Szyszko: importujemy 3,5 mln ton nasion z GMO

„Koalicja PO-PSL, różnymi kruczkami, doprowadziła do tego, że do Polski się importuje w tej chwili ok. 3,5 mln ton nasion z GMO na pasze i żywność” – mówił na antenie Radia Warszawa prof. Szyszko. Według unijnego wykazu nasion i roślin dopuszczonych do obrotu jest ponad czterdzieści odmian modyfikowanych genetycznie np. soi, rzepaku, kukurydzy. Eksperci oceniają, że ok. 95 proc. wykorzystywanej w przemyśle paszowym śruty sojowej pochodzi z nasion modyfikowanych genetycznie.

Tymczasem żywność w sklepach nie ma oznaczeń, że zawiera składniki genetycznie zmodyfikowane. „I to kupujemy w naszych sklepach” – powiedział. W sklepach „cała żywność, cała produkcja mięsa drobiowego, również świńskiego jest wytwarzana na bazie genetycznie modyfikowanych organizmów”. „To wszystko zjadamy” – mówił. „Nic nie szkodzi, żeby oznakować tę żywność w sklepie. I niech każdy wie, co kupuje. To jest także prawo UE”.

Resort rolnictwa przygotował projekt nowelizacji ustawy o paszach, który przedłuża stosowanie pasz genetycznie modyfikowanych do 2024 r. Według obecnych przepisów paszami GMO można karmić zwierzęta do końca 2018 r.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto BTadeusz

Dobra zmiana?

No..iczok by się przydał...

oto Zona

Jak zawsze w tym partyjnym

Jak zawsze w tym partyjnym źródle (RM) dzielny pan Szyszko stawia odpór opozycji (a de facto koalicjantom). A czymże to ów biedny pan Szyszko czy Szydło, Morawiecki itp zajmowali się przez ostatnie dwa i pół roku? Poza sprowadzaniem GMO co wynika z tego oświadczenia.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.