powodu informacji od płatnego zdrajcy który nas sprzedał.Ciekaw jestem czy też miałbyś taki pogląd gdyby w wyniku jego działań zgineli twoi bliscy.

oto gość

. Gdyby doszło do wojny

. Gdyby doszło do wojny

Właśnie z jego powodu nie doszło do wojny. I to jest jego niewątpliwa zasługa dla kraju

oto baba jag

A kto i po co

miał tę wojnę zacząć? I nikt o tej wojnie nic nie wie. O tej co to już plany były.Ale one były tak tajne,że nawet planujący nie mieli pojęcia co planują.

oto Jasio

E tam plany były, nawet

E tam plany były, nawet obliczono ilu padnie w pierwszym uderzeniu, ilu w drugim i ilu w wyniku promieniowania. Zamieścił je prof. Cenckiewicz na portalu społecznościowym jakieś 2-3 lata temu, a także w książce „Szpieg Atomowy”
Ciekawe czy też raczej sxokujące jest to, że plany uderzenia nie zostały zdezaktualizowane po przyjściu do resortu ludzi z „Solidarności” m.in pana Komorowskiego i Obyszkiewicza. Tak w książce pisze

oto gość

A mieszkańcy Francji Vichy,

A mieszkańcy Francji Vichy, którzy działali przeciwko temu państwu (np. przekazując informacje aliantom) byli zdrajcami, którzy sprzedali rodaków-Francuzów?
... a mieszkańcy Królestwa Polskiego, albo Generalne Guberni, którzy podjemowali działania, by ww. niesuwerenne twory przestały istnieć? Oni też zdradzili Polaków w tam mieszkających?

Ciekaw jestem czy też miałbyś taki pogląd gdyby w wyniku jego działań zgineli twoi bliscy
Dobre pytanie. W pewnej rodzinie zgniął w wyniku nalotu na III Reszę dziadek (wywieziony tam na roboty przymusowe), całkiem prawdopodobne że zginął od bomby zrzuconej przez polskiego lotnikia walczącego w RAF'ie. Jak sądzisz jaki jest pogląd rodziny tego zabitego?

oto baba jag

Byli przede wszystkim

A mieszkańcy Francji Vichy, którzy działali przeciwko temu państwu (np. przekazując informacje aliantom) byli zdrajcami

przestępcami, gdyż działali wbrew ustawie Zgromadzenia Narodowego III Republiki o nadzwyczajnych pełnomocnictwach dla premiera Francji.
Może od razu z grubej rury.Czy admirał Darlan był zdrajcą?

oto gość

To jeszcze niech nam Pan

To jeszcze niech nam Pan napisze o działających przeciwko Generalnemu Gubernatorstwu i Królestwu Polskiemu.

Albo przypadek szczególny: Policjanci Granatowi, którzy działali wbrew rozkazom swoich zwierzchników (np. przekazując informacje aliantom) - czy też byli zdrajcami "ówczesnej Polski" (zwanej Generalnym Gubernatorstwem)?

oto baba jag

Posuwając się dalej

tą droga absurdu wrócę do problemu filozoficznego. Czy urzędnik ZUS jest zdrajcą i kolaborantem?.

oto gość

Bo do absurdu prowadzą

Bo do absurdu prowadzą Pańskie twierdzenia, że należy potępić osoby, które "od wewnątrz" szkodziły różnym tworom kolaboracyjnym.
Bo takie próby potępienia prowadzą do takiego wyboru:
- albo potępiamy szkodzenie wszystkim takim tworom (z Generalnym Gubernatorstwem włącznie)
- albo dzielimy twory kolaboracyjne na "dobre" i "złe" (i tym samym kolaborantów na "kolaborantów dobrych" i "kolaborantów złych"), tylko wtedy każdy będzie miał inne zdanie co do tego, które twory kolaboracyjne należą do "dobrych" (i tym samym szkodzenie im było zdaradą), a które do "złych" (i tym samym szkodzenie im było patriotyzmem).

oto Krzych Adam

Generalne Gubernatorstwo nie było tworem kolaboracyjnym.

Hans Frank i członkowie jego władz aministrujący GG nie byli kolaborantami, a funkcjonariuszami obcego państwa okupującymi będąc w jego służbie częścią zagarniętego terytorium Polski.

oto Jasio

A władze „nowej Polski”

A władze „nowej Polski” zamontowane w 39r od wschodu to już nie były okupacyjne? Żadnych insygniów nikt im nie przekazał to może choć Polacy witali ich kwiatami i całusami ?

oto Krzych Adam

Odnoszę wrażenie, że stara się Pan antycypować co też ja uważam.

I to na dodatek w sposób nieżyczliwy mnie. Ja jednakże wolałbym by odniósł się Pan do mego twierdzenia, iż GG w zaden sposób nie może być oznane za polską państwowość kolaborującą z III Rzeszą.

Co do "nowej Polski" to też wolałbym by Pan sam określił swój stosunek do jej kilku form jakie zaistniały z woli najpierw Stalina, a potem jego następców. A może nawet wystarczyłoby gdyby Pan to zrobił dla trzech z nich: tworu ciągle zwanego Rzeczpospolitą Polską (ale już z orłem z gołą głowa) czyli do 1948 roku, PRL-u okresu stalinowskiego aż do zmian w 1956 roku i okresu bezpośrednio po referacie Chruszczowa.

Być może wówczas się okaże, że nasze poglądy nie różnią się w odniesieniu do tych kwestii tak bardzo jak Pan antycypuje, któż to wie?

oto loka 30 marca

Czy to Polacy

Zdekomunizowano 1 i 2 Armie Wojska Polskiego, czyli żołnierzy Polaków, którzy z syberyjskiej niewolniczej pracy wstępowali do Polskiego Wojska, niszczone sa ich pomniki, HAŃBA, a teraz budują pomnik zdrajcy, co się z tym narodem dzieje, pogłupieli czy co. Może chwila na zastanowienie przyda się, w tym "patriotycznym " amoku.

oto Krzysztof M

a teraz budują pomnik zdrajcy

a teraz budują pomnik zdrajcy, co się z tym narodem dzieje, pogłupieli czy co

To nie naród te pomniki stawia.

oto baba jag

Należy wiele rzeczy odkłamać

którzy z syberyjskiej niewolniczej pracy

Że pracowali przymusowo na Syberii i w Kazachstanie, to nie neguję,ale może tak bez egzaltacji.Nieśmiało przypomnę w tym momencie o kłamstwie jak to uciekano na piechotę z obozów na Syberii w czterdziestostopniowym mrozie (e dzień).No ale patriotyczny mieszkaniec kraju kwitnącej cebuli już o tym na poważnie dyskutował. No ale jeszcze parę lat i ta bajka stanie się faktem i to autentycznym :):). No bo przecież przy tym poziomie wykształcenia w cebulandii jej mieszkańcy uwierzą we wszystko.A tych co nie uwierzą się ewaporuje.
Już "cyferka" 6 baniek zmalała i powinna zmaleć jeszcze bardziej."To samo z głodem na Ukrainie i wieloma innymi cyferkami.

oto Skanderbeg

I uwaga ogólna.

Myślenie przyczynowo-skutkowe w narodzie kuleje. Bo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji. A to po prostu delegitymizowanie PRL. Gdyby robili to chociaż uczciwi ludzie, to oddaliby swoje dyplomy (tytuły i stopnie naukowe zdobyte w PRL powinny być nielegalne). Delegitymizowanie PRL, poprzez stawianie pomników zdrajcom, łączy się z obalanie pomników wspominających zwycięstwa nad Niemcami. Bo akurat armia nie ta. A kolejną konsekwencją jest obalanie najważniejszego skutku wojny dla Polski. Do tego pozytywnego skutku. Delegitymizujemy takie zdobycze jak tzw. ziemie odzyskane.

oto baba jag

ciekawe dlaczego

Delegitymizujemy takie zdobycze jak tzw. ziemie odzyskane.

te pisuarki nie zamkną kopalni miedzi, kopalni Bogdanka, CMK, Uniwersytetu Warszawskiego, bo to ruskie i Politechnik: śląskiej i krakowskiej bo do komunistyczne.Wszelkie dyplomy z tych dwóch, a nawet trzech uczelni powinny zostać unieważnione w trybie natychmiastowym, w tym i piszącego.Ja zresztą zastanawiam się czy nie wspomóc chazaro bolszewii moją własnością gdyż została ona zdobyta w PRL.

Przypomniało mi sie to dopiszę. Należy odebrać wszelkie emerytury i zapomogi,oraz usunąć ich nazwiska z przestrzeni publicznej.Wymieniam w kolejności całkowicie przypadkowej:Franciszek Pieczka,Pola Raksa, Emil Karewicz, Janusz Gajos,Roman Wilhelmi, Edmund Fetting,Stanisław Mikulski, Anna Seniuk,Alina Janowska, Igor Śmiałowski,Leon Niemczyk, Mieczysław Voit,Piotr Fronczewski, Ignacy Gogolewski, Józef Nalberczak, Tadeusz Fijewski,Bronisław Pawlik,Leszek Herdegen Zdzisław Lutkiewicz, Krzysztof Stroiński,Witold Pyrkosz,Czesław Wołłejko ,Ignacy Machowski, Leonard Pietraszak,Ryszard Pietruski,Andrzej Kopiczyński,Beata Tyszkiewicz, Janusz Kłosiński,Są to aktorzy propagandziści zachwalający władze ludową w takich produkcjach jak Stawka większa niż życie, Czterech pancernych i pies,07 zgłoś się i Czterdziestolatek. No i oczywiście Łapickiego za czytanie bolszewickich kronik. A Stroińskiego za Daleko od szosy i Ślad na ziemi,a Barszczewską Grażynę i Romka Dmochowskiego za Karierę Nikodema Dyzmy,gdyż film ten wyśmiewa czasy wielkiej szczęśliwości.

A bym zapomniał swiętojebliwą Łabonarską też za 07.

Tych o których zapomniałem przepraszam,ale do list dopisać się mogą. Chociażby aktorzy Blisko coraz bliżej, Znaki szczególne,Życia na gorąco w sumie idiotyzmu ,ale w porównaniu z dzisiejszymi wynalazkami to arcydzieła czy też Psa Cywila,albo Rodziny Kanderów.

oto MarekB

Promuje kampanię

Promuje kampanię delegitymizacji PRL Mały Karakan, facet, którego rodzice bodajże w 1953 roku dostali od komuny willę na Żoliborzu. Robi to więc typowy przedstawiciel wysokich kręgów żydokomuny. A ludzie się nabierają....

Jeśli chodzi o Ziemie odzyskane, to pewnie chodzi o ich "powrót do Macierzy" dokładnie według porozumień o powstaniu Judeopolonii zawartych gdzieś w Berlinie tak sprzed stu lat.

oto sir Galahad

Szaleńców nie przekonacie.

Szaleńców nie przekonacie. Dla nich jedynym kryterium patriotyzmu jest szkodzenie ZSRR a teraz Rosji. Los Polski jest im najzupełniej obojętny co dobrze widać po skutkach ich działań w przeszłości i obecnie.

oto Czesław

Manipulacje i nie na temat.

Każde działanie służące niepodległości ojczyzny jest chwalebne, obojętnie czy działa się jawnie czy nie jawnie. Królestwo Kongresowe, Królestwo Polskie czy PRL to nie były państwa suwerenne i każde działanie, tak wojskowych jak i cywilów, na rzecz niepodległości jest prawidłowe. Oficerowie II-ej RP to składali przysięgę Rosji, Austrii, Prusom ale łamiąc przysięgę wojskową, nikt ich nie zwalniał z tej przysięgi, stanęli z bronią w ręku przeciwko tym przed którymi składali przysięgę. Ale "dyskusja" odnośnie płk Kuklińskiego nie dotyczy istoty sprawy, bo według mnie, potępiają go ci co akceptowali gorliwie naszą podległość wobec Związku Radzieckiego i teraz wstyd im się do tego przyznać. Obecnie, można mieć zastrzeżenia i pretensję do obecnej władzy ale ta władza od roku 1990 jest wybierana w wolnych wyborach przez naród i to właśnie jest niepodległość. Jak do tej pory, to nie ma lepszej metody na samostanowienie narodu. To czy chcemy być w sojuszu ze St.Zj. czy Rosją to jest decyzja większosci narodu.

oto Skanderbeg

Królestwo Polskie posiadało większą niezależność od Rosji

niż III RP od Berlina czy Waszyngtonu. I to było państwo polskie. Nawet całkiem sensowne. Słyszał pan o ustroju unii personalnej? Wcześniej mieliśmy władców rusko-litewskich, węgierskich, Francuza, Niemców (Wettinowie). Tutaj władcami Polski była dynastia rosyjska. I te półgłówki nawet planu żadnego nie mieli. Ale wystarczyło, aby cofnąć polski stan posiadania.
A oficerowie II RP nie są tu trafieni. Ich państwa po prostu upadły, a to zwalnia z przysięgi. Gdy umiera mąż, to wdowa jest zwolniona z przysięgi małżeńskiej.
Kto działał na rzecz niepodległości? Ci którzy sprowadzili do Polski obce wojska?
Nie na temat, to pan zaczął. ja tylko wykazuję słabość i nielogiczność pańskich przykładów.

oto baba jag

mogę prosić o wytłumaczenie tej głupoty?

rusko-litewskich

Ale "dyskusja" odnośnie płk Kuklińskiego nie dotyczy istoty sprawy, bo według mnie, potępiają go ci co akceptowali gorliwie naszą podległość wobec Związku Radzieckiego i teraz wstyd im się do tego przyznać

Przeciez wiadomo nie od dziś ,że to Rosja zamknęła polskie stocznie, zniszczyła polski bank i sama założyła setki swoich,że Polska jest rynkiem zbytu rosyjskich samochodów i to do Rosji wyjechali Polacy na zmywak. W końcu to Rosja udziela lichwiarskich kredytów na aquaparki,drogi, ścieżki rowerowe i inne takie duperela.I co gorsza to przecież Rosja każe nam je budować.

oto Skanderbeg

Głupota?

Giedyminowicze, czyli Jagiellonowie byli faktycznie dynastią rusko-litewską.

oto gość

Oryginalne nazwiska polskich

Oryginalne nazwiska polskich władców:
Andewagen -> d'Anju [francuskie]
Jagiełło -> Jogaila [litewskie]
Walezy -> Valois [francuskie]
Batory -> Báthory [węgierskie]
Wiśniowiecki -> Višņoveckis [litewskie]
Waza -> Vasaätten [szwedzkie]
Sas -> Sachs [niemieckie]

Cóż - polscy królowie tak jakoś mało polscy byli...

oto MarekB

"Niepodległość" to fałszywy fetysz

Każde działanie służące niepodległości ojczyzny jest chwalebne, obojętnie czy działa się jawnie czy nie jawnie.

Otóż NIE. Cały przemysł edukacyjny, którego zadaniem oczywiście jest produkcja dysfunkcjonalnych idiotów, wmawia nam że celem działalności politycznej jest uzyskanie niepodległości, wtedy osiągniemy szczęście wieczne.

Oczywiście oni od razu podsuwają swoją interpretację „niepodległości” według której przyjmowanie pryncypiów ustrojowych sowieckiego hegemona (np. nacjonalizacja wielkiej własności – bardzo korzystna przecież dla Polaków) to już zdrada, ale pisanie ustaw pod zamówienie rabinów z Nowego Jorku to wolność, niepodległość i suwerenność.

Poza tym ta niepodległość to bzdura. Nie ma czegoś takiego jak pełna niepodległość. Zawsze mamy do czynienia ze współzależnością czy wręcz z zależnością, zwłaszcza w przypadku małych państw czy państw sezonowych, o małej sile politycznej, takich jak Polska. Świat zawsze był zorganizowany w formie imperiów i stref ich wpływów w postaci mniejszych państw. Jak to się dzieje że rozumieją to Czesi a nie rozumieją tego Polacy? Sądzę że wyjaśnieniem jest dysfunkcjonalna edukacja (indoktrynacja) serwowana w szkołach.

Pewnie dla środowisk, których wyrazicielem opinii jest Czesław, 2RP była suwerenna. Na pewno przynajmniej pozornie była bardziej suwerenna od PRL. A wiemy że 2RP to było państwo całkowicie nieudane, chory człowiek Europy, przeraźliwia bieda. Widowiskowa śmierć tego tworu we wrześniu 1939 roku także przez polski lud została przyjęta z ulgą. Wiem to z opowiadań rodzinnych i żadnego propagandowego kitu nie kupię.

Nie chodzi o żadną „niepodległość”. To bzdura, część żydomasońskiej edukacji serwowanej nam w celu wychowania głupich samobójców. Bo właśnie głupimi samobójcami mają być Polacy w żydowskim porządku świata. Przywołam przykład z sąsiedztwa: Czesi doskonale to wiedzą, od setek lat żyli w warunkach podporządkowania imperium i, co do zasady, nie uczestniczą w głupich buntach tak wykrwawiających Polaków.

Nie mam wątpliwości że XIX-wieczne powstania, ta walka o „niepodległość”, to były bunty, do uczestnictwa w których bezdennie głupie polskie pany dały się sprowokować. W rzeczywistości chodziło o realizację obcych interesów setki czy tysiące kilometrów od Polski. Nie chodziło o żadną „niepodległość”. Czesi żadnych powstań nie organizowali a otrzymali niepodległość w 1919 roku. Po co były więc destrukcyjne powstania? To samo w ostatniej wojnie. Podobno AK, BCH i inne łobuzy walczyły z Niemcami o „niepodległość”. Czesi nie walczyli, generalnie nie było w Czechach niemieckiego terroru a skończyli tak samo w 1944/45 roku i potrafili się w tym znaleźć. Nawet w 1968 roku, w czasach gdy dali się żydom sprowokować, zginęło tylko parę osób. Czesi nie byli tak głupi aby walczyć o "niepodległość".

Cała narracja „służeniu niepodległości Ojczyzny” którą wyraża tutaj Czesław, jest fałszywa. Zapewne to echa bzdur serwowanych nam w szkole. Żydomasońska pseudoedukacja.

oto Eowina

Polakom brakuje ekonomicznego zmysłu.

Ustawić Patrioty pionowo, doczepić tabliczkę z dedykacją generałowi Kuklińskiemu oraz z dedykacją wierności sojuszniczej dla NATO i w porządku! Takiego wspaniałego pomnika nikt mieć nie będzie i wszyscy będą usatysfakcjonowani! :D

oto mapa

Polakom brakuje ekonomicznego

Polakom brakuje ekonomicznego zmysłu.

Ech, to już taniej wyszedłby sam pomnik w kształcie "patryjota" z popiersiem Kuklińskiego, jako głowicą, skierowany oczywiście na wschód.

oto Polak

pomnik

Jesczie nastanie tokij czas i inna władza że beda bużyć pomniok kuklinskiego i tym podobnyich

oto alvis

Płk. Kukliński był szpiegiem

Płk. Kukliński był szpiegiem, ale żeby słowo "szpieg" nie raziło co niektórych, był wieloletnim (!) agentem obcego wywiady. Niezależnie od podtekstów i sugerowanych mrocznych obustronnych powiązań, nie był mickiewiczowskim "Konradem Wallenrodem". Czym różni się przypadek płk. Kuklińskiego od słynnego niegdyś olimpijskiego szablisty J.Pawłowskiego, który też przekazywał jakieś wojskowe tajemnice PRL, również agentom amerykańskiego wywiadu.

Płk. J.Pawłowskiemu, po jego dość szybkiej dekonspiracji, mocodawcy nie zapewnili tajemniczej ewakuacji i w procesie sądowym dostał wyrok śmierci, później zamieniony na więzienie.

Moim zdaniem wynoszenie płk. Kuklińskiego na pomnikowy piedestał jest demoralizujące.

oto Obiektywny

Zdrajcy, sprzewczykowie Polski, na cokoly !

Chciałbym wszystkim zwrócić uwagę, że zaistniała bardzo poważna POMYŁKA zrobiona przez aktywistów "solidaruchów" i KOR-ów PO-PiS uwielbiających szpiegów działajacych na szkodę bezwglednej Polski ale w interesie państw zachodnich czyli służb wywiadowczych jak CIA, brytyjskiego M16, niemieckiego BND itp.

Aktywiści "solidaruchy" PO-PiS-PSL-Niezależni-Kukiz15 zupełnie ZAPOMNIELI o faktycznym ich PIERWSZYM ich "bohaterze" czyli szpiegu, którym faktycznie był z czasów PRL-u żyd Józef Światło vel Izaak Fleischfarb z PRL-u, szpiegujący w interesie NATO i to właśnie on był PIERWSZYM oficerem z PRL-u w NATO, a nie jakiś tam Kukliński.

Przecież to właśnie Józef Światło vel Izaak Fleischfarb ur.1915r. w Medyniu, zmarły 1994r. w USA był w PRL-u wysokim funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w PRL-u, m.in. wicedyrektor Departamentu X MBP powiązanym z MON, który tak naprawdę on był PIIERWSZYM wspierającym szpiegem z Polski i oficerem NATO z PRL-u.
Ten szpieg Józef Światło vel Izaak Fleischfarb uciekł z PRL-u do USA dnia 5 grudnia 1953 roku czyli identycznie jak ten SZPIEG CIA Kukliński, który faktycznie był którymś tam dopiero KOLEJNYM szpiegiem CIA w Polsce.

Kierunek wiatrów polityczno-wasalskich zmienił się o 180 stopni w Polsce po rozmowach "okrągłostołowych" aktywistów mniejszości etnicznych w 1989 roku i wszyscy tzw. "desydenci" polityczni z Polski co za pieniądze szpiegowali w PRL-u, a potem w III RP kupczac polskim majątkiem oraz polskimi obywatelami w interesie państw ZACHODNICH i ich służb wywiadowczych. Dlatego solidaruchy sami siebie w tej III RP ZALEGALIZOWALI i zaszeregowali do kategorii "porzytecznych" szpiegów zaliczając swoich poprzedników donosicieli do kategorii "bohaterów", tak aby ci obecni sprzedawczykowie na najwyższych urzędach administracji państwowej też automatycznie zaliczano do "bohaterów" i stawiano im pomniki w ogłupionej III RP.
Chyba dlatego obecnie wszyscy funkcjonariusze administracji III RP najwyższego szczebla ustanowili zasadę, że dzielenie się straregicznymi informacjami III RP z zachodnimi służbami wywiadowczymi w interesie panstw zachodnich, zachodnich mega korporacji jest bardzo wskazene.
Dlatego wszyscy obecni funkcjonariusze najwyższego szczebla administracji panstwowej PO-PiS-PSL-Niezależni-Kukiz15, zdemoralizowani moralnie posłowie i senatorowie III RP, tak bardzo uwielbiają tego anty-polskiego szpiega CIA Kuklińskiego, ale zapomnieli, że przed nim był szpieg Józef Światło i to jest bardzo niesprawiedliwe, że nie stawiają jemu kuriozalnego pomnika ZDRAJCY w Krakowie lub zgłupiałej do dna Warszawie.

Wogóle to cała tzw. "walka o wolność" w Polsce i unicetwienia PRL-u przez desydentów solidaruchów i KOR-ów właśnie na tym polegała, aby tzw. "desydenci brali grube miliony od agentów CIA lub zagranicznych tzw, "fundacji charytatywnych" pod pretekstem wprowadzenia tzw „nowej wolności” już w III RP tak, aby polskich obywateli SKOLONIZOWAĆ z korzyścią dla włascicieli amerykańskich lub niemieckich korporacji.

Pomnik metalowa parabola czyli główny element pomnika poświęconego zdrajcy Kuklińskiemu, powstaje w bardzo wymownym miejscu czyli na Jana Nowaka-Jeziorańskiego, czyli syjonisty, który zabiegał u aktywistów diaspory żydowskiej w USA w latach 1990-ch, aby ci ZABLOKOWALI przyjmowanie w Białym Domu w Waszyngtonie aktywistów polskiej diaspory z Kongresu Polonii Amerykańskiej(KPA) i Związku Narodowego Polskiego(ZNP) w USA, jako kary za to, że te polonijne organizacje uzasadniały rządom III RP i USA bezzasadność rozczeń KLUBÓW żydowskich o wypłacenie im haraczu $65 miliardów od polskiego podatnika.

oto Czesław

Wrogowie Niepodległej

Jest tak dużo komentarzy, pod powyższą informacją, używających różnych argumentów potępiające nie tylko płk Kuklińskiego ale i naszych ojców i pradziadów walczących o Niepodległą, że trudno z tym logicznie dyskutować. Nadmieniam tylko że nie tylko Polacy ale wszystkie narody na świecie walczyły i walczą o samostanowienie, tak to już jest. Polacy nie są tu wyjątkiem. Oczywiście w kraju niepodległym niejednokrotnie gorzej się żyje jak w kolonialnym ale to inna sprawa, to kwestia wyznawanych wartości.
Dla wrogów Niepodległej polecam wiersz A.Mickiewicza "Pies i wilk", jest w Wikipedii. Końcówka tego wiersza to brzmi tak:
„Co nie, to nie, bratku!
„Lepszy w wolności kąsek ladajaki,
„Niźli w niewoli przysmaki“.
Rzekl i, drapnąwszy, co miał skoku w łapie,
Aż dotąd drapie.

oto mika

Polska przede wszystkim - nie ma końca historii

@ Czesław Wie Pan Polska ma już ponad 1000 lat. W tym czasie była min monarchią patrymonialną, demokracją szlachecką, oficjalnym satelitą carskiej Rosji potem napoleońskiej Francji, republiką parlamentarną, krajem autorytarnym następnie, tzw demokracja ludową pod hegemonią ZSRR. Na ten stan w którym znajdujemy się obecnie za sto lat, kiedy będziemy na kolejnym etapie historycy na pewno też znajdą zgrabne określenie. Jednak ważna jest tak naprawdę dbałość o granice oraz byt biologiczny i kulturę Narodu. Właśnie w nasz byt biologiczny - moim zdaniem - godził Kukliński przedkładając interes tzw "wolnego świata" nad nad interes narodowy. Nawiasem mówiąc ów świat któremu Kukliński się sprzedał był tak samo wolny, jak PRL ludowa.

oto Skanderbeg

Życiem Mickiewicz zaprzeczył swojej poezji.

Kukliński to agent obcego mocarstwa i reprezentował interesy obcego mocarstwa. powstanie listopadowe wybuchło w interesie Anglii i francuskich rewolucjonistów (oraz bel;gijskich), a nie w narodowym interesie Polski.

oto MarekB

"Niepodległość" to fałszywy fetysz

Oczywiście w kraju niepodległym niejednokrotnie gorzej się żyje jak w kolonialnym ale to inna sprawa, to kwestia wyznawanych wartości.

To co ma być celem polityki narodowej? Czyżby nie zapewnienie bytu i przetrwania narodu?

Gdyby zastosować takie kryteria, to PRL od czasów Gomułki a zwłaszcza Gierka to niedościgniony wzór dla 3RP. 3RP to zniszczenie przemysłu i emigracja 8 milionów Polaków. Większego upływu krwi nie zanotowaliśmy od dawna (nigdy?), II wojna światowa to pikuś przy 3RP.

Ale politruki powiedzą że teraz mamy „wolność” czy „niepodległość”?

Prawda jest inna. Słowa „wolność” czy „niepodległość” nic nie znaczą, zawsze podlegają wykładni rabinów, którzy bezczelnie manipulują. Tak jak teraz, gdy niewolniczą podległość wobec Nowego Jorku nazywa się „niepodległością” a wysyłanie polskich najemników na haniebne żydowskie wojny to walka o „wolność”. Czyją?

Chodzi tam o coś innego. Przywołuję fragment Protokołów:

§ 20. Wolność, równość, braterstwo
Było to jeszcze w czasach starożytnych, kiedy to po raz pierwszy rzuciliśmy narodowi wyrazy: ,,wolność, równość, braterstwo", wyrazy od tej chwili tyle razy powtórzone przez papugi bezmyślne, które ze wszystkich stron zleciały się na tę przynętę. Wraz z nią uniosły dobrobyt świata, istotną wolność jednostki, tak chronioną dawniej od ucisku tłumu. Rozumni rzekomo, inteligentni goje, nie wyczuli abstrakcyjności wyrazów wypowiedzianych, nie spostrzegli, że w naturze nie ma również i nie może istnieć wolność, że natura sama ustaliła nierówności rozumów, charakterów i zdolności, jak równości i podległości prawom swoim. Nie rozumieli, że tłum to potęga ślepa, że parweniusze, wybrani spośród tłumu do objęcia rządów, w dziedzinie polityki są również ślepi jak i tłum, że człowiek nawet ograniczony, lecz świadomy jej tajników, może rządzić; nie wtajemniczony zaś, nawet geniusz, nie jest w stanie zrozumieć nic z polityki.

Zarówno słowo „wolność”, jak i „niepodległość” czy również „demokracja” to nic nie znaczące zaklęcia do ogłupiania głupich gojów.

Czesław przywołuje Mickiewicza, agenta wpływu, który miał prowokować ciemną szlachecką hołotę do walki z Rosją o „wolność”, czyli o prawo do nieograniczonego wyzysku chłopów przez szlachecko-żydowski kartel. Wstydliwą częścią życiorysu Mickiewicza jest fakt, że żyjąc dzisiaj miałby prawo do emigracji do Palestyny. Ideologia, którą wyrażał, również była inspirowana judaizmem. Oni walczyli z chrześcijańskim Imperium Rosyjskim wrzucając szlachcie ową "wolność".

Przypomnę także że w wyniku utraty "niepodległości" wszyscy zaborcy, choć w innym stylu i różnym stopniu, ograniczyli „wolność” szlachty i żydów, dzięki czemu poprawił się byt prostego ludu. Dlatego jestem wrogiem „niepodległości” w rozumieniu promowanym przez Czesława. Nie chodzi oczywiście tylko o michę, ale ich rozumienie „niepodległości” to jakieś beznadziejne żydomasońskie popłuczyny.

oto Krzysztof M

Słowa „wolność” czy

Słowa „wolność” czy „niepodległość” nic nie znaczą, zawsze podlegają wykładni rabinów, którzy bezczelnie manipulują.

Wystarczy zdefiniować wolność właściwie.

Najczęściej "wolność" definiuje się opisowo. Czyli nieprecyzyjnie. I ten brak precyzji, to pole do popisu dla manipulatorów.

Jak brzmi definicja wolności?

oto baba jag

No to z podziałem

na branże i kraje firm matek poproszę. Bo taki wykres to ja sobie w exellu zrobię w pięć minut.Może trochę pomogę

Huty to przede wszystkim Indie
Cementownie to Niemcy ,Meksyk i Szwajcaria
Produkcja budowlana to przede wszystkim Hiszpanie .

No i poprosimy wykres z uwzględnieniem inflacji,wartości pierniądza od roku "0" czyli od 1945

oto gość

Udział kapitału zagranicznego

Udział kapitału zagranicznego w produkcji przemysłowej w Polsce to ok. 35% - rozbicie na branże nic nowego więc nie wniesie.

oto baba jag

Podział na branże ma znaczenie

i to duże. Bo chciałbym wiedzieć ,czy są to polskie meble, czy droga na kredyt zbudowana z zagranicznych materiałów. i surowców.
Tak na okrągło licząc będzie 34-40% wartości. Dodając do tego banki Polska jest skolonizowana finansowo w połowie.I to w sposób bezpośredni." Inwestycja" drogowe i rabunkowa gospodarka lat 2016-2025 to terminalna faza wrogiego ataku. Potem zostanie już tylko kupa gruzu i niewyobrażalny dług.
Pokazuję to do znudzenia,ale jak widać jest to potrzebna gdyż świadomość w tym śmiesznym kraiku jest na poziomie przedszkola.
I znowu dygresja. To nie socjalizm,jak opowiada wielu mundrali internetowych zniszczył Detroit i niszczy USA od środka. Robi to kartelizm,który jest nastawiony na zysk i rabunek,jak w Kongu czy XIX w Chinach.

oto gość

rabunkowa gospodarka lat 2016

rabunkowa gospodarka lat 2016-2025 to terminalna faza wrogiego ataku. Potem zostanie już tylko kupa gruzu i niewyobrażalny dług.

Coś tak od 20 lat te głupoty o terminalnej fazie wrogiego ataku i kupie gruzu i niewyobrażalnym długu słyszę. Nuda. Wymyślcie może coś nowego - ile dziesiątek lat zamierzacie tego samego odgrzewanego kotleta serwować?

W ZeroHedge o mającym nadejść za maksimum kilka miesięcy największym w historii globalnym kryzysie piszą po kilka razy w roku... i tak już bez przerwy od 9 lat. Takie latami odgrzewane koltlety są dla ostatnich frajerów.

oto gość

No i poprosimy wykres z

No i poprosimy wykres z uwzględnieniem inflacji,wartości pierniądza od roku "0" czyli od 1945

Prosimy o sprawdzenie w jakiech jednostaka są wyrkesy i zaprzestanie absurdalnych próśb po takowym sprawdzeniu.

oto baba jag

w jednostce

"100" więc pytam się co to za jednostka.

oto gość

Dane z GUSowskich tabelek

Dane z GUSowskich tabelek "produkcja przemysłowa w cenach stałych". Niech Pan sobie wygoogla.

oto gość

"ówczesną Polskę" czyli PRL?

"ówczesną Polskę" czyli PRL?
Ale "Królestwo Kongresowe", to też "ówczesna Polska"
I Generalne Gubernatorstwo, to też przecież "ówczesna Polska"
A Francja Vichy to "ówczesna Francja"
... działania na szkodę wszystkich wyżej wymienionych tworów należy traktować zatem podobnie - jako pożądane.

oto Palimpsest

W PRL- u uczyłem sie oficjalnie za państwowe pieniądze

"Dziadów", "Pana Tadeusza", śpiewałem polski hymn. W Generalnej Guberni zapewne nawet bym się nie urodził- babci i matki za to, że w wieku 4 lat zaczęła krzyczeć

o jakie ładne guziczki!

kiedy prowadzono "polskich bandytów" na śmierć o mało również nie powieszono/wysłano do Oświęcimia.

Kim trzeba być, żeby przyrównywać PRL do ludobójstwa szwabów na polskich ziemiach? Chyba kimś zrównującym "Gąskę Balbinkę" z Dziećmi Zamojszczyzny. Idiotą.

oto gość

usunięte

obraźliwe

admin

oto Jasio o

Wątpię czy gość tak porównuje

Wątpię czy gość tak porównuje jak pan chce mu to nieładnie przybić. Pytanie brzmi: czy GG była państwem polskim czy nie? Była ciągłośćią państwową czy mieliśmy jakąś wyrwę?
Kim trzeba być? O panie jak już dajesz gościowi do zrozumienia że jest gorszego gatunku to może pan posłuchasz co na temat GG ma do powiedzenia pan Janusz Korwin-Mikke. Co to pan nie słyszał że aktorka mogła sobie spokojnie kawiarnie w dwa dni otworzyć a w Robotnicy w Auschwitz mieli lepsze umowy o pracę?

oto El Viejo

za co pomnik

Zdrada, bohater - takie hasła tu padają. Ale na czym konkretnie polegała
działalność Kuklińskiego? Na tym, że przeciwnej stronie ewentualnego
konfliktu wystawił swoich towarzyszy broni. By przeciwna strona mogła
ich unicestwić niemal bez strat własnych. W imię walki z komunizmem.
Opowiedział się za dobrą stroną skazując swoich rodaków na pełniejszą
i pewniejszą zagładę.
Niech ich potencjalna krew plami na wieki ręce inicjatorów tego pomnika.
Niech ich kiedyś tak potraktują, jak Kukliński potraktował swoich towarzyszy broni.

oto Krzych Adam

Potencjalna krew nie ma właściwości plamiących.

Nie jesteśmy w stanie określić, czy nie jest prawdziwa teza iż wiedza o tym, iż próba ataku Sowietów wtedy gdy jeszcze mieli oni miażdżącą przewagę w broni konwencjonalnej na terenie Europy nie powiedzie się, nie powstrzymała ich przed przed atakiem na Zachód. Wiedza ta natomiast miała wynikać ze świadomości, iż informacje uzyskane od Kuklińskiego, a także z innych źródeł umożliwią zatrzymanie takiego ataku w jego wczesnej fazie, a także zniszczenie sowieckich centrów dowodzenia przez NATO.

Jeśli ta teza jest prawdziwa to szczęściem marszałka Ogarkowa i niedoszłego marszałka Jaruzelskiego (wśród całej rzeszy generałów, marszałków i sekretarzy) jest to, że Kukliński zrobił co zrobił. Inaczej mogliby się poplamić całkowicie niepotencjalną krwią.

oto Krzych Adam

Odpowiedź na pytanie nie na temat.

Krew przelewana przez Amerykanów plami ich jak najbardziej moim zdaniem.

oto El Viejo

Na szczęście

Z potencjalnej krwi nie trzeba myć rąk. Ale to nie znaczy,
że są czyste. Jeśli Kukliński jest bohaterem, to reszta
Polaków jest zhańbiona. A już w szczególności te miliony
poborowych.

oto Krzych Adam

Nie widzę sensu w tym przekomarzaniu się.

Teza o której pisałem mówi o tym że być może działania Kuklińskiego zmniejszyły niebezpieczeństwo, a nie zwiększyły je. Tak czy inaczej Amerykanie nie zamierzali atakować bloku sowieckiego w tym czasie na pewno. Jeśli Sowieci również nie rozważali jako alternatywy dla Gorbaczowa z jego pieriestrojką i głasnostią nagłego ataku na Zachód to działania Kuklińskiego nie miały nic wspólnego z żadnym przelewem krwi, ani potencjalnym, ani niepotencjalnym.

Nie stawiam tezy, że Kukliński był bohaterem. Nie wydaje mi się jedynie sensownym pełne emocji oskarżanie go o zdradę ojczyzny i narażenie Polaków na spalenie atomowym ogniem. Bardziej byłoby już moim zdaniem sensownym oskarżanie o to wiernego sługi Sowietów Jaruzelskiego. Natomiast jakieś wiązanie całości z poborowymi i ich honorem w okresie PRL-u uważam za odlot.

oto Mar.Jan

Na zakończenie tej litanii głupot:

Płk Kukliński JEST polskim bohaterem narodowym. Słusznie ma pomnik na Powązkach Wojskowych.
Jest bohaterem, ponieważ za cenę własnego zycia oraz zycia swojej rodziny podjął walkę przeciwko ZSRR i walczył SKUTECZNIE.
ZSRR zostal zmuszony do porzucenia swoich planów strategicznych, które przewidywały atak na kraje Zachodu i uderzenie jądrowe na terytorium Polski której rzadaniem było odegranie roli "teatru wojennego".
Płk Kukliński dostarczył dowództwu NATO dokumentację nowoczesnej rosyjskiej broni i umożliwił Amerykanom opracowanie skutecznych środków zaradczych.
Kukliński nie zdradził Polski. Tym samym nie złamał przysięgi wojskowej, której treścia jest zobowiązanie do obrony ojczyzny kosztem własnego zycia.
Kukliński dopełnił tej przysięgi. Studiując plany strategiczne ZSRR doszedł do wniosku, ze nie USA ale ZSRR jest najniebezpieczniejszym wrogiem POlski.
I wyciągnął z tego praktyczne konsewencje.
Jestem pelen podziwu dla jego niezłomnej postawy.
Cześc jego pamięci!
p.s.
Gdyby inni żołnierze czasów PRL rozumowali tak jak Kukliński, to nie było by stanu wojennego, a komuna upadłaby 10 lat wczesniej.

oto Krzysztof M

i walczył SKUTECZNIE

i walczył SKUTECZNIE

Chciał pan napisać, że był skutecznym szpiegiem? A był - na tym to zajęcie polega. :-)

oto adam_54

Pytanko do dyskutantów..... odnośnie Kuklińskiego

Mały fragment niegdysiejszej Wikipedii........

Pod koniec 1978 roku w gabinecie na I piętrze Zarządu I Sztabu Generalnego oficer obiektowy ppłk Józef Putek[2] zastał Kuklińskiego podczas fotografowania dokumentów. Złożył wniosek do przełożonego płk Gondery. Na początku 1979 roku ów oficer obiektowy otrzymał rozkaz wyjazdu służbowego, a po powrocie otrzymał przydział służbowy poza Sztab Generalny. Po czasie okazało się, że teczka Kuklińskiego z raportami oficera obiektowego jest pusta[2]

Jeśli 1978 r , Kukliński zaliczył generalną wpadkę szpiegowską... i zamiast wylądować w pierdlu ... odsunięty i wyciszony jest ten oficer który go nakrył na szpiegowaniu, a raporty na temat szpiegowania Kuklińskiego znikają...... znaczyć to może jedno - Kukliński miał "plecy" i pozwolenie na szpiegowanie znacznie wyżej niż Sztab Generalny ....
Zatem powstaje pytanie - wie ktoś , kto był "oficerem prowadzącym" Kuklińskiego, czyli tym który zapewniał bezkarność szpiegowską Kuklińskiego ???

A wniosek z powyższego... pomnik .... jeśli już, to chyba należy się "oficerowi prowadzącemu" a nie narzędziu w jego rękach, jakim był Kukliński - bo przecie taki był z niego szpieg, jak z koziej dupy trąba. :DDD :-PPP

oto Mar.Jan

Oczywiscie! z k...d...trąba.

I prezydenbt uhonorowal takiego z.k.d.t. Orderem Orla Bialego.
O! Nędzo umysłowa!
Komus choc troche mądrzejszemu radziłbym nie czytac falszywek...

oto adam_54

No proszę..... nie podoba się że mit....

"bohatera narodowego" szlag trafił ?? -P
I próbuje się , oczywistą historię w ramki fałszywki oprawić ? -P :-DD
To jak z tymi oficerami prowadzącymi Kuklińskiego ? - widać że odpowiedzi na pytanie pan nie znasz -P

oto chłop jag

Zatem powstaje pytanie - wie

Zatem powstaje pytanie - wie ktoś , kto był "oficerem prowadzącym" Kuklińskiego, czyli tym który zapewniał bezkarność szpiegowską Kuklińskiego ???

To był taki oficer prowadzący - co to w jeden tydzień chodził w radzieckim mundurze a w drugim tygodniu chodził w amerykańskim mundurze - tołażysze - i tak wkoło.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.